Connect with us

ZADAR / ŽUPANIJA

(FOTOGALERIJA) “MEAT ME 2.0”, DRUGI DAN U utorak planule stotine porcija s pulastrom, u srijedu je tema teletina

Objavljeno

-

Foto: Bojan Bogdanić

Tingul od pulastra, paprikaš i paštašuta od domaće kokice, pileći odresci na grillu, njoki i burgeri s piletinom – sve su to bili specijaliteti drugog dana zadarskog Festivala mesa „Meat Me 2.0“ koji se u organizaciji TZ Zadar i brojnih partnera održava sve do ovoga vikenda, točnije do završnih velikih gradelada u petak i subotu navečer.

Ekipa „Meat Me 2.0“, pogotovo učenici Hotelijersko-turističke i ugostiteljske škole Zadar koji su najveseliji i najmarljiviji dio gastronomskog, zapravo „marendaškog“ eventa na Staroj pijaci, te njihov profesor Renato Kraljev, dobro se uhodala. I u utorak je planulo preko 300 porcija hrane kojima je osnovni sastojak bio meso pulastra, odnosno domaće mlade kokice. Jela su pripremali etablirani zadarski kuhari Tomislav Karamarko i Josip Vrsaljko, a svoje su vruće teće za ovu prigodu pripremili i restorani „Malo misto“, „Kornat“ i „Zadar-Jadera“. Točila su se sjajna vina Kraljevskih vinograda, a svoj je gastro show s veganskim burgerima (Bože, što bi na ovo rekao Ričard?!!!) imala i zadarska tvrtka „Marikomerc“. Naravno, na „Meat Me 2.0“ su stalno nazočni i destilerija „Mashtel“ sa svojim rakijama i likerima, „Maraska“ s koktelima i sokovima, Tvornica kruha Zadar s pecivima i kruhom, „Kotanyi“ sa začinima, OPG Butić s pršutima i pancetama, Paška sirana sa sjajnim sirevima…

Ukupni utržak od prodaje bonova za hranu i piće u prva dva dana „Meat Me“ je premašio 12.000 kn, pa je za vjerovati da će ovogodišnja donacija Odjelu Pedijatrije zadarske Opće bolnice biti puno veća od 32.000 kn koliko je iznosila 2019. godine na prvom „Meat Me“ Festivalu. Pogotovo zato što je trajanje ovogodišnje manifestacije dvostruko duže nego dvije godine ranije, iako meteorolozi zloguko u petak najavljuju kišu. Da ponovimo: sva sredstva prikupljena od prodaje bonova za piće i hranu namijenjena su zadarskoj Pedijatriji, a troškove organizacije Festivala snosi Turistička zajednica Zadar sa svojim partnerima.

U srijedu je na rasporedu teletina. Jela od te vrste mesa pripravljat će od namirnica koje Festivalu doniraju najbolje zadarske mesnice Biloglav, Paleka, Ikić, Gobin, Lukin i „Poličanka“, zadarski chef Josip Vrsaljko, a sudjelovat će i restorani „Bruschetta“, „Stipe“ na Poluotoku, „Stomorica“ i kuhinja hotela „Mediteran“.

Znači, navalite na dobre mesne porcije na „Meat Me 2.0“ prije kiše!!!

19-Zadar-Meat-Me-2.0-1.-dan-18.10.2021-Photo-by-Bojan-Bogdanic

Image 19 of 51

 
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

ZADAR / ŽUPANIJA

(FOTOGALERIJA) ŽUPAN BILAVER U PRIVLACI / Razgovor o projektima, darovi za najmlađe i odavanje počasti svetom Nikoli, zaštitniku pomoraca

Objavljeno

-

By

U okviru radnog obilaska sjevernog dijela županije, župan Josip Bilaver sa suradnicima posjetio je danas Općinu Privlaka gdje ga je u zgradi Općine ugostio načelnik Gašpar Begonja.

Na radnom sastanku razgovaralo se o aktualnim projektima, razvojnim prioritetima i izazovima s kojima se Općina susreće. Načelnik Begonja upoznao je župana s investicijama u komunalnu infrastrukturu, predškolsku skrb, obalni pojas i druge aktivnosti koje doprinose rastu kvalitete života u Privlaci. Župan Bilaver izrazio je spremnost Županije za nastavak partnerske suradnje i podršku projektima važnima za lokalnu zajednicu.

U povodu sutrašnjeg blagdana svetog Nikole, zaštitnika djece i pomoraca, izaslanstvo Županije posjetilo je Dječji vrtić Sabunić gdje su mališanima uručili prigodne darove, a druženje je proteklo u veselom ozračju.

Program posjeta zaključen je polaganjem cvijeća i vijenaca kod kapelice svetog Nikole, koju su privlački pomorci podigli kao zavjet svome zaštitniku — simbol povezanosti mjesta s morem i pomorskom tradicijom.

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

PRIJAVE DO 19. PROSINCA / Objavljen Natječaj za dodjelu stipendija i nagrada redovnim studentima s prebivalištem na području Općine Sv. Filip i Jakov

Objavljeno

-

By

Objavljen je Natječaj za dodjelu stipendija i nagrada redovnim studentima s prebivalištem na području Općine Sveti Filip i Jakov za akademsku godinu 2025./2026. U nastavku donosimo sve detalje:

1. Predmet Natječaja je dodjela stipendija redovitim studentima najmanje druge godine sveučilišnog preddiplomskog, sveučilišnog diplomskog studija, te sveučilišnog integriranog preddiplomskog i diplomskog studija u Republici Hrvatskoj koji su državljani Republike Hrvatske i imaju prebivalište na području Općine Sveti Filip i Jakov te dodjela nagrada za izvrsnost na koje imaju pravo redoviti studenti sveučilišnog preddiplomskog, sveučilišnog diplomskog studija, te sveučilišnog integriranog preddiplomskog i diplomskog studija u Republici Hrvatskoj, odnosno osobe koja je završile neki od navedenih studija, a koji su državljani Republike Hrvatske i imaju prebivalište na području Općine Sveti Filip i Jakov.

2. Uvjeti za ostvarivanje prava na dodjelu stipendija:

Pravo na dodjelu stipendije ima redoviti student najmanje druge godine sveučilišnog preddiplomskog, sveučilišnog diplomskog studija, te sveučilišnog integriranog preddiplomskog i diplomskog studija u Republici Hrvatskoj koji ispunjava sljedeće uvjete:

-da je državljanin Republike Hrvatske,

-da ima prebivalište na području Općine Sveti Filip i Jakov.

👉Pravo na dodjelu stipendije nemaju studenti:

-koji ponovno upisuju istu godinu studija te oni koji imaju upisano mirovanje obveza studenta u akademskoj 2025./2026. godini,

– studenti koji primaju neku drugu stipendiju koja se financira iz bilo kojih izvora.

👉Stipendija se isplaćuje mjesečno, do kraja redovno upisane akademske godine, u visini iznosa koji ovisi o ostvarenom uspjehu u prošloj akademskoj godini na način da se:

– studentima koji su ostvarili opći prosjek ocjena ( ili težinski prosjek ocjena, ovisno što je povoljnije za studenta) do 2,99 isplaćuje u iznosu od 100 eura,

– studentima koji su ostvarili opći prosjek ocjena ( ili težinski prosjek ocjena, ovisno što je povoljnije za studenta) od 3,00 do 4,49 isplaćuje u iznosu od 150 eura,

– studentima koji su ostvarili opći prosjek ocjena ( ili težinski prosjek ocjena, ovisno što je povoljnije za studenta) od 4,50 i veći isplaćuje u iznosu od 200 eura.

3. Uvjeti za ostvarivanje prava na nagradu za izvrsnost

Pravo na nagradu za izvrsnost imaju redoviti studenti odnosno osobe koje su završile sveučilišni preddiplomski, diplomski ili integrirani sveučilišni studij u Republici Hrvatskoj koji ispunjavaju kumulativno sljedeće uvjete:

1. da je državljanin Republike Hrvatske,

2. da ima prebivalište na području Općine Sveti Filip i Jakov,

3. da je u prethodnoj, redovno prvi puta upisanoj i završenoj akademskoj godini ostvario prosjek ocjena od 4,5 i veći,

4. da nije bio korisnik stipendije Općine Sveti Filip i Jakov za predmetnu akademsku godinu.

Nagrada za izvrsnost isplaćuje se jednokratno u iznosu od 500,00 eura.

4. Rok za podnošenje molbi je 15 dana od dana objave natječaja na oglasnoj ploči i službenoj web stranici Općine Sveti Filip i Jakov.

5. Uz molbu se podnosi:

– dokaz o hrvatskom državljanstvu (preslika domovnice ili važeće osobne iskaznice),

– uvjerenje o prebivalištu na području Općine Sveti Filip i Jakov,

– uvjerenje o redovitom upisu na akademsku godinu 2025./2026. na jednom od sveučilišta u Republici

Hrvatskoj,

– potvrdu o prosjeku ocjena za prethodnu godinu obrazovanja,

– broj bankovnog računa za isplatu,

– vlastoručno potpisanu izjavu kandidata da nije primatelj stipendije po nekoj drugoj osnovi,

– vlastoručno potpisanu izjavu o davanju suglasnosti za obradu osobnih podataka.

👉Obrazac molbe se može preuzeti sa službene internetske stranice: https://www.opcina-svfilipjakov.hr/ .

5. Molba s prilozima dostavlja se u zatvorenoj omotnici s naznakom „Natječaj za stipendije i nagrade“ na adresu Općina Sveti Filip i Jakov, Put Primorja 1, 23207 Sveti Filip i Jakov osobno ili putem pošte preporučeno.

👉Zadnji dan za predaju molbi za dodjelu stipendije i nagrade za izvrsnost je 19. prosinca 2025. godine.

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

ZAŠTITNIK DJECE, POMORACA, PUTNIKA… / Danas je blagdan sv. Nikole. Svečana misa u katedrali, pa molitva na rivi

Objavljeno

-

By

Župa sv. Nikole u Crnom slavi 310. obljetnicu posvete župne crkve sv. Nikole i dobiva relikviju sv. Nikole. Tim povodom, na blagdan sv. Nikole, u subotu, 6. prosinca, svečano misno slavlje u 10,30 sati i procesiju predvodi zadarski nadbiskup Milan Zgrablić.

Na blagdan sv. Nikole biskupa, zaštitnika pomoraca i ribara, u subotu, 6. prosinca, u katedrali sv. Stošije u Zadru, svečano misno slavlje za pomorce i ribare s početkom u 18 sati predvodi zadarski nadbiskup Milan Zgrablić.

Nakon mise, na gatu zadarske rive u more će se baciti vijenac i nadbiskup će predvoditi molitvu za pokojne pomorce i ribare.

Na blagdan sv. Nikole u župi Kistanje, u subotu, 6. prosinca, svečano misno slavlje u 11 sati u župnoj crkvi sv. Nikole biskupa predvodi gospićko – senjski biskup Marko Medo.

Sv. Nikola je na osobiti način zaštitnik Janjevaca koji nastanjuju Kistanje.

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu