Connect with us

magazin

Urbofon Live na Advent dovodi Mangroove

Objavljeno

-

Još se sliježu dojmovi s energične svirke koju su nam priredili momci iz Šize, a već pripremamo novu glazbenu poslasticu

U suradnji s TZ Zadar, pozivamo vas na posebno adventsko izdanje Urbofon Live-a na Pijaci gdje će 6. prosinca nastupiti zagrebački bend Mangroove.

Bend predvođen Željkom Veverec i Tonijem Starešinićem, poznatim glazbeno-bračnim parom, dugi niz godina osvaja publiku svojom prepoznatljivom fuzijom soula i popa uz izraženi autorski indentitet. Njihova glazba odiše emocijom, sofisticiranim aranžmanima i zaraznim grooveom, dok Željkin autentični vokal i Tonijev produkcijski potpis čine jedinstvenu glazbenu cjelinu na domaćoj sceni.

U svojoj dugogodišnjoj karijeri objavili su pet studijskih albuma, među kojima je i friško objavljeni “Komad neba” kojeg su s brojnim gostima nedavno promovirali u prepunom zagrebačkom klubu Boogaloo.

Mangroove stvara glazbu koja istovremeno pleše i dira u srce te nadilazi žanrovske granice. Svaki nastup benda pretvara se u nezaboravno glazbeno putovanje ispunjeno energijom, umjetničkim stilom i iskrenošću.

Nakon odlično prihvaćenog i od struke nagrađenog albuma „Nešto veće od nas“ kojeg su snimili sa Jazz orkestrom HRTa, Mangroove je početkom ove jeseni objavio novi album “Komad neba” kojeg je publika odlično prihvatila dok od glazbenih kritičara dobiva samo superlative

Mangroove su Željka Veverec, Toni Starešinić, Leo Beslać i Silvio Bočić. Doživite njihovu glazbu uživo i prepustite se zaraznom grooveu!

O Urbofon Live programu:

Urbofon Live je cjelogodišnji koncertni program koji prati domaću nezavisnu glazbenu scenu zamišljen kao svojevrsni nastavak na radijsku emisiju Urbofon koja se od 2018. godine emitira na HR Radio Zadru. Ciljevi programa su razvoj i upoznavanje publike s recentnom hrvatskom nezavisnom glazbenom scenom, jačanje lokalne glazbene scene kroz povezivanje i umrežavanje s glazbenicima iz cijele Hrvatske, pozicioniranje Zadra na koncertnu kartu urbane glazbene scene u Hrvatskoj, razvoj kompetencija mladih u području kulturnih i kreativnih industrija kroz volonterski program i iskustveno učenje. Program je sufinanciran sredstvima Ministarstva kulture i medija i Zadarske Županije, a održava se u suradnji s Koncertnim uredom Zadar, Udrugom Prizma i uz podršku Papice,Trooper bara i Brewtal co.  *Koncert Mangroovea na Adventu financiran je sredstvima TZ Zadar.

 
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

magazin

ADVENT U KAZALIŠTU / U utorak u HNK Zadar hit komedija “Infišacije”

Objavljeno

-

By

utorak, 9. prosinca u 20:00 sati u Hrvatsko narodno kazalište Zadar na predstavu INFIŠACIJE, novu hit komediju HNK Zadar koja je prema prvim reakcijama publike i medija u studenom 2025. osvojila srca publike. Predstava je dio programa „Advent u kazalištu”.

Očekuje vas večer puna smijeha, a nakon predstave i druženje u maloj dvorani HNK Zadar uz promotivne cijene pića u suradnji s Cheers on Wheels, uz iznenađenja i nagradne igre. Nagrade će biti nasumično podijeljene pa vas možda dočekaju upravo na vašem sjedalu!

HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE ZADAR

Petra Mrduljaš prema Pohvali ludosti Erasma Rotterdamskog i Stephenu Berkoffu
INFIŠACIJE

Režija: Dražen Ferenčina
Igraju: Alen Liverić, Žana Bumber, Dominik Karakašić, Isidora Ferenčina, Mimi Zadarski

Pogledajte komediju koja istražuje ponor između stvarnosti i želja.

Ulaznice su dostupne online putem sustava Eventim.hr
👉 https://www.eventim.hr/eventseries/predstava-infisacije-4029632/
te na blagajni HNK Zadar.

 
Nastavi čitati

magazin

VEČERAS NA ADVENTU: Na Zoraniću Kuzma & Shaka Zulu; na Tržnici DJ Boris i DJ Papa Gogo a.k.a. Stari Jarac

Objavljeno

-

By

Prije više od tri desetljeća izašao je prvi album kultnog splitskog benda „Kuzma & Shaka Zulu”, a večeras u 21 sati nastupit će na Trgu Petra Zoranića na „Adventu u Zadru”. Iako Sašu Kuzmića i Galilea Tajča glazbeni kritičari opisuju kao rap-reggae-italo i disko izvođače, pokušavajući opisati prepoznatljivi zvuk splitskog dvojca te partijanersku ekipu, đireve i sitne splitske kriminalce kao junake i ambijent njihovih pjesama, za prepoznavanje je dovoljno samo nabrojati neke od njihovih najvećih hitova koji su obilježili domaću estradu. „Jedna mala Iva”, „Ruke gore”, „Vozimo se, vozimo”, „U mojoj ulici”, „Prva liga”, „Puknuta ekipa”, pa do najnovije „Tutapatike”, već tri desetljeća na radost fanova svih generacija nude slatki ekstrovertirani eskapizam „Kuzme & Shaka Zulua”. Nižu se slike Splita iz osamdesetih i devedesetih prošlog stoljeća, bezbrižan život, ljeto u kvartu, toplina noći uz more ili sve ono što je potrebno da prohladnu prosinačku večer učini posebnom i toplijom.

„Bolje prolazimo u Zadru nego u Splitu”, kazao je jednom Kuzmić opisujući atmosferu na zadarskim nastupima od klupskih koncerata do lanjskog Meat Me festivala. Evo ih i na zadarskom Adventu u 21 sati. Ulaz je slobodan, a događaj organiziraju Grad Zadar i zadarska Turistička zajednica.

Večerašnji program nudi još predstavu Sveti Nikola u 18 sati na Tržnici, dok u sklopu Božićnog gramofona, također na pijaci, od 20.30 sati nastupaju DJ Boris (Hedera) te pionir hrvatske house scene i DJ veteran Papa Gogo a.k.a. Stari Jarac.  

 
Nastavi čitati

magazin

FOTOGALERIJA / Nastup Jure Brkljače na Adventu u Zadru

Objavljeno

-

By

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu