Connect with us

ZADAR / ŽUPANIJA

MALONOGOMETNO IGRALIŠTE Zaratino i DJ Angelo na prvoj litnjoj fešti mladih Ploče i Dračevca

Objavljeno

-

Udruga mladih Ploče i Dračevca organizira Feštu na Ploči.

Fešta će se održati na mjesnom malonogometnom igralištu u srijedu 29.6.2022. godine s početkom u 20 i 30 h.

Na fešti nastupaju Zaratino te DJ Angelo.

“Pozivamo sve ljude dobre volje na prvu litnju feštu”, stoji u najavi.

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

ZADAR / ŽUPANIJA

(NE)RADNE NEDJELJE / Donosimo radno vrijeme trgovina u Zadru 15. ožujka…

Objavljeno

-

By

Donosimo raspored rada većih marketa i supermarketa, odnosno trgovačkih lanaca u Zadru u nedjelju, 15. ožujka 2026.

BAUHAUS:

zatvoreno

KAUFLAND:

zatvoreno

EUROSPIN:

zatvoreno

HEY PARK

zatvoreno

TOMMY

Bože Peričića 5 – od 8 do 14

Put Stanova 46 – od 7 do 21

Trg Damira Zdrilića 1 – od 7 do 20

Skradinska 8 – od 7 do 21

KONZUM:

Frane Petrića 10 – od 7 do 13

LIDL:

zatvoreno

SPAR

Polačišće 4 – od 7 do 14

PLODINE

Biogradska 68 – od 7 do 22

SUPERNOVA:

zatvoreno

STUDENAC:

Od 7 do 21:

Velebitska ulica 14

RIBOLA

Put Pudarice 11 – od 7 do 21

PEVEX

zatvoreno

METRO

zatvoreno

EMMEZETA

zatvoreno

ZADAR SHOPPING CAPITOL

zatvoreno

CITY PARK ZADAR

zatvoreno

Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

Priuštivo stanovanje kao prioritet grada i županije: U pripremi novi modeli i europska sredstva

Objavljeno

-

By

Rješavanje stambenog pitanja i stvaranje priuštivih kvadrata za mlade obitelji bila je glavna tema radnog sastanka u Zadru. Gradonačelnik Šime Erlić i župan Josip Bilaver ugostili su zastupnicu u Europskom parlamentu Nikolinu Brnjac kako bi razmotrili europske inicijative te uskladili lokalne i nacionalne programe s nedavno usvojenim Europskim planom za priuštivo stanovanje.

S obzirom na to da je stambena kriza gorući problem diljem Europe, Grad Zadar i Zadarska županija već poduzimaju konkretne korake. Gradonačelnik Erlić istaknuo je kako Grad ima jasnu strategiju i ambiciozne planove za pomoć mladim građanima koji žele riješiti svoje stambeno pitanje.

„Intenzivno radimo na novim modelima priuštivog stanovanja. Već smo potpisali predugovor s APN-om za izgradnju 100 novih POS-ovih stanova na Smiljevcu, a pripremamo i parcele u Crnom, Novom Bokanjcu i na Gornjem Biligu. Cilj nam je te lokacije, koje su u gradskom ili državnom vlasništvu, što prije staviti u funkciju i ponuditi ih po povoljnim uvjetima. U pripremi je i novi gradski program koji ćemo uskoro predstaviti Gradskom vijeću“, poručio je gradonačelnik Erlić.

Zanimljivo je istaknuti kako je Hrvatska prva u Europskoj uniji donijela Nacionalni plan priuštivog stanovanja, a taj proaktivni pristup sada kao pozitivan primjer preuzimaju i druge države članice. Župan Josip Bilaver iskazao je zadovoljstvo da su hrvatska iskustva prepoznata na europskoj razini te najavio nove mjere regionalne samouprave.

„Kroz suradnju s gradovima i općinama već radimo na dodjeli državnog zemljišta mladim obiteljima po povoljnim cijenama. Mogu najaviti da ćemo uskoro javnosti predstaviti i naš novi županijski program sufinanciranja rata stambenih kredita namijenjen mladim obiteljima za izgradnju kuća“, istaknuo je župan Bilaver.

Snažan iskorak napravljen je i na europskoj razini. Europski parlament ovaj je tjedan usvojio Izvješće o rješavanju stambene krize, u čijem je donošenju veliku ulogu imala upravo europarlamentarka Nikolina Brnjac. Ona je Izvješće ocijenila iznimno važnim dokumentom koji donosi konkretna rješenja, poput povećanja bespovratnih sredstava i smanjenja birokracije. Upozorila je kako u EU nedostaje oko 10 milijuna stanova, dok je u Hrvatskoj jedan od glavnih izazova velik broj neiskorištenih nekretnina.

„Novi europski plan donosi konkretna rješenja: povećanje bespovratnih sredstava za gradnju ovakvih stanova, snažnu digitalizaciju procedura uz izdavanje građevinskih dozvola u maksimalnom roku od 60 dana, te revitalizaciju napuštenih industrijskih zona. Cilj ovih modela je omogućiti mladima stvaran izbor – od priuštivog najma do kupnje vlastitog stana“, zaključila je Brnjac.

Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

Napišite pismo i osvojite izlet na Kornate: prilika za učenike viših razreda osnovne škole

Objavljeno

-

By

Udruga Argonauta pokrenula je poseban nagradni poziv za učenike viših razreda osnovnih škola (5.– razred) – priliku da osvoje besplatan jednodnevni izlet na Kornate, koji će se održati 16. svibnja u sklopu projekta „Kornati – važno je o moru znati 10“, koji financira Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih.

Cilj ovog poziva je približiti djeci prirodnu baštinu njihove županije te ih upoznati s jedinstvenom prirodom Kornatskog otočja, ali i ukazati im na važnost očuvanja našeg mora.

Sudjelovanje je jednostavno, ali zahtijeva malo kreativnosti. Razredi trebaju napisati pismo na temu: „Zašto baš moj razred treba ići na izlet na Kornate?“

Najkreativnije pismo osvojit će cjelodnevni izlet u jedan od najposebnijih prirodnih krajolika Hrvatske.

Pobjednički razred očekuje dan ispunjen prirodom, učenjem i avanturom. Uz edukativne radionice na brodu, učenici će sudjelovati u zabavnim aktivnostima kroz koje će upoznati prirodu Kornatskog otočja, ali i družiti se s ostalim sudionicima projekta. Ručak je osiguran, kao i prijevoz do Murtera.

Kako se prijaviti?

Profesori ili učenici trebaju poslati pismo razreda na e-mail: nela@argonauta.hr najkasnije do 16. travnja 2026. Nakon završetka natječaja organizatori će odabrati jedan razred koji će osvojiti ovaj jedinstveni izlet.

Iz Argonaute poručuju: „Tko zna – možda to budete baš vi. Okušajte sreću! Sretno svima!“

Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu