Connect with us

ZADAR / ŽUPANIJA

MEĐUNARODNI DANI MASLINE U TRAVNJU U ZADRU / Maslinare privlači kvalitetna senzorika i finacijski povoljni uvjeti natjecanja

Objavljeno

-

Benito Pucar, predsjednik Organizacijskog odbora Dana masline

“Očekujemo kvalitetna ulja i dobar odziv maslinara”, poručuje  predsjednik organizacijskog odbora Benito Pucar. Što, kako i do kada maslinari trebaju dostaviti za sudjelovanje na ovoj tradicionalnoj manifestaciji?

Udruga prehrambenih tehnologa, biotehnologa i nutricionista Zadarske županije poziva maslinare na  26. po redu Međunarodnu manifesticiju Dani masline koja će se održati 26. travnja 2024. godine u Zadru. “Očekujemo kvalitetna ulja i dobar odziv maslinara”, poručuje  predsjednik organizacijskog odbora Benito Pucar.

Dostava uzoraka i kotizacija za sudjelovanje

Za sudjelovanje na Danima masline maslinari  uzorke svog ulja mogu  osobno donijeti ili poslati na adresu Zavod za javno zdravstvo Zadar, 23000 Zadar, Ljudevita Posavskog 7a, IV kat, Služba za zdravstvenu ekologiju i zaštitu okoliša.

Za sudjelovanje na manifestaciji potrebno je donijeti ili poslati ukupno 2×0,5L maslinovog ulja u bocama bez etikete. Rok za dostavu uzoraka 28. 02. 2024. godine. Kotizacija za sudjelovanje iznosi 30,00 eura po uzorku.

Podaci za plaćanje:

IBAN UDRUGE: HR9223900011100510842

MODEL: 00, POZIV NA BROJ: datum uplate ili OIB, Opis: Kotizacija za Dane maslina Zadar 2024.

Kemijsku analizu (Peroksidni broj, SMK ) raditi će i ove godine akreditirani laboratorij Zavoda za javno zdravstvo Zadar a senzorsku analizu Profesionalni panel Zavoda za javno zdravstvo Zadar.

Predlažemo maslinarima da svoje uzorke donesu ili pošalju što ranije kako se ne bi strala gužva u zadnjim tjednima, kaže Benito Pucar.

Natjecanje u kategorijama otvorenih ulja i pakovina

U pripremi Dana masline, u dogovoru s maslinarima, odlučeno je  da na ovogodišnjoj manifestaciji natjecanje bude u dvije kategorije i to u kategoriji otvorenih ulja i kategoriji pakovine. U svakoj od kategorija, uz dobitnike zlatnih, srebrnih i brončanih medalja proglašavaju se i  nagrađuju šampioni najbolje  ocjenjenih ekstra djevičanskih maslinovih ulja.

U privitku maslinarima je na raspolaganju i Prijavnica za ocjenjivanje dostavljenog uzorka maslinovog ulja.

Manifestacija kao i dosadašnjih godina, uz natjecatelljski  ima za cilj edukaciju maslinara, uljara ali i svih potrošača maslinovog ulja. Organizatori poručuju da će i ove godine osigurati dovođenje eminentnih stručnjaka iz područja maslinarstva i uljarstva te organizirati prezentacije i vođene degustacije u suradnji sa Zavodom za javno zdravstvo.

Iz godine u godinu, kaže Pucar,  manifestacija Dani masline, koja je  kao i splitski Noćnjak, najstarija u RH poprima sve veći značaj kako kod maslinara tako i kod ljudi koji samo konzumiraju maslinovo ulje. Tako je prerasla lokalni karakter i postala prepoznata i priznata kod maslinara iz svih hrvatskih primorskih županija, kao i maslinara iz susjednih zemalja Slovenije, BiH i Crne Gore pa  i ove godine očekujemo međunarodni karakter manifestacije.

Uvjeti sudjelovanja i financijski među najpovoljnijima

Pucar ne krije da su Dani masline za maslinare dodatno privlačni jer su i financijski najpovoljniji. Dok, primjerice za sudjelovanje na  Noćnjaku treba dostaviti 2 litre maslinovog ulja i u prvom, ranijem  roku uplatiti po 50, a u drugom 60 eura kotizacije po uzorku, za sudjelovanje na Danima masline zainteresirani maslinari dostavljaju 2 puta po 0,5L maslinovog ulja dok kotizacija za sudjelovanje iznosi 30,00 eura po uzorku.

Svi zainteresirani maslinari  o svemu se mogu se dodatno informirati putem telefona, mobitela i e-maila.

Kontakti:

Filip Erceg – 099/ 510 91 54

Matko Bačinić – 095/ 908 37 31

Zavod za javno zdravstvo Zadar: 300 – 856

e-mail: info@danimasline.com, bpucar@zjz-zadar.hr

Osim natjecateljskog Dani masline, ističe Pucar,  imaju i edukativni te humanitarni karakter.

Pogramom su predviđeni i stručni skupovi na kojima će eminentni stručnjaci prezentirati najnovija agrotehnička dostignuća u maslinarstvu i uljarstvu.

N.J./ Dani masline

Prijavnica:

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

ZADAR / ŽUPANIJA

RADOVI SE BLIŽE KRAJU / Zadarska Pedijatrija priprema se za povratak u svoju zgradu!

Objavljeno

-

By

Odjel za pedijatriju Opće bolnice Zadar polako se priprema za povratak u svoju zgradu!

Podsjetimo, intenzivni radovi traju od kraja prošlog ljeta, a obuhvaćaju zamjenu vanjske stolarije, postavljanje fotonaponske elektrane, ugradnju visokoučinkovite dizalice topline zrak/voda za potrebe grijanja i hlađenja, uspostavu sustava za daljinsko očitanje potrošnje energenata i vode te povezivanje s ISGE sustavom. U sklopu projekta zamjenjuje se i postojeća unutarnja rasvjeta novom, energetski učinkovitom LED rasvjetom.

Po završetku radova uslijedit će opremanje prostorija, a dio namještaja (stolovi, ormari i fotelje) već je isporučen. Uredit će se i opremiti ukupno 18 soba za pacijente. Sukladno potrebama pacijenata i mogućnostima prostora, bit će osigurane i fotelje na razvlačenje za roditelje kako bi im se omogućio ugodniji i kvalitetniji boravak uz dijete tijekom hospitalizacije.

Dio unutarnjeg uređenja realizirat će se kroz projekt energetske obnove, dok će preostali dio financirati bolnica iz vlastitih sredstava.

Hvala svim roditeljima i pacijentima na razumijevanju i podršci tijekom proteklih mjeseci. Zajedničkim naporima stvaramo sigurniji, moderniji i ugodniji prostor za našu djecu, njihove roditelje i zdravstveno osoblje, poruka je iz OB Zadar.

Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

OBAVIJEST: Dio Sukošana u četvrtak bez vode!

Objavljeno

-

By

Zbog izvođenja građevinskih radova tvrtke Vodoinstalacija d.o.o., dana 18.06.2026. (četvrtak) u vremenu od 08:00 h do 13:00 h opskrba vodom će biti privremeno obustavljena u mjestu Sukošan u ulici Punta. Poteškoće u vodoopskrbi moguće su i u okolnim ulicama.

Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

ANTWERPEN, BELGIJA / Turistička zajednica Zadarske županije se predstavila na međunarodnom MICE Cruise događanju

Objavljeno

-

By

Turistička zajednica Zadarske županije je u suradnji s predstavništvom Hrvatske turističke zajednice za Benelux, sudjelovala na međunarodnom poslovnom networking događanju „MICE Cruise“ koje se održalo u utorak 16. lipnja 2026. u Antwerpenu u Belgiji.

Događanje je organizirala belgijska specijalizirana mreža za poslovni turizam The Contact Factory, a program se odvijao na prestižnoj jahti Grace Kelly tijekom trosatne plovidbe. Sudjelovalo je više od 30 predstavnika vrhunskih hotela, kongresnih i konferencijskih centara, incentive destinacija te međunarodnih hotelskih grupacija iz Belgije, Monaka, Švicarske, Hrvatske, Malte, Njemačke i drugih zemalja.

Uz Turističku zajednicu Zadarske županije i Hrvatsku turističku zajednicu, događanju su nazočili brojni renomirani partneri i destinacije, među kojima su Visit Monaco, Visit Malta, Monte Carlo SBM, Hilton International, Minor Hotels, Antwerp Convention Bureau, Meet in Oostende, Knokke-Heist Convention Bureau, Geneva Convention Bureau i mnogi drugi. Dodajmo kako je MICE Cruise događanje otvoreno isključivo za profesionalce iz industrije poslovnih događanja, meeting i incentive organizatore te event stručnjake, a organiziralo se u suradnji s platformom BATTOO, specijaliziranom za organizaciju poslovnih događanja.

Turistička zajednica Zadarske županije predstavila je ponudu destinacije za poslovni turizam, incentive programe, kongrese i ekskluzivna događanja, s naglaskom na autentična iskustva, prirodne ljepote, izvanrednu gastronomiju i kvalitetnu hotelsku infrastrukturu i time nastavlja aktivno promovirati Zadarsku županiju kao atraktivnu i konkurentnu destinaciju za održavanje međunarodnih poslovnih skupova i događanja. Ovakve su aktivnosti dio kontinuiranih nastojanja usmjerenih na razvoj cjelogodišnjeg turizma.

Tako je direktor Vanja Čvrljak timpovodom izjavio:

Sudjelovanje na ovom specijaliziranom MICE događanju predstavlja važnu priliku za jačanje međunarodne vidljivosti Zadarske županije na tržištu poslovnih događanja, kao i za uspostavljanje novih poslovnih kontakata s organizatorima kongresa, incentive putovanja i korporativnih događanja iz Europe i svijeta. Dio je to trajnih aktivnosti koje Turistička zajednica Zadarske županije provodi s ciljem jačanja poslovnog turizma, odnosno razvoja cjelogodišnjeg turizma.  

Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu