Sport
Boris Marin: "Tornado nema veze s prosvjedom!"

Nepoznat autor poziva medije da 1. prosinca, u srijedu, u 20 sati ”izađu na Narodni trg i budu svjedoci prosvjeda protiv Uprave KK Zadar i gradskog HDZ-a”.
Organizator prosvjeda poručuje:
– Dokažimo da nas još uvijek ima i da se želimo boriti protiv lopova i političkih igara. KK Zadar je na rubu ponora, ali nemojmo dopustiti da naša svetinja propadne u provaliju. Zato pozivamo sve Zadrane i one kojima je KK Zadar u srcu da se u srijedu 1. prosinca okupe na Narodnom trgu u 20 sati, te da na miran način pokažemo gradskom HDZ-u koje je Klub doveo tu gdje je sada što mislimo o tome.
Pitali smo Borisa Marina, predsjednika Udruge Tornado, da li ovaj prosvjed organizira Tornado i kakvo je njegovo stajalište o tome:
– Iskreno, ovo mi je prvi glas o tome i samo ću vam reći da Tornado nema veze s tim. Mi smo svoje nezadovoljstvo iskazali na prošloj utakmici skandiranjem, a tako ćemo raditi i ubuduće. Nezadovoljni smo do sada učinjenim u klubu, stoga ćemo na utakmicama i dalje prozivati Upravu, trenera i igrače. Nekakav posebni prosvjed nećemo organizirati već ćemo kao i do sada u dvorani pokazivati što mislimo.
Boris Artić, pomoćnik pročelnice Ureda Grada:
– Mi u Gradu nismo obavješteni o nikakvom okupljanju. O tome sam saznao na vašem portalu.
Pitali smo i u PU zadarskoj da li se zaprimili zahtjev za javno okupljanje, no glasnogovornik Elis Žodan nam je rekao kako nisu zaprimili nikakvu prijavu vezano za to.
Sport
SESTRA I BRAT / Liv i Liam Nekić – nove nade biogradske atletike
U svega šest mjeseci od prvog dolaska na trening, brat i sestra Liv i Liam Nekić već su osjetili čari natjecanja i ponos osvajanja prvih medalja. Njihova atletska priča započela je u AK Biograd i vrlo brzo nastavila iznad svih očekivanja najprije na mitingu u Dubrovniku, a potom i proteklog vikenda u Splitu.
Liv (2018. godište) i Liam (2017.) pokazali su da se trud i upornost brzo isplate. Na ASK Split Challengu Liv je u utrci na 60 metara osvojila odlično treće mjesto u konkurenciji 30 djevojčica iz deset klubova iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Liam je imao zapažene rezultate. Na 60 metara zauzeo je peto mjesto, dok je do medalje stigao u utrci na 200 metara, gdje mu je zlato izmaklo za samo četiri stotinke.
No, kako ističe njihov trener Damir Aljinović, rezultati u ovoj fazi nisu i ne smiju biti u prvom planu.
„Za Liv i Liama, kao i za svu djecu njihove dobi, najvažnije je da uživaju u sportu. Medalje su lijepa nagrada za njihov rad i ustrajnost, ali ne želimo pred njih stavljati nikakav rezultatski imperativ. Bitno je da ostanu u sportu, da se druže, putuju, upoznaju druge gradove i ljude. To je temelj i pravi cilj svega što radimo“, naglašava Aljinović.
Iz AK Biograd poručuju kako su upisi i dalje u tijeku te pozivaju svu zainteresiranu djecu da im se pridruže, naprave prve sportske korake i možda, poput Liv i Liama, već nakon nekoliko mjeseci osjete draž natjecanja.
Sport
FOTOGALERIJA / U Providurovoj palači otvorena izložba VRIJEME, LJUDI, POSTIGNUĆA I LEGENDE
U srijedu, 18. ožujka u atriju Providurove palače otvorena je izložba VRIJEME, LJUDI, POSTIGNUĆA I LEGENDE posvećena povijesti zadarskog sporta. Postav izložbe okuplja atletiku, plivanje, skokove u vodu i vaterpolo te kroz fotografije, dokumente i predmete prikazuje trenutke, ljude i mjesta koja su oblikovala bogatu sportsku baštinu našega grada.
Autori izložbe su voditelj Odjela Muzej grada Zadra Hrvoje Perica i kustosica Odjela Muzej grada Zadra Marija Vidučić.
Na samom početku svečanog otvorenja prisutne je pozdravio ravnatelj Narodnog muzeja Zadar Marin Ćurković istaknuvši važnost sporta kao ključnog segmenta društva.
O zadarskoj atletici koja izgradila generacije sportaša koji su svojim radom i rezultatima obilježili sportski identitet grada govorio je predsjednik Atletskog saveza Zadarske županije i član izvršnog odbora Hrvatskog atletskog saveza Slobodan Miolović.
Trener PK Zadar Željko Olujić govorio je o plivanju koje je kroz povijest postalo temelj vodenih disciplina u gradu, a upravo ova izložba podsjeća i na one koji često ostaju u sjeni — trenere. Prisutne je pozdravio i dugogodišnji član uprave PK Zadar Mladen Srzentić.
Zadarske skokove u vodu predstavio je Marko Sutlović, glavni trener Kluba skokova u vodu Zadar, a upravo ovaj sport gradu je dao sportaše koji su tehniku pretvarali u umjetnost, a hrabrost u rezultat.
Trener VK Zadar 1952 Ivo Radetić govorio je o zadarskom vaterpolu. Sportu koji je izrastao iz spontanih ljetnih nadmetanja u luci i na kupalištima te vremenom prerastao u organizirani i prepoznatljivi gradski sport.
Prisutnima se obratio i gradonačelnik grada Zadra Šime Erlić, a izložbu je otvorio zamjenik župana Zadarske županije Robertino Dujela.
Izložba ostaje otvorena do 17. svibnja.
Sport
FOTOGALERIJA / Sportska zajednica Grada Zadra nagradila najuspješnije sportaše u 2025. godini
Svečana dodjela nagrada održana je u utorak, 17. ožujka u hotelu Kolovare.
I ove godine Sportska zajednica Grada Zadra kao najveće krovno tijelo u sustavu sporta u gradu Zadru nagradila je zadarske sportašice i sportaše. Na području grada Zadra registrirano je 279 pravnih osoba s brojem od 13.300 aktivnih sportaša i povremenih sudionika u 57 sportova i sportskih grana. Sportska zajednica Grada Zadra broji 160 punopravnih članica (sportskih klubova i udruga) i 22 pridružene članice.
Sportaši su u 2025. na prvenstvima Hrvatske i međunarodnim prvenstvima osvojili čak 273 zlatne medalje, 204 srebrne medalje i 234 bronce u dobnim kategorijama seniora, juniora, kadeta, kategorijama posada i parova sportskih klubova Grada Zadra.
“Hvala svima koji su svojim radom, trudom i doprinosom ostvarili sportske uspjehe. Vaši rezultati nisu samo vaš osobni uspjeh, već i uspjeh cijeloga grada. Posebnu zahvalnost upućujem trenerima, klubovima i obiteljima koji podupiru sportašice i sportaše. Čestitam svim nominiranim sportašima, kao i nagrađenima i želimo vam mnogo uspjeha.“, poručila je na početku okupljenima Snježana Jurinić, predsjednica Sportske zajednice Grada Zadra.
Ispred Hrvatskog olimpijskog odbora govorio je glavni tajnik Siniša Krajač.
“Imate pozdrave od cijele olimpijske obitelji. Grad Zadar je veliki sportski grad i uspjesi grada nisu slučajnost već kontinuitet. Zahvaljujem se Sportskoj zajednici na suradnji i iskrene čestitke svima. Želim vam puno sportske sreće i uspjeha, a mi ćemo vam uvijek biti od pomoći.“, kazao je Krajač.
Čestitke okupljenima uputili su Robertino Dujela, dožupan Zadarske županije i Šime Erlić, gradonačelnik Zadra.
“Hvala vam što nas činite ponosnima i hvala na svim vašim postignućima. Mi kao grad uistinu možemo bit ponosni na vaše i naše sportske uspjehe. U našem gradu je čak 13.300 aktivnih sportaša,. Kad tome pridodamo i sve one koji se sportom bave rekreativno, i kad vidimo kako građani žive kroz Višnjik i razna kvartovska igrališta, uistinu možemo kazati da smo grad sporta. Grad sporta je zdravi grad, grad zdravih obitelji, mladih i djece. Kao grad nastavljamo s ulaganjima u sportsku infrastrukturu, gradimo bazen, okrenut ćemo igralište Bagat, u planu su rukometna i futsal dvorana, ulaganje u borilačke i sve ostale sportove. Čestitke svima, nastavite i dalje raditi i pronositi ime grada Zadra kuda god idete.“, kazao je gradonačelnik Erlić.
U ime nagrađenih zahvalio se ju jitsu trener Damir Šalina.
“Nekad je bolje trener nego govoriti. Nisam naviknut primati nagrade, ovo je velika čast za nas i za cijeli moj tim s kojim radim posljednje 24 godine. Hvala Sportskoj zajednici bez koje bi bilo teško pratiti međunarodna natjecanja i hvala predsjednici Sportske zajednice Snježani Jurinić. Pohvalio bih rad svih trenera koji nesebično daju vrijeme trud i znanje, a naša primarna zadaća je napraviti bolje i zdravije društvo u gradu u kojemu radimo i živimo. Hvala još jednom svima i živjela nam Hrvatska!“, kazao je trener Šalina i dodao da Leo Žuža i ovih dana niže sportske uspjehe na ju jitsu međunaordnim natjecanjima.
NAJUSPJEŠNIJI SPORTAŠ GRADA ZADRA ZA 2025. GODINU:
Luka Vuksan, Ju Jitsu Klub Zadar
2. NAJUSPJEŠNIJA SPORTAŠICA GRADA ZADRA ZA 2025. GODINU:
Zrna Šijaković, KLub daljinskog plivanja Donat
3. NAJUSPJEŠNIJA MUŠKA SPORTSKA EKIPA GRADA ZADRA: VATERPOLSKI KLUB ZADAR 1952.
Vaterpolski klub Zadar 1952
4. NAJUSPJEŠNIJA ŽENSKA SPORTSKA EKIPA GRADA ZADRA:
Ženska ekipa Klub daljinskog plivanja Donat
5. NAJUSPJEŠNIJI TRENER GRADA ZADRA ZA 2025. GODINU:
Damir Šalina, Ju Jitsu Klub Zadar
6. NAJUSPJEŠNIJI SPORTAŠI GRADA ZADRA U JUNIORSKOM UZRASTU ZA 2025. GODINU:
Leo Žuža, Jiu Jitsu Klub Zadar
7. NAJUSPJEŠNIJE SPORTAŠICE GRADA ZADRA U JUNIORSKOM UZRASTU ZA 2025. GODINU:
Anabela Rados, Hrvački klub Zadar
8. NAJUSPJEŠNIJI SPORTAŠ GRADA ZADRA U KADETSKOM UZRASTU ZA 2025. GODINU:
Josip Koljđeraj, Boksački klub sv. Krševan
9. NAJUSPJEŠNIJE SPORTAŠICE GRADA ZADRA U KADETSKOM UZRASTU ZA 2025. GODINU:
Emanuela Rados, Hrvački klub Zadar
10. NAJUSPJEŠNIJA SPORTSKA EKIPA GRADA ZADRA U JUNIORSKOM UZRASTU ZA 2025. GODINU:
Odbojkaški klub Zadar
11. NAJUSPJEŠNIJA ŽENSKA SPORTSKA EKIPA GRADA ZADRA U JUNIORSKOM UZRASTU ZA 2025. GODINU:
ASK Zadar 4×100m ( Marta Marinović, Luna Mandić, Natali Barišić i Karla Žilić)
12. NAJUSPJEŠNIJA SPORTSKA EKIPA GRADA ZADRA U KADETSKOM UZRASTU ZA 2025. GODINU:
Biciklistički klub Zadar
13. NAJUSPJEŠNIJA ŽENSKA SPORTSKA EKIPA GRADA ZADRA U KADETSKOM UZRASTU ZA 2025. GODINU:
Atletski klub Fortius 4*100Mm (Cvita Badžoka, Nika Erceg, Petra Grbić i Loreta Klarić)
14. NAJUSPJEŠNIJI TRENER GRADA ZADRA U PODRUČJU PARASPORTA ZA 2025. GODINU:
Danijela Kurtin, Plivački klub Zadar
15. NAJUSPJEŠNIJI SPORTAŠ GRADA ZADRA U PODRUČJU PARASPORTA ZA 2025. GODINU:
Saša Grdović, Udruga HVIDR-a Zadar
16. NAJUSPJEŠNIJI SPORTAŠ GRADA ZADRA U PODRUČJU SLIJEPIH I SLABOVIDNIH OSOBA ZA 2025. GODINU:
Branko Began, Sportska udruga slijepih i slabovidnih osoba Donat
17. NAJUSPJEŠNIJA SPORTAŠICA GRADA ZADRA U PODRUČJU PARASPORTA ZA 2025. GODINU:
Lucija Mijolović, Plivački klub Donat
18. NAJUSPJEŠNIJI SPORTAŠ GRADA ZADRA U PODRUČJU SVEUČILIŠNOG SPORTA ZA 2025. GODINU:
