magazin
FOTO / Na Višnjiku otvoren međunarodni Adriatic Gastro Show
Velika međunarodna sajamska manifestacija – Adriatic Gastro Show – otvorena je u srijedu, 31. siječnja 2024. u Dvorani Krešimira Ćosića na Višnjiku.
Riječ je o devetom izdanju ove manifestacije (prethodno je održavana u Splitu) koja će do 3. veljače 2024. na 12 tisuća četvornih metara izložbenoga prostora u Športskom centru Višnjik mnogima iz hotelijerstva, te privatnoga sektora i ugostiteljstva ponuditi ama baš sve što im je nužno da bi svoju ponudu učinili značajno boljom već u predstojećoj sezoni.
U središnjoj dvorani, te u četirima pomoćnima, brojni posjetitelji mogu razgledati golemi broj artikala, razgovarati s ponuđačima namještaja, bijele tehnike, svakovrsne opreme… pa i dogovoriti poslovnu suradnju.

Jedan od izlagača je i zadarska etablirana tvrtka Tehnosistem. Vlasnik Lucio Ciciliani kaže:
– Nudimo blagajne i sve što je za blagajne potrebno, sve najsuvremenije i prilagođeno potrebama naših kupaca. Lijepo je što se ovogodišnji Adriatic Gastro Show održava u Zadru, na Višnjiku, tu će mnogi zainteresirani rado doći i uvjeriti se u bogatu ponudu. Tehnosistem ima oko 700 poslovnih partnera i uvijek smo svima na usluzi.
Tehnosistemovu ekipu na štandu predstavljaju, osim Lucija, još Doris jedna i Doris druga, Marko, Matej, Saša i Frane. Rado će svakomu sve objasniti i upoznati zainteresirane s detaljima.
Obilazak izložbenih prostora i razgledavanje potrajat će. Treba čovjeku vremena da razgleda sve, razgovara, susretne nekoga…
– Mi smo generalni zastupnici EGG-a za Hrvatsku i još nekoliko okolnih država. Izložili smo različite proizvode visoke kvalitete i za ugostiteljstvo i za turizam, a između ostaloga i biodinamična i veganska vina za koja na tržištu postoji zanimanje i sve su traženija – kaže Krešimir Sommer u društvu Ivane Vidak iz zagrebačke tvrtke SomMar Adria.
Mnogom ugostitelju nikad dovoljno različite opreme, a ponešto od toga nudi i tvrtka Sua Sponte iz Zagreba.

– Imamo i asortiman koji se odnosi na ugostiteljstvo i rado smo se odazvali na Adriatic Gastro Show – kaže Davor Jurić.
Stolovi, stolci, naslonjači, ležaljke, suncobrani, kuhinjska oprema svih vrsta, pribori za jelo i piće, ambalaža, radna odjeća, rashladne vitrine, perilice, sušilice, e-uređaji, ponuda sjajnih salama i sireva, pića, ekoloških proizvoda, oprema za sportsku rekreaciju, kupaonska oprema… Nema što nema!
Adriatic Gastro Show bit će otvoren do 3. veljače 2024. od 10 do 18, 30 sati. Ulaznica: pet eura.
Kako je bilo prvoga dana, pogledajte u galeriji.
magazin
ADVENT U KAZALIŠTU / U utorak u HNK Zadar hit komedija “Infišacije”
U utorak, 9. prosinca u 20:00 sati u Hrvatsko narodno kazalište Zadar na predstavu INFIŠACIJE, novu hit komediju HNK Zadar koja je prema prvim reakcijama publike i medija u studenom 2025. osvojila srca publike. Predstava je dio programa „Advent u kazalištu”.
Očekuje vas večer puna smijeha, a nakon predstave i druženje u maloj dvorani HNK Zadar uz promotivne cijene pića u suradnji s Cheers on Wheels, uz iznenađenja i nagradne igre. Nagrade će biti nasumično podijeljene pa vas možda dočekaju upravo na vašem sjedalu!
HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE ZADAR
Petra Mrduljaš prema Pohvali ludosti Erasma Rotterdamskog i Stephenu Berkoffu
INFIŠACIJE
Režija: Dražen Ferenčina
Igraju: Alen Liverić, Žana Bumber, Dominik Karakašić, Isidora Ferenčina, Mimi Zadarski
Pogledajte komediju koja istražuje ponor između stvarnosti i želja.
Ulaznice su dostupne online putem sustava Eventim.hr
👉 https://www.eventim.hr/eventseries/predstava-infisacije-4029632/
te na blagajni HNK Zadar.
magazin
VEČERAS NA ADVENTU: Na Zoraniću Kuzma & Shaka Zulu; na Tržnici DJ Boris i DJ Papa Gogo a.k.a. Stari Jarac
Prije više od tri desetljeća izašao je prvi album kultnog splitskog benda „Kuzma & Shaka Zulu”, a večeras u 21 sati nastupit će na Trgu Petra Zoranića na „Adventu u Zadru”. Iako Sašu Kuzmića i Galilea Tajča glazbeni kritičari opisuju kao rap-reggae-italo i disko izvođače, pokušavajući opisati prepoznatljivi zvuk splitskog dvojca te partijanersku ekipu, đireve i sitne splitske kriminalce kao junake i ambijent njihovih pjesama, za prepoznavanje je dovoljno samo nabrojati neke od njihovih najvećih hitova koji su obilježili domaću estradu. „Jedna mala Iva”, „Ruke gore”, „Vozimo se, vozimo”, „U mojoj ulici”, „Prva liga”, „Puknuta ekipa”, pa do najnovije „Tutapatike”, već tri desetljeća na radost fanova svih generacija nude slatki ekstrovertirani eskapizam „Kuzme & Shaka Zulua”. Nižu se slike Splita iz osamdesetih i devedesetih prošlog stoljeća, bezbrižan život, ljeto u kvartu, toplina noći uz more ili sve ono što je potrebno da prohladnu prosinačku večer učini posebnom i toplijom.
„Bolje prolazimo u Zadru nego u Splitu”, kazao je jednom Kuzmić opisujući atmosferu na zadarskim nastupima od klupskih koncerata do lanjskog Meat Me festivala. Evo ih i na zadarskom Adventu u 21 sati. Ulaz je slobodan, a događaj organiziraju Grad Zadar i zadarska Turistička zajednica.
Večerašnji program nudi još predstavu Sveti Nikola u 18 sati na Tržnici, dok u sklopu Božićnog gramofona, također na pijaci, od 20.30 sati nastupaju DJ Boris (Hedera) te pionir hrvatske house scene i DJ veteran Papa Gogo a.k.a. Stari Jarac.
magazin
FOTOGALERIJA / Nastup Jure Brkljače na Adventu u Zadru
-
magazin3 dana prijeFOTOGALERIJA / Gastro turneja po adventskim kućicama u Zadru, 4. dio – đir po Božićnom gramofonu na Pijaci
-
magazin4 dana prijeMJESEČNI HOROSKOP ZA PROSINAC: Jarac ubire plodove svog truda, Vodenjak upoznaje posebnu osobu!
-
ZADAR / ŽUPANIJA2 dana prijeFOTOGALERIJA / Svečani domjenak u OB Zadar za djelatnike koji su otišli u mirovinu
-
Hrvatska4 dana prijeVUKOSAV, PEDIĆ, FRANCIŠKOVIĆ, VUČAK-LONČAR… / Objavljen je godišnji popis: Ovo su najbolji doktori i doktorice u Zadru i u Hrvatskoj…







