ZADAR / ŽUPANIJA
KADIJA ČESTITALA SVIM TURISTIČKIM DJELATNICIMA Ove godine 30 posto noćenja više no 2020.! Predvode Nijemci i Slovenci
Turistička zajednica Zadarske županije objavila je podatke o ostvarenom turističkom prometu za mjesec rujan 2021. godine i razdoblje SIJEČANJ-RUJAN 2021. godine za Zadarsku županiju. Izvor podataka je eVisitor i eCrew.
U rujnu 2021. godine ostvareno je 172.275 dolazaka, što je 272% više nego 2020. godine i 1.521.435 noćenja, odnosno 74% više nego godinu ranije.
Kad podatke usporedimo s 2019. godinom to je 92% broja dolazaka u 2019. te 93% noćenja ostvarenih rekordne 2019. godine.
Što se tiče komercijalnog smještaja, u rujnu 2021. je ostvareno 168.866 dolazaka ili 277% više nego 2020. te 92% dolazaka iz 2019. godine. Komercijalnih noćenja je bilo 1.101.713 ili 215% više nego lani te 4% više u odnosu na 2019. godinu.
U nautici je bilo 19.603 dolazaka i 145.905 noćenja, što je 120% više nego 2020. te 4% više i od 2019. godine.
U nekomercijalnom smještaju je zabilježeno 3.409 dolazaka, te je ostvareno 419.722 noćenja ili 20% manje nego 2020. te 27% manje nego 2019. godine.
U razdoblju siječanj-rujan 2021. godine ostvareno je 1.454.524 dolazaka, što je 52% više nego 2020. te 76% od prometa 2019. Noćenja je bilo 12.315.589 ili 30% više nego 2020. te 85% od ostvarenih broja noćenja u 2019. Od toga je domaćih dolazaka bilo 295.346, a ostvarili su 3.613.437 noćenja. Stranih je bilo 1.159.178, a ostvarili su 8.702.152 noćenja.
U prvih devet mjeseci 2021. najviše je dolazaka evidentirano u objektima u domaćinstvu 613.018 te 4.426.430 noćenja, što je 35% više nego u istom razdoblju godine.
Slijede kampovi s 296.468 dolazaka i 2.068.624 noćenja, što je 66% više nego lani pa hoteli s 205.013 dolazaka i 889.667 noćenja, što je 84% više. U ostalim ugostiteljskim objektima za smještaj bilo je 117.183 dolazaka i 680.841 noćenja, što je 58% više. U objektima na OPG-u je bilo 3.659 dolazaka i 20.847 noćenja, dok je pod „ostalo“ bilo 230 dolazaka i 2.233 noćenja.
U nautici je bilo 89.974 dolazaka i 625.522 noćenja, što je 62% više nego 2020.
U nekomercijalnom smještaju je zabilježeno 128.979 dolazaka i 3.601.425 noćenja ili jednako kao 2020. godine.
Što se tiče dolazaka stranih gostiju u razdoblju siječanj-rujan 2021. godine, najviše je bilo dolazaka iz Njemačke 242.544 i 2.032.375 noćenja, što je 35% više od lani. Slijedi Slovenija sa 185.515 dolazaka i 1.753.649 noćenja ili 9% više, Poljska 128.988 dolazaka i 923.695 noćenja što je povećanje od 45%, Češka 117.372 dolaska i 868.449 noćenja ili 46% više, Austrija 101.901 dolazak i 712.085 noćenja ili 101% više. Slovačka 70.389 dolazaka i 549.535 noćenja ili 109% više, Mađarska 66.691 dolazaka i 432.156 noćenja što je 80% više.
Povodom sjajnih rezultata ostvarenih u prvih devet mjeseci 2021. godine direktorica Mihaela Kadija je izjavila: „Odlični rezultati Zadarske županije u prvih devet mjeseci dobar su povod da joj jednom istaknemo nemjerljiv doprinos svih naših turističkih djelatnika u realizaciji ove zahtjevne sezone, čestitamo im i zahvalimo na njihovom doprinosu.“
ZADAR / ŽUPANIJA
RADOVI SE BLIŽE KRAJU / Zadarska Pedijatrija priprema se za povratak u svoju zgradu!
Odjel za pedijatriju Opće bolnice Zadar polako se priprema za povratak u svoju zgradu!
Podsjetimo, intenzivni radovi traju od kraja prošlog ljeta, a obuhvaćaju zamjenu vanjske stolarije, postavljanje fotonaponske elektrane, ugradnju visokoučinkovite dizalice topline zrak/voda za potrebe grijanja i hlađenja, uspostavu sustava za daljinsko očitanje potrošnje energenata i vode te povezivanje s ISGE sustavom. U sklopu projekta zamjenjuje se i postojeća unutarnja rasvjeta novom, energetski učinkovitom LED rasvjetom.
Po završetku radova uslijedit će opremanje prostorija, a dio namještaja (stolovi, ormari i fotelje) već je isporučen. Uredit će se i opremiti ukupno 18 soba za pacijente. Sukladno potrebama pacijenata i mogućnostima prostora, bit će osigurane i fotelje na razvlačenje za roditelje kako bi im se omogućio ugodniji i kvalitetniji boravak uz dijete tijekom hospitalizacije.
Dio unutarnjeg uređenja realizirat će se kroz projekt energetske obnove, dok će preostali dio financirati bolnica iz vlastitih sredstava.
Hvala svim roditeljima i pacijentima na razumijevanju i podršci tijekom proteklih mjeseci. Zajedničkim naporima stvaramo sigurniji, moderniji i ugodniji prostor za našu djecu, njihove roditelje i zdravstveno osoblje, poruka je iz OB Zadar.
ZADAR / ŽUPANIJA
OBAVIJEST: Dio Sukošana u četvrtak bez vode!
Zbog izvođenja građevinskih radova tvrtke Vodoinstalacija d.o.o., dana 18.06.2026. (četvrtak) u vremenu od 08:00 h do 13:00 h opskrba vodom će biti privremeno obustavljena u mjestu Sukošan u ulici Punta. Poteškoće u vodoopskrbi moguće su i u okolnim ulicama.
ZADAR / ŽUPANIJA
ANTWERPEN, BELGIJA / Turistička zajednica Zadarske županije se predstavila na međunarodnom MICE Cruise događanju
Turistička zajednica Zadarske županije je u suradnji s predstavništvom Hrvatske turističke zajednice za Benelux, sudjelovala na međunarodnom poslovnom networking događanju „MICE Cruise“ koje se održalo u utorak 16. lipnja 2026. u Antwerpenu u Belgiji.

Događanje je organizirala belgijska specijalizirana mreža za poslovni turizam The Contact Factory, a program se odvijao na prestižnoj jahti Grace Kelly tijekom trosatne plovidbe. Sudjelovalo je više od 30 predstavnika vrhunskih hotela, kongresnih i konferencijskih centara, incentive destinacija te međunarodnih hotelskih grupacija iz Belgije, Monaka, Švicarske, Hrvatske, Malte, Njemačke i drugih zemalja.

Uz Turističku zajednicu Zadarske županije i Hrvatsku turističku zajednicu, događanju su nazočili brojni renomirani partneri i destinacije, među kojima su Visit Monaco, Visit Malta, Monte Carlo SBM, Hilton International, Minor Hotels, Antwerp Convention Bureau, Meet in Oostende, Knokke-Heist Convention Bureau, Geneva Convention Bureau i mnogi drugi. Dodajmo kako je MICE Cruise događanje otvoreno isključivo za profesionalce iz industrije poslovnih događanja, meeting i incentive organizatore te event stručnjake, a organiziralo se u suradnji s platformom BATTOO, specijaliziranom za organizaciju poslovnih događanja.
Turistička zajednica Zadarske županije predstavila je ponudu destinacije za poslovni turizam, incentive programe, kongrese i ekskluzivna događanja, s naglaskom na autentična iskustva, prirodne ljepote, izvanrednu gastronomiju i kvalitetnu hotelsku infrastrukturu i time nastavlja aktivno promovirati Zadarsku županiju kao atraktivnu i konkurentnu destinaciju za održavanje međunarodnih poslovnih skupova i događanja. Ovakve su aktivnosti dio kontinuiranih nastojanja usmjerenih na razvoj cjelogodišnjeg turizma.
Tako je direktor Vanja Čvrljak timpovodom izjavio:
Sudjelovanje na ovom specijaliziranom MICE događanju predstavlja važnu priliku za jačanje međunarodne vidljivosti Zadarske županije na tržištu poslovnih događanja, kao i za uspostavljanje novih poslovnih kontakata s organizatorima kongresa, incentive putovanja i korporativnih događanja iz Europe i svijeta. Dio je to trajnih aktivnosti koje Turistička zajednica Zadarske županije provodi s ciljem jačanja poslovnog turizma, odnosno razvoja cjelogodišnjeg turizma.
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prijeFOTOGALERIJA IZ MASLENICE / 3. Eko akcija čišćenja podmorja u čast Vinka Šimunića – Bubnja
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prije(NE)RADNI DANI / Evo gdje danas u spizu…
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prijeFOTO / S. Katarina Teskera izabrana za novu opaticu benediktinskog Samostana sv. Marije u Zadru
-
Hrvatska3 dana prijePROGNOZA / Meteoalarm podignut na narančasti, stiže nevrijeme sa sjevera, evo gdje će najprije udariti