Krševan Klarica, Sportski akademski Savez Sveučilišta u Zadru
19. NAJUSPJEŠNIJA SPORTAŠICA GRADA ZADRA U PODRUČJU SVEUČILIŠNOG SPORTA ZA 2025. GODINU:
Nika Tomić, Sportski akademski Savez Sveučilišta u Zadru
20. NAJUSPJEŠNIJI SPORTSKI KOLEKTIV (MUŠKI) GRADA ZADRA U 2025. GODINI U PODRUČJU SVEUČILIŠNOG SPORTA:
Muška futsal ekipa Sveučilišta u Zadru
21. NAJUSPJEŠNIJI SPORTSKI KOLEKTIV (ŽENSKI) GRADA ZADRA U 2025. GODINI U PODRUČJU SVEUČILIŠNOG SPORTA:
Ženska košarkaška ekipa Sveučilišta u Zadru
22. POSEBNO PRIZNANJE SZGZ SPORTSKOM DJELATNIKU ILI SPORTSKOJ UDRUZI ZA 2025. GODINU:
Udruga HVIDR-a Zadar
23. POSEBNO PRIZNANJE SZGZ SPORTSKOM DJELATNIKU ILI SPORTSKOJ UDRUZI ZA 2025. GODINU:
Mladen Peša, Atletski klub Alojzije Stepinac
24. POSEBNO PRIZNANJE SZGZ ZA DAROVITE SPORTAŠE ZA 2025. GODINU:
Stella Gladović, Gimnastički klub Salto
25. POSEBNO PRIZNANJE SZGZ ZA DAROVITE SPORTAŠE ZA 2025. GODINU:
Marietta Blatnjak, Atletski klub Fortius
26. POSEBNO PRIZNANJE SZGZ ZA DAROVITE SPORTAŠE ZA 2025. GODINU:
Loreta Klarić, Atletski klub Fortius
27. POSEBNO PRIZNANJE SZGZ ZA DAROVITE SPORTAŠE ZA 2025. GODINU:
Krsto Dokoza, Biciklistički klub Zadar
28. POSEBNO PRIZNANJE SZGZ ZA DAROVITE SPORTAŠE ZA 2025. GODINU:
Marta Marinović, Atletski sportski klub Zadar
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prije(NE)RADNE NEDJELJE / Danas su u Zadru otvorene sljedeće trgovine…
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prije(FOTO) Gastro priča Evolution Next Levela: „Pijat na pijaci” oživio zadarsku tržnicu, a Panel o hrani pokazao zašto je lokalno nezamjenjivo
-
Sport4 dana prije(FOTOGALERIJA) BK POSEDARJE / Mladi natjecatelji četvrtu godinu za redom prvaci Dalmacije
-
Sport4 dana prijeEVOLUTION NEXT LEVEL / Sigurdsson i sportski lideri o disciplini, stavu i uspjehu







murterin
29. studenoga 2010. at 10:39
Da nije Forum mladih organizator??
Mislim legitimno je a i legalno tj u skladu sa pravom na javno okupljanje,ne znam samo mogu li svojatati tuđa imena ali vjerojatno se i to može riješiti.
pero
29. studenoga 2010. at 11:20
i onda kažu da oporba ništa ne radi…
klempo
29. studenoga 2010. at 11:56
normalno da boro neće prosvjedovati protiv uprave kad je na plaći
kristopher
30. studenoga 2010. at 3:47
treneru ne tebi nego klempavom klempi sorry
marin
20. siječnja 2011. at 18:38
majmune sminkerski dodji na tribinu a nemoj po portalima pisati o nasim clanovima a ako si hrabar reci bori to u facu a ne bizite kad ga vidite sminkercine
trener
29. studenoga 2010. at 12:42
ja ću doći, fala Bogu da je to netko smislio i da je nezavisni
kristopher
30. studenoga 2010. at 3:39
klempo klempavi
wikileaks
29. studenoga 2010. at 15:30
Najvjerovatniji organizatori: M.A., P.B., D.Ž., grafički dizajn i internet podrška H.B.
Pokušaj broj 2, nakon što je u 18.10.2010 osnovana grupa “Uprava pederi,Zadar ste nam sjebali”, a vijest objavljena samo na jednom lokalnom sportskom portalu. Ovaj puta su se najprije slale obavijesti po redakcijama kako bi vijest izgledala ozbiljnije. Doba kad su redakcije primile vijest (oko jedan iza ponoći) podudara se sa uobičajenim vremenom objave vijesti na navedenom portalu.
😉
FS
29. studenoga 2010. at 17:46
Franko Strele mogao si se potpisati.
ko god da je organizira ovo svaka čast i vidimo se na prosvjedu!
josip
29. studenoga 2010. at 19:52
Samo da se zna niti je Boro osnovao Tornado, niti je Tornado osnovan 1965.god, ali je zato dotični gospodin jako lijepo unovčio svoje ime …….
Sve se zna…….
kristopher
30. studenoga 2010. at 3:35
josipe ne prozivaj boru iza skrivenog imena
kazi mu to sa potpisom ili u lice ako imas muda
ali ocito ih nemas zato umukni
marin
20. siječnja 2011. at 18:46
ajde jaki navijacu josipe reci ti meni kad si tako pametan reci mi ko je osnova tornado ja znam 3 covika koji su ga osnovali a ti reci ko je pametan li si sramite se svi derbi navijaci
race
29. studenoga 2010. at 23:13
M.A.,P.B.,D.Ž. i internet podrška H.B. su malograđani i primitivci,isfrustrirane i iskompleksirane osobe,željne medijske pozornosti.U životu nisu cazzom mrdnuli,prodaju muda za bubrige,a o košarci znaju koliko i Žare patajuta.
Dario Kalmeta
29. studenoga 2010. at 23:13
Dobro,zna se da je Tornado osnovan 11.2.1984.g.,ali isto nije u redu da se Boro vriđa.Niti bi govorija o unovčenju.O naivnosti i sklonosti da ga neki iskorištavaju možemo govoriti.
kristopher
30. studenoga 2010. at 3:21
ne vridjajte postara
ali boro zaston nije tornado ucinija to prije ovih
ili ste zakasnilin ili vam je prpa
kristopher
30. studenoga 2010. at 3:30
politicki ili ne bar se maklo sa mrtve tocke
tornado zakaza u pravom smislu — sramota
ugledajte se na cibose niste im ni sijena
politika vanka iz sporta
dolazim na prosvijed ma ko da zove ,, zadar je najbolji zadar je slavan ,,
kristopher
30. studenoga 2010. at 3:53
zadrani dali ste vidili cibose dosli svi dica ,mame ,tate, zene, bakice,kumice
naucite bar nesto nemojte uvijek biti provincija
ne misajte pulitiku i sport
svako neka radi svoj posao
mile
30. studenoga 2010. at 7:13
@kristopher, nemoj mi se ti javljati! U ZG nema politike u sportu, a Cibona je skoro u bankrotu. Politika Vam je uništila cjelokupan ZG sport a ode pričaš da se gledamo na cibonu?! Imamo se na koga ugledati.
kristopher
30. studenoga 2010. at 23:34
dragi mile
nisam ko prvo iz zagreba nego iz zadra
samo san reka kako su cibisi skocili kad triba samo to nista vise
pokazali su se za razliku od tornada
balun
21. siječnja 2011. at 4:57
Tornado je kao i svaka navijacka skupina prepuna huligana,losih ucenika,vucibatina i onih koji kopaju nos.Vodi ih olos kao sto je Boro Marin.Tovar bez skole,nasilnik i trovac naivne djece.Lega je na vojnu mirovinu i mlati praznu slamu po cili dan tumarajuci po birtijama i kladionicama.Roditelji ne pustajte djecu da vam ih truje ovaj i njemu slicni olosi kakav ih je pun grad.
U dvorani gdje 7000 navijaca osim rijetkih izuzetaka siri rasnu i vjersku mrznju nije mjesto vasoj djeci.
marin
21. siječnja 2011. at 13:20
a vidi ovog baluna a bas si balun a zasto mudonjo ne kazes to bori u facu svi ste vi hrabri vako preko portala za to vas i nema u dvorani jer samo znate po portalima pisati srami te se derbi navijaci na zalost zbog takvih je ova dvorana postala sminkersko ruglo