Connect with us

magazin

NOVA DRAMSKO-PLESNA PREMIJERA IZ GESTE / “Božićna trapula” u ponedjeljak u HNK Zadar

Objavljeno

-

Plesna udruga je Gesta najavljuje novu premijeru u ponedjeljak  18. prosinca u 18 sati u HNK Zadar.

Kao i sve Gestine predstave i ova je autorski uradak umjetničke voditeljice Nene Jurišić.

“Svaka predstave je dio moje mašte koja progovara o raznim temama, i životnim situacijama. Oduvijek sam uživala u literarnim izazovima kroz pedagoško i plesno školovanje. Takav način rada mi uvijek pruža široki polje umjetničkog djelovanja. Uvijek kažem da inspiracija nije, kako mi u Zadru kažemo „špina“ – kada je otvorimo da će procuriti željena priča, koreografija ili ideja za dramski dio, to u stvarnom životu nije tako. Potrebno je puno radne etike, predanosti i vjere u to što radiš, tek onda inspiracija dolazi nekako prirodno.

Često napominjem kako su za mene zapravo božićne produkcije najzahtjevnije, zbog autorstva koje i obilježava moj umjetnički put. No, svaki završetak je i novi početak, ideje se rađaju, propitkuju i istražuju dok ne osjetim da sam na pravom putu.. Tu je naravno i Gesta tim koji je nevidljiv, ali važan dio Geste. Dugi niz godina uz mene je glumica, lutkarica, pripovjedačica Sanja Grgina koja je režirala sve Gestine predstave. Nataša Perović s kojom osmišljavam vizualni identitet koreografije kroz kostime i Nts iz Zagreba s kojima isto tako dugo surađujemo. Naš Dabi Darko Predragović,  ton majstor sudjeluje u predstavi kroz cijeli proces i odabira glazbe i miksanja, efekata i svega sto sam zamislila… Oblikovanje svjetla potpisuje Frane Papić iz KLZ, dok  scenografiju i rekvizite potpisuju Robert Košta i Adriano Košuta. Svi se sjajno se dopunjujemo i tako godinu po godinu, predstavu po predstavu došli smo do 50- te jubilarne cjelovečernje dramsko-plesne predstave ovaj put pod nazivom „Božićna trapula“ .

Teško je odabrati koja mi je najdraža, nisam se ni okrenula 50- ta premijera je pred vratima. Kad pogledam unatrag , osjećam veliku zahvalnost  i privilegiju što mogu raditi posao koji obožavam, sa djecom i mladima, sudjelovati u njihovom odrastanju, pratiti njihove napretke i razvoj kroz godine. Veselim se svemu što je još pred nama.

U našoj ovogodišnjoj priči glume Dominik Karakašić nagrađivani glumac kazališta lutaka, Ana Vidić mama Gestica i amaterska glumica, dvoje djece iz glumačkih radionica Mate Zalović i Tia Vidić. Kao što uvijek napominjemo naše predstave su životne, kroz njih progovaramo, šaljemo poruke koje će sigurni smo doći do srca publike. Priča je to o simpatičnoj zadarskoj obitelji, kojoj će planove za blagdane poremetiti jedna trapula. O kakvoj trapuli( zamki) se radi, publika će otkriti u ponedjeljak 18.prosinca u 18 sati” – Nena Jurišić.

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

magazin

FOTOGALERIJA / Nezaboravan koncert klape Intrade u Maslenici

Objavljeno

-

By

foto: Luka Gerlanc

Tomislav Bralić i Klapa Intrade još su jednom pokazali zašto njihove pjesme okupljaju sve generacije.

Maslenica je sinoc bila  ispunjena prekrasnom atmosferom, pjesmom i zajedništvom.

Posebnu čar večeri upotpunila je priprema svježih dagnji i uštipaka, te rezanje domaćeg pršuta. Tako su posjetitelji uz vrhunsku glazbu mogli uživati i u okusima i mirisima našega kraja.

U sklopu međunarodnog Interreg Italy–Croatia projekta AltRoute, sinoć je u Maslenici održan i Sajam lokalnih proizvođača koji je  još je jednom pokazao koliko bogatstvo krije destinacija TZO Jasenice.

Vrijedni OPG-ovi, obrtnici i proizvođači predstavili su svoje domaće proizvode, tradiciju i način života, stvarajući jedinstven doživljaj za brojne posjetitelje.

Od meda, vina i proizvoda od lavande do suhomesnatih delicija, rukotvorina i drugih autohtonih proizvoda, svaki je izlagač dao poseban doprinos večeri koja je spojila gastronomiju, lokalnu baštinu i održivi turizam

“Posebna zahvala svim posjetiteljima koji su svojim dolaskom stvorili atmosferu za pamćenje”, poručili su iz TZO Jasenice.

Nastavi čitati

magazin

ŠPICA na +40

Objavljeno

-

foto: Saša Čuka
Nastavi čitati

magazin

FOTOGALERIJA / Luky u Kapetanskom parku 

Objavljeno

-

By

Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu