Sport
Mladost osvojila Kup Hrvatske

Naslov pobjednika Kupa RH u 2010. godini, nakon finalnog dvoboja na zadarskom bazenu Višnjik između Mladosti i Primorja, zasluženo je pripao vaterpolistima zagrebačke momčadi koji su tijekom cijele utakmice dominirali i u napadu i u obrani.
Finale je pogotkom otvorio Denes Varga, a isključen je bio Udovičić. Za Mladost je pogodio Hinić s druge stative na sjajnu asistenciju Muslima. No onda počinju problemi za Mladost jer je Udovičić dobio 2. isključenje nakon samo 3 minute igre, a Xavi Garcia je pogodio za novo vodstvo Primorja, pokazat će se poslije i posljednje na utakmici.
Hinić je svojim drugim pogotkom ponovno donio izjednačenje svojoj momčadi, ovaj put je pogodio s igračem više, ali s prve stative na asistenciju Petkovića.
U zadnjoj četvrtini su vaterpolisti Primorja uspjeli doći na 9:7 i imali igrača više za hvatanje priključka, ali je Mladostaše spasio Josip Pavić, a svoju momčad nije razveselio Davor Car koji je nespretno primio gol od Udovičića s pola igrališta. Konačan rezultat je postavio Varga.
Koncentrirano u napadu i agresivno u obrani su odigrali finale Nikolićevi izabranici, a to se može vidjeti i u odličnoj realizaciji igrača više. Od 11 prilika mladostaši su pogodili čak 11 puta.
MLADOST – PRIMORJE EB 10:8 (2:2, 3:2, 4:1, 1:3)
Finale Kupa Hrvatske
Zadar, bazen u Višnjiku
Suci: Periš (Split), Štampalija (Šibenik)
Mladost: Pisk, Vukičević, Perić, Letica, Petković (2), Živković (1), Udovičić (3), Brlečić, Karač, Muslim, Hinić (4), Buljubašić, Pavić (7 obrana), Lončar. Trener: Emil Nikolić
Primorje EB: Car (6 obrana), Glavan (1), Paškvalin (1), Krapić (1), De. Varga (3), Franković, Tiškivski, Brala, Da. Varga (1), Barać, Beltrame, Garcia (1), Jurišić, Krizman. Trener: Zoran Roje
Igrač više: Mladost 7/11, Primorje EB 6/13
U finalu Kupa Hrvatske za djevojke pobjednički pehar otišao je u ruke riječkog Primorja, koje je s 15:8 (3:2, 4:2, 3:0, 5:4) nadigralo splitsku Buru Uni Rent i tako joj se osvetilo za poraz u lanjskom finalu.
Sport
OTVORENE PRIJAVE / Brazilski nogometni kamp na Višnjiku – ljeto 2026.
U razdoblju od 9. do 12. srpnja, već osmu godinu za redom, na otvorenim nogometnim terenima ŠC-a Višnjik, održat će se Brazilski nogometni kamp namijenjen djeci i mladima – Brazilian Football Camps 2026. Organizatori ističu kako je glavni cilj nogometnog kampa i tečaja unapređenje individualne nogometne tehnike, uz puno aktivnosti, zabave i druženja s novim prijateljima iz cijele Hrvatske i Europe.
Program je usmjeren na tehniku, koordinaciju, igru i razumijevanje nogometa, uz rad u manjim skupinama i pod vodstvom stručnih trenera. Aktivnosti su prilagođene uzrastu i razini predznanja polaznika, a naglasak je na učenju kroz igru i poticanju sportskog duha. Fokus kampa i nogometnog tečaja je isključivo na individualnom igraču, njegovom razvoju i tehničkom napretku — ne na rezultatu momčadi ili utakmica.
Dosadašnja iskustva roditelja ističu dobru organizaciju, pozitivan pristup trenera i vidljiv napredak djece tijekom trajanja kampa.
Prijaviti se možete putem online obrasca, a broj mjesta je ograničen. Preporučuje se pravovremena prijava kako bi se osiguralo mjesto u željenom terminu. Više informacija o programu, terminima i prijavi potražite na linku.
Sport
BATUR, RAČIĆ, RAŽOV, ANČIĆ / Fight Nation Championship u svibnju u dvorani Krešimira Ćosića!
Prošle godine prepuni Višnjik svjedočio je jednoj od najdramatičnijih večeri u povijesti organizacije. FNC 21 završio je u šoku nakon nesretne ozljede domaćeg heroja Martina Batura, a zadarska publika tada je već počela zazivati povratak najveće MMA promocije jugoistočne Europe.
Neće morati dugo čekati. Fight Nation Championship vraća se u dvoranu Krešimira Ćosića već 9. svibnja. Publiku u Zadru čeka još jedna večer puna adrenalina i žestokih okršaja. Martin Batur dobit će priliku pred domaćim navijačima isprati gorak okus prošlog nastupa i potvrditi povratak na pobjedničke staze.
U zadarsko grotlo ponovno ulaze i poznata imena regionalne scene. Antun Račić, Petar Ražov i Marko Ančić vraćaju se u kavez pred domaćom publikom, a uz njih stižu i brojni vrhunski borci spremni zapaliti Višnjik.
FNC je snažno otvorio godinu, a sada ubacuje u još višu brzinu. Zadar je sljedeća stanica. A Višnjik ponovno postaje borilačko srce regije. Ulaznice su u prodaji putem sustava Entrio.
Sport
IMOTSKI / TK Ultima nastavlja dominaciju: Dva turnira, dva naslova za najboljeg natjecatelja
Taekwondo klub Ultima još je jednom potvrdio svoju kvalitetu na velikoj sceni nastupivši na memorijalnom turniru „Josip Jović” u Imotskom, koji je okupio oko 500 natjecatelja iz brojnih klubova. Iako su nastupili u smanjenom sastavu od svega pet boraca, rezultati nisu izostali.
Posebno se istaknuo Frane Manenica koji je, po drugi put zaredom, proglašen najboljim natjecateljem u kategoriji kadeta. Nakon što je isti naslov osvojio i na prethodnom turniru, Manenica je potvrdio kontinuitet i zasluženo ponio epitet jednog od najperspektivnijih mladih boraca.
U seniorsko-juniorskom dijelu natjecanja briljirao je Filip Tičić, koji je u kategoriji juniora A do 48 kg, osvojio zlatnu medalju. U finalnoj borbi slavio je uvjerljivo rezultatom 2:0, demonstrirajući tehničku zrelost i natjecateljsku sigurnost.
Sjajan rezultat ostvario je i Luis Čakarun, koji je u kategoriji juniora A do 78 kilograma stigao do srebrne medalje.
Brončanu medalju osvojio je Marko Musap u kategoriji kadeta A. Musap se trenutno intenzivno priprema za nadolazeće kriterijske državne turnire, a ovaj rezultat dodatni je poticaj uoči važnog dijela sezone.
Ovoga puta bez medalje ostala je Donna Lusia Orlić, kojoj je ovo bio prvi nastup u novoj, zahtjevnijoj kategoriji. Unatoč snažnoj konkurenciji, pokazala je kvalitetu i borbenost te u klubu vjeruju kako je ovo tek početak njezinog natjecateljskog razvoja u višem rangu.
Nakon napornog niza turnira slijedi kratka uskrsna stanka, no već potom nastavlja se intenzivan rad i pripreme za nadolazeća kriterijska natjecanja, posebice u formama, gdje Ultimine natjecateljice ostvaruju zapažene rezultate u borbi za ulazak u reprezentaciju i nastup na natjecanjima u Londonu.
U klubu ističu kako su u relativno kratkom vremenu izgradili prepoznatljiv sustav rada temeljen na kvaliteti i individualnom pristupu svakom sportašu, što se sve više potvrđuje i kroz rezultate na terenu.
Uskoro se očekuju i prvi nastupi najmlađih članova, koji vrijedno treniraju i strpljivo čekaju svoju priliku.
„Razvoj djece je prioritet pa će na natjecanja izlaziti isključivo kada stručni tim procijeni da su sportaši u potpunosti spremni – fizički i psihološki. Dugoročni razvoj i zdrav pristup sportu uvijek su ispred brzih i kratkoročnih rezultata”, kaže Đana Bajlo, trenerica TK Ultime.
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prijeOBAVIJEST / U srijedu cijeli dan bez vode čak 9 ulica u Zadru!
-
magazin2 dana prijeFOTOGALERIJA / Zadar Cruise Port ugostio 12 dizajnera i oduševio
-
magazin4 dana prije(VIDEO) “POLJUBI NEBO” / Ićo u novoj pjesmi otkriva trenutak kad se pravi osjećaj i pravo vrijeme napokon susretnu
-
Sport4 dana prijeIMOTSKI / TK Ultima nastavlja dominaciju: Dva turnira, dva naslova za najboljeg natjecatelja






