Connect with us

Sport

(FOTOGALERIJA) DRUGA UTAKMICA ČETVRTFINALA HRVATSKOG PRVENSTVA Sonik Puntamika poražena od Gorice rezultatom 54:56

Objavljeno

-

Foto: Andrej Jančijev/KK Sonik Puntamika

Košarkaši Sonik Puntamike sinoć su u drugoj utakmici četvrtfinala doigravanja za prvaka Hrvatske na domaćem terenu poraženi od Gorice rezultatom 54:56.

Puntamičanima je trebala pobjeda kako bi izborili „majstoricu“ i produljili sezonu, no pandemija covida 19 koja je prije dva tjedna pogodila zelenu svlačionicu ostavila je posljedice pa trener Vlašić ponovno nije mogao računati na dvojicu bitnih igrača. Ipak, svim nedaćama unatoč, Zadrani su imali posljednji šut za pobjedu kojim su mogli izboriti treću utakmicu, ali pokušaj trice oporavljenog Sandra Rašića zapeo je na obruču.

Početak susreta protekao je u dosta neefikasnoj igri s obje strane pa je semafor sredinom prve četvrtine pokazivao „rukometnih“ 3:4 za goste koji su sve do početka druge dionice imali rezultatsku inicijativu. Obje momčadi su na otvaranju utakmice naglasak stavile na obranu, pa je trebalo sačekati desetak minuta da „Soniksi“ pronađu željeni ritam i trima tricama prijeđu u vodstvo. Nakon dalekometnih ubačaja Rašića, Vladovića i Cvitkovića Zadrani su došli do plus tri (21:18), no dobra rola raspoloženog Mazalina vratila je stvari na početak pa se na veliki odmor otišlo s izjednačenih 25:25.

Gorica je početkom nastavka „zadala prvi udarac“ i u 25. minuti otišla na plus sedam (30:37). Agresivna obrana „Bikova“ dodatno je usporila napad zadarskog sastava, no da se gosti ne odvoje na preveliku razliku pobrinuli su se Gospić i Šarlija koji su vrijednim poenima ostavili svoju momčad na priključku. Sonik je sve do sredine četvrte četvrtine nastavio puhati za vratom Sesarovim trupama koje su čitavo vrijeme imale dva posjeda prednosti, a onda su na scenu stupili nekadašnji mladi reprezentativci Hrvatske Mate Kalajžić i Lovro Mazalin i sa šest vezanih poena odveli Goricu na prvu dvoznamenkastu prednost (42:52).

Premda u nezavidnoj poziciji, borbeni Puntamičani se nisu predavali te su preko Runjića, Vladovića i Petanija učas istopili zaostatak i u posljednje dvije minute ušli s minus dva, nagovijestivši otvorenu završnicu. Do kraja smo gledali pravu dramu. U seriji slobodnih bacanja ruka je prvo zadrhtala Kalajžiću, a potom i Majcuniću, pa je posljednja lopta došla u domaće ruke. Rašić se oslobodio svog čuvara i u zadnjim trenucima odlučio na šut za tri poena koji bi donio pobjedu Soniku i produljenje serije, no lopta je zapela na obruču te je slavlje Gorice moglo početi.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bio je Lovro Mazalin s 20 poena i 11 skokova, dok su domaćine predvodili Jakov Vladović s 14 i Ante Gospić s deset koševa.

 
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Sport

SPORTSKI VIKEND / Na Višnjiku taekwondo, košarka i nogomet…

Objavljeno

-

By

FOTO: Nenad Opačić

Petak, 05. prosinca

KOŠARKA: U 9. kolu ABA lige KK Zadar će ugostiti Viennu. Utakmica počinje u 19:00 sati.

Subota, 06. prosinca

TAEKWONDO: U organizaciji Hrvatskog taekwondo saveza i TK Plovanija održat će se se Prvenstvo Hrvatske u taekwondou za seniorke i seniore. Prvenstvo počinje u 09:00 sati, a paralelno s PH održat će se i 1. Plovanija Kup. Na oba natjecanja očekuje se dolazak oko 330 natjecatelja različitih uzrasta i kategorija.

KOŠARKA: U dvorani broj 3  s početkom u 20:00 sati u susretu Prve muške lige sastaju se KK Jazine Arbanasi i KK Gorica.

NOGOMET: Tići NK Zadarnova 3 – NK Sabunjar 2 09:00h, NK Zadarnova – HNK Zadar 10:10h, mlađi pioniri HNK Zadar 2 – HNK Zadar 3 17:00h.

Nedjelja, 07. prosinca

NOGOMET: Papaline NK Zadarnova 3 – HNK Dalmatinac 09:00h, kadeti HNK Zadar – NK Junak 10:30h, juniori HNK Zadar – NK Junak 12:15h, kadeti NK Arbanasi – NK Gošk (K) 14:30h, juniori NK Arbanasi – NK Gošk (K) 16:15h.

 
Nastavi čitati

Sport

SUBOTA, POLIČNIK / Sportski događaj koji spaja atletiku i biciklizam dogurao do 28. izdanja

Objavljeno

-

By

U Poličniku će se u subotu 6. prosinca 2025. održati 28. Atletska utrka Poličnik, koja ujedno predstavlja cestovno prvenstvo Zadarske županije na 10 km, te 28. Memorijalna biciklistička utrka Zoran Bilosnić. Manifestaciju organiziraju Hrvatski atletski klub Sveti Ante Poličnik i Atletski savez Zadarske županije, a start i cilj svih utrka bit će na nogometnom igralištu Grabi.

Program počinje u 11:30 dječjim utrkama raspoređenima po dobnim skupinama – od predškolaca do učenika viših razreda osnovne škole. Memorijalna biciklistička utrka Zoran Bilosnić na 10 km starta u 12:20, a glavna atletska utrka na 10 km započinje u 12:30.

Atletska utrka uključuje kategorije za juniore do 19 godina te dobne skupine M/Ž 20–29, 30–39, 40–49, 50–59, 60–69 i 70+, dok biciklistička utrka ima jedinstvenu kategoriju za sve sudionike.

Svi sudionici atletskih i biciklističkih utrka dobit će medalje za sudjelovanje. Troje najbržih u glavnoj atletskoj utrci osvojit će pehare, dok će u svakoj dobnoj kategoriji biti dodijeljene medalje za troje prvoplasiranih. U dječjim utrkama svi natjecatelji dobivaju medalje, a najbolji u kategorijama posebne medalje. U biciklističkoj utrci troje najbržih natjecatelja bit će nagrađeno peharima, uz spomen-medalje za sve sudionike.

 
Nastavi čitati

Sport

BIBINJAC NA ČELU EUROPSKE SPORTSKE KONFEDERACIJE / Predsjednik CEV-a Roko Sikirić osigurao povijesni razvoj europske odbojke

Objavljeno

-

By

Prošlo je nešto više od godinu dana otkako je bivši hrvatski reprezentativac Roko Sikirić izabran za predsjednika Europske odbojkaške konfederacije (CEV), a europska odbojka u tom je razdoblju doživjela snažan uzlet. CEV je ostvario najveći financijski iskorak u svojoj povijesti u godini bez Europskog prvenstva, uz rekordan porast sponzorskih prihoda i snažan komercijalni razvoj. Za 2026. predviđa se najveći godišnji proračun ikad- čak 67 % viši nego prije početka novog vodstva – što omogućuje veća ulaganja u razvoj, digitalizaciju i vrhunska natjecanja.

„Nastavimo narušavati ustaljene norme i prihvaćati promjene – ne da bismo se udaljili od onoga što jesmo, već da bismo ostali vjerni svojoj srži.” – izjavio je Roko Sikirić.

Tijekom prve godine mandata provedene su ključne strukturne reforme koje su podigle europsku odbojku na novu organizacijsku i institucionalnu razinu. CEV je ojačao svoj utjecaj u europskom sportskom sustavu kroz modernizaciju natjecanja, digitalnu transformaciju, unaprjeđenje upravljanja i jačanje međunarodnih partnerstava. Rezultati predstavljeni na Generalnoj skupštini potvrđuju jasnu promjenu strateškog smjera i jačanje pozicije CEV-a

Predsjednik Sikirić u proteklih je 12 mjeseci održao intenzivan dijalog s visokim državnim dužnosnicima diljem Europe, uključujući premijere, predsjednike država i ministre. Posjetio je više od 25 zemalja i dodatno učvrstio suradnju s nacionalnim savezima, dok je nedavni posjet Ukrajini poslao snažnu poruku solidarnosti.

Na sportskom planu, odbojka je ojačala svoju poziciju kroz susrete i suradnju s vodećim europskim sportskim institucijama poput UEFA-e, FIBA Europe, Europske rukometne federacije, Europskih olimpijskih odbora i Međunarodnog olimpijskog odbora. U komercijalnom segmentu, pokrenuta je CEV Komercijalna Strategija 2025–2028, postignuti su rekordni sponzorski ugovori te je nakon devet godina vraćen imenovani partner Lige prvaka. Također je osnovan novi CEV Komercijalni odjel i započela izgradnja modernog europskog odbojkaškog digitalnog ekosustava.

Ispunjena su i obećanja vezana uz solidarnost i transparentno upravljanje. Uspostavljen je CEV Fond solidarnosti, koji nacionalnim savezima, klubovima i igračima omogućuje pristup transparentnoj i mjerljivoj financijskoj potpori, te je uveden CEV Kodeks dobrog upravljanja. Paralelno je pokrenuta najopsežnija modernizacija natjecateljske strukture u posljednjih deset godina.

Prva godina mandata Roka Sikirića donijela je duboke promjene u svim segmentima rada CEV-a te postavila čvrste temelje za daljnji rast i novi razvojni ciklus europske odbojke.

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu