Hrvatska
Kosovo: Vlada pala, slijede izvanredni izbori

Kosovski parlament jučer je većinom glasova izglasao nepovjerenje vladi na čelu s Hashimom Thacijem. Ubrzo nakon toga raspuštena je skupština i zakazani su izvanredni izbori.
Prijedlog izglasavanja nepovjerenja vladi podnio je Savez za novo Kosovo Behgjeta Pacollija, a za njega je glasovalo 66 zastupnika od ukupno 120 koliko ih je u kosovskom parlamentu. Za nepovjerenje vladi glasovali su i zastupnici vladajuće Demokratske stranke Kosova premijera Hashima Thacija, koji su taj postupak objasnili željom da Kosovo što prije prebrodi političku krizu.
Pojedini srpski poslanici u Skupštini Kosova vjeruju da je institucionalna kriza namjerno izazvana.
Oporbeni zastupnici tijekom rasprave o glasovanju poručili su kako je inicijativa za iskazivanje nepovjerenja rezultat lošega rada Thacijeve vlade.
Krajem rujna, kosovski predsjednik Fatmir Sejdiu podnio je ostavku nakon odluke ustavnog suda da je prekršio ustav jer je istodobno bio predsjednik države i predsjednik stranke. Njegova stranka, Demokratska liga Kosova, nakon te odluke napustila je vladajuću koaliciju.
Vršitelj dužnosti predsjednika Kosova i predsjednik parlamenta Jakup Krasniqi objavio je u utorak kako je raspustio Skupštinu Kosova i zakazao za 12. prosinca izvanredne izbore, prenosi dnevnik.hr
Hrvatska
PROGNOZA / U dijelu zemlje pljuskovi i u novom tjednu, sve češće bit će i vruće
Donosimo vremensku prognozu meteorologinje Tee Blažević
Nevrijeme je sinoć zahvatilo dijelove unutrašnjosti, bilo je obilnije oborine, grmljavine, tuče. Jutros još na kopnu ima izraženijih pljuskova praćenih grmljavinom, dok je duž Jadrana sunčanije.
U nastavku ponedjeljka slično, sunce će biti naklonjenije obali, u unutrašnjosti će i dalje biti kiše, pljuskova i grmljavine, češće u prvom dijelu dana, dok će poslijepodne oborina ipak prorijediti. Prolazno malo svježije.
Utorak će biti uglavnom sunčan, poslijepodnevnih pljuskova može biti na krajnjem jugu lokalno u unutrašnjosti.
Srijeda također neće biti posve stabilna, mogući su lokalni pljuskovi sredinom dana i poslijepodne u unutrašnjosti.
I četvrtak će biti pretežno sunčan. No, malo kiše ili kakav pljusak mogući su na sjevernom Jadranu i na kopnu.
Petak će biti uglavnom sunčan i pretežno suh.
Za vikend pretežno sunčano, vruće, no ne i posve stabilno.
Hrvatska
PROGNOZA / Meteoalarm podignut na narančasti, stiže nevrijeme sa sjevera, evo gdje će najprije udariti
Pretežno sunčano, prema jugu i vedro, a u središnjim i istočnim predjelima u drugom dijelu dana, osobito prema večeri, jače naoblačenje s kišom i grmljavinom, a lokalno je moguće i nevrijeme, prognozira Državni hidrometeorološki zavod (DHMZ).
Iako mjestimice ima umjerene do povećane naoblake, pretežno sunčano je diljem zemlje.
U nastavku nedjelje slijedi jače naoblačenje, u poslijepodnevnim satima, najprije u sjevernim krajevima, u Hrvatskom Zagorju, Podravini, Međimurju, u osječkoj regiji uz granicu sa Mađarskom gdje se očekuju kiša, pljuskovi, grmljavina, olujni naleti vjetra, moguća je i tuča. U kratkom periodu može lokalno pasti obilnija oborina.
Navečer će se oborina spustiti i na karlovačku regiju, koja je također pod upozorenjem sustava Meteoalarm Državnog hidrometeorološkog zavoda.
Tijekom noći prolaznih nestabilnosti može biti i na sjevernom Jadranu, dok će se u Dalmaciji zadržavati uglavnom suho.
Novi tjedan će početi nestabilno, treba i tijekom ponedjeljka računati na kišu, pljuskove i grmljavinu, u kopnenim krajevima pretežno, rjeđe na sjevernom Jadranu i u unutrašnjosti Dalmacije. Bit će osjetno svježije, osobito na kopnu, do 23 stupnja.
U nastavku tjedna stabilnije, i sve češće vruće.g vjetra i grmljavinskog nevremena.
Hrvatska
PROGNOZA / Oprezno s planovima za vikend, Meteoalarm upozorava – stiže nevrijeme!
Uglavnom sunčano je počeo vikend u većem dijelu zemlje, tek mjestimice, uglavnom u unutrašnjosti, ima umjerene do povećane naoblake.
U nastavku subote prevladavat će uglavnom sunčano, tek je manja vjerojatnost za koju kap kiše ili kakav prolazni pljusak, u gorju eventualno. Bit će toplije u odnosu na jučer.
Nedjelja će početi pretežno sunčano, ali poslijepodne sa sjevera slijedi jače naoblačenje, praćeno kišom, pljuskovima i grmljavinom, u većem dijelu unutrašnjosti, pri čemu lokalno može biti i izraženijih pljuskova s grmljavinom. Moguće je nevrijeme, upozorava Meteoalarm Državnog hidrometeorološkog zavoda.
Novi tjedan krenut će nestabilno s kišom, pljuskovima i grmljavinom, pretežno u kopnenim krajevima, gdje će i osjetnije osvježiti.
-
ZADAR / ŽUPANIJA21 sat prijeFOTOGALERIJA IZ MASLENICE / 3. Eko akcija čišćenja podmorja u čast Vinka Šimunića – Bubnja
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prijeOVE SUBOTE U MASLENICI: 3. eko akcija čišćenja podmorja u spomen na Vinka Šimunića – Bubnja
-
Sport4 dana prijeTRAJU PRIJAVE / U subotu prva Jedriličarska regata Svetko Perković
-
magazin4 dana prijeFOTOGALERIJA IZ PAGA / Julija Stefanović nova je Miss Zadarske županije





