Car zabio 28 u pobjedi Zadra nad Cedevitom

Objavljeno

-

Marko Car (foto: Žeminea Čotrić)
Košarkaši Zadra pobjedom su krenuli u novu godinu. U 14. kolu NLB lige na domaćem terenu svladali su Cedevitu, najbolje plasiranu hrvatsku momčad u ovom natjecanju. Zadrane je predvodio odlični Marko Car, koji se u ovoj utakmici pokazao kao pravi vođa. Imao je nejvjerojatan šut za tri, čak 7/8, a na kraju je zabio 28 poena te je još dodao i 7 skokova i 6 asistencija.
Zadar je krenuo s Vladovićem, Carem, Marčinkovićem, Bilanom i Ivanovom.
Bilan zabija za početno vodstvo Zadra, ali s druge strane Troha uzvraća. Na lijepu asistenciju Vladovića Marčinković zabija tricu za 5:2. Nakon četiri minute igre Zadar ima prednost od 11:8. Car zabija svoju prvu tricu za 14:8, ali Cedevita brzo smanjuje na 14:10. Car zabija tri trice zaredom te povećava na 23:15. Tri minute prije kraja prve četvrtine Zadar vodi 25:19, a u igru ulaze Brown i Dundović umjesto Bilana i Ivanova. Zaigrao je i Mason umjesto Vladovića. Cedevita radi mini sreiju 9:2 i minutu prije kraja prve četvrtine te izjednačava na 25:25. Na kraju prve četvrtine Zadar vodi 26:25.
U drugu četvrtinu Jusup je krenuo s Masonom, Baturom, Carem, Ivanovom i Brownom.
Odmah u prvom napadu Rudež zabija tricu, potom se Cedevita brani, a Rudež lijepo polaže iz kontre za 26:30. U samo jednoj minuti Cedevita je zabila 5 poena, a Zadar nijedan. Nakon skoro tri minute igre u drugoj četvrtini, Batur zabija Zadrov prvi koš. Odmah nakon toga domaći se brane, no ne uspijevaju realizirati napad za izjednačenje. Nakon 14 minuta igre Zadar gubi 28:32. Jusup je primoran zvati minutu odmora budući da Zadar trenutno ne nalazi put do koša. Nakon time outa Zadar preko Cara zabija tricu. Caru je to peta trica i nakon 15 minuta igre zabio je 17 poena. Vladović lijepo probija za izjednačenje 33:33. Zatim se Zadar brani, a Bilan iznuđuje dva bacanja. Zabija oba i Zadar vodi 35:33. U igru ulazi Mason umjesto Cara. Edwards radi korake i Zadar ima priliku povećati svoje vodstvo. Nakon promašenog šuta Browna, Batur skače i zabija zicer za 37:33. Nakon Masonovog šuta Batur je ponovno izborio novi napad za Zadar. Odmah nakon toga, Jusup ga mijenja s Carem. Nakon par sekundi Jusup vraća Batura umjesto Masona. Vladović zabija novu zadarsku tricu i povećava na 40:35 pola minute prije kraja. Zadar se zatim brani, a Batur zabija još jednu tricu i na kraju prvog poluvremena Zadar vodi 43:35.
U prvom poluvremenu kod Zadra najviše je zabio Car, za 18 minuta igre 17. Za tri je šutirao 5/5, a skupio je i tri obrambena skoka i tri asistencije. Kod Cedevte dvoznamenkasti je jedino Rudež sa 15 poena.
U drugo poluvrijeme Zadar je krenuo s istom petorkom kao i na početku utakmice. Nakon točno minute igre Vladović zabija prve koševe u ovom dijelu. Odmah nakon toga Car krade loptu i iznuđuje dva bacanja. Zabija oba i Zadar vodi 47:37. Rudež zabija svoju četvrtu tricu i smanjuje na 47:41. Car griješi dva puta za redom u napadu, a Jusup ga mijenja s Masonom. Cedevita pogađa za tri poena, a s druge strane uzvraća Vladović Nakon 15 minuta igre Cedevita je smanjila na 51:49. Uz negodovanje publike Jusup mijenja Bilana s Ivanovom, a Browna ostavlja na terenu. Ovaj zabija tricu za 53:49, no Edwards atraktivno zakucava i ima još dodatno bacanje te smanjuje na 53:52. Brown zabija novu tricu i nakon 27 minuta igre Zadar vodi 56:52. Dvije minute prije kraja treće četvrtine Cedevita je izjednačila. Međutim, Batur lijepo ulazi i zabija zicer te ima još dodatno bacanje. Zabija za 59:56. Minutu prije kraja ovog dijela Petrović zove time out jer je Zadar povećao prednost na 61:56. U poslijednjoj sekundi treće četvrtine Car zabija svoju novu tricu za 66:59.
U zadnijh deset minuta Zadar je krenuo s Vladovićem, Carem, Ivanovom, Baturom i Brownom. Nakon tri minute Zadar vodi 68:64. Najveće probleme Zadrovoj obrani zadaje Edwards koji je u 14 minuta drugog poluvremena zabio 17 poena. Pet minuta prije kraja utakmice Zadar vodi 70:64. Car zabija još jednu tricu, svoju sedmu, a nakon toga Marčinković iz kontre atraktivno zakucava za 75:64. Marčinković odlično brani Rudeža, no u napada Zadar ne uspijeva realizirati. S druge strane Edwards zabija svoj 25 poen, a Jusup zove minutu odmora. Zadar vodi 77:69  tri minute prije kraja utakmice. Na lijepu asistenciju Cara Ivanov zabija za 79:71. Cedevita uzvraća preko Petrovića. Car ponovno asistira Ivanovu, a ovaj iznuđuje dva bacanja. Zabija jedno za 80:73 minutu i pol prije kraja. Četrdeset je sekundi do kraja, a Zadar vodi 82:78. Ivanov ima dva bacanja. Zabija oba za 84:78, pola minute prije kraja. Cedevita pokušava brzom tricom smanjiti razliku, no to im ne polazi za rukom. Edwards radi svoju petu osobu, a sa linije slobodnih bacanja jednom je Car precizan. 15 sekundi je do kraja, a Zadar vodi 85:78. Na kraju utakmice na semaforu svijetli 87:81.
KK Zadar – KK Cedevita  87-81 (26-25, 17-10, 23-24, 21-22)
KK Zadar: Car 28 (7 sk, 6 as), Vladović 13 (7 as), Batur 12, Mason 1, Ramljak, Dundović, Marčinković 5, Ivanov 9, Brown 7, Bilan 12 (6 sk), Pelczmann, Vlaić
KK Cedevita: Draper 23 (4as, 4 uk), Krstić, Troha 2, Rudež 19, Petrović 2, Vukušić 7, Kaštropil, Princ, Butorac, Edwards 27 (5 sk), Plaisted 1, Kovačević