Sport
(FOTO) AUSTRIA TRIATHLON Ivan Gobin postigao najbolji zadarski ironman rezultat
Protekli vikend održana je jedna od najstarijih triatlon utrka u Europi 34. Austria triathlon Podersdorf 2021. Organizatori su pripremili vikend triatlona s preko 2000 natjecatelja, petak aquatlon za djecu, subota dugi triatlon discipline ironman i half ironman, nedjelja sprint i olimpijski triatlon.
Među brojnim Europskim triatloncima nastupio je zadarski triatlonac Ivan Gobin kojemu je ovo četvrti završeni ironman, zauzeo je 26 mjesto u ukupnom poretku odnosno 7. mj. u najbrojnijoj kategoriji M-40 s osobnim rekordom 9:45h.
IRONMAN: 3,8km plivanja / 180km bicikle / 42,2km trčanja.
Ivan Gobin:
“S mislima i željom da završim trku dugog triatlona ispod 10h i tako popravim svoj osobni rekord, prezadovoljan sam rezultatom devet sati i četrdeset pet minuta koji je ujedno i najbolji zadarski rezultat u dugom triatlonu ironmanu. Plan je bio nastupiti 2020. godine ali zbog covid-a sam prebacio ironman utrku na 2021. godinu.
Na utrku sam krenuo sam, ukupno 1500km vožnje automobilom bez pratnje obitelji i kolege iz kluba zbog cijele situacije s covidom.
Par riječi o samom natjecanju, start utrke bio je u 7 ujutro u Podersdorf am see. Plivalo se u manjim grupama, odlično sam se osjećao te sam na izlasku vidio da sat pokazuje 3,8km i vrijeme 1:01 minuta, čime sam bio jako zadovoljan. Na biciklu su bili idealni uvjeti, staza se sastojala od šest krugova po 30km. U okolici Podersdorfa po cesti uz obrađena polja i vinograde. Ukupno 180km sam odradio s prosjekom 35km/h vrijeme segmenta 5:05:48h bicikla mi je inače najdraža disciplina te sam se od početka do kraja osjećao vrlo dobro, ali nisam htio ništa forsirati jer sam znao da me čeka maraton.
Trčanje se sastojalo od četiri kruga po 10,6 kilometra ukupno maraton 42,2km. Trčalo se uz jezero na ravnoj stazi, start maratona sam počeo u 13:13h znači vrijeme plivanja i bicikle sam odradio za šest sati i trinaest minuta što već umornim nogama nije godilo. Međutim, uspio sam odraditi maraton bez krize i pada u tempu od 5:10 te istrčati za 3:32:49 sati.
Tjedno i preko 20 sati treninga!
U pripremama za Ironman treniram od 15 do 20 sati tjedno. Triatlon od čovjeka zahtijeva svakodnevni trening, ali i više od toga, sustavan rad, posebnu prehranu i životni stil. Ponekad nije lako, no uz dobru volju i organizaciju sve je izvedivo. Najviše vremena provedem na bicikli, bicikliram od 300 do 400 kilometra tjedno. Jedan od velikih problema je što u vrijeme ljetne sezone ima puno prometa po cestama sva sreća u zadarskom zaleđu nema gužve. Plivam uglavnom rano ujutro u 06 sati, tjedno do 10 kilometra. Tjedno pretrčim od 50 do 60 kilometara. Što se tiče prehrane, najvažnije mi je da zadovoljim kalorijske vrijednosti jer je potrošnja velika, zadnja dva mjeseca u prosjeku 3500/4000kcal dnevno.. Velika svakodnevna pomoć i podrška mi je obitelj, djeca Mila i Vito i supruga Ivana.”
Triatlon zahtijeva enormne fizičke napore a o financijama.. Ivan sve troškove odlaska na natjecanje i bicikl, koji mora biti vrhunski, snosi sam.
Sport
SPORTSKI VIKEND / Na Višnjiku vaterpolo i nogomet. Provjerite radno vrijeme bazena!
Subota, 13. prosinca
VATERPOLO: Polufinalni turnir PH za kadete, susreti su na rasporedu od 09:00 sati i od 17:00 sati u popodnevnom dijelu turnira.
NOGOMET: Papaline NK Zadarnova 2 – NK Abeceda 2 09:30h.
Nedjelja, 14. prosinca
VATERPOLO: Utakmice za plasman PH za kadete su na rasporedu od 09:30 sati.
NOGOMET: Papaline NK Zadarnova 2 – HNK Zadar 09:00h.
NAPOMENA: Zbog održavanja vaterpolo turnira veliki i mali bazen neće biti dostupni građanstvu: u subotu veliki bazen od 8:45 do 14:00 i od 16:00 do 22:00, mali bazen zauzet od 8:15 do 14:00 i od 16:00 do 22:00 i u nedjelju veliki bazen od 8:45 do 14:00 i mali bazen od 10:00 do 14:00 sati.
Sport
FOTOGALERIJA / Prvaci Hrvatske iz “RK Zadar 2013” na prijemu kod gradonačelnika Erlića
Rukometaši Zadra 2013 do15 godina, u Zadar su ovoga ljeta donijeli zlatnu medalju sa Završnice prvenstva Hrvatske
Mladi zadarski rukometaši ispisali su ove godine novu lijepu stranicu zadarskog sporta, a tim povodom primio ih gradonačelnik Šime Erlić.
– Sportaši su najveći promotori našega grada i našega identiteta i svega onoga što nas čini Zadranima. Nastavite i dalje ime našega Zadra promovirati kroz sportske i vlastite uspjehe, a mi ćemo vam to vratiti, kazao je mladim rukometašima gradonačelnik Erlić.
U ime Kluba i momčadi zahvalio se predsjednik RK Zadar 2013 Frane Kardum.
– Ovaj prijem dokaz je da cijenite naš rad i hvala vam na tome. Ovi dečki primjer su kako bavljenje sportom, kao i sportski uspjesi, otvaraju mnoga vrata, rekao je Kardum.
Sport
ADVENT U SELU / 28. prosinca u Pakoštanima Božićna dječja MTB utrka
U sklopu Adventa u selu, 28.12.2025 održati će se Božićna dječja MTB utrku u organizaciji BBK Pakoštane. Sportski događaj namijenjen djeci i mladima gdje se očekuje veliki odaziv mladih sudionika, njihovih obitelji i sportskih entuzijasta.
Prijave će biti otvorene na dan utrke od 13:00 sati, dok će prva utrka započeti u 14:00 sati. Sudjelovati mogu djeca do 15 godina, a organizatori posebno naglašavaju kako je kaciga obavezna za sve natjecatelje – sigurnost je na prvom mjestu.
Kategorije:
U7M – dječaci do 7 godina
U7Ž – djevojčice do 7 godina
U9M – dječaci od 8 i 9 godina
U9Ž – djevojčice od 8 i 9 godina
U11M – dječaci od 10 i 11 godina
U11Ž – djevojčice od 10 i 11 godina
U13M – dječaci od 12 i 13 godina
U13Ž – djevojčice od 12 i 13 godina
U15M – dječaci od 14 i 15 godina
U15Ž – djevojčice od 14 i 15 godina
Svim sudionicima bit će dodijeljene medalje za sudjelovanje, dok će najuspješniji natjecatelji u svakoj kategoriji biti nagrađeni medaljama za prvo plasirane. Cilj nije samo natjecanje, već poticanje djece na aktivan život, druženje i stjecanje sportskih navika.
BBK Pakoštane – Temelj razvoja mladih biciklista
Poseban naglasak ove godine stavlja se na izuzetno vrijedan rad BBK Pakoštane, kluba koji posljednjih godina predano gradi mlade generacije biciklista. Kroz svoju MTB dječju školu biciklizma, klub sustavno educira djecu, pruža im kvalitetne treninge, usmjerava ih u sigurnu vožnju terenom i razvija njihovu ljubav prema sportu. Upravo zahvaljujući njihovom kontinuiranom radu, Pakoštane se sve više pozicioniraju kao snažna točka dječjeg MTB sporta u regiji.
Organizatori pozivaju sve roditelje, građane, sportske zaljubljenike i posjetitelje Adventa da podrže ovaj događaj koji promiče zdrav život, zajedništvo i pozitivan natjecateljski duh.
Božićna dječja MTB utrka nije samo sportski događaj – ona je dokaz koliko zajednica može postići kada se udruže trud, znanje i entuzijazam.
Vidimo se 28. prosinca u Pakoštanima – gdje mladi voze, a zajednica raste.
Više informacija o utrci možete pronaći na društvenim mrežama BBK Pakoštane.
-
magazin2 dana prijeŠPICA!
-
magazin4 dana prijeSTIŽE THOMPSON / Važna obavijest vlasnicima vozila na Višnjiku
-
Svijet4 dana prijeALARMANTNO STANJE / Stručnjaci upozoravaju na najgori mogući scenarij dok se u europskoj zemlji širi “super gripa”
-
ZADAR / ŽUPANIJA1 dan prijePLANIRAJTE NA VRIJEME / Danas u Zadru rade samo ove trgovine…







