Hrvatska
Plenković: Bez obzira što će si oporba umišljati, Hrvatska je ponovno plava
Nakon što je održan drugi krug lokalnih izbora, predsjednik HDZ-a i Vlade Andrej Plenković obratio se javnosti u stožeru HDZ-a.
“Istinski smo zadovoljni s rezultatima izborima. Hrvatska ima ukupno 576 jedinica lokalne i područne samouprave, HDZ je pobijedio u 280, to je uvjerljiva pobjeda HDZ-a. Što se tiče gradova, bolji smo za pet gradova, za sedam općina nego prije. Posebna čestitka glavnoj političkoj utakmici, utakmici za gradonačelnika Splita. Čestitam Šuti i njegovim zamjenicima”, kazao je Andrej Plenković.
“Pokazalo se da je Dalmacija čvrsto u rukama naših dužnosnika”, rekao je premijer i čestitao svim pobjednicima HDZ-a u drugom krugu lokalnih izbora.
“Bez obzira na to što će si oporba umišljati, Hrvatska je ponovno plava, a HDZ je najjača stranka u Hrvatskoj”, dodao je i čestitao svima koji su dobili povjerenje građana.
Hrvatska
PROGNOZA / Tek ćemo kratko predahnuti, evo kad stiže novo pogoršanje vremena
Donosimo vremensku prognozu naše meteorologinje Tee Blažević
Razvedrilo se u većem dijelu zemlje, stoga je jutros na mjestima u unutrašnjosti prilično svježe. Temperatura je tek 3.4 stupnjeva u Crnom Lugu u Gorskom kotaru, primjera radi.
Na moru puše jaka bura, olujna na udare pod Velebitom, stoga su na snazi i zabrane za pojedine skupine vozila na cestama u priobalju. Mjestimice ima i magle, stoga se vozače poziva na oprez.
U nastavku petka bit će vjetrovito, osobito u prvom dijelu dana, dok će poslijepodne bura slabjeti i okretati na sjeverozapadnjak. Dan će biti u znaku pretežno sunčanog vremena.
Subota će također biti u znaku sunčanog vremena, tek bi mjestimice poslijepodne u unutrašnjosti moglo pasti malo kiše ili kakav prolazni pljusak. Temperature će porasti.
Nedjelja donosi nestabilnije prilike, barem u drugom dijelu dana. Poslijepodne će se jače naoblačiti sa sjevera, uz kišu, pljuskove i grmljavinu, koji bi u noći na ponedjeljak lokalno mogli biti i izraženiji.
Novi tjedan će, dakle, isto početi nestabilno.
Hrvatska
PROGNOZA / Mogući izraženiji pljuskovi s grmljavinom, evo što nas čeka za vikend
Iako u mnogim predjelima ima umjerene pa i povećane naoblake, dijelom je sunčano u većini predjela.
U nastavku petka treba računati na porast naoblake, lokalno kišu i pljuskove s grmljavinom, oko sredine dana i poslijepodne, najprije na zapadu zemlje, kasnije i drugdje u unutrašnjosti.
Navečer i u noći na subotu na istoku unutrašnjosti lokalno može biti izraženijih pljuskova s grmljavinom. Nestabilnosti će biti i duž obale, češće na sjevernom dijelu. Pritom vjetar prolazno može pojačati, sjevernog smjera u drugom dijelu dana.
Subota ujutro će još biti kišovita na istoku unutrašnjosti, zatim ponovno sredinom dana i poslijepodne treba računati lokalno na pljuskove u grmljavinu, ali izglednije duž Jadrana i uz Jadran.
Nedjelja će biti pretežno sunčana i uglavnom suha. Tek rijetko gdje na kopnu može biti pljuskova sredinom dana i poslijepodne. Temperature u postupnom porastu.
Novi tjedan počet će također nestabilno.
Hrvatska
Dva potresa u Dalmaciji
Potres magnitude 3.6 po Richteru zatresao je u ponedjeljak u 17:25 sati Dalmaciju.
Kako javlja EMSC, potres je bio na dubini od pet kilometara, 39 kilometara sjeverno od Splita te 22 kilometara sjeverozapadno od Sinja.
“Jak potres”, “Dobro je drmalo”, “Zatreslo je 3,4 sekunde”, “Kratak, ali intenzivan”, “Dosta se osjetilo, prvo zvuk, pa zatreslo par sekundi”, samo su neki od komentara na EMSC-u.
Samo petnaest minuta kasnije, u 17:38 sati, uslijedio je i drugi potres magnitude 3.8 prema Richteru. Njegov epicentar bio je 83 kilometra sjeverozapadno od Splita, odnosno 23 kilometra zapadno od Knina, na dubini od 10 kilometara.
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prijeZDRAVSTVENA SKRB ZA DJECU I MLADE / Nove ambulante psihologa i logopeda u zadarskoj Poliklinici
-
Sport4 dana prijeSUBOTA, BOKANJAC / Zadar domaćin juniorskog Prvenstva Hrvatske u dizanju utega
-
Hrvatska4 dana prijePROGNOZA / Stiže nevrijeme! Meteolarm na visokom stupnju, moguć olujni vjetar, tuča i poplavljivanje
-
magazin3 dana prijeFOTOGALERIJA / Ljetni đir





