Connect with us

ZADAR / ŽUPANIJA

(FOTOGALERIJA) POZNATI ŠPANJOLSKI BREND ALE – HOP KONAČNO U HRVATSKOJ U Zadru otvorena prva trgovina koju ćemo obožavati…

Objavljeno

-

Foto: Iva Perinčić

Šetajući ulicama Madrida, Barcelone i ostalih španjolskih gradova zasigurno smo primijetili veliku crno – bijelu kravicu ispred trgovina za koje uvijek vlada veliko zanimanje. Da, to je poznati španjolski brend Ale – Hop koji je svoj novi dom konačno našao i u Hrvatskoj. Ovaj zabavni lanac za svoju prvu hrvatsku adresu, na više od 200 m2, odabrao je onu u Širokoj ulici 10, Kalelarga. Zadar je tako postao prvi hrvatski, te jedan od europskih gradova u kojima ćemo od sada uživati u zabavnoj kupnji kako za sebe tako i za najbliže.

„Zadar je kao turistički i sveučilišni grad bio logičan izbor za našu prvu trgovinu. Znamo da su ovdje ljudi oduvijek otvoreni za nove, zabavne i kreativne stvari, a mi mislimo da smo upravo to. Nadamo se da ćemo odgovoriti na očekivanja zadarskih kupaca i postati zabavno mjesto za kupnju.“ – izjavio je  Gustavo Perez Carpizo, vlasnik zadarskog Ale – Hopa.    

Ale – Hop je svoj put prema kupcima započeo kao mala obiteljska trgovina u Andori u Španjolskoj, a nakon izvanrednog uspjeha osnivač kompanije Vincente Grimalt 2011. godine započeo je širenje prvo u Španjolskoj i Portugalu, a potom i diljem Europe.

Ale – Hop je zabavni lanac trgovina koji kupcima nudi širok izbor različitih proizvoda po popularnim cijenama. Vrlo brzo nametnuo se kao mjesto u kojem ćemo pronaći poklone za rođendane, momačku večer, vjenčanja, pričesti i druge proslave. Igračke, torbe, nakite, ukrasi, posuđe smo su neki od artikala koji privlače dizajnom.

U ovom novom zabavnom susjedstvu dio proizvoda dostupan je uz posebne popuste i pogodnosti. Ne samo za otvaranje već uvijek tako da su akcije svakodnevica u Ale – Hopu, a ne sezonska iznimka. Vesela i razigrana unutrašnjost zadarske trgovine privući će nam pažnju, a posebno educirano osoblje svakodnevno će nas razveseliti domišljatim savjetima.

Zadar ovom trgovinom staje uz bok europskim metropolama kako na radost samih građana Hrvatske tako i na radost brojnih turista.

 
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

ZADAR / ŽUPANIJA

(FOTO) TRADICIONALNO / Barkajoli kod gradonačelnika Erlića

Objavljeno

-

By

U Maloj vijećnici gradonačelnik Šime Erlić danas je ugostio zadarske barkajole Dina Gajića, Šimu i Berta Gregova

Tradicionalno, uoči Božića, u Gradskoj upravi priređeno je primanje za zadarske barkajole. 

– Svjesni smo koliko barkajoli znače Zadru i hvala vam što njegujete našu tradiciju. Nadam se da će uskoro, i to pozitivno i za vas i za nas, biti završena priča oko upisa barkajola na listu nematerijalne kulturne baštine RH što će nam biti dodatni zamah u promociji i vas i našega Zadra, kazao je gradonačelnik Erlić barkajolima uručivši im prigodne darove.

Gradonačelnik Erlić zahvalio im se za njihov rad, trud i trajan doprinos turističkoj promociji grada. 

U neformalnom razgovoru uz prepričavanje anegdota koje svakodnevno doživljavaju kroz svoj posao, barkajoli su gradonačelniku iznijeli potencijalne probleme u radu, svoja zapažanja, primjedbe i prijedloge o svemu što bi se još moglo učiniti kako bi ovaj vid turističke ponude, ali i tradicionalnog načina prijevoza građana, bio još dostupniji, sigurniji i ugodniji.

– Na usluzi smo turistima, ali i našim građanima koji čine 20 posto putnika koji biraju barku za prijevozno sredstvo do Poluotoka, i obrnuto. Kod korekcije cijena, bili smo oprezni, vožnju turistima naplaćujemo dva eura, dok je ona za lokalno stanovništvo jedan euro, kazao je Berto Gregov, jedan od zadarskih barkajola.

Danas plove ukupno tri barke, sve u vlasništvu aktivnih barkajola. Aktivni su Zvonko Gregov, njegovi sinovi Berto i Šime GregovŠime Begonja te najmlađi trenutno aktivni barkajol Dino Gajić. Među aktivnim barkajolima četvorica su vlasnici obrta koji su registrirani za prijevoz putnika. Iz gradske blagajne, kao i svake, i ove godine bit će im plaćeni doprinosi poput mirovinskog i zdravstvenog osiguranja. 

Uz gradonačelnika Erlića, na prijemu za barkajole bili su Ante Ćurković, zamjenik gradonačelnika, Dolores Kalmeta, pročelnica Upravnog odjela gradsku samoupravu i opće poslove i Dina Bušić, pročelnica Upravnog odjela za kulturu i sport. Upravo zahvaljujući tom gradskom Odjelu, u srpnju 2025. godine Ministarstvu kulture i medija poslan je elaborat s prijedlogom da barkajoli budu prepoznati kao nematerijalna kulturna baština i budu upisani u Registar kulturnih dobara. Poseban doprinos kao inicijatorica te priče dala je Zrinka Brkan Klarin, povjesničarka umjetnosti i arheologinja, zaposlena u Upravnom odjelu za kulturu i sport, koja je prikupila brojne materijale o ovom tradicijskom obrtu.

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

“MAJČINA RIJEČ” / U ponedjeljak predstavljanje knjige fra Andrije Bilokapića

Objavljeno

-

By

Predstavljanje knjige ‘Majčina riječ’ fra Andrije Bilokapića održava se u ponedjeljak, 8. prosinca, u samostanu sv. Frane u Zadru, s početkom u 20 sati.

Predstavljači su Stjepan Lice, fra Jozo Grbeš i mons. Želimir Puljić. 

Zahvalu će uputiti autor Bilokapić i Vedran Vidović.

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

ZAŠTITNIK DJECE, POMORACA, PUTNIKA… / Sutra je blagdan sv. Nikole. Svečano u katedrali, te u Crnom i Kistanjama

Objavljeno

-

By

Župa sv. Nikole u Crnom slavi 310. obljetnicu posvete župne crkve sv. Nikole i dobiva relikviju sv. Nikole. Tim povodom, na blagdan sv. Nikole, u subotu, 6. prosinca, svečano misno slavlje u 10,30 sati i procesiju predvodi zadarski nadbiskup Milan Zgrablić.

Na blagdan sv. Nikole biskupa, zaštitnika pomoraca i ribara, u subotu, 6. prosinca, u katedrali sv. Stošije u Zadru, svečano misno slavlje za pomorce i ribare s početkom u 18 sati predvodi zadarski nadbiskup Milan Zgrablić.

Nakon mise, na gatu zadarske rive u more će se baciti vijenac i nadbiskup će predvoditi molitvu za pokojne pomorce i ribare.

Na blagdan sv. Nikole u župi Kistanje, u subotu, 6. prosinca, svečano misno slavlje u 11 sati u župnoj crkvi sv. Nikole biskupa predvodi gospićko – senjski biskup Marko Medo.

Sv. Nikola je na osobiti način zaštitnik Janjevaca koji nastanjuju Kistanje.

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu