ZADAR / ŽUPANIJA
PRIOPĆENJE IZ POLICIJE: Zbog incidenta na utakmici ispitan mlađi muškarac. Istraga još traje

Jučer, 05. lipnja s početkom u 20 sati u Zadru na ŠC Višnjik u košarkaškoj dvorani „Krešimir Ćosić“, odigrana je košarkaška utakmica FAVBET Premijer lige između KK „Zadar“ i i KK „Split“.
Policijski službenici su prije, za vrijeme i nakon održavanja javnog okupljanja poduzimali operativne mjere i radnje kako bi ostvarili sigurnosne uvjete za njegovo neometano održavanje.
Prije samog početka javnog okupljanja u službene prostorije policije doveden je 39-godišnji hrvatski državljanin kod kojeg je prilikom ulaska u dvoranu, alkotestiranjem utvrđena prisutnost alkohola u organizmu u koncentraciji iznad 0,50 g/kg. Radi počinjenja prekršaja iz Zakona o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima, protiv njega se podnosi optužni prijedlog nadležnom sudu.
Zbog protupravnog ponašanja tijekom održavanja športskog natjecanja i bacanja pirotehničkih sredstva u dvorani, jučer odmah po završetku utakmice u prostorije policije dovedena je jedna mlađa muška osoba koja se dovodi u svezu s navedenim protupravnim ponašanjem te je u tijeku kriminalističko istraživanja u cilju utvrđivanja svih relevantnih okolnosti događaja.
U događaju nije bilo ozlijeđenih osoba.
Policijski službenici su sukladno članku 79. Zakona o policijskim poslovima i ovlastima – prije, za vrijeme odigravanja i nakon završetka utakmice – snimali i fotografirali javno okupljanje te će se nastaviti provoditi kriminalističko istraživanje u cilju utvrđivanja identiteta i procesuiranja osoba koje su se protupravno ponašale.
Po dovršetku kriminalističkog istraživanja, policija će priopćenjem izvijestiti javnost.
ZADAR / ŽUPANIJA
KOŽINO / Uz osnovnu školu uređeno novo dječje igralište

Uz mjesnu osnovnu školu u Kožinu uređeno je novo dječje igralište. Uređena površina obuhvaća ukupno 186 četvornih metara, a samo igralište prostire se na 171 kvadrat. Na prostoru su postavljene moderne sprave namijenjene djeci različitih uzrasta, a sva postojeća stabla su sačuvana i zaštićena tijekom izvođenja radova.
Uz sprave, igralište je opremljeno antistresnom gumenom podlogom debljine osam centimetara koja pridonosi sigurnosti djece pri igri. Dodatno su postavljene zaštitna ograda prema prometnici, klupe za odmor te koševi za otpatke.
Glavni projekt izradila je arhitektica Ana Mustać iz tvrtke Plan A d.o.o. Radove su izveli ugovorni izvođači Grada Zadra – tvrtke Stipčević d.o.o. i Marex Elektrostroj d.o.o.
ZADAR / ŽUPANIJA
SV. FILIP I JAKOV / Općina financira dodatni nastavni materijal za sve osnovnoškolce i u novoj školskoj godini

Načelnik Općine Sveti Filip i Jakov Zoran Pelicarić donio je Odluku o financiranju dodatnog nastavnog materijala za učenike osnovnih škola s područja Općine za školsku godinu 2025./2026.
Općina će tako za 394 učenika u cijelosti financirati kupnju dodatnog obrazovnog materijala: radnih bilježnica, zbirki zadataka i nastavnih listića za sve učenike upisane u Osnovnu školu Sveti Filip i Jakov, uključujući područne škole u Sikovu, Raštanima Donjim, Svetom Petru i Turnju, kao i Područnu školu „Raštane Gornje“ koja pripada Osnovnoj školi Biograd.
Roditelji učenika ne moraju samostalno kupovati navedene materijale, budući da će ih njihova djeca besplatno dobiti u školi na početku nastavne godine.
Odluka stupa na snagu osam dana nakon objave u “Službenom glasniku Općine Sveti Filip i Jakov”, a nastavak je to kontinuiranih ulaganja u obrazovanje i podršku obiteljima.
„Naš je cilj rasteretiti kućne budžete roditelja te svim učenicima omogućiti jednake uvjete za školovanje. Nastavit ćemo ulagati u obrazovanje jer su naša djeca temelj budućnosti“, poručili su iz Općine.
Izvor: Bnm portal
ZADAR / ŽUPANIJA
VIVID E95 / Ultrazvučni uređaj najviše klase na Odjelu za kardiologiju

Na Odjel za kardiologiju Opće bolnice Zadar instaliran je novi ultrazvučni uređaj Vivid E95. Aparat je ovo najviše klase namijenjen kardiološkim pregledima i dizajniran za novu razinu kardiovaskularne dijagnostike spajajući 4D tehnologiju, umjetnu inteligenciju i iznimnu ergonomiju.
Uređaj pruža izvanrednu kvalitetu slike zahvaljujući naprednoj tehnologiji te omogućava slike iznimnog kontrasta, prostorne rezolucije i jasnoće čak i kod najzahtjevnijih pacijenata. Algoritmi umjetne inteligencije smanjuju ručne korake i ubrzavaju tijek rada, čime povećavaju učinkovitost i smanjuju mogućnost pogreške.
Vivid E95 nudi napredne 4D mogućnosti poput fotorealističnog osvjetljenja i automatsku kvantifikaciju srčanih struktura, uz inteligentan i ergonomičan dizajn.
„Ovo je izvrstan uređaj vrhunskih karakteristika za kardiološke preglede bolničkih pacijenata“, zadovoljno kažu na Odjelu za kardiologiju koji redovito, razvojem dijagnostike, obnavlja svoju opremu.
Sredstva za nabavku uređaja, u iznosu od 199.350,00 eura, osiguralo je Ministarstvo zdravstva.
-
ZADAR / ŽUPANIJA20 sati prije
U ZADRU SE OTVARA NOVA POLIKLINIKA IADERA / U petak i subotu brojni besplatni pregledi i savjetovanja! Evo detalja…
-
magazin2 dana prije
“NIŠTA IM NEĆE BIT'” / Zbog lošeg vremena, predstava Ecije Ojdanić i Frana Maškovića večeras u 20 sati u Diklu!
-
magazin2 dana prije
GLAZBA NA RIVI, SPORT NA PLAŽI / Sve je spremno za vikend u Rovanjskoj, Modriču i Maslenici!
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prije
VAŽNA OBAVIJEST IZ VODOVODA: Danas bez vode tri ulice uz Put Bokanjca, u utorak skoro cijeli Poluotok!