Connect with us

magazin

PRVA CERTIFICIRANA AGENCIJA ZA SPAJANJE PARTNERA Matchmakerica Milena Pleško: “Mladi imaju sve više problema sa stvaranjem partnerstva, veza i brakova”

Objavljeno

-

Iznimno uspješna slovenska poduzetnica Milena Pleško (49) već godinama povezuje samce i mnogima je pomogla svojim kreativnim #relationship pristupima i tehnikama da u svoje živote unesu toplinu i ljubav, te prije svega željeno partnerstvo. Kako u njezinoj rodnoj Sloveniji, tako od nedavno i u Hrvatskoj.

Prije nego je počela raditi na izgradnji partnerstva, ova je poduzetnica, te članica poslovne zajednice Osjeti Hrvatsku www.osjetihrvatsku.hr radila u odvjetničkom uredu, te je upravo tamo shvatila da je njezina misija povezivati ljude, a ne rastavljati ih.

Matchmaing ideju i znanje je donijela iz Velike Britanije, te je pokrenula vlastitu agenciju Aglaia, koja je danas prva certificirana agencija za spajanje partnera u Sloveniji, ali od nedavno i u Hrvatskoj.

Danas pri njoj djeluje i svojevrsni ekskluzivni klub, gdje ova angažirana poduzetnica povezuje samce u veze, nerijetko okrunjene i brakovima, te obitelji s djecom, a u čijem je društvu uvijek veselo, zanimljivo i optimistično.

Riječ je o novom pristupu povezivanja samaca i to kroz profesionalnu uslugu, pristup i aktivnosti, te sve radimo na isključivo osobnoj razini. Usluga je namijenjena ozbiljnim muškarcima i ženama koji žele ravnopravan, kvalitetan partnerski odnos. Ovo je usluga etablirana diljem Europske Unije te je koristi većina ozbiljnih poslovnih ljudi za pronalaženje životnog partnera. Osobno poznajem svakog svog klijenta, kao i životni stil, želje, očekivanja…te u procesu stvaranja partnerstva s drugom osobom, kao stručnjakinja potičem i savjetujem, pomažem i pružam podršku, kako bi spajanje uspjelo i dalo ploda. Model spajanja partnera temelji se na jedinstvenoj mješavini psiholoških principa i profesionalnih savjeta, što mi omogućuje da točno identificiram vrijednosti i ciljeve. Odabranim pristupom utvrđujem najprikladnije kandidate koji zadovoljavaju najstrože zahtjeve naručitelja – pojašnjava matchmakerica Milena Pleško.

Ova zajednica kojoj je na čelu muza povezivanja ili po engleski matchmakerica Milena Pleško vrlo je društveno angažirana i aktivna, vrlo često i sami kreiraju brojne sadržaje, imaju snove i želje, ne propuštaju prilike za djelovanje i žive život punim plućima.

Milena Pleško i Aglaia tim često organiziraju i brojna događanja i radionice za samce kako bi bili uspješniji u pronalaženju partnera. Kako u Sloveniji, tako od nedavno i u Hrvatskoj, a vrlo brzo kreću i na prvo krstarenje samaca po Jadranu, o kojem možete više pročitati na ovom linku https://www.aglaia.si/events/krstarenje-za-samce-s-milenom-plesko

Važan čimbenik sreće i osjećaja zadovoljstva u životu su kontakti s ostalim ljudima. Društveni kontakti pozitivno utječu na naše zdravlje i dobrobit. Tu mislim na kvalitetne odnose koji nam daju osjećaj da nismo sami, da nas se uvažava, da imamo potporu, te osjećaj pripadnosti i intimnosti. To se uglavnom ostvaruje kroz ODNOSE s partnerom / partnericom, s ostalim članovima obitelji, sa susjedima, s članovima zajednice ili s članovima organizacije u koju je pojedinac uključen. Ako takvih kontakata nema ili ih je jako malo, osjećamo se usamljeno, iscrpljeno i uznemireno, što se odražava na naše zdravlje. Kao pomoć na tom putu pronalaska sreće u odnosima dolazi moj Aglaia tim i ja jer sve je ostvarivo uz trud kojega ćemo zajedno uložiti – ističe poduzetnica Milena Pleško, vlasnica Aglaia za spajanje samaca, koja je svoje vještine pokazala i na slovenskoj televiziji dajući savjete kao stručnjak u emisiji „Brak na prvu“, ali i u mnogim ostalim medijima, radionicama i predavanjima.

Moto joj je kako ne postoje dobri i loši ljudi u partnerstvima, postoje dobre i loše kombinacije među partnerima.

Slušala sam kako ljudim danas ne znaju gdje bi upoznali nekog novog, zanimljivog i iskrenog. Prijavljivaju se na razne online portale i tamo traže svoju sreću, ali nemaju svi dobro iskustvo na tom području. Mnogi profili su neistiniti ili se prava priča skriva iza paravana. To može oduzeti puno vremena i energije, ali rezultata u željenom pravcu nema. Stoga sam uzela stvari u svoje ruke i pokrenula vlastitu Matchmaking agenciju.

Naši članovi su uspješni u poslovnom svijetu, a mi im pomažemo uspjeti i u privatnom životu te da dođu do osobe s kojom mogu uživati ​​u životu kakav zaslužuju. Naši članovi tj. moji klijenti nemaju vremena pronaći pravu osobu, prezauzeti su, najčešće poslom, možda ne mogu pronaći pravu osobu nakon razvoda ili su razočarani online uslugom, a neki samo traže prijatelja za druženje – ali svima im je zajedničko da žele moju pomoć da bi ostvarili partnerstvo – naglašava ova stručnjakinja za spajanje samaca.

A situacija u svijetu, pa tako i kod nas, sve je lošija glede kvalitete upoznavanja željenih osoba za životno partnerstvo ili brak. Sve je više onih koji lutaju i zato je potrebna stručna pomoć i u ovom segmentu. Ako imamo pokvareni automobil, vozimo ga mehaničaru. Ako nam se strga cipela, nosimo je podstolaru, a za povezivanje srca koje žele partnerstvo – sada je sve izglednije da su neophodni stručnjaci poput Milene Pleško.

Najviše problema danas vezano uz partnerstvo imaju mlađi, zbog nedostatka socijalnih i komunikacijskih vještina izvan internetskog svijeta. Mladi se ugodno osjećaju samo kad su uz monitore računala ili svoje mobitele, skrivaju se iza njih, jer se ne moraju suočavati sa strahovima poput odbijanja, na primjer. Vrlo su vješti u korištenju tehnologije, ali im je teže uživo – kada su u stvarnom svijetu i kada u njemu moraju djelovati. Ne znaju što bi rekli, o čemu bi razgovarali. Kao i sve stvari, izlasci i veze moraju se učiti, vježbati, raditi greške da bi se iz njih moglo učiti. Naravno, budući da su emocije i očekivanja ovdje veći, neuspjesi i odbijanja također mogu više boljeti, pa je potrebno više prakse, a to se ne radi iza paravana zvanog računalo ili mobitel – dijagnosticira ova stručnjakinja.

Naglašava i kako premalo radimo na svom ponašanju i karakteru. Da propuštamo investirati u sebe kako bi bili bolje osobe.

Iznimno je važno da manje upiremo prstom u ostale osobe, da manje ili nikako ne kritiziramo, da se ne pravimo pametni i ne govorimo partnerima kako što učiniti. Trebamo se uvijek staviti u ulogu one druge osobe prije nego krenemo napadati, kritizirati i svađati se. U međuljudskim odnosima trebamo krenuti od ljubavi i koristiti Sokratovo trojstvo za djelovanje prije nego li nešto osudimo. A to je prema Sokratu: zapitajmo se je li to dobro, je li istinito, je li korisno, a ako nije, nađimo drugi fokus – savjetuje Milena Pleško koja naglašava kako često čuje kako je za ljubav prekasno.

Svaki dan je prilika, a kao što znamo, putovanje od tisuću kilometara počinje jednim korakom. Život je prekratak za ograničenja i prepreke koje si postavljamo. Na svojoj web stranici objavljujem savjete i ideje kojima želim dodatno pomoći. Budite ljubazni, poštujte jedni druge, vjerujte sebi, budite strpljivi i naučite slušati, hvaliti i ispričavati se. Promijenite sebe i promijenit ćete svijet. Broje se trenuci koji oduzimaju dah. Želite li imati što više ovakvih trenutaka, nazovite nas što prije, kako bismo što prije pronašli savršenu kombinaciju za vas – zaključuje na kraju Milena Pleško, članica poslovne zajednice Osjeti Hrvatsku i vlasnica agencije Aglaia, prve certificirane agencije za spajanje partnera u Sloveniji, ali od nedavno i u Hrvatskoj.

 
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

magazin

PRVI PUT U ZADRU! ABBA SYMPHONIC Real Tribute Show 14. travnja na Višnjiku!

Objavljeno

-

By

ABBAmanija zahvatila Hrvatsku! ABBA SYMPHONIC REAL TRIBUTE SHOW prvi put u Zadru! DVORANA KREŠIMIRA ĆOSIĆA – 14.04.2023.

Prvi put u Zadru! ABBA SYMPHONIC Real Tribute Show nastupiti će u dvorani Krešimira Ćosića u SC Višnjik 14. travnja i time postati dio ABBAmanije koja je zahvatila Hrvatsku te će se Zadar pridružiti gradovima koji su iskazali nevjerojatan interes za ovaj show!

ABBA kao globalni fenomen ne prestaje iznenađivati ni nakon pola stoljeća. Fanovi glazbe ovog legendarnog benda u Hrvatskoj, kao i u svijetu, prenose svoju ljubav s generacije na generaciju. Stoga ne čudi da su i u Hrvatskoj koncerti Abba Symphonic Real Tribute Showa ,koji autentično promoviraju glazbu ovih pop osvajača, rasprodani. Glazba kojom su se proslavili, „slatka i melankolična“, upravo je recept za dugovječnost i prolazak na svim testovima vremena jer uz sve današnje popularne pop pjesme lišene romantike i čarolije, ABBA budi u nama onu „Dancing Queen! I to naprosto nitko ne može osporiti. 

Simfonijski orkestar i bend ovom će turnejom proslaviti 50 godina postojanja jednog od najslavnijih  bendova na svijetu. Dva puta rasprodani koncert u Zagrebu  i rasprodani koncert u Rijeci, te prepuna dvorana u Varaždinu privući će sve generacije, od mladih koji su putem Tik Toka i mjuzikla Mamma Mia upoznati s stvaralaštvom ovog legendarnog benda do starije generacije koja je odrastala i prve plesne korake napravila upravo uz ABBU. Kada zasvira „Waterloo“ uz pratnju simfonijskog orkestra, dvorana se diže na noge i do kraja koncerta nitko ne sjedi. Snaga koju ima ovaj Show leži u vrhunskoj interpretaciji, glazbenom putovanju u neka jednostavnija vremena puna blještavila i scenskom nastupu nabijenom nevjerojatnom energijom.

Koncert posvećen švedskoj grupi ABBA koja ove godine slavi 50 godina. U toj značajnoj jubilarnoj godini nastavljen je projekt ABBA SYMPHONIC, koji je oživio  najuspješnije ABBA hitove poput Mamma Mia, Dancing Queen, Super Trouper, The Winner Takes It All, S.O.S., Fernando i i drugih, na oduševljenje starih i novih obožavatelja ABBE.

Uz simfonijski orkestar  nastupa jedan od najboljih bendova ABBA Real Tribute, koji se odlikuje originalnom kostimografijom, plesnom koreografijom, izvrsnom interpretacijom  i nastavlja povijesti ABBE! Nastupom u živo i vrhunskom showu te produkciji, ABBA SYMPHONIC će vas vratiti u nostalgična vremena i prizvati uspomene razdoblja u kojem je ABBA dominirala na međunarodnim radijskim ljestvicama!

Skupina ABBA je u razdoblju od 1972. do 1982. kao najuspješnija švedska skupina svih vremena prodrla na svjetsku pozornicu, prodavši više od  400 milijuna ploča, što ih je pretvorilo u svjetske rekordere.

Slavni članovi ABBE su bili: Agnetha Faltskog, Bjorn Ulvaeus, Benny Anderson, Anni-Frid Lyngstad. Na glazbenoj sceni pojavili su se putem natjecanja za pjesmu Eurovizije 1974. sa skladbom Waterloo, a njihov je uspon započeo 1975. godine s pjesmom S. O. S.. Na svjetski vrh ih je lansirala pjesma Mamma Mia gdje su ostali narednih godina, stvarajući vojsku obožavatelja koji su ljubav prema ABBI prenosili i na nove generacije. Izdali su osam originalnih albuma i izdali ih u rekordnim nakladama. ABBA još danas osvaja publiku na televiziji, radiju i naravno s vrlo popularnim filmom Mamma Mia.

Doživite glazbu legendarne ABBE  14. travnja 2023. u dvorani Krešimira Ćosića  u Zadru.

Ulaznice u prodaji od 26.01.  u 10 sati putem web stranice www.eventim.hr .

 
Nastavi čitati

magazin

Horoskop za 28. siječnja 2023.

Objavljeno

-

OVAN (21.03.-20.04.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 28.01.2023.
LJUBAV: Vi nikako da se probudite i sagledate realitete. Tako će biti i danas. Ugodnije vam je samozavaravanje.
KARIJERA: Vaši mali koraci kojim mislite preći jednaku udaljenost ka velikom cilju sve su sporiji. Potražite pomoć.
ZDRAVLJE&SAVJET: Razmislite o svemu.

BIK (21.04.-20.05.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 28.01.2023.
LJUBAV: Očekujte da će vam voljena osoba danas biti u isto vrijeme i osjetljiva i agresivna. Morat ćete balansirati.
KARIJERA: Teško ćete se nositi u suradnji s drugima. Ipak, imajte na pameti da ne možete sami. Nađite kompromis.
ZDRAVLJE&SAVJET: Budite tolerantniji.

BLIZANCI (21.05.-20.06.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 28.01.2023.
LJUBAV: Vaša potreba da se emotivno izrazite bit će sve jača, pa ćete partneru šaputati nježne riječi.
KARIJERA: Pokazat ćete se ne samo kao odličan djelatnik, nego i kao sjajan savjetnik za svaku vrstu posla.
ZDRAVLJE&SAVJET: Neke stvari dolaze na svoje mjesto.

RAK (21.06.-20.07.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 28.01.2023.
LJUBAV: Odlična suradnja između vas i partnera potaknut će vas da osmislite prelijepo zajedničko vrijeme.
KARIJERA: Preuzet ćete odgovornost za jedan posao u sportskom stilu. Trudit ćete se biti fair play igrač.
ZDRAVLJE&SAVJET: Male prolazne nervoze.

LAV (21.07.-21.08.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 28.01.2023.
LJUBAV: Neće biti značajnijih pomaka u vašem ljubavnom životu u odnosu na jučer. Bit će vam čak pomalo dosadno.
KARIJERA: Nastojat ćete skupiti nova iskustva i uklopiti ih u svoj poslovni plan. Postavljat ćete nova pitanja.
ZDRAVLJE&SAVJET: Čuvajte grlo.

DJEVICA (22.08.-22.09.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 28.01.2023.
LJUBAV: Danas se poboljšava komunikacija između vas i voljene osobe ili između vas i osoba suprotnog spola.
KARIJERA: Vrlo vješto vi ćete surađivati sa svima oko sebe, ali u dubini duše nećete biti zadovoljni postignućima.
ZDRAVLJE&SAVJET: Bit će bolje.

VAGA (23.09.-22.10.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 28.01.2023.
LJUBAV: Usaglašavat ćete emotivne potrebe s voljenom osobom. Za to će vam trebati malo strpljenja.
KARIJERA: Nikako vam se ne radi, osim ako niste umjetnik. Najradije biste zbrisali s posla. Neki će to i učiniti.
ZDRAVLJE&SAVJET: Gimnasticirajte.

ŠKORPION (23.10.-22.11.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 28.01.2023.
LJUBAV: Partner bi vas mogao uvući u svoj mali labirint strasti gdje zaista ima svega. Pazite da ne pretjerujete u istom.
KARIJERA: Današnji dan mogao bi donijeti analiziranje mogućnosti financijskih ulaganja. Bit će to prava šuma raznih opcija.
ZDRAVLJE&SAVJET: Ne propuštajte detalje.

STRIJELAC (23.11.-21.12.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 28.01.2023.
LJUBAV: Pred vama je još jedan dan s povećanim čežnjama i jačom sentimentalnošću. Neće vam biti uzvraćeno.
KARIJERA: Današnji radni dan poroteći će mirno i u stabilnom atmosferi. Kolege će vas podržavati i prihvaćati vaše ideje.
ZDRAVLJE&SAVJET: Emotivne frustracije.

JARAC (22.12.-20.01.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 28.01.2023.
LJUBAV: Otpustit ćete svoje čežnje i pokušati se fokusirati na svakodnevnicu. Bit ćete skromniji u ljubavnim očekivanjima.
KARIJERA: Preciznost i jasnoća kojom ćete danas razriješiti jednu poslovnu zagonetku mnogima će izmamiti osjećaj divljenja.
ZDRAVLJE&SAVJET: Zdravi ste.

VODENJAK (21.01.-19.02.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 28.01.2023.
LJUBAV: Cijenit ćete male stvari i to ćete u svakom trenutku pokazivati voljenoj osobi. Bit će ovo ugodan običan dan za dvoje.
KARIJERA: Imate otvorena vrata za razne poslovne mogućnosti. Na vama je da birate u skladu sa svojim kriterijima.
ZDRAVLJE&SAVJET: Odlično ste.

RIBE (20.02.-20.03.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 28.01.2023.
LJUBAV: Jedna stara ljubav neočekivano će se pojaviti ili javiti. To će vas malo raznježiti, ali ni malo udaljiti od sadašnjeg partnera.
KARIJERA: Mogli biste briljirati u onim najsuptilnijim poslovima. S lakoćom ćete prepoznavati svaki detalj.
ZDRAVLJE&SAVJET: Zanimljivi snovi.

 
Nastavi čitati

magazin

USUSRET KONCERTU U ZADRU Zdravko Čolić: “Poštujem žene – majke, bake, supruge, kćeri… Kako u svojim pjesmama, tako i u životu”

Objavljeno

-

By

Kad doista velika glazbena legenda ovih prostora svojim čarobnim glasom na početku koncerta zapjeva “Dobra vam noć, prijatelji, dobra vam noć, dobro nam došli” svi glasovi publike spajaju se u jedan veliki uigrani zbor koji od početka do kraja prati svog idola. Emocija, nostalgija, uspomene i ljubav samo su neka od obilježja kojima se Zdravko Čolić spaja sa svojom publikom.

A popularni pjevač upravo je najavio još jedan koncertni spektakl. U povodu Dana žena, 11. ožujka, nastupit će ponovno u Hrvatskoj, u zadarskoj areni, nakon dvostrukog rasprodanog koncerta u Zagrebu. Tajna njegova uspjeha nalazi se upravu u publici koja ga vjerno prati već gotovo 50 godina. Oni su njegova neiscrpna cisterna životnog goriva koja ga puni energijom, drži vitalnim i mladim.

– Ne osjećate teret ni godina ni kostiju ni mišića kad su ispred vas tisuće ljudi, stopljeni s vama, u istoj vibraciji. Ne vjerujem da postoji ijedan posao ili poziv u životu koji toliko djeluje kao eliksir mladosti kao što je pjevanje pred publikom, istaknuo je popularni pjevač, idol žena svih generacija.

Upravo zato nije mogao propustiti taj poseban datum u njegovu životu. Dan žena ili nekadašnji 8. mart njegov je blagdan koji već četiri desetljeća slavi zajedno s publikom.

– Poštujem žene, poštujem majke, bake, supruge, kćeri… Kako u svojim pjesmama, tako i u životu. Mislim da ih svi moramo poštivati. Nisam sigurno jedini pjevač koji u superlativima pjeva o ženama pa ne mogu reći zašto se mene baš često veže za Dan žena. Pitajte publiku ili medije koji me poistovjećuju s ljubavlju prema ženama, a ja ću se uvijek truditi opravdati to povjerenje, kazao je popularni Čola prilikom najave ovog koncerta.

Zadranke i Zadrani će uz njegove najljepše ljubavne pjesme poput “Ti si mi u krvi”, “Produži dalje”, “Gori vatra”, “Ljubav je samo riječ”, “Noć mi te duguje”, “Svadbarskim sokakom” i mnogim drugima , uživati na koncertu u Dvorani Krešimira Ćosića na Višnjiku 11. ožujka 2023. Čolićev upečatljiv vokal, nepresušna energija i emocija s publikom jamče neponovljiv koncert.

Ulaznice se mogu kupiti u sustavu Adria Ticket.

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi

U trendu