Hrvatska
Početak nastave neće biti odgođen, djeca se 10. siječnja vraćaju u škole
“Ministarstvo nema namjeru mijenjati Odluku o početku i završetku nastavne godine, broju radnih dana i trajanju odmora učenika osnovnih i srednjih škola za školsku godinu 2021./2022.”, odgovor je Ministarstva znanosti i obrazovanja na upit portala Index.
“Nastava počinje 10. siječnja”
Naime, zanimalo nas je hoće li nastava početi 10. siječnja, kako je predviđeno, ili postoji mogućnost da se održi online odnosno eventualno odgodi zbog epidemiološke situacije, koja je trenutno definirana mogućim širenjem varijante koronavirusa omikron.
“Nastava počinje 10. siječnja. Do sada nismo zaprimili obavijest ni jedne županije o prelasku na C model nakon praznika”, napisali su iz Ministarstva.
Ovi odgovori županijskih stožera su nam pristigli
Također, kontaktirali smo i sve županijske stožere u zemlji.
U svim odgovorima koje smo zaprimili, kako su uostalom i rekli iz Ministarstva, ne govori se o mogućnosti prelaska na C model nakon praznika.
“Na području Virovitičko-podravske županije učenici će od 10. siječnja, a sukladno trenutnoj epidemiološkoj situaciji na našem području, normalno pohađati nastavu u školama”, odgovor je Stožera civilne zaštite Virovitičko-podravske županije.
“Na području Osječko-baranjske županije nema skoka broja oboljelih ni hospitaliziranih. Također nema značajnih iskakanja kada su u pitanju djeca školske dobi, pa će nastava početi 10. siječnja u školskim učionicama.
Iznimno, ako tijekom idućih nekoliko dana bude dramatičnih promjena (što se ne očekuje), Stožer će razmatrati druge mogućnosti”, napominje se u odgovoru Stožera civilne zaštite Osječko-baranjske županije.
Iz Grada Zagreba poručili su da će se odluka donijeti u koordinaciji s Ministarstvom i epidemiološkim službama.
“Odluka o organizaciji nastave u drugom polugodištu donijet će se u koordinaciji s resornim ministarstvom i epidemiološkim službama, a o njoj ćete biti pravovremeno obaviješteni.
Ističemo, međutim, da zasad nije raspravljana mogućnost početka drugog polugodišta izvođenjem nastave na daljinu, odnosno po modelu C”, napisali su.
Stožeri razmatraju mjere, analiziraju stanje…
Evo što su napisali iz Stožera civilne zaštite Splitsko-dalmatinske županije.
“U ovom trenutku prelazak na model C nije opcija, ali još uvijek razmatramo sve mjere”, napisali su oni.
Stožer civilne zaštite Međimurske županije također nam je odgovorio na upit.
“Kalendar nastavnih dana, a time i početak i završetak školskih praznika, svojom odlukom, koja se primjenjuje u svim školama u Republici Hrvatskoj, utvrđuje ministar znanosti i obrazovanja.
Prema u ovom trenutku važećoj odluci, aktualni školski praznici traju do petka, 7. prosinca 2022. godine.
Odluke o eventualnoj potrebi odvijanja nastave na daljinu donosit će se prema istom protokolu kao i do sada”, oni su napisali.
Pristigao je odgovor i Stožera civilne zaštite Karlovačke županije.
“U Karlovačkoj županiji na snazi je do daljnjeg odluka o redovnom pohađanju nastave prema modelu A. Svakodnevno u koordinaciji sa školama vodimo covid-analitiku, a z sad nije potrebno mijenjati model nastave”, napisali su iz Stožera.
Na upit su odgovorili i iz Stožera civilne zaštite Vukovarsko-srijemske županije.
“Nastavno na vaš upit, izvješćujemo vas da ćemo do početka nastave svi zajedno analizirati epidemiološku situaciju i shodno tome reagirati.Trenutno je najizvjesnije da nastava krene normalno, s mogućnosti prelaska na online model u slučaju većeg broja oboljelih unutar sustava obrazovanja.
O odgodi se za sada ne razmišlja”, odgovorili su.
Hrvatska
PROGNOZA / Jače pogoršanje: Stiže zahlađenje, uz kišu i grmljavina, snijeg
Umjereno do pretežno oblačno je u većem dijelu zemlje, mjestimice se vozi po mokrim i skliskim kolnicima, vozače pozivaju na oprez iz Hrvatskog autokluba.
Mjestimice je smanjena vidljivost zbog magle, stoga brzinu treba prilagoditi uvjetima na cestama. U nastavku petka, uglavnom sredinom dana i poslijepodne, može pasti malo kiše ili kakav pljusak pretežno u kopnenim krajevima. Razmjerno toplo diljem zemlje.
Za vikend će biti nestabilno. U subotu kiše i pljuskova može biti na sjevernom Jadranu, u Gorskom kotaru i Lici, unutrašnjosti Dalmacije i na krajnjem sjeverozapadu zemlje. U nedjelju će kiše i pljuskova biti uglavnom duž Jadrana i uz Jadran, u najvišem gorju može pasti malo snijega.
Početkom novog tjedna jače naoblačenje. Zapuhat će vjetar sjevernog smjera, osjetno će zahladnjeti, u gorju će biti snijega. Kišu i pljuskove, moguće i obilnije, ponegdje može pratiti i grmljavina.
Hrvatska
PROGNOZA / Pljuskovi će biti češći, ponegdje uz grmljavinu, u najvišem gorju moguć snijeg
Umjereno do pretežno oblačno je u većem dijelu zemlje, ima i kiše duž Jadrana i uz Jadran, mjestimice i u Posavini.
U nastavku četvrtka kiše i pljuskova bit će većinom duž Jadrana i uz Jadran, no poslijepodne i drugdje u unutrašnjosti. Moguća je i grmljavina! U najvišem gorju može pasti malo snijega.
Petak će rijetka biti oborina, uglavnom u unutrašnjosti može pasti malo kiše ili kakav lokalni pljusak. Na Jadranu će biti pretežno sunčano i suho.
Za vikend će se nastaviti nestabilne prilike. U subotu će kiša i pljuskovi biti češća pojava duž Jadrana i uz Jadran, poslijepodne moguće i u središnjoj i zapadnoj unutrašnjosti. U nedjelju će kiša i pljuskova biti većinom duž Jadrana i uz Jadran.
Novi tjedan ne donosi stabilizaciju, česti će biti kiša i pljuskovi, a kako će se temperature malo sniziti, u najvišem gorju može pasti malo snijega. Čini se da će i nadolazeći tjedan biti u znaku nestabilnog vremena.
Hrvatska
PROGNOZA / Kiša će biti česta pojava, evo koji dan donosi najviše sunca
Sunčano je počeo dan u većini Hrvatske, oblačnije je na sjevernom Jadranu, u Gorskom kotaru i Lici, gdje mjestimice ima i kiše.
Kolnici su mjestimice mokri i skliski, vozače se stoga pozivaju na oprez iz Hrvatskog autokluba. Također, smanjena je vidljivost zbog magle na cestama u unutrašnjosti.
U nastavku srijede treba računati na kišu i pljuskove, na sjevernom Jadranu, u Gorskoj Hrvatskoj, na sjeverozapadu i u središnjim predjelima, dok će na jugu i istoku uglavnom ostati suho.
Četvrtak donosi promjenjive prilike, češću oborinu, kišu i pljuskove, osobito poslijepodne, u unutrašnjosti, ali i duž Jadrana. Na krajnjem jugu uglavnom će ostati suho.
U petak će ipak biti rjeđa oborina, iako se ne može posve isključiti, osobito u kopnenim krajevima gdje će biti razvoja naoblake. No bit će i pregršt sunčanih sati, najviše ipak duž Jadrana. Temperatura zraka i dalje iznadprosječno visoka, osobito danju.
Za vikend će ostati nestabilno. U subotu su mogući kiša i pljuskovi lokalno duž Jadrana, uz Jadran, na zapadu unutrašnjosti, u nedjelju izglednije na sjevernom Jadranu i u kopnenim krajevima.
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prijeIMATE STARI NAMJEŠTAJ ILI MADRAC? EVO KAKO GA U ZADRU MOŽETE BESPLATNO ZBRINUTI
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prijeOPĆI RADOVI! / U srijedu bez vode cijeli Novigrad, dio Petrčana, Prkosa i Bibinja, te sedam ulica u Zadru!
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prijeKRUNA RADA / Pri Službi za kirurgiju OB Zadar održan tečaj laparoskopske kirurgije, prvi takav u RH!
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prijeFOTO / Zadarski bogoslov Luka Miletić iz Ražanca primljen među kandidate za svete redove






