magazin
FOTOGALERIJA Tribute to Swing na zadarskom Forumu
Start spreading the news, I’m leaving today“ najavio je sinoć Davor Pekota, izvodeći bis na još jednom uspješnom izdanju koncerta Tribute to Swing, održanog sinoć, u subotu 27. kolovoza na zadarskom Forumu u organizaciji Turističke zajednice grada Zadra.
Ovaj hit Franka Sinatre, kao i druge pjesme velikana i velikanki svjetske glazbe 20. stoljeća, vratili su Zadrane i sve druge posjetitelje koncerta u vrijeme velikih orkestara i vječnih pjesama, koje ne gube na svojoj svježini, iako su neke napisane prije gotovo jednog stoljeća.
Za izvođenje evergreena poput „Fly Me to the Moon“, kojom je koncert otvoren, ili „Cheek to cheek“ koju su do razine vječne pjesme podigli Ella Fitzgerald i Louis Armstrong, osim kvalitete potrebno je veliko iskustvo na sceni, a njega su zorno demonstrirali Davor Pekota, zatim pjevačica Ivana Kindl, koja je graciozno prošla kroz repertoar u kojem se najbolje osjeća, Pekotin kolega iz Foruma Rikardo Perković na gitari, te vrsni glazbenici Oliver Ereš (saksofon), Marko Petrović (klavir), Adriano Bernobić (bubanj) i Josip Marcelić (kontrabas).
Dok je Kindl pokazala sposobnost interpretacije pjesama različitih izvođačica, pa je u jednom trenutku bila Peggy Lee, u drugom Nina Simone, u trećem Shirley Bassey, Pekota je nizao hitove Franka Sinatre, najzastupljenijeg izvođača ove večeri. Bilo je tu i probranih hitova domaćih autora poput Drage Diklića i Jimmyja Stanića, a posebna posveta otišla je nenadmašnom Oliveru Dragojeviću, izvedbom Picaferaja i Nocturna.
Završnica koncerta protekla je ipak u posveti Sinatri – pjesmu „Lady is a Tramp“ slijedio je izvrstan duet „Something Stupid“, da bi večer bila okončana uz već spomenutu „New York, New York“. Publika je, naravno, sve pjesme ispratila velikim pljeskom, ispisujući time pozivnicu za novi Tribute to Swing već sljedećeg ljeta na Forumu.
magazin
FOTOGALERIJA / Nezaboravan koncert klape Intrade u Maslenici
Tomislav Bralić i Klapa Intrade još su jednom pokazali zašto njihove pjesme okupljaju sve generacije.
Maslenica je sinoc bila ispunjena prekrasnom atmosferom, pjesmom i zajedništvom.
Posebnu čar večeri upotpunila je priprema svježih dagnji i uštipaka, te rezanje domaćeg pršuta. Tako su posjetitelji uz vrhunsku glazbu mogli uživati i u okusima i mirisima našega kraja.
U sklopu međunarodnog Interreg Italy–Croatia projekta AltRoute, sinoć je u Maslenici održan i Sajam lokalnih proizvođača koji je još je jednom pokazao koliko bogatstvo krije destinacija TZO Jasenice.
Vrijedni OPG-ovi, obrtnici i proizvođači predstavili su svoje domaće proizvode, tradiciju i način života, stvarajući jedinstven doživljaj za brojne posjetitelje.
Od meda, vina i proizvoda od lavande do suhomesnatih delicija, rukotvorina i drugih autohtonih proizvoda, svaki je izlagač dao poseban doprinos večeri koja je spojila gastronomiju, lokalnu baštinu i održivi turizam
“Posebna zahvala svim posjetiteljima koji su svojim dolaskom stvorili atmosferu za pamćenje”, poručili su iz TZO Jasenice.
magazin
ŠPICA na +40
magazin
FOTOGALERIJA / Luky u Kapetanskom parku
-
magazin6 dana prijeVitamini B kompleksa: Koje su prednosti i kako se točno uzimaju?
-
Hrvatska7 dana prijeLiječnici upozoravaju na trend među mladima: Peptidi nisu bezazleni
-
Sport5 dana prijeMladi Zadrani i dvije bivše igračice ŽKK Zadar Plus osvojili PRO 3×3 turnir u Šibeniku
-
magazin6 dana prijeHoroskop za 27. srpnja 2026.




