Connect with us

magazin

Horoskop za 20. siječnja 2023.

Objavljeno

-

OVAN (21.03.-20.04.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 20.01.2023.
LJUBAV: Ako se osjećate usamljeno, potražite društvo svojih prijatelja. Oni će danas biti pravi melem za vas.
KARIJERA: Pedagoški djelatnici danas će morati raditi više, a ostali će uglavnom provesti uobičajeni radni dan.
ZDRAVLJE&SAVJET: Surađujte s drugima.

BIK (21.04.-20.05.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 20.01.2023.
LJUBAV: Neupitna je vaša dobra volja i optimizam, ali kad vam okolnosti baš i ne idu na ruku, ostaje vam da se strpite.
KARIJERA: Dobivate priliku pokazati svoje umijeće u području kreativnosti, umjetnosti ili dekoriranja stvari.
ZDRAVLJE&SAVJET: Bavite se sportom.

BLIZANCI (21.05.-20.06.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 20.01.2023.
LJUBAV: Vaši privatni odnosi razvijaju se dobro, a danas u njih nastojite unijeti više mašte i fleksibilnosti.
KARIJERA: Moguće je natezanje s nadređenima i to oko sitnijih tema u kojim se ne slažete. Ne započinjite raspravu, nego radite što treba.
ZDRAVLJE&SAVJET: Budite iskreni prema svima.

RAK (21.06.-20.07.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 20.01.2023.
LJUBAV: Osjetljivost voljene osobe danas će u vama izazvati samo dodatne frustracije. Nastojte biti strpljivi i blagi.
KARIJERA: Ako vam se učini da vam ništa ne ide od ruke, poradite na svojoj suzdržanosti i strpljenju. Bit će bolje.
ZDRAVLJE&SAVJET: Veselite se onom što je dobro.

LAV (21.07.-21.08.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 20.01.2023.
LJUBAV: Pokušat ćete spojiti neobavezni izlazak s rutinom. Mogli biste se zateći na na novom mjestu sa starim poznanicima ili navikama.
KARIJERA: Ne dvojite oko ulaganja energije u posao koji radite. Svaki trud kad tad će se isplatiti.
ZDRAVLJE&SAVJET: Ne može se ništa preskočiti.

DJEVICA (22.08.-22.09.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 20.01.2023.
LJUBAV: Danas je dan kad ćete u ljubavnim temama miješati skromnost i visoke ideale. Rezultat će biti zbunjenost druge strane.
KARIJERA: Na radnom mjestu se pojavljuju ideje koje su na prvi pogled neobične. Žustro radite, a razmatrajte ih polako.
ZDRAVLJE&SAVJET: Male glavobolje.

VAGA (23.09.-22.10.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 20.01.2023.
LJUBAV: Moguće je rješenje nekog obiteljskog problema koji vas je dugo mučio. Vjerojatno ćete naći zajednički jezik.
KARIJERA: Osim što ste profesionalni, pokazat će se da ste i odličan psiholog čime ćete si priskrbiti dodatne bodove u poslu.
ZDRAVLJE&SAVJET: Dobar utjecaj alternativnih terapija.

ŠKORPION (23.10.-22.11.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 20.01.2023.
LJUBAV: U društvu prijatelja vi ćete se smiriti i prestati divljati zbog nervoze koja vas je navodlila na greške u koracima.
KARIJERA: Vaši nadređeni danas će pokazati smisao za kreativnost, ali će u odlučivanju biti neobjektivni.
ZDRAVLJE&SAVJET: Osmislite pitanja prije nego što ih postavite.

STRIJELAC (23.11.-21.12.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 20.01.2023.
LJUBAV: Povezat ćete voljenu osobu s vašim društvom i prijatlejima. Bit će vam ugodno i drago zbog toga.
KARIJERA: Vaše znanje i stručnost jesu neupitni, no činit će vam se da vam ne pokalanjaju dovoljno pažnje i da zaslužujete više.
ZDRAVLJE&SAVJET: Što zamislite, to i ostvarite.

JARAC (22.12.-20.01.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 20.01.2023.
LJUBAV: Mašta će vas voditi u pitanjima srca, pa nećete biti potpuno realni. Otuđenje koje je počelo udaljit će vas.
KARIJERA: Mnogi će se nasmijati na mogućnost jedne suradnje jer će im se činiti da ona nije realna. Ipak, razmislite.
ZDRAVLJE&SAVJET: Neraspoloženje bez pravog razloga.

VODENJAK (21.01.-19.02.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 20.01.2023.
LJUBAV: Vjerojatno ćete dobiti poziv za izlazak na kom je zagarantiran dobar provod, ugodno društvo i skladni odnosi.
KARIJERA: Vjerojatno ćete postići dobar dogovor oko sponzoriranja jednog projekta u kojeg ste sumnjali.
ZDRAVLJE&SAVJET: Prespavajte prije odluka.

RIBE (20.02.-20.03.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 20.01.2023.
LJUBAV: Sad je sve jasnije i bez pritiska možete uživati s voljenom osobom. Oni koji su još sami dobro se zabavljaju.
KARIJERA: Dok odmarate u miru svog doma, u glavi zamišljate sebe na novoj poslovnoj poziciji. Maštate.
ZDRAVLJE&SAVJET: Poradite na fleksibilnosti tijela.

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

magazin

RECEPTI / Žena iz Turske pokazala kako se priprema burek u tavi za 15 minuta: Kaže da je bolji od onog iz pekarnice

Objavljeno

-

By

Ako vam se čini da je za dobar burek potrebno puno vremena, razvlačenja i umijeća, jedna turska influencerica pokazala je potpuno suprotno.

Ajsenur Altan na svom YouTube kanalu otkriva način pripreme koji traje svega 15 minuta i ne zahtijeva pećnicu, već samo tavu. Rezultat je zlatno hrskav burek koji nije natopljen uljem, a mnogi tvrde da mu je okus čak bolji od onog iz pekarnice.

Sastojci

kore za pitu

1 jaje

oko jedne trećine šalice mlijeka

oko jedne trećine šalice biljnog ulja, plus malo za podmazivanje tave

200 grama feta sira ili mladog svježeg sira

1 žličica sitno sjeckanog peršina

U posudi najprije sjedinite sir i peršin, a ako želite puniji okus, možete dodati i malo mozzarelle. U drugoj zdjeli umutite jaje, pa umiješajte mlijeko i ulje. Dobivenu tekuću smjesu potom spojite sa sirom i dobro promiješajte.

Tavu lagano premažite uljem. Kore rasporedite tako da prekrivaju dno, dok dio ostavite da prelazi preko rubova. Na dno ulijte malo pripremljenog nadjeva. Ostatak kora istrgajte, lagano zgužvajte, umočite u smjesu i ravnomjerno rasporedite po tavi.

Dijelove kora koji vise preko ruba prebacite prema sredini, premažite ih nadjevom i na kraju prelijte sve što je ostalo od smjese. Poklopite i pecite dok donja strana ne dobije lijepu, zlatnu boju. Zatim pažljivo okrenite i kratko zapecite i drugu stranu. Najbolje je poslužiti dok je još topao, uz čašu hladnog jogurta, prenosi Nova.rs.

Zašto je ovaj burek lakši?

Prednost ovog načina pripreme nije samo u brzini. Mješavina jaja, mlijeka i ulja ravnomjerno natapa kore, pa nema viška masnoće koji često opterećuje klasičan burek iz pekarnice. Upravo zbog prekomjerne upotrebe ulja i margarina, kupovni burek može biti težak za želudac.

Ovdje se koristi točno onoliko masnoće koliko je potrebno da se dobije hrskava vanjština i sočan, ali lagan nadjev. Svježi sir u kombinaciji s peršinom daje dodatnu svježinu, zbog čega je ovaj burek istovremeno zasitan i ugodan za jelo, na način na koji se često priprema u Turskoj.

Nastavi čitati

magazin

HNK ZADAR / 25. ožujka premijera predstave “Kod kuće je najgore”

Objavljeno

-

By

Premijera predstave Glumačkog studija HNK Zadar, nastale prema motivima zbirke priča Ephraima Kishona KOD KUĆE JE NAJGORE, održat će se u srijedu, 25. ožujka u 18:00 sati u HNK Zadar.

Režija: Žana Bumber
Koreografija: Patricia Gospić
Suradnik za govor: Jakov Glasnović
Kostimografija i scenografija: Škola primijenjene umjetnosti i dizajna, Zadar
Izvode: polaznici Glumačkog studija HNK Zadar – mlađa skupina
Posebna zahvala Gradskoj knjižnici Zadar

Uz potporu: GRAD ZADAR, MINISTARSTVO KULTURE I MEDIJA RH

Predstava „Kod kuće je najgore”, nastala prema humorističnoj zbirci priča Ephraima Kishona, na duhovit način prikazuje svakodnevni život jedne obitelji. Iako naslov sugerira da je kod kuće „najgore”, predstava zapravo afirmira obitelj kao mjesto ljubavi, razumijevanja i zajedništva.

Otac, koji je ujedno i pripovjedač, pomalo je zbunjen, ali dobronamjeran te pokušava uvesti red u kući. Majka, koju suprug ironično naziva „najboljom suprugom na svijetu”, praktična je i snalažljiva te često ima posljednju riječ u obiteljskim raspravama. Djeca su živahna, znatiželjna i snalažljiva te svojim postupcima često stvaraju zabavne, ali i pomalo stresne situacije u obiteljskom životu.

Predstava poručuje kako su svakodnevni izazovi u obiteljskom životu univerzalni te da se uz humor i smijeh lakše prevladavaju.

Predstava je namijenjena učenicima od 5. do 8. razreda osnovne škole.

Ulaznice su u prodaji od srijede, 18. ožujka na blagajni HNK Zadar. Cijena ulaznice iznosi 5 eura.

Nastavi čitati

magazin

DVOSTRUKI OSCAROVSKI PROGRAM U KINO ZONI: Povratak oskarovskih laureata „Jedna bitka za drugom” i „Sentimentalna vrijednost”

Objavljeno

-

By

Kino zona ovoga tjedna publici donosi posebnu repriznu priliku za gledanje dvaju recentnih filmskih naslova koji su već ranije prikazani u programu, a sada se ponovno vraćaju na veliko platno nakon iznimnog uspjeha na dodjeli Oscara. Riječ je o filmovima „Jedna bitka za drugom” i „Sentimentalna vrijednost”, koji će se prikazivati u Polivalentnoj dvorani Providurove palače u večernjem terminu od 20:15 sati.

U srijedu, 18. ožujka, na rasporedu je „Jedna bitka za drugom”, novi film američkog redatelja Paula Thomasa Andersona, koji je već proglašen jednim od ključnih filmskih ostvarenja godine. Radnja prati Boba, ocvalog revolucionara, neprestano napušenog i paranoičnog pripadnika naoružane skupine aktivista koja napada pritvorske centre za migrante na meksičko-američkoj granici. Njegove nevolje započinju kada mu nestane kći Willa, a istodobno se pojavljuje i njegov zakleti neprijatelj iz prošlosti.

Film je inspiriran satiričnim romanom „Vineland” Thomasa Pynchona, u kojem ovaj veliki postmodernistički pisac daje osebujan pogled na transformaciju američkog političkog i mentalnog krajolika od revolucionarnih 1960-ih do reakcionarne Reaganove ere 1980-ih. Kritika je film već okarakterizirala kao Andersonovo remek-djelo, ističući njegovu kombinaciju akcije, trilera i crne komedije, kao i snažne glumačke izvedbe predvođene Leonardom DiCapriom i Seanom Pennom.

Nakon nedavnog trijumfa na Oscarima, gdje je osvojio čak šest nagrada uključujući one za najbolji film i režiju, „Jedna bitka za drugom” dodatno je učvrstio svoj status jednog od najvažnijih filmova godine, uz niz priznanja na Critics’ Choice Awards, Zlatnim globusima i BAFTA-i.

Dva dana kasnije, u petak 20. ožujka, Kino zona donosi „Sentimentalnu vrijednost”, novi film norveško-danskog autora Joachima Triera, jednog od najistaknutijih suvremenih europskih redatelja. U središtu priče je Gustav Borg (Stellan Skarsgård), redatelj koji je cijeli život stavljao posao ispred obitelji, narušivši odnos sa svojim kćerima Norom (Renate Reinsve) i Agnes. Kada Nora, danas uspješna kazališna glumica, odbije sudjelovati u njegovu novom filmu, Gustav se okreće mladoj holivudskoj zvijezdi Rachel Kemp (Elle Fanning). No, film temeljen na obiteljskoj tragediji postupno ponovno otvara stare rane i privlači interes njegovih kćeri.

„Sentimentalna vrijednost” već je ranije osvojila Grand Prix na Filmskom festivalu u Cannesu, kao i nagrade Europske filmske nagrade i Zlatni globus, a svoj uspjeh okrunila je i Oscarom za najbolji međunarodni film uz niz dodatnih nominacija. Film se ističe emocionalnom autentičnošću, psihološkom nijansiranošću i izbjegavanjem patetike, što ga čini jednim od najzrelijih i najdojmljivijih europskih ostvarenja posljednjih godina.

Oba filma već su imala svoje projekcije u programu Kino zone, no njihov izniman međunarodni uspjeh i nagrade koje su osvojili pružaju publici jedinstvenu priliku da ih ponovno doživi na velikom platnu, i to u reprezentativnom prostoru Providurove palače.

*Ulaznice po cijeni od 5 eura mogu se kupiti na samoj lokaciji prikazivanja, Polivalentnoj dvorani Providurove palače, od 17 h te putem platforme CoreEvent.

*Ulaznice se mogu rezervirati porukom u inbox profila Kino Zone na Facebooku i Instagramu, e-mailom na: info@kino-zona.com te SMS i WhatsApp porukom na 099/7208342.

*Program Kino Zone sufinanciran je sredstvima Grada Zadra, Zadarske županije, Zaklade kultura Nova, Hrvatskog audiovizualnog centra i Turističke zajednice grada Zadra.

Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu