Connect with us

Hrvatska

Jurjević: Otvorit ćemo vam naša vrata!

Objavljeno

-

Mario Jurjević


U prostorijama Mjesnog odbora Smiljevac održanao je večeras predstavljanje liste koalicije SDP-HNS-DSU za mjesne odbore Jazine I, Ričine i Smiljevac. Kandidat za predsjednika Mjesnog odbora je Mario Jurjević koji ističe kako je žalosno da ljudi ne znaju gdje im je Mjesni odbor.
– Ovih dana, a naročito danas razgovarao sam s ljudima o problemima koje bi riješavali ako nas izaberu i večina njih nje ni znala gdje je ured Mjesnog odbora. Želimo to promijeniti i zajedno odlučivati s građanima o bitnim pitanjima za riješenje problema, istaknuo je Jurjević.
Uz njega na predstavljanu liste bio je i Nikola Turčinov, podpredsjednik zadarskog SDP-a. Sa sloganom “Volimo Smiljevac”  koalicija je krenula i na osvajanje ovog dijela grada, dok su se na listi našli uz Maria Jurjevića još i Tomislav Drča, Iva Šestan, Mirjana Vučemilović – Jurić, Sanja Burčul, Slavko Burčul i Nora Car.
Na programu ove kolacije za rješavanje problema na Smiljevcu našlo se i uređenje prilaznih cesta i okoliša OŠ Smiljeva s naglaskom na Ulicu Petra Skoke. Kao što to svugdi SDP ističe tako da je bitno osigurati prostor za mlade. Ono što najviše muči građane je pročišćivač za koji tvrde da pušta neugodne mirise i to u blizini kuća i groblja. Također u programu stoji i uvođenje autobusnih linija Kolodvor – Smiljevac – Interspar – Poluotok i Kolodvor – Smiljevac – Interspar – Borik.
– Želimo ljudima otvoriti vrata mjesnog odbora i biti dospupni te zajedno riješavati probleme naselja u kojem živimo, zaključio je Mario Jurjević, kandidat za predsjednika mjensog odbora Smiljevac

 
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

0 Comments

  1. zarab

    9. studenoga 2010. at 23:50

    adi su ta vaša vrata ,,, i na stanu nisu vaša a kamoli di drugo….

     
  2. medo

    11. studenoga 2010. at 17:02

    VOLIMO LI ZADAR ?
    U neka stara vremena (ne prestara da se ne bismo sjećali), postojao je ĐIR po Kalelargi.
    U tom smo ĐIRU vidjeli i bili viđeni, družili se, pričali, smijali, stvorili prijateljstva i ljubavi.
    I nikada nismo bili sami.
    Nije nam trebao dogovor s prijateljima, ni mobitel da ih pronađemo, ni novac.
    Jednostavno, svi smo bili tu.
    I gdje god otišli, Kalelarga je bila dom.
    Iako pusta i zaboravljena, naša Kalelarga je još uvijek tu.
    Čeka naš ĐIR – vratimo joj se.
    Sjetimo se da smo Zadrani.
    PROBUDIMO STARI MIT
    NAPRAVIMO ĐIR
    U PETAK OD 19 DO 20 SATI
    AKO VOLITE ZADAR
    PRIDRUŽITE SE
    KALELARGA NAS ZOVE

     

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Hrvatska

KTC povlači proizvod, provjerite jeste li ga kupili!

Objavljeno

-

By

KTC je na svojim stranicama objavio da se povlači proizvod PEPITO 1l rum punch.

Proizvod se povlači s tržišta jer je redovitom kontrolom nad proizvodnjom utvrđeno manje odstupanje u pogledu korištenja određenih prehrambenih aditiva.

“Predostrožnosti radi, obavještavamo cijenjene potrošače kako predmetni proizvod povlačimo s tržišta”, poručuju iz KTC-a.

Ako ste predmetni proizvod kupili na prodajnim mjestima KTC-a, javite se na prodajno mjeste. Iz KTC-a navode da se povlačenje odnosi samo na proizvod navedenog LOT broja (LOT BROJ:005 21.12.2023.; LOT BROJ: 001 13.02.2024.) koji se navodi u ovoj obavijesti.

 
Nastavi čitati

Hrvatska

Hrvatska među zemljama EU-a s najnižim cijenama plina i struje

Objavljeno

-

By

Kućanstva u EU i eurozoni plaćala su u drugoj polovini 2023. godine nešto niže cijene plina i struje nego u prvih šest mjeseci, a Hrvatska je zadržala mjesto u skupini zemalja s najnižim cijenama, znatno nižim od europskog prosjeka, pokazali su u četvrtak podaci Eurostata.

Prosječna cijena struje za kućanstva u EU pala je u drugoj polovini 2023. za 3,7 posto u odnosu na prvih šest mjeseci, kliznuvši na 28,3 eura za 100 kilovatsati, izračunao je Eurostat. U odnosu na drugu polovinu 2022. godine bila je gotovo nepromijenjena.

U eurozoni kućanstva su 100 kilovatsati struje u drugoj polovini prošle godine u prosjeku plaćala 30 eura, za 3,8 posto manje nego u prvih šest mjeseci. U odnosu na isto razdoblje 2022. cijena joj je bila viša za 3,1 posto.

“Troškovi energije, opskrbe i mreža stabilizirali su se u prvoj polovini godine i pokazuju pad u drugoj polovini u odnosu na vrhunac u 2022., ali su još uvijek na visokoj razini”, zaključuju statističari.

Ukinuti mehanizmi pomoći

Prosječna cijena plina za kućanstva u EU bila je pak u razdoblju od srpnja do prosinca manja za pet posto nego u prvoj polovini godine, kliznuvši na 11,3 eura za 100 kilovatsati. U usporedbi s drugom polovinom 2022. bila je gotovo nepromijenjena.

U eurozoni plin je za kućanstva u drugoj polovini prošle godine pojeftinio za 7,6 posto, na 12,2 eura za 100 kilovatsati. U odnosu na drugu polovinu 2022. bio je skuplji za sedam posto.

Niži računi kućanstava za plin i struju nego u prvoj polovini godine odražavaju pad cijena na tržištima, koji je djelomice amoriziralo ukidanje mehanizama državne pomoći, objašnjavaju u Eurostatu.

Jeftina “trojka”

Najnižu cijenu plina, izraženu u eurima, plaćala su u drugoj polovini prošle godine kućanstva u Mađarskoj, od 3,3 eura za 100 kilovatsati.

Slijedi Hrvatska sa cijenom plina za kućanstva u drugoj polovini 2023. od 4,6 eura za 100 kilovatsati, kada se uključe svi nameti, većom za 4,4 posto nego u prvoj polovini godine. Usporedba s istim razdobljem 2022. godine pokazuje upola blaže poskupljenje.

Eurostat napominje da se usporedbe cijena u Hrvatskoj temelje na fiksnom tečaju eura za kunu, podsjetivši da je 1. siječnja prošle godine ušla postala članica eurozone.

U skupinu zemalja s najnižom cijenom plina za kućanstva u drugoj polovini 2023. svrstala se i Rumunjska gdje je stajao 5,6 eura.

Najvišu cijenu plina, izraženu u eurima, plaćala su pak kućanstva u Nizozemskoj i Švedskoj, od 24,8 eura odnosno 20,7 eura za 100 kilovatsati.

Cipar i Malta ne objavljuju podatke o cijenama plina, a Finska ne objavljuje cijene plina za kućanstva.

Povoljna Mađarska

Kućanstva u Mađarskoj plaćala su i najnižu cijenu struje u drugoj polovini prošle godine, od samo 11,3 eura za 100 kilovatsati. Slijede Bugarska i Malta gdje je stajala 11,9 odnosno 12,8 eura.

Kućanstva u Hrvatskoj plaćala su u drugoj polovini prošle godine 14,8 eura za 100 kilovatsati struje, kada se uključe svi nameti. To znači da se njezina cijena nije značajnije promijenila od druge polovine 2022. kada je bila poskupjela za 9,3 posto u odnosu na prethodnih šest mjeseci.

Najviše su pak u drugoj polovini 2023. za struju izdvajala kućanstva u Njemačkoj, gdje je 100 kilovatsati stajalo 40,2 eura. Slijede Irska i Belgija sa cijenom struje za kućanstva od gotovo 38 eura za 100 kilovat sati.

 
Nastavi čitati

Hrvatska

Hrvati na EU izborima mogu birati i strance, DIP objasnio kako

Objavljeno

-

By

Državno izborno povjerenstvo (DIP) podsjeća da na europskim izborima 9. lipnja, pravo birati i pravo biti birani, odnosno kandidirati se, imaju i državljani druge države članice EU s prebivalištem ili boravištem u Hrvatskoj.

Ostvari li to pravo u Hrvatskoj, državljanin druge članice EU, ne može ga ostvariti u matičnoj državi, niti u drugoj članici EU, na istim izborima.

Da bi mogao glasovati na europskim izborima, državljanin druge države članice EU, mora najkasnije 9. svibnja podnijeti zahtjev za upis u Registar birača nadležnom upravnom tijelu županije, odnosno Grada Zagreba koje vodi taj Registar.

Uz taj zahtjev, treba predočiti izjavu u kojoj će, uz ostalo, stajati da će pravo glasa ostvariti samo u Hrvatskoj i izjavu da nije lišen prava glasovanja u državi članici EU čiji je državljanin.

Navedeni zahtjev podnosi nadležnom upravnom tijelu koje vodi Registar birača, prema mjestu prebivališta ili boravišta u Hrvatskoj.

Kontakt podaci nadležnih upravnih tijela bit će dostupni na mrežnim stranicama Ministarstva pravosuđa i uprave – https://mpu.gov.hr/.

DIP podsjeća i da birači druge države članice EU glasuju na biračkim mjestima određenima prema mjestu njihovog prebivališta ili boravišta.

Kad je riječ o kandidiranju na europskim izborima, DIP ističe da to pravo imaju i državljani druge države članice EU ako zadovoljavaju zakonske uvjete i pod uvjetom da u Hrvatskoj i državi članici EU čiji su državljani, pojedinačnom sudskom presudom ili administrativnom odlukom protiv koje je dopušten pravni lijek nisu lišeni prava na kandidiranje i da su upisani u Registar birača.

Ima li državljana drugih država članica EU na listama za europske izbore i koliko, vidjet će se nakon što DIP u srijedu poslijepodne objavi zbirnu listu pravovaljanih lista.

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu