Connect with us

ZADAR / ŽUPANIJA

MILJENIK HDZ-a Marko Pupić Bakrač pod neprobojnom je zaštitom ministrice Vučković i vladajuće stranke. Evo detalja…

Objavljeno

-

Imate radno mjesto? Pokušajte svom šefu u lice reći da je magarac. Ili cigan. Ili kriminalac, narkoman, lopov… Ili, recimo, pokušajte tijekom radnog vremena, u ponedjeljak u 9 na primjer, ustati od stola i – prošetati psa Kalelargom? Ili koji sat zaplivati na Višnjiku? Ili tražiti šefa da vam da svaki drugi dan slobodno jer imate privatnih poslova pa ako ovaj skrene s uma i dopusti vam pozovite novinare i saspite cijelu vreću znamo čega po istom tom šefu ili njegovoj materi i ocu?

Nećete? Niste ludi. Ne samo da biste istog trena mogli u potragu za novim poslom (držimo fige!), već je pitanje i – ne biste li, već – koliko godina biste proveli na sudu nakon toga.

To ste vi.

Čovjek koji se predstavlja kao pedesetinebrojimoviše-godišnji član Akcije mladih, Marko Pupić Bakrač, on nije vi.

Sve što vama ni pod najvećom temperaturom, u najtežem deliriju, ne bi nikada palo na pamet, on radi po defaultu.

Istina, on prima plaću i sve beneficije kao inspektor za ribu Ministarstva poljoprivrede, ali pravu je karijeru zapravo izgradio plešući na rubu cijele sile domaćih zakona, kućnog odgoja i zdrave pameti, vješto računajući na političku naivnost birača i dionika političke scene, ali primarno na – zaštitu HDZ-a.

Istog onog HDZ-a za čije je vladavine prva direktorica stranke, njegova supruga Katica, sagradila nekretninsko carstvo o razmjerima kojega je poznato tek to da se mjeri u milijunima eura i da ga prije Zračne luke Zadar nije bilo.

Sad kad smo razjasnili da ste vi jedno, a Marko Pupić Bakrač drugo, ponešto je lakše shvatiti cijelu sliku i to zbog čega je inspektoru Ministarstva poljoprivrede dozvoljeno:

– javno vrijeđanje integriteta i dostojanstva građana i drugih državnih službenika, i to na osnovi dobi, nacionalnosti i svega sličnog;

– javno spaljivanje Etičkog kodeksa suparničke stranke – na više izbora uzastopno;

– nazivanje dužnosnika (poimenično) budalama, magarcima, narkomanima, lopovima…, a predstavnika romske zajednice “cigićem”;

– javno poručivanje Županijskoj skupštini da se “j**e” (u više navrata i Etičkom povjerenstvu);

– u konačnici, i pisane prijetnje i to jednom županu.

Inspektor Ministarstva poljoprivrede svuda je osim na radnom mjestu; manipulira sa svima – s novinarima, sa koalicijskim i vlastitim stranačkim partnerima, s biračima; podmeće; teško i namjerno kleveće svakoga tko se usudio postaviti mu pitanje koje on nije predvidio; vrši pritisak na pravosudni sustav u cilju samozaštite od bilo kakvih posljedica… Popis je beskonačan. Pretresa mu se dom, biva privođen, upleten je u desetak najmanje sudskih postupaka… I… nikomu ništa.

Ministrica poljoprivrede do ovog je tjedna odugovlačila s bilo kakvim kategoričkim izjavama o eventualnom sankcioniranju svog inspektora, sve pod izlikom da “optužnica za prijetnju nije pravomoćna”. Nakon 21. lipnja i pravomoćnosti, njezin je ured za odnose s javnošću čak uhvaćen i u laži. Izostanak reakcije na ekskurzije u ponašanju inspektora Pupića Bakrača pravdao se “nesuradnjom zadarskog pravosuđa”, što se pokazalo kao notorna neistina. Nakon toga, više nitko iz Ministarstva o Marku Pupiću Bakraču nema ništa za reći. Pa čak ni to.

Ministrica, njezina glasnogovornica i svi redom državni tajnici Ministarstva poljoprivrede suglasni su, proizlazi, da njihov inspektor u Zadru nosi službenu iskaznicu, predstavlja Republiku Hrvatsku i prima plaću i sve benefite koji ga idu za sve gore opisano. Za povlačenje po sudovima, za to da o njemu raspravlja optužno vijeće i DORH, da mu se pretresa osobna imovina, da prijeti po Facebooku, po lokalnim portalima i listovima… Ili to, ili…? Nema ili zapravo. U jednom se trenutku činilo da će Pupić Bakrač, kao i vi, odgovarati makar za nešto – izrečeno, prekršeno, propušteno…

Potpuno pogrešno. Ovom formalnom članu “Akcije mladih” u raljama HDZ-ovog ministarstva čini se da uopće nije loše.

Zakon o državnim službenicima propisuje da se istima može izreći mjera udaljavanja s radnog mjesta već kod teške povrede službene dužnosti koju je Pupić Bakrač službeno počinio prošlog ljeta. Umjesto toga, on galantno izbjegava sva redom ročišta, rugajući se sa svime i svima. I nitko niti riječ. Ni ministrica Marija Vučković ni zadarski HDZ-ovac Šime Mršić, tajnik u Pupićevom Ministarstvu.

Što mislite, zbog čega? I za čiju momčad točno igra naš junak?

 

ZADAR / ŽUPANIJA

(VIDEO) ZNA LI PREDSJEDNIK GRADSKOG VIJEĆA ŠTO RADI? Vijećnik Lukić: “Marko Vučetić je sadist i građanin opasnih namjera!”

Objavljeno

-

By

Gradski vijećnik HSP-a Mate Lukić očitovao se o maratonskim sjednicama kakve su postale praksa u Gradu Zadru. Vrhunac je besmisla manifestiran na posljednjoj takvoj, ranije ovoga tjedna, kada su vijećnici doslovce prenoćili u Gradskoj vijećnici, sukladno “stručnoj” procjeni i odluci predsjednika Vijeća, Marka Vučetića.

– To nije normalno. Predsjednik vijeća je sadist, uživa u nanošenju boli drugim ljudima. Smatram da je on želio pročitati knjigu “50 nijansi sive”, ali mu to ego ne dopušta pa svoje komplekse izbacuje na druge strane. On je definitivno građanin opasnih namjera i sve što je govorio – o tome da bi dao KK Zadru jednu kunu, a piromanu da zapali Znanstvenu knjižnicu… mislio sam da se šali, ali sad sam već na putu da mislim da je on ozbiljan, kazao je Lukić za Diadora TV.

Pogledajte u videozapisu:

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

DOBRA I LOŠA VIJEST Subota ipak uglavnom sunčana, u nedjelju opća kiša. Od utorka stabilno, ali i hladnije…

Objavljeno

-

By

Danas djelomice sunčano uz promjenljivu naoblaku. Mjestimične kiše i grmljavine bit će uglavnom u Dalmaciji, a popodne i gdjegod u gorskim predjelima. Ujutro ponegdje magla. Vjetar većinom slab, na istoku prolazno umjeren sjeverozapadni, a u Dalmaciji jugozapadni i zapadni. Ujutro na sjevernom Jadranu bura. Najviša dnevna temperatura zraka od 21 do 26 °C.

U nedjelju promjenljivo, povremeno uz kišu uglavnom na Jadranu i područjima uz njega, popodne i drugdje. U noći na ponedjeljak izraženiji pljuskovi i obilnija kiša, ponajprije na zapadu zemlje. Vjetar na kopnu većinom slab, u gorju umjeren jugozapadni, a na moru će zapuhati umjeren južni vjetar i jugo. Jutarnja temperatura od 10 do 14, na Jadranu između 17 i 21. Najviša dnevna od 19 do 22, na Jadranu od 22 do 26 °C.

IZGLEDI VREMENA:

Promjenljivo oblačno uz sunčana razdoblja, mjestimice i kišom te pljuskovima praćenim grmljavinom, češće na Jadranu i područjima uz njega. U nedjelju na zapadu zemlje pljuskovi mogu biti izraženi, a u ponedjeljak će ih u prvom dijelu dana biti na istoku i u Dalmaciji. Vjetar na kopnu slab, u ponedjeljak umjeren sjeverni i sjeverozapadni. Na Jadranu će umjereno jugo u ponedjeljak će okrenuti na buru i sjeverozapadnjak. Temperatura zraka još malo niža.

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

24.09. – 03.10., PUNTAMIKA Najavljen 2. Zadar street food festival

Objavljeno

-

By

24.09. – 03.10.2021. Puntamika, Bamboo beach bar

U nastavku donosimo najavu za 2. Zadar Street Food Festival koji će se održati na lokaciji Bamboo beach bar na Puntamici:

“Nakon super uspješnog prvog Zadar Street Food Festivala i toliko pozitivnih vibracija, koje su i nas iznenadile, nije bilo šanse da sve to ne ponovimo. I evo nas godinu dana kasnije, poslije još jednog lockdowna, ispraćamo još jedno ljeto i dočekujemo jesen na Puntamici i novom izdanju Zadar street food festivala koji će se održati od 24. rujna do 3. listopada.

Od početka je festival bio zamišljen kao događanje koje će Zadranima, ali i svim gostima u našoj županiji, pružiti nova gastronomska iskustva i biti sadržaj u ovom razdoblju kada se puno toga ne događa. Na sreću, ove godine će uz naše sugrađane i domaće goste, na festivalu uživati i puno veći broj stranih gostiju.

Nastavljamo gdje smo stali, skoro pa u istom društvu, ali sa još boljom i inovativnijom street food ponudom.

Pripremat će je već od prošle godine poznati: Hedonist, OX meet & eat, Maguro restoran & sushi bara, Delimaris Fish & chips, Salsa Rossa, Burgers & more, a pojačali smo se sa PICNIC mingle & fun i La Riseria koja će pripremati poznate talijanske specijalitete.

Nakon dobre hrane žeđ ćemo gasiti uz Staropramen pivo, Coca colu, vrhunska lokalna vina koja će prezentirati Zadar wine festival i koktele i druga pića iz Bamboo bara.

Zabavljat će nas najpopularniji zadarski DJ-evi, a najave pratite na našim društvenim mrežama gdje se možete i podsjetiti ili provjeriti kako nam je bilo prošle godine.

Vidimo se svi na Zadar Street Food Festivalu od petka 24. rujna! 

Festival će biti otvoren radnim danom od 16 do 24, a subotu i nedjelju od 11 do 24. Održavat će se uz poštivanje svih epidemioloških mjera.

Ulaz je besplatan!”

Više informacija dostupno je na:
www.zadarfoodfestival.com
https://www.facebook.com/zadarstreetfoodfestival
https://www.instagram.com/zadar_street_food_festival/

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi

U trendu