ZADAR / ŽUPANIJA
Wings for Life World Run – pridruži se nekoj od utrka uz aplikaciju!
Iako je zadarska utrka rasprodana, još uvijek možeš sudjelovati na Wings for Life World Run utrci, okružen mnoštvom istomišljenika!
Wings for Life World Run i ove će godine ujediniti svijet. Više od stotinu tisuća natjecatelja velikog srca startat će zajedno u isto vrijeme na šest različitih kontinenata, ujedinjenih u istoj želji i sa samo jednim ciljem – učiniti ozljede leđne moždine izlječivima.
U Hrvatskoj ćemo trčati za one koji ne mogu u Zadru ili uz Wings for Life World Run aplikaciju, što nam daje mogućnost da svoju utrku odradimo gdje god poželimo, na omiljenoj lokaciji.
Wings for Life World Run aplikacija puno je više od običnog pomagala za evidenciju pretrčanih kilometara. Radi se o izuzetno zabavnoj aplikaciji koja osigurava jedinstveni trkački doživljaj, a prije nego utrka starta 7. svibnja, vrijeme je da saznaš gdje sve možeš u Hrvatskoj sudjelovati na nekoj od organiziranih utrka uz aplikaciju, ako nisi stigao uloviti startninu za Zadar.
OSIJEK
Ove godine, grad na Dravi s veseljem očekuje sve sudionike Wings for Life World Run utrke uz aplikaciju!
Pridruži se istomišljenicima u Osijeku, budi dio šarene i nasmijane bujice i trči za one koji ne mogu. Start utrke je kod Zoo Hotela Osijek, trčat će se s obje strane obale Drave.
Loviš rekorde ili još istražuješ je li trčanje tvoj sport? Kako bilo – prijavi se na utrku uz aplikaciju u Osijeku OVDJE.
PRELOG
Ostajemo još malo na Dravi, ali ovaj put u Prelogu. Međimurje će po drugi put ugostiti virtualnu utrku s plemenitim ciljem, a start se nalazi na obali rijeke Drave, odnosno na jezeru u Prelogu.
Poznata lokacija za sve ljubitelje trčanja pruža dvije podloge, asfalt i makadam i gotovo 0 metara visinske razlike što će zasigurno olakšati utrku početnicima. Kružna staza nudi od nekoliko kilometara do gotovo 30 kilometara staze s okrjepnom stanicom.
Prijavi se OVDJE.
RIJEKA
Treću godinu zaredom utrku na riječkom području organizira DSR Kvarner, Sveučilište u Rijeci i Studentski zbor Sveučilišta u Rijeci. Tim Sveučilišta u Rijeci bio je dugo godina jedan od najbrojnijih te će upravo on ugostiti sve zainteresirane sudionike ove godine na Sveučilišnom kampusu.
Ruta kreće na Kampusu (Trsat) između zgrada Studentskog centra (Akvarij) i zgrade Građevinskog fakulteta. Kreće se lagano uzbrdo uz zgrade studentskih domova. Iznad njih skreće se u ulicu Akademika Branka Fučića te nizbrdo uz Studentsko naselje i restoran Kampus pa ulicom Radmile Matejčić do starta/cilja koji se nalazi između zgrade Akvarija i Građevinskog fakulteta.
Dakle, ako želiš izazove s malo uzbrdica, ali u top ekipi, prijavi se OVDJE.
SLAVONSKI BROD
Ekipa iz Slavonskog Broda, idemoooo! Ako se nalaziš u Slavonskom Brodu i 7. svibnja želiš učiniti dobro djelo te biti dio globalnog pokreta, onda si na pravom mjestu. Start utrke u Slavonskom Brodu čeka te pored rijeke Save, odmah do Gradskih bazena, a prijaviti se možeš OVDJE.
ZAGREB
Dobra mjuza i veeeelika ekipa – ne, ne pričamo o nečijem rođendanu – to je Wings for Life World Run utrka u Zagrebu! Zagrebački maraton i Enter Zagreb radio organiziraju utrku uz aplikaciju koja će startati na Savskom nasipu u ravnini Boćarskog doma. Kreće se u smjeru zapada, prema pješačkom mostu preko kojeg se prelazi Sava, te se skreće lijevo na Savski nasip kojim se trči do mosta Slobode koji se prelazi zapadnom stranom pješačkog nogostupa, skreće se lijevo, spušta se stepenicama na savski nasip kojim se trči u smjeru Boćarskog doma gdje završava prvi krug. Tu je osigurana okrijepa, a utrka se nastavlja dalje u sljedeći krug istim putem.
Bit će i DJ! Dakle, malo trčiš za jedan veliki cilj, a onda malo i partijaš. Win-win! Prijavi se OVDJE.
Vidiš, nije tako strašno što nemaš startninu za zadarsku utrku. Zato sad čitaš ovaj tekst. Trk na link za prijave i uživaj!
ZADAR / ŽUPANIJA
PRIJAVE OD ČETVRTKA / 19. travnja biciklijada „Od Branimira do Branimira“
U tijeku su pripreme za održavanje Županijskih dana koji se odvijaju tijekom travnja i koji su bogati posebno sportskim događanjima. U programu Županijskih dana održat će se tradicionalna i prepoznatljiva biciklijada „Od Branimira do Branimira“, koja se ove godine održava 16. godinu za redom.
16. biciklijada „Od Branimira do Branimira“ Zadar-Nin, održat će se u nedjelju, 19. travnja 2026. godine u trajanju od 11,00 do 13,00 sati . Biciklijada koja spaja Branimirovu obalu u Zadru s Branimirovom obalom u Ninu okupit će još jednom profesionalce i amatere, ali i turiste koji se u to vrijeme zateknu u Zadru. Organizatori ove manifestacije su Zadarska županija i Grad Nin, a partneri su PU zadarska, Zavod za javno zdravstvo Zadar, Biciklistički klub Zadar, TZ Grada Nina i HAK.
Biciklijada koju je 2008. godine pokrenuo Tim za zdravlje Zadarske županije u cilju poticanja zdravog načina života, promovira zdrav način života, posebno u vremenu kada na žalost virtualni svijet mnogima zamjenjuje stvarni smanjujući kretanje na minimum.
I ove godine generalni sponzor biciklijade je EVN Croatia plin d.o.o., a sponzor Specijalizirani dućan i servis za bicikle i električne romobile Calimero sport. Kao svih dosadašnjih godina sudionici će na startu dobiti majicu biciklijade glavnog sponzora EVN Croatia Plina d.o.o., prijavom na biciklijadu sudjeluje se u nagradnoj igri izvlačenja brojeva.
U Ninu sve bicikliste čeka topli obrok kojeg će pripremati kulinarski tim predvođen poznatim kuharom Renatom Kraljevim.
Ono po čemu se naša biciklijada razlikuje od svih ostalih je tradicija dolaska obitelji s djecom na manifestaciju, prepoznatljivost i po nazivu i po sponzorima koji su s nama svih ovih godina, ali i po nagovještaju ljepših dana koji nas izmamljuju češće vani. Tu je i promocija biciklističke staze, ali i sjajan spoj partnerstva s policijom koja svojim aktivnostima doprinosi promociji sprečavanja nasilja u zajednici odnosno na cestama i kulturi ponašanja na cesti . Ovo je i dalje najveća lokalna biciklijada u Hrvatskoj koju organizira regionalna i lokalna samouprava i na kojoj nema plaćanja kotizacje.
Ove godine prijave počinju u četvrtak , 19. ožujka i trajat će do 17. travnja 2026 u 14 sati, a svi zainteresirani mogu se prijaviti online na web stranicama Zadarske županije (www.zadarska-zupanija.hr) Calimero sporta (www.calimero-sport.hr), Biciklističkog kluba Zadar (www.bk.zadar.hr) i Zavoda za javno zdravstvo (www.zjz.hr). Kao i obično tijekom biciklijade bit će osiguran siguran nadzor i tehnička pomoć djelatnika Calimero Sporta i HAK-a.
Povratak iz Nina za Zadar je individualan i nije u sklopu organizacije manifestacije.
ZADAR / ŽUPANIJA
“ZA NJIHOV PRVI UDAH” Na Škrapingu prikupljeno 5.000 eura za zadarsku pedijatriju i ginekologiju
Ovogodišnji Škraping Pašman još je jednom dokazao da je puno više od sportske manifestacije. Kroz svaki korak po oštrom pašmanskom kršu, sudionici su trčali s plemenitim ciljem, što je rezultiralo hvalevrijednom donacijom od 5.000 eura namijenjenom Odjelu za pedijatriju i Odjelu ginekologije i opstetricije Opće bolnice Zadar.
Tim povodom, direktorica Turističke zajednice Općine Tkon Jelena Ugrinić danas je uručila i ček na taj iznos voditeljici Odjela rađaonice i rodilišta dr. Mariji Palada Krpina, specijalist ginekologije i subspecijalist fetalne medicine i opstetricije, kao i zamjeniku ravnatelja Bolnice Bošku Katiću.

Ovim je sredstvima nabavljen novi CTG uređaj za praćenje stanja trudnice i njezinog djeteta.
– Tijekom poroda žene, odnosno njihova djeca, budu praćena CTG zapisom. To je kardiotokografija. Kardiotokografiju smo mi i ranije imali, ali ono što je mogućnost ovoga što nam je sada svježe nabavljeno, uz pomoć sredstava koja je omogućila Turistička zajednica Općine Tkon, je objedinjavanje svih CTG zapisa ukoliko imamo više žena istovremeno u tijeku poroda tako da osoblje može pratiti istovremeno, a ne da mora ići od kreveta do kreveta. Znate isto da, prvo, to je prilično intiman događaj, onda nije baš primjereno da uvijek ide jako puno osoblja, naravno da svako toliko mora neko obilaziti tu ženu, ali je isto bitno da mi u svakom trenutku možemo biti upoznati sa situacijom s njenim djetetom, odnosno s intenzitetom trudova i tako, jer to je ono što se vidi tom pretragom, pojasnila je dr. Palada Krpina.
Ovogodišnji je Škraping bio najmasovniji do sada i okupio je oko 1.500 sudionika koji su se priključili upravo kako bi pomogli ovom humanitarnom cilju.

– Po meni uvijek nekako te donacije, i bilo koja humanitarna svrha, je za djecu. Ja uvijek gledam da bi pomogli djeci na neki način i onda smo se vrtjeli oko Opće bolnice Zadar, u biti, oko Pedijatrije i ginekologije i onda smo u dogovoru s njima došli na ideju da to zapravo bude za ginekologiju i baš smo sretni i zadovoljni što je ovoliki iznos skupljen od Škrapinga i od ljudi koji su davali. 5.000 eura je, mislim, jako dobar iznos. Sretna sam da možeš nekome pomoći i to je dobro. I želim širiti takvu energiju i takvu priču i dalje i naravno da će Škraping i sljedeće godine biti humanitarnog karaktera, najavila je to direktorica Ugrinić.
Podsjetimo, uz savršene vremenske uvjete i temperaturu od 16°C, trkači iz čak 18 zemalja, od SAD-a do Norveške, svladavali su 7. ožujka četiri različite dionice, dok je cijela manifestacija disala u ritmu humanitarne akcije “Za njihov prvi udah” za zadarsko rodilište.

ZADAR / ŽUPANIJA
PRIPREMITE SE / Sutra bez vode 13 ulica u gradu Zadru!
Zbog radova na vodoopskrbnom sustavu, dana 19.03.2026. (četvrtak) u vremenu od 08:00 h do 14:00 h opskrba vodom će biti privremeno obustavljena u gradu Zadu u slijedećim ulicama:
• Nikole Božidarevića
• Janka Polića Kamova
• Ise Velikanovića
• Fausta Vrančića
• Ante Kovačića
• Hasana Kikića
• Stanka Vraza, kućni brojevi od 2 do 11
• Matije Gupca, kućni brojevi od 20 do 22
• Ivana Duknovića
• Roberta Frangeša – Mihanovića
• Grge Novaka
• Otona Ivekovića
• Ljube Babića
Poteškoće u vodoopskrbi moguće su i u okolnim ulicama.
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prije(NE)RADNE NEDJELJE / Danas su u Zadru otvorene sljedeće trgovine…
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prije(FOTO) Gastro priča Evolution Next Levela: „Pijat na pijaci” oživio zadarsku tržnicu, a Panel o hrani pokazao zašto je lokalno nezamjenjivo
-
Sport4 dana prije(FOTOGALERIJA) BK POSEDARJE / Mladi natjecatelji četvrtu godinu za redom prvaci Dalmacije
-
Sport4 dana prijeEVOLUTION NEXT LEVEL / Sigurdsson i sportski lideri o disciplini, stavu i uspjehu






