Connect with us

ZADAR / ŽUPANIJA

(REAGIRANJE) “Vučetićevo političko djelovanje obilježili su mijenjanje strana, nerealna ambicija, nered i destrukcija koju ostavlja za sobom”

Objavljeno

-

O predizbornoj kampanji s kojom je danas istrčao SDP Zadar oglasio se priopćenjem kasno poslijepodne i zadarski HDZ. U nastavku donosimo njihov osvrt na današnja zbivanja, odnosno na činjenicu da su esdepeovci u samo jednom javnom istupu uspjeli potpisati čak tri kardinalne greške – slogan kampanje je ukraden, kandidat za gradonačelnika je nestranački, filozof i jedan od većih stranačkih prebjega ovih prostora, baš kao i (treće) najnoviji koaliciji partner – Akcija 50-godišnjaka (ili “mladih”).

Evo što kažu iz HDZ-a:

O VJEČNIM LUZERIMA, PREOBRAĆENICIMA I PLAGIJATORIMA

Tresla se brda, rodio se miš! Ta rečenica najbolje opisuje današnje predstavljanje koje je upriličila neprincipijelna koalicija SDP-a i Akcije seniora, pardon, mladih. Marko Vučetić je i službeno proglašen gradonačelničkim kandidatom spomenute, interesne koalicije te je nastavio vrijeđati na razini koja je daleko od akademske i filozofske.

Dok smo od rata na ovamo zajedno s građanima Zadra gradili naš grad, mijenjali ga nabolje i postigli uspjehe na kojima nam zavide mnogi drugi gradovi, Marka Vučetića nije bilo nigdje. Da se poslužimo njegovim rječnikom – pokazao se egzogenim kandidatom. Njegov rad i njegovo političko djelovanje obilježili su mijenjanje strana, nerealna ambicija, nered i destrukcija koju ostavlja za sobom. Prošao je sve političke opcije, od onih pravaških, preko Rene Sinovčića kojem je bio jedan od najžešćih javnih podupiratelja, Mosta i sada SDP-a. Nakon što je uvjerljivo poražen za izborima za načelnika Vira 2013. godine do te mjere je zaoštrio odnose na otoku da je situacija rezultirala nezapamćenim scenama, neredima i ponašanjem koje nitko normalan ne želi u svojoj sredini.

Nakon toga organizirao je tribine Ruži Tomašić (tada HSP AS), Milanu Kujundžiću (Hrvatska zora), a nakon što je dobio „odbijanac“ HDZ-a uspješno se „uvalio“ Mostu i na parlamentarnim izborima 2016. s 649 glasova ušao u Sabor.

Ni ta politička ljubav nije bila dugog vijeka pa se nakon izbacivanja iz kluba Mosta počeo prodavati za ljevičara. Prvi je najavio kandidaturu za predsjednika države 2019., ali jednako brzo je od nje i odustao. U svega 8 godina doživio je više preobraćenja i mijenjanja zastava od ikoga na ovim područjima te sa znatiželjom iščekujemo koja će se sljedeća markica naći ispred imena ove političke udavače, već sada vrlo sumnjivog morala.

SDP, nekoć relevantna stranka u političkom životu grada Zadra, potvrdila je kadrovsku krizu, jer među svojim članstvom nisu uspjeli pronaći kandidata s kojim bi barem upisali, dostojanstveniji poraz. Koliko su neinventivni svjedoči i činjenica da nisu uspjeli smisliti ništa bolje nego li plagirati slogan kampanje „Srcem za Zadar“, koji je već upotrijebljen na lokalnim izborima 2009. godine od liste Željka Predovana.

Svakako da ovakva svađalačka retorika, agresivnost i vrijeđanje koji će očito obilježiti Vučetićevu kampanju nisu dobri za političku kulturu i uopće za javni prostor u našem gradu. Zadrani nikad nisu dali zeleno svjetlo rušiteljima, a puno priče i nula rada je redovito dobivalo jednako takvu podršku na izborima. Dok je Branko Dukić skupljao potpise i sredstva za linearni akcelerator, on je radio nerede po Viru. Dok je lokalna vlast koju je predvodio HDZ gradila ceste, sportske dvorane, kulturne prostore, škole, vrtiće, kanalizacijske sustave…, on je neuspješno gradio svoju političku karijeru, a pritom je doprinos za naš grad bio ravan nuli, upravo kakav će biti i njegov rezultat na predstojećim izborima.

 
Nastavi čitati
1 Comment

1 Comment

  1. zaratino

    16. veljače 2021. at 22:17

    Tip mijenja stranke cesce nego carape. Malo bi bija predsjednik, pa malo po Viru nesto cacka, malo bi u sabor i sad bi bija gradonacelnik. Ambicije do neba, odanost do ispod zemlje…

     

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

ZADAR / ŽUPANIJA

PRIHVAĆEN STEČAJNI PLAN Žoni Maksan: “HSP AS nastavlja s djelovanjem, izlazimo na lokalne izbore!”

Objavljeno

-

By

Danas poslijepodne priopćenje je upućeno medijima iz Hrvatske Stranke Prava Dr. Ante Starčević. Evo o čemu žele obavijestiti javnost:

“Kao što je poznato nad Hrvatskom Strankom Dr. Ante Starčević OIB 72355713477 vodio se stečajni postupak pred Trgovačkim sudom u Zagrebu pod posl..br St-562/2018.

Dana 13. 4. 2021. Trgovački sud u Zagrebu je donio Rješenje posl. br. St -562/2018 koje je javno objavljeno, a kojim Rješenjem je Trgovački sud u Zagrebu potvrdio stečajni plan u stečajnom postupku.

Stečajnim planom koji je Trgovački sud u Zagrebu navedenim Rješenjem potvrdio ,predviđeno je, među ostalim da Hrvatska Stranka Prava Dr. Ante Starčević nastavi djelovati kao politička stranka.

Moramo se zahvaliti svim članovima stranke, a nije ih mali broj – 14.132 člana.

Sa svojom članarinom pomogli su da stranka riješi nagomilane milijunske dugove koje su ostavili bivši visoko pozicionirani članovi kroz protekle godine i htjeli je gurnuti u ponor kakav nije doživjela niti jedna politička stranka. Danas sa ponosom možemo kazati da smo to poglavlje završili.

To znači da Hrvatska Stranka Prava Dr. Ante Starčević izlazi na lokalne izbore te očekujemo odličan
rezultat u svim županijama.

v.d. predsjednik: Žoni Maksan”

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

VELIKA POTPORA: Već prikupljen dovoljan broj potpisa za Dukića i Longina!

Objavljeno

-

By

Već trećeg dana od početka prikupljanja potpisa kandidati Hrvatske demokratske zajednice i koalicijskih partnera za gradonačelnika i župana, Branko Dukić i Božidar Longin prikupili su potreban broj potpisa podrške svojoj kandidaturi.

– Hvala svima koji su u rekordnom roku dali potporu našim kandidatima. Iako je zbog epidemiološke situacije otežano prikupljanje potpisa, uistinu nas je oduševila brojka prikupljenih potpisa po našim mjesnim odborima. Iako već sada imamo dovoljan broj potpisa, nastavljamo ih prikupljati jer građani žele i na taj način pružiti potporu našim kandidatima, poručio je Robertino Dujela, voditelj HDZ-ovog stožera za Grad Zadar.

Oba kandidata, Dukić i Longin, već sada imaju više od propisanog broja potpisa potpore kandidaturi.
– Vesele nas odlične reakcije ljudi na terenu. Osim na području Grada Zadra, potpise za župana prikupljamo po općinama i gradovima i stvarno se velik broj ljudi odazvao već na samom početku prikupljanja potpisa. Zbog epidemiološke situacije potpise nismo prikupljali na mjestima gdje se okuplja veći broj ljudi, ali su unatoč tome naši sugrađani u velikom broju podržali naše kandidate. Hvala im na tome, istaknuo je Šime Vicković, voditelj kampanje HDZ-a za Zadarsku županiju.

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

(FOTO) ZADARSKI HDZ POSTPISAO KOALICIJU SA HSP-OM, STRANKOM UMIROVLJENIKA I REFORMISTIMA Kalmeta: “To je koalicija koja ima znanja, energije i želje nastaviti raditi na razvoju i sigurnoj budućnosti našeg grada i županije”

Objavljeno

-

By

Hrvatska demokratska zajednica s provjerenim partnerima izlazi na predstojeće lokalne izbore u Gradu Zadru i Zadarskoj županiji.

Koalicijske ugovore sa županijskim i gradskim HDZ-om potpisali su predstavnici Hrvatske stranke prava, Stranke umirovljenika te Narodne stranke – Reformisti koji će imati svoje predstavnike na listama za Gradsko vijeće i Županijsku skupštinu, a ujedno će pružiti snažnu potporu kandidatima za gradonačelnika i župana, Branku Dukiću i Božidaru Longinu.

– Riječ je o partnerima s kojima smo i do sada imali vrlo uspješnu suradnju. To je koalicija koja ima znanja, energije i želje nastaviti raditi na razvoju i sigurnoj budućnosti našeg grada i županije. Imamo program koji to jamči, ali i ono najvažnije, ljude koji će to znati provesti u djelo. Optimist sam i vjerujem da će naši građani i ovaj put to prepoznati, poručio je Božidar Kalmeta, predsjednik županijskog odbora HDZ-a.

– Naša koalicija je odličan spoj mladosti i iskustva, koja se više puta dokazala u upravljanju kriznim situacijama. Stabilan zdravstveni sustav i sustav civilne zaštite temelj su sigurnosti naših građana kao i gospodarstva općenito te ćemo na tome nastaviti raditi i u narednom razdoblju, naglasio je Mate Lukić, županijski povjerenik HSP-a koji je dodao da su aktualni gradonačelnik Dukić i župan Longin odlični kandidati koji su svoje kvalitete dokazali i u ratu i u miru.

Solidarnost i skrb o stanovnicima svih životnih dobi jedna je od temeljnih programskih odrednica koalicije HDZ-HSP-SU-Reformisti.

– Kroz sudjelovanje u radu gradskih i županijskih tijela napravili smo značajan iskorak kako bi se pomoglo umirovljenicima. Podsjetit ću primjerice na uskrsnice koje Grad Zadar redovno isplaćuje za više od 3 tisuće umirovljenika, dok Zadarska županija jedina u Hrvatskoj ima program sufinanciranja smještaja u privatnim domovima za starije i nemoćne mjesečnim iznosom od 500 kuna. To je mjera koja je iznimno važna za naše umirovljenike i njihove obitelji, pogotovo u ovim, ekonomski izazovnim vremenima, ustvrdio je Duško Vuković, nacionalni potpredsjednik Stranke umirovljenika, pohvalivši odluku hrvatske Vlade o isplati Covid dodatka za umirovljenike.

Reformisti su također iskazali zadovoljstvo suradnjom u proteklom mandatu te poručuju da zajednički nastavljamo prema ostvarenju cilja, stabilnosti i prosperitetu Zadarske županije.

– Upravljanje i vođenje u uvjetima krize nije nimalo lak zadatak – i baš se u takvim vremenima krize i nesigurnosti pokazuju i dokazuju oni koji su u stanju uspješno voditi grad, županiju i državu. Usprkos teškim vremenima osigurani su temelji za stabilan rast u budućnosti, umanjeni su gubici građanima i gospodarstvu kroz subvencije i razne potpore te su se sačuvala radna mjesta, a time i obitelji. Iako u otežanim uvjetima, HDZ je ostvario predizborna obećanja te, uz potporu naših birača, očekujemo pobjedu na izborima i nastavak realizacije strateških ciljeva Zadra i Zadarske županije, poručila je Vesna Sabolić, županijska predsjednica Narodne stranke – Reformisti.

Koalicijske sporazume u ime HDZ-a potpisali su predsjednici županijskog i gradskog odbora Božidar Kalmeta i Šime Erlić, Pravaše su zastupali Mate Lukić i Ivica Pintur, Stranku umirovljenika Duško Vuković i Branislav Jelenić, a Reformiste županijska i gradska predsjednica Vesna Sabolić i Vlasta Mišurac.

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi

U trendu