Connect with us

ZADAR / ŽUPANIJA

UDRUGE CINAZ I DELTA U GRADSKOJ KNJIŽNICI: Građanski aktivizam i mladi – kako uključiti mlade u rad udruga?

Objavljeno

-

U sklopu projekta Info-room organizira se još jedno druženje pod nazivom Građanski aktivizam i mladi – Kako uključiti mlade u rad udruga?

Ovog petka, 5. svibnja u Multimedijalnoj dvorani Gradske knjižnice Zadar s početkom u 11:00 sati svoj rad predstaviti će Udruga CINAZ iz Zadra i Udruga Delta iz Rijeke.

Udruga „CINAZ – Centar za izvannastavne i izvanškolske aktivnosti Zadar“ osnovana je u svibnju 2003. godine. U svom radu Udruga ne uzima sredstva od roditelja, već svoje programe realizira od donatora, županijskog i gradskog proračuna, a očekuje se da će nadležno Ministarstvo kao ranijih godina sufinancirati projekte Udruge.

Pored sugestija i preporuka resornog Ministarstva, Udruga ima verifikaciju programa od neovisnih eksperata. Članovi Udruge su uspostavili suradnju s udrugama u inozemstvu i pisali o iskustvima u radu s djecom i mladima u centrima za mlade u Irskoj, Njemačkoj, Sloveniji i Francuskoj te su aktivno angažirani u istraživanju problema, potreba i vrijednosti djece i mladih. Cilj udruge je pomaganje i poticanje izvannastavnih i izvanškolskih aktivnosti djece i mladih s izvaninstitucionalnim aktivnostima odgoja i obrazovanja.

Udruga „Delta“ je organizacija za mlade i aktivne građane i građanke. Udrugu Delta su 2008. godine osnovali dugogodišnji GONG-ovi aktivisti Igor Bajok, Petar Ležaja i Aleksandra Vinkerlić. Svrha osnivanja bilo je osnaživanje građana, građanskih inicijativa i udruga građana na području Republike Hrvatske, radi jačanja njihovog utjecaja na društvene procese i razvoj demokratskog i civilnog društva kroz informiranje, savjetovanje i izobrazbu. Delta danas provodi projekte usmjerene na jačanje kapaciteta civilnog društva, strukturirani dijalog mladih s donositeljima odluka, izvaninstitucionalnu edukaciju mladih u području građanskih prava te na volontiranje mladih.

Udruga Delta je regionalni partner nacionalnim i regionalnim organizacijama koje se bave razvojem demokratskog društva te je ujedno članica Mreže mladih Hrvatske, GOOD inicijative i DARE mreže (The Democracy and Human Rights Education in Europe (DARE) Network).

Predstavljanje udruga organizira se u sklopu projekta “Izgradnja sustavne podrške organizacijama civilnog društva” koji se provodi od 1. prosinca 2021. do 30. svibnja 2023. godine. Vrijednost projekta je 53.428,69 EUR-a uz 100% financiranje. 

Projekt sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, te Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske, a provodi ga ZOE Centar za unapređenje i razvoj zajednice kao nositelj projekta, uz Grad Zadar partnera na projektu.

 
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

ZADAR / ŽUPANIJA

KNEŽEV DVOR, PAG / Edukacija “Iznajmljivanje smještaja u domaćinstvu turistima – kako dalje?”

Objavljeno

-

By

Turistička zajednica Grada Paga u suradnji s Turističkom zajednicom Općine Povljana organizira u petak, 15. studenog 2024. godine besplatnu edukaciju za iznajmljivače u domaćinstvu s početkom u 17.00h u Kneževom dvoru u Pagu.

Edukacija je namijenjena iznajmljivačima s područja Grada Paga, Povljane, ali i cijelog otoka koji će poslovati u sezoni 2025. bez obzira jesu li početnici ili iskusni iznajmljivači.

Predavanje obrađuje aktualnu temu novih zakonskih regulativa za pružanje ugostiteljskih usluga u domaćinstvu:

– 2025. prijelomna godina za smanjenje kapaciteta u obiteljskom smještaju?
– Gdje je granica isplativosti iznajmljivanja smještaja u domaćinstvu turistima?
– Koje sve nove fiskalne i parafiskalne obaveze prijete domaćinima obiteljskog smještaja?
– Koje su druge mogućnosti iznajmljivanja stana, kuće osim iznajmljivanja kategoriziranog smještaja?
– Kako ublažiti porezni udar?
– Što znači prijenos upravljačkih prava nad nekretninom drugoj pravnoj osobi?

Sadržajem edukacije bit će predstavljene aktualne teme i nove zakonske regulative koje se pripremaju za pružanje ugostiteljskih usluga u domaćinstvima.

Sudionici će, stoga, imati priliku upoznati ključne informacije o promjenama u zakonodavstvu, fiskalnim obvezama te mogućnostima i izazovima u poslovanju obiteljskog smještaja.

Edukaciju će provesti Nedjeljko Nedo Pinezić, poduzetnik, vlasnik i direktor tvrtke Quanarius, dugogodišnji predsjednik Zajednice obiteljskog smještaja organizirane pri Hrvatskoj gospodarskoj komori, ujedno i priznati stručnjak za obiteljski smještaj s više od dva desetljeća iskustva u razvoju i promociji turizma.

Organizatori: TZ Grada Paga i TZO Povljana

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

SVEUČILIŠTE: Znanstveni skup “Pakoštane – općina na dodiru jezera i mora” 

Objavljeno

-

By

Sveučilište u Zadru i Općina Pakoštane pozivaju na Znanstveni skup Pakoštane – općina na dodiru jezera i mora, koji će se održati 15. i 16. studenoga u Pakoštanima.

Otvorenje skupa će se održati u Općinskoj vijećnici (Pakoštane, Kraljice Jelene 78) u petak 15. studenoga 2024. s početkom u 9 sati.

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

“POSLIJEPODNE JEDNOG DANDYJA” / Duo Livljanić i Detoni večeras u Kneževoj palači

Objavljeno

-

By

Mladi zadarski studenti glazbe, nekadašnji učenici Glazbene škole Blagoje Bersa u subotu, 2. 11. svojim su nastupima oduševili publiku koja svesrdno prati njihov glazbeni put i razvoj.

Nakon što su 2018. godine priredili glazbenu šetnju kroz pariške salone, programom Poslijepodne jednog Dandyja duo Livljanić i Detoni nastavljaju istraživati Pariz s početka 20. stoljeća i to u društvu dvojice autora koji su odredili radikalno različite glazbene stilove dviju skladateljskih generacija – Gabriela Fauréa (1945-1924) i Francisa Poulenca (1899-1963). Koncert je na rasporedu večeras, 8. 11. s početkom u 20 sati u Koncertnoj dvorani braće Bersa Kneževe palače.

Pjevačica i muzikologinja Katarina Livljanić (Zadar, 1966.) jedna je od najvažnijih međunarodnih stručnjakinja za izvedbu gregorijanskoga korala i liturgijske glazbe srednjovjekovlja. Nakon magisterija na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, doktorirala je u Parizu na temama o problematici usmene i pisane tradicije srednjovjekovne glazbe na prostorima južne Italije.

Danijel Detoni (Zagreb, 1983.) glazbeno obrazovanje počeo je u Zagrebu, u klasi Olge Detiček u Glazbenoj školi Vatroslav Lisinski, a nastavio u razredima Lászla Baranyaya i Balázsa Kecskésa na Glazbenom sveučilištu Liszt Ferenc u Budimpešti te u razredu Itamara Golana na Konzervatoriju u Parizu. Znanje je stjecao i u radu s renomiranim umjetnicima, kao što su Pnina Salzman, Emanuel Krasovsky, Hamsa al-Wadi, Felix Gottlieb, Pál Éder i Dénes Várjon.

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu