magazin
FOTOGALERIJA IZ MASLENICE / Koncert Učiteljica za otvorenje Adventa
magazin
VIDEO / Sveučilište dobilo nasljednika AKA Crescendo, zovu se Fortice
Sveučilište u Zadru dobilo je novu a capella skupinu Fortice. Okupila se početkom prosinca, a mentorira ih Matea Biloglav, koja od početka vodi i a cappella sastav Crescendo, koji je u proteklih 13 godina ostvario niz zapaženih nastupa na sveučilišnim događanjima, raznim manifestacijama te festivalima u zemlji i inozemstvu. Njihovo zadnje veliko postignuće je bio nastup u Lincoln Centru u New Yorku.
Nova suvremena a capella skupina Fortice održala je blagdansku probu na kojoj su im se pridružili i članovi Crescenda.
Nova skupina je uvježbala pjesmu Santa Claus Is Coming To Town, koju su snimili zajedno s crescendovcima kao poruku zajedništva stare i nove generacije suvremenih a cappella grupa na Sveučilištu u Zadru.
Kako je prošlo zajedničko okupljanje možete vidjeti na poveznici
magazin
VEČERAS: Koncert HPGD Zoranić na Adventu u Zadru
U božićni će tjedan Zadrani ući s nastupom svima nam dobro poznatog sastava koji je svojim radom i djelovanjem obilježava zadarski kulturni od osnutka davne 1908. godine. Hrvatsko pjevačko glazbeno društvo „Zoranić” ponovno će tako svoje sugrađana počastiti svojim nastupom, ovaj put u blagdanskom ozračju. Drugi je to njihov koncert u kratko vrijeme, a na red dolazi samo nekoliko dana nakon njihovog tradicionalnog blagdanskog koncerta.
Društvo već 117 godina njeguje posvećenost amaterizmu i ljubavi njegovih članova prema umjetnosti, glazbi i pjevanju. Tijekom svoje iznimno bogate povijesti Zoranić je djelovao kroz različite vokalne i instrumentalne sastave, a već u prvoj godini postojanja pokrenuo je i svoju pjevačku i glazbenu školu, prvu u Dalmaciji. Tradicionalno njeguje hrvatsku kulturnu baštinu te prihvaća izazove suvremenog glazbenog izričaja nastojeći dostići vrhunske domete amaterskog stvaralaštva.
– Izuzetno nam je drago što smo opet dio glazbenog programa Adventa u Zadru. Hrvatsko pjevačko glazbeno društvo “Zoranić” za ovu je prigodu pripremilo prigodan program sastavljen od božićnih skladbi domaćih i stranih autora. Naša je dirigentica Branka Višić Karavida pripremila zanimljiv program u kojem su skladbe koje će mnogi prepoznati i, vjerujemo, zapjevati s nama, uz glasovirsku pratnju Ivana Štorića, poručila je predsjednica društva Silvija Romić.
Na repertoaru su tradicionalne hrvatske božićne pjesme i odabrane skladbe svjetske zborske literature, u izvedbi koja donosi toplinu, emociju i bogatu glazbenu tradiciju. Nastup Zoranića i ove će godine unijeti poseban ugođaj u adventske dane u Zadru. Generacije Zadrana su kroz ovo društvo ostavile svoj pečat, a današnji članovi nastavljaju to nasljeđe s jednakim žarom i odgovornošću. Bit će tomu tako i večeras, u ponedjeljak od 19 sati, kada će se „Zoranićevci” popeti na veliku pozornicu Adventa u Zadru na Trgu Petra Zoranića, te nas sve svojim nastupom i glasovima odvesti u blagdanskom čarolijom ispunjen svijet.
Druga blagdanska pozornica bit će pak u znaku hitova s kraja prošlog stoljeća, jer je na rasporedu večer posvećena hitovima devedesetih – od dance klasika do nezaboravnih pop i rock pjesama uz DJ Rkomu.
magazin
FOTOGALERIJA / Nedjeljni koncert Gradske glazbe Zadar na Adventu
-
magazin2 dana prijeŠPICA!
-
Hrvatska4 dana prijeHrvatskom hara jako zarazan soj gripe H3N2: “Vrlo vjerojatno je većina liječnika potrošila predviđene doze”
-
ZADAR / ŽUPANIJA5 dana prijeFOTOGALERIJA / VELIKO SRCE ZADARSKOG SPORTA – MLADEN MALIK BARBA: Zadarski sportaši 11. put napunili Socijalnu samoposlugu
-
ZADAR / ŽUPANIJA1 dan prijeVRIJEME ZA SHOPPING? Danas u Zadru rade sljedeće trgovine…







