Connect with us

Hrvatska

Vuković Dujmović ostala bez 2.000 kuna

Objavljeno

-

Kolegij gradonačelnika (foto: Žeminea Čotrić)
U Maloj vijećnici Grada Zadra održan je jutros kolegij gradonačelnika na kojem se raspravljalo o dvadeset točaka koje su bile na dnevnom redu.
Između ostalog, predstavljena je božićno-novogodišnja dekoracija grada, koja se ne razlikuje previše od dosadašnje. Grad će izdvojiti 300.000 kuna za dekoraciju grada.
Predložene su naknade za rad članova izbornih povjerenstava za provedbu izbora mjesnih odbora. Na prošlim izborima naknada za predsjednike Gradskog izbornog povjerenstva za mjesne odbore i Izbornog povjerenstva bila je 9.000 kuna, a sada je predloženo 7.000 kuna. Za zamijenike predsjednika i članove povjerenstva također je smanjena naknada s 8.000 na 6.000 kuna. 1.500 kuna će dobit članovi i zamjenici članova proširenog sastava Izbornog povjerenstva mjesnih odbora, 350 kuna dobit će predsjednici i zamjenici predsjednika biračkih odbora, 300 kuna će dobiti članovi i zamjenici članova biračkih odbora.
Iz Proračuna Grada Zadra osigurano je 400.000 kuna za mjesne odbore.
Predloženo je da se nabavi sustav za upravljanje elektroničkim dokumentima i digitalna pisarnica. Time bi se postiglo efikasnije poslovanje Gradske uprave i u svakom trenutku bi se znalo gdje je koji dokument. Na ovaj način bi i građani mogli pratiti svoje upite prema Gradu.
Odobrile su se novčane nagrade najboljima u kategoriji djelatnik godine u akciji “Nasmješeno sunce” za 2010. godinu. Tamara Stojaković najbolji je turistički vodič, Damir Tomljanović najbolji je kuhar, a Zvonimir Jerak konobar, Daliborka Viduka najbolja je prodavačica, Ive Begonja najbolji je policajac i Zdenko Bubnjar najbolji je čistač. Svi će dobiti nagradu od 3000 kuna.
Raspisan je javni natječaj za dodjelu poslovnih prostora u vlasništvu Grada Zadra. Također je ponovljen javni natječaj za poslovni prostor na lokaciji Narodni trg III jer je odabrani ponuditelj s prijašnjeg natječaja odustao.
Sadašnjim korisnicima, kojima ističu rješenja ili ugovori o korištenju javnih površina za postavu kioska na području Grada Zadra, koji u potpunosti izvršavaju obveze te nemaju nepodmirenih obveza prema Gradu Zadru ponudit će se zaključivanje novog ugovora na rok od dvije godine. Isto to vrijedi i za korisnike javnih površina za postavu štandova-klupa.

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Hrvatska

PROGNOZA / Drastična promjena vremena: Temperature padaju, vraćaju se kiša i snijeg

Objavljeno

-

By

foto: Saša Čuka

Prvo jutro novog radnog tjedna svanulo je suho i djelomično sunčano. Slično će se zadržati veći dio dana – djelomično sunčano i toplo. No što nas čeka dalje?

Poslijepodne i prema večeri bit će sve oblačnije, na sjeverozapadu unutrašnjosti i u gorju mjestimična kiša i pljuskovi, osobito navečer i u noći na utorak kad u predjelima iznad 700 metara nadmorske visine može biti i snijega. Vjetar na kopnu slab, s promjenom vremena kasno popodne i navečer jak sjeverni i sjeveroistočni. Na Jadranu ujutro malo bure, sredinom dana sjeverozapadni i jugozapadni, a navečer na sjevernom Jadranu jaka bura.

Ponedjeljak će biti podjednako topao kao vikend uz maksimalne temperature između 15 i 20 Celzijevih stupnjeva. 

Posvuda hladnije

Od utorka posvuda hladnije, osobito na kopnu. Bit će pretežno oblačno, mjestimice s kišom, u gorju i snijegom. Na Jadranu će sredinom tjedna puhati prva marčana bura s olujnim udarima. Temperatura zraka sutra na kopnu većinom između 7 i 12, na Jadranu do 16 stupnjeva. 

Srijeda nam donosi prestanak oborina, ali i dalje ostaje prohladno uz pojačan sjeverac na kopnu i jaku buru s olujnim udarima duž obale.

Drugi dio tjedna izgleda uglavnom suho i djelomično sunčano, bura će postupno slabjeti, ali će jutra u unutrašnjosti biti hladnija uz moguć mraz. 

Nastavi čitati

Hrvatska

PROGNOZA / Jače pogoršanje: Stiže zahlađenje, uz kišu i grmljavina, snijeg

Objavljeno

-

By

Umjereno do pretežno oblačno je u većem dijelu zemlje, mjestimice se vozi po mokrim i skliskim kolnicima, vozače pozivaju na oprez iz Hrvatskog autokluba.

Mjestimice je smanjena vidljivost zbog magle, stoga brzinu treba prilagoditi uvjetima na cestama. U nastavku petka, uglavnom sredinom dana i poslijepodne, može pasti malo kiše ili kakav pljusak pretežno u kopnenim krajevima. Razmjerno toplo diljem zemlje. 

Za vikend će biti nestabilno. U subotu kiše i pljuskova može biti na sjevernom Jadranu, u Gorskom kotaru i Lici, unutrašnjosti Dalmacije i na krajnjem sjeverozapadu zemlje. U nedjelju će kiše i pljuskova biti uglavnom duž Jadrana i uz Jadran, u najvišem gorju može pasti malo snijega.

Početkom novog tjedna jače naoblačenje. Zapuhat će vjetar sjevernog smjera, osjetno će zahladnjeti, u gorju će biti snijega. Kišu i pljuskove, moguće i obilnije, ponegdje može pratiti i grmljavina.

Nastavi čitati

Hrvatska

PROGNOZA / Pljuskovi će biti češći, ponegdje uz grmljavinu, u najvišem gorju moguć snijeg

Objavljeno

-

By

Umjereno do pretežno oblačno je u većem dijelu zemlje, ima i kiše duž Jadrana i uz Jadran, mjestimice i u Posavini.

U nastavku četvrtka kiše i pljuskova bit će većinom duž Jadrana i uz Jadran, no poslijepodne i drugdje u unutrašnjosti. Moguća je i grmljavina! U najvišem gorju može pasti malo snijega.

Petak će rijetka biti oborina, uglavnom u unutrašnjosti može pasti malo kiše ili kakav lokalni pljusak. Na Jadranu će biti pretežno sunčano i suho.

Za vikend će se nastaviti nestabilne prilike. U subotu će kiša i pljuskovi biti češća pojava duž Jadrana i uz Jadran, poslijepodne moguće i u središnjoj i zapadnoj unutrašnjosti. U nedjelju će kiša i pljuskova biti većinom duž Jadrana i uz Jadran.

Novi tjedan ne donosi stabilizaciju, česti će biti kiša i pljuskovi, a kako će se temperature malo sniziti, u najvišem gorju može pasti malo snijega. Čini se da će i nadolazeći tjedan biti u znaku nestabilnog vremena.

Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu