Sport
TURANJ, 23. TRAVNJA / Biciklistička utrka XC Gradina Trails! Donosimo sve detalje…
DATUM UTRKE: 23.04.2022.
MJESTO ODRŽAVANJA: Turanj, Općina Sv. Filip i Jakov
ORGANIZATOR: Udruga Crni Krug u suradnji sa BBK Pakoštane
POKROVITELJI UTRKE:
• Turistička zajednica Sv. Filip i Jakov
• Općina Sv. Filip i Jakov
• Powered by Sponser
• Dragewood
INFO:
Marin Fantina: 098 536 584
Bruno Mandić: 098 332 720
Josip Žitković: 097 720 1274
Ivan Kurtov : 091 583 826 4
Mail: udruga.crni.krug@gmail.com
Web: www.stoperica.live
VRSTA UTRKE:
Rekreativni Cross Country point-to-point (XCP)
Dužina staze za sve kategorije je 22,3 km, 600 m uspona
Link na Strava
http://bit.ly/414EYDx
Interaktivna karta utrke
https://connect.garmin.com/modern/course/151294693
PRAVO NASTUPA:
Svi licencirani i nelicencirani natjecatelji sa ispravnim MTB biciklom. Staza nije primjerena za mlađe uzraste, a preporučena dobna granica za maloljetnike je 14 godina, uz obaveznu pisanu izjavu roditelja/staratelja. Svi natjecatelji mlađi od 18 godina dužni su donijeti pisanu izjavu roditelja/skrbnika o suglasnosti za nastup na utrci.
KATEGORIJE:
Muškarci U30 (1994 i mlađe)
Muškarci 30-39 (1984-1993)
Muškarci 40-49 (1974-1983)
Muškarci 50+ (1973 i starije)
Žene U30 (1994 i mlađe)
Žene 30+ (1993 i starije)
START REKREATIVNE UTRKE:
Planirani start utrke je u 12:00h
PRIJAVE:
Prijave za utrku su obavezne. Stranica za prijave – www.stoperica.live
Regularne prijave i odjave su moguće do 24h prije početka utrke, tj. do 22.04.2023. u 12:00 sati.
(zaboravljene podatke za prijavu ili tehničku pomoć kod prijave možete zatražiti na e-mail: stoperica.timing@gmail.com).
KOTIZACIJA:
– za prijavljene natjecatelje: 15 Eur.
– za kasne prijave i neprijavljene natjecatelje: 20 Eur.
Startninu plaćate gotovinom na startu i uključuje:
– majicu (prijavljeni do 16.04.2023.)
– personalizirani startni broj koji ostaje u vlasništvu natjecatelja s vezicama
– naljepnicu
– startni poklon paket sponzora:
• bidon
• energy gel
• izotonik
• energy bar
– feed zona na startu i na stazi (voda, voće, isotonic)
– ručak i piće
Podjela brojeva:
Podjela startnih brojeva i uplata kotizacije je od 10:00 – 11:30h na mjestu okupljanja (Turanj riva)
Link: LOKACIJA OKUPLJANJA
http://bit.ly/3M35zwd
Svi natjecatelji prije dodjele startnih brojeva moraju priložiti pisanu prijavu roditelja / staratelja u kojoj je vidljivo da je roditelj/staratelj suglasan da dijete nastupi na rekreativnoj utrci na vlastitu odgovornost.
MJERENJE VREMENA:
Mjerenje vremena na cilju vrši se elektronski.
PROGLAŠENJE POBJEDNIKA I RUČAK:
Nakon završetka utrke organiziran je ručak od 15:00 h na mjestu okupljanja. Proglašenje pobjednika započinje od 15:40 sati. Nagrade će biti medalje za prva 3 plasirana u svakoj kategoriji i poklon za ukupnog pobjednika rekreativne utrke.
Na stazi je određen STRAVA SEGMENT i 4. najbolji osvaja poklon paket.
Link za Strava segment.
http://bit.ly/3ZmRInC
ZONA OKREPE:
Organizator osigurava zone okrepe na dva mjesta, na Startu i na 15-om kilometru staze
OPĆI UVJETI:
Vozači startom rekreativne utrke usvajaju ove propozicije i voze na vlastitu odgovornost. Organizator ne snosi odgovornost za djela učinjena od strane vozača prema trećim osobama. Organizator zadržava pravo promjena uvjeta rekreativne utrke bez prethodne najave. Obavezno nošenje zaštitne kacige bez koje nastup neće biti dozvoljen. Maloljetne osobe mogu nastupiti uz potpis roditelja/staratelja na pisanoj izjavi (koju moraju predati prilikom preuzimanja broja) u kojoj je vidljivo da je roditelj/staratelj suglasan da dijete nastupi na rekreativnoj utrci na vlastitu odgovornost.
Strogo je zabranjeno bacanje smeća tokom utrke! Smeće se može ostaviti na feed zonama.
NAJBLIŽA BOLNICA:
Ortopedska bolnica Biograd n/m, Biograd n/m 23210 , Telefon: +385 (0)23 206 050 ,10 km
Opća Bolnica Zadar, Bože Peričića 5 Zadar 23000, Telefon : +385 (0)23 315 667 ,38 km
PARKING:
Parking za natjecatelje predviđen je u blizini mjesta okupljanja. Lokacija Parkinga:
https://bit.ly/3TXeSjf
Opis staze:
Start utrke je sa rive u Turnju te uz pratnju motornog vozila ide se glavnom cestom i prelazi na jadransku magistralu gdje pratnja ubrzava, a vozaći na 1.4 kilometru skreću desno na makadamski uspon dužine 3,2 km.
Na kraju uspona ulazi se u kratki singletrack iz kojeg se dalje nastavlja lijevo na makadam i vozi 0.7 km-a do ulaska u mrežu uskih šumskih singletrack-ova.
Uz stalne izmjene nagiba i ritma vozi se 3 km-a po singletrack-u (Duboka draga) iz kojeg se izlazi na makadamski put kojim se dalje vozi 450 metara do ulaska u novi spust trail Matuljeva draga.
Nakon spusta i uspona iz Matuljeve drage na 11.3 kilometru staze skreće se lijevo u singletrack spust Trodrage.
Singletrack je dužine 2.2 km-a nakon kojeg slijedi dugi uspon na kojem se nalazi Feed zona (15-ti km). Nakon Feed zone i dugog uspona slijedi ulaz u tehnički spust rock garden (Krkanski Trail) na kojem je potreban povečani oprez. Na ovom dijelu staze biti će raspoređen HGSS team.
Na kraju tehničkog spusta slijedi kratka vožnja makadamom (0.8 km) do ulaza u singletrack Šumski trail.
Izlaz iz Šumskog trail-a je na makadamu na dnu šume, te slijedi dugi ujedno i zadnji uspon dužine 2.4 km-a i 100 m visinske razlike. Nakon dugog uspona ulazi se lijevo na spust singletrack Prikorovica trail dužine 1.6 km-a koja je na svojoj drugoj polovici tehnički srednje zahtjevna staza.
Izlaskom iz singletrack-a slijedi desni zavoj i završetak utrke.
Sport
TK ULTIMA/TKOI DONAT: Mateo Škara osvojio naslov prvaka Hrvatske u parataekwondou
U subotu je u Zagrebu održano Prvenstvo Hrvatske u parataekwondou, na kojem je još jednom potvrđena kvaliteta rada i kontinuitet uspjeha Taekwondo kluba Ultima i TKOI Donat pod vodstvom trenerice Đane Bajlo: Mateo Škara je u izuzetno teškoj konkurenciji, kroz tri uvjerljive pobjede, stigao do finala i u njemu ostvario sjajnu pobjedu. Posebno vrijedi istaknuti kako je u svojim nastupima osvojio ocjene 8, koje su na ovakvoj razini natjecanja iznimno rijetke i potvrđuju vrhunsku izvedbu.
Mateo Škara je višestruki državni i svjetski prvak u parataekwondou i dobitnik Nagrade grada Zadra za dosadašnja postignuća. Već sljedećeg tjedna očekuje ga nastup na turniru Kukkiwon Open, nakon čega slijedi putuje u Turkey na Grand Prix turnir, gdje će pokušati osvojiti nove bodove i dodatno učvrstiti svoju poziciju na svjetskoj ljestvici.
Istovremeno, natjecateljski ritam nastavlja se i za ostatak kluba. Čak osam natjecatelja Ultime nastupit će na Prvenstvu Hrvatske u formama idući vikend, gdje će predstavljati klub u redovnim kategorijama. Ovo je ujedno treće državno prvenstvo u samo mjesec dana na kojem sudjeluju natjecatelji kluba, a dosad su već osvojene tri medalje.
– Ponosni smo na trud i rezultate naših sportaša. Ovo je nadamo se tek početak uspješne sezone, a medalje će doći kao nagrada za naš rad, kaže trenerica Đana Bajlo.

Taekwondo klub Ultima Zadar i dalje vrši upise, a sve informacije mogu se dobiti na telefon 091 284 0266.
Sport
VELIKI USPJESI AK ALOJZIJE STEPINAC / Troje atletičara na dva natjecanja osvojilo 10 medalja!
Atletski klub Alojzije Stepinac ostvario je proteklog vikenda iznimne rezultate. Troje atletičara kluba osvojilo je ukupno deset medalja na dva natjecanja – ASK Split Challengeu te Veteranskom prvenstvu Balkana.
Na natjecanju ASK Split Challenge u Splitu nastupili su Emil Jones i Paula Dominiković koji su zajedno osvojili pet medalja.

U konkurenciji mlađih kadeta Emil Jones bio je zlatni u skoku u dalj s odličnim skokom od 4,99 metara. Uz to je osvojio dvije srebrne medalje i to na 60 metara s rezultatom 8,60 te na 600 metara s vremenom 1:49,70.
Paula Dominiković je u konkurenciji seniorki osvojila zlato na 100 metara s rezultatom 13,44, dok je na 400 metara zauzela treće mjesto s vremenom 1:01,50.

Na Veteranskom prvenstvu Balkana u slovenskom Novom Mestu fantastičan nastup imao je Juraj Bilaver koji se okitio s čak pet medalja. Bilaver je bio zlatni u skoku u vis, troskoku i utrci na 800 metara. U skoku u dalj je stigao do srebra, dok je kao član štafete 4×200 metara bio brončani.
„Ovo je još jedna potvrda kvalitetnog rada u našem klubu. Posebno veseli što naši atletičari postižu odlične rezultate na različitim natjecanjima i u različitim dobnim kategorijama. Ovakvi uspjesi motivacija su za daljnji rad i razvoj kluba“, izjavio je glavni trener AK Alojzije Stepinac Slobodan Miolović.
Sport
TRIJUMF JADERE U SARAJEVU: Mate Molnar osvojio pehar, mladi plivači donijeli 25 medalja!
U organizaciji Gradskog kluba vodenih sportova “Sarajevo”, 14. 03. 2026. godine na 50m olimpijskom bazenu Otoka održano je međunarodno natjecanje Sarajevo AQUATICS 2026. Pod stručnim vodstvom trenera Marijana Čuline, prof. i Daniela Zovka, prof., boje plivačkog kluba Jadera branilo je 19 natjecatelja koji su u jakoj konkurenciji ostvarili veliki uspjeh osvojivši ukupno 25 medalja (8 zlatnih, 9 srebrnih i 8 brončanih).
Poseban trenutak natjecanja bio je proglašenje najuspješnijih plivača po zbroju bodova iz četiri discipline. Junior Mate Molnar (2008) dominirao je svojom kategorijom te je s ukupno 2178 bodova zauzeo prvo mjesto u poretku od 17 i 18 godina, za što je zasluženo nagrađen pobjedničkim peharom.
Uz Matu, na pobjedničko postolje u ukupnom poretku kategorija popela su se još tri plivača Jadere:
Adrian Pavić (2011) zauzeo je izvrsno 2. mjesto u kategoriji 15-16 godina s 1826 bodova.
Antonio Dobrić (2011) osvojio je 3. mjesto u istoj kategoriji s prikupljenih 1716 bodova.
Noah Miljanović (2016) briljirao je među najmlađima osvojivši ukupno 2. mjesto u kategoriji dječaka do 10 godina s 393 boda.
Velike pohvale upućujemo našim početnicima (2016. godište i mlađi): Adrianu Bošnjaku Veladžiću (2017), Noahu Miljanoviću (2016), Yani Myronenko (2018), Davidu Rančevu (2018) i Leu Zekanoviću (2016). Ovoj hrabroj petorki ovo je bilo tek drugo službeno natjecanje u karijeri, a ujedno i prvi nastup u velikom 50m bazenu. Pokazali su izniman napredak i sportski duh, a Noah Miljanović se čak dva puta penjao na postolje u pojedinačnim disciplinama.
Medalje su osvojili:
Mate Molnar (2008): 3 zlata (200m slobodno – 2:02.13; 100m slobodno – 55.75; 50m slobodno – 25.47) i 1 srebro (50m prsno – 33.43).
Adrian Pavić (2011): 3 zlata (100m slobodno – 59.29; 50m leđno – 30.84; 100m leđno – 1:07.97) i 1 srebro (200m slobodno – 2:11.61).
Pavle Čulina (2011): 1 zlato (100m leptir – 1:11.92).
Leona Rakvin (2014): 1 zlato (50m leđno – 39.89) i 2 bronce (50m slobodno – 34.34; 50m leptir – 37.52).
Antonio Dobrić (2011): 3 srebra (50m slobodno – 26.37; 50m leptir – 28.11; 100m leptir – 1:15.66).
Ante Šimičević (2008): 2 srebra (50m leptir – 30.02; 100m leptir – 1:10.51) i 2 bronce (50m slobodno – 29.61; 100m slobodno – 1:07.24).
Noah Miljanović (2016): 1 srebro (50m slobodno – 39.00) i 1 bronca (50m leđno – 49.25).
Erika Sommer Bem (2013): 1 srebro (50m leđno – 36.14).
Tia Morović (2014): 2 bronce (50m leđno – 41.43; 50m prsno – 44.94).
Noa Miočić (2011): 1 bronca (50m leđno – 33.70).
Svi članovi ekipe pokazali su ogroman tehnički napredak i drastično popravili svoja osobna vremena, što je najbolja nagrada za trud uložen na treninzima.
-
ZADAR / ŽUPANIJA2 dana prije(NE)RADNE NEDJELJE / Danas su u Zadru otvorene sljedeće trgovine…
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prije(FOTO) SAVRŠENA TEMPERATURA MORA? / Evolution Next Level u Zadru otvorio raspravu o budućnosti turizma i investicija
-
magazin4 dana prijeFOTOGALERIJA / Proljetni dan na zadarskoj Rivi
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prije(FOTO) VELIK INTERES ZA EVOLUTION NEXT LEVEL U ZADRU / Nikolina Brnjac, Josip Bilaver i Šime Erlić otvorili platformu ideja, znanja i novih suradnji






