ZADAR / ŽUPANIJA
TURISTIČKA ZAJEDNICA GRADA ZADRA PREDSTAVLJA NOVI DESTINACIJSKI VIDEO Dejan Marcikić i Nevena Dujmović u naslovnim ulogama Goićevog filma o ljepotama Zadra
Nakon sedam mjeseci rada u četvrtak 5. svibnja, u II Palače – polivalentnoj dvorani Providurove palače, Turistička zajednica Grada Zadra predstavlja novi destinacijski video „Meet. Feel. Explore. Zadar“, autora Igora Goića.
Upoznaj. Osjeti. Istraži. moto je pod kojim se nastavlja promovirati Zadar kao grad koji treba posjetiti i doživjeti, a u središtu ovog filma je emocija koju grad pruža onima koji dođu u njega. Priča prati Jacka (Dejan Marcikić) koji svojoj partnerici Jill (Nevena Dujmović Prižmić) opisuje najljepši san koji je usnio.
– Igor je cijeloga sebe unio u projekt, kao i svi drugi koji su sudjelovali u stvaranju filma, i zbog toga je film drugačiji od drugih. U njemu je na jedan kreativan način prikazano sve čime se Zadar ponosi, Poluotok, grad u cijelosti, otoci, muzeji, ali i običaji, gastronomija, ljudi koji ovdje žive… Film će zajedno s kraćim varijantama biti dostupan našim hotelijerima, iznajmljivačima, agencijama, koji će kroz svoje kanale moći promovirati destinaciju Zadar, kaže direktor TZ Zadar Mario Paleka.
Turistička zajednica i u ranijim godinama bila je vrlo aktivna u snimanju videa. Sam Goić snimio je vinjete Discover Zadar i Feel Zadar, a zapaženi serijal od pet jednominutnih filmova, koji prikazuju gastronomiju, kulturu, avanturizam, zalazak Sunca i Maraschino, snimila je Andreja Buča. Naravno, tu su i stotine „dnevnih“, kraćih filmova objavljenih na YouTube kanalu TZG Zadra. Ovog puta Goić se poželio odmaknuti od standardne forme i snimiti nešto što će svojim konceptom, radnjom, pa i nešto dužim trajanjem, podsjećati na film.
– U prva dva filma obradili smo kulturnu baštinu i život, a ovog puta htjeli smo dati jedan sveobuhvatniji pogled na Zadar. Glavni junak prolazi kroz različite arhetipske situacije poznate iz filmova o Indiana Jonesu, Jamesu Bondu, Da Vincijevu kodu, dok je Zadar u pozadini prikazan kao mjesto bogate baštine, prirodnih ljepota, gastronomije, avanturizma. To su dani i dani neprestanog rada, ne bismo izdržali da nas svih nije pokretala ljubav prema gradu i ovome što radimo, kaže Goić.
Naslovne uloge tumače Dejan Marcikić i Nevena Dujmović Prižmić. Tu su i zanimljivi naturščici, Zadranima dobro poznati ugostitelj Erik Pavin u ulozi kuhara, Hrvoje Dukić kao gost restorana te dvije dame, Gabriela Marin i Tea Šegić. Goić posebno ističe originalni soundtrack vodičkog glazbenika Tome Cukrova, koji je skladao glazbu po kadrovima koji su mu dostavljani, pa se ona u potpunosti „sljubila“ s vizualom.
Nakon predstavljanja u Providurovoj palači, film će „zaploviti“ društvenim mrežama i različitim komunikacijskim kanalima. Prve marketinške kampanje već su dogovorene na području Austrije i Slovenije (Facebook, YouTube, oe24.at, siol.net, aktivni.si), u Hrvatskoj preko 24sata i Tportala, dok će na samoj premijeri u Providurovoj palači u četvrtak poseban prilog snimiti inMagazin NoveTV. Nakon toga slijedi daljnja promocija, kao i snimanje novog videa, u kojemu će pokretač radnje nakon Jacka biti njegova partnerica Jill, odnosno Nevena Dujmović.
ZADAR / ŽUPANIJA
UZ OBLJETNICU “OLUJE” / Narodni muzej Zadar prikazuje ratne filmove u Kneževoj palači
Povodom obljetnice vojno-redarstvene akcije Oluja i Dana domovinske zahvalnosti i dana hrvatskih branitelja, u Kneževoj palači prikazivat će se dokumentarni filmovi na temu Domovinskog rata.
Filmovi raznih autora donose ratna zbivanja kroz prizmu ljudske patnje i borbu hrvatskih branitelja u svrhu očuvanja povijesnog sjećanja i stvaranja nasljeđa za buduće naraštaje.
Dokumentarni radovi posvećeni braniteljima i ratnim stradanjima mogu se pogledati u vremenu od 9.00 do 21.00 od 3.8. do 8.8.2026.
ZADAR / ŽUPANIJA
Glazbene večeri: Danas koncert i besplatna radionica uz Maju Rivić
Danas, 1. 8. na rasporedu su dva programa. U Multimedijalnoj dvorani Gradske knjižnice Zadar s počektom u 11 sati održat će se posljednja radionica Tvornica snova posvećena glasu, a koju će voditi Maja Rivić.
Maja Rivić je vokalistica, skladateljica i multimedijalna umjetnica s diplomama iz jazz pjevanja (London), Novih medija (ALU Zagreb) i grafičke tehnologije. Poznata po osebujnom stilu i proširenim vokalnim tehnikama, njezino djelovanje obuhvaća jazz, improviziranu, eksperimentalnu i world glazbu. Suosnivačica je i vokalistica Mimika orkestra, sastava MILK, OAZA, kvinteta Maja Rivić te članica CRI Orkestra. Ostvarila je zapažene suradnje s Jazz orkestrom HRT-a, Muzičkim biennaleom Zagreb te Darkom Rundekom, s kojim dijeli nagradu Porin. Objavila je brojna studijska izdanja, uključujući autorski album s kvintetom i albume s Mimikom za Menart, a aktivno se bavi i pedagoškim radom vodeći radionice vokalne improvizacije. Prijave na radionicu: info@kuzd.hr
Drugi program održat će se večeras s početkom u 21 sat u atriju crkve sv. Nikole gdje će Rivić će sa svojim kvintetom predstaviti autorski projekt Drugo sunce. U ovom je kvintetu Rivić okupila neke od najboljih pojedinaca koji se mogu pronaći na hrvatskoj jazz sceni. Projekt Drugo sunce svjedoči njene mnogostrane interese koji uključuju i performativne eksperimentalne formate kakve je predstavila na svojim autorskim izložbama u okviru studija Novih medija na Akademiji likovnih umjetnosti.
PRODAJA ULAZNICA
Online prodaja ulaznica dostupna je putem poveznice https://kuzd.mojekarte.hr/, dok se fizička prodaja odvija od ponedjeljka do subote na info pultu Providurove palače od 11 do 13 sati i na pop-up info pultu na Narodnom trgu od 19 do 21 sat sve do 6. kolovoza kada završava festival.
ZADAR / ŽUPANIJA
OB ZADAR / Odjel za pedijatriju od ponedjeljka ponovno u svojoj zgradi!
U ponedjeljak, 3. kolovoza od 12 sati, Odjel za pedijatriju Opće bolnice Zadar, zajedno s Hitnim pedijatrijskim prijamom, nastavlja s radom u svojoj matičnoj zgradi. Podsjetimo, zbog radova na adaptaciji zgradu su napustili prošlog ljeta kako bi najmlađim pacijentima osigurali mir i sigurnost unutar zgrade Dnevnih bolnica.
Opsežni infrastrukturni radovi na zgradi Pedijatrije sada ulaze u samu završnicu. U tijeku je završno uređenje i opremanje prostora, zbog čega će Odjel u početku raditi nešto manjim kapacitetom, dok se potpuna uspostava rada očekuje uskoro.

Zahvaljujemo roditeljima, pacijentima i svim djelatnicima na strpljenju, razumijevanju i suradnji tijekom privremenog preseljenja. Od ponedjeljka smo ponovno – na starom mjestu, stoji u objavi iz OB Zadar.
-
magazin6 dana prijeVitamini B kompleksa: Koje su prednosti i kako se točno uzimaju?
-
Hrvatska7 dana prijeLiječnici upozoravaju na trend među mladima: Peptidi nisu bezazleni
-
Sport6 dana prijeMladi Zadrani i dvije bivše igračice ŽKK Zadar Plus osvojili PRO 3×3 turnir u Šibeniku
-
magazin6 dana prijeHoroskop za 27. srpnja 2026.




