Sport
Podržavamo projekt "Baštijunski brig"

Na današnjem Kolegiju župana Stipe Zrilića objavljeno je kako je prema Skupštini Zadarske županije proslijeđeno pozitivno mišljenje o interesu Republike Hrvatske za izgradnju igrališta za golf s pripadajućim sadržajima na lokaciji Baštijunski brig (u zaleđu Biograda na moru)
– Konačnu odluku donijet će Vlada. Nećemo praviti nikakve zapreke jer će golf igralište donijeti novu kvalitetu našem turizmu, iako bismo vidjeli i drugačije činjenice kada bi ulazili u imovinska pitanja, rekao je župan Stipe Zrilić.
Filip Ninčević, tajnik Golf kluba Zadar je sa zadovoljstvom prokomentirao najnoviju informaciju sa kolegija Župana.
– Podržavamo ovaj projekt jer je bilo koji pomak što se tiče golfa velika stvar za našu županiju. Mi bi naravno odmah poslali upite za trening termine. Nositelj izgradnje ovog golf terena je VMD Promet, a projekt terena koji je započeo moj pokojni otac Šime Ninčević je na čekanju. Međutim, ta dva projekta ne smetaju jedno drugom, istaknuo je zadarski golfer, koji je sudjelovao i na prvenstvima Hrvatske.
Glavna prepreka ovom, kao i ostalim projektima za golf terene u Hrvatskoj, reakcije su ekoloških udruga.
– To što “zeleni” kontriraju u ovom slučaju nema nikakvog smisla. Na terenu Baštijunskog briga je trenutno smetlište, a u bližoj okolici se u obrađivanju zemlje koriste pesticidi. Golf teren na tom području bi uz napredak na turističkom i sportskom planu, donio i boljitak i u ekološkom uređenju spomenutog prostora, zaključio je tajnik GK Zadar, Filip Ninčević.
Sport
FOTOGALERIJA / Stotine sudionika na tradicionalnom Privlaka Runu
U Privlaci je održano novo izdanje manifestacije Privlaka Run, koje je i ove godine okupilo trkače, rekreativce, djecu i šetače na stazama uz more. Uz cestovnu utrku na 4,4 kilometra i dječje utrke, održan je i četvrti Privlački SABUNing trail, staza duga šest kilometara koja prolazi uz more, kroz plićak i pijesak.
Direktorica Turističke zajednice Općine Privlaka Iva Zorić Sarađen istaknula je kako je upravo SABUNing trail najbolji način da se sudionicima pokaže ono po čemu je Privlaka posebna.
– Privlaka je još jednom pokazala da ima sve što treba za ovakvu manifestaciju – more, sabun, staze i ljude koji vole doći, trčati, prošetati i družiti se. Posebno nas veseli što je SABUNing trail postao prepoznatljiv jer kroz njega najbolje pokazujemo ono po čemu je Privlaka posebna. Nije nam cilj napraviti samo utrku, nego događaj u kojem će sudionici doživjeti naše mjesto, proći uz more i kroz pijesak, a nakon toga ostati na druženju. Raduje nas i što nam se svake godine priključuje sve više stranih gostiju, a ove godine posebno je bilo puno sudionika iz Slovenije. Mislim da smo u tome i ove godine uspjeli, rekla je Zorić Sarađen.
Predsjednik Triatlon kluba Zadar Ivan Gobin naglasio je kako manifestacija od početka ima rekreativni karakter.
– Osim SABUNinga, i ove smo godine imali dječje utrke te utrku po već poznatoj stazi oko Privlake. Drago nam je da se ljudi vraćaju i da ova priča živi. Ovo nije događaj samo za trkače, nego za cijele obitelji i za sve koji žele provesti jutro u pokretu, rekao je Gobin.
Na utrci od 4,4 kilometra u muškoj konkurenciji najbrži je bio Ante Špaleta s vremenom 14:42, ispred Ivice Vukmana koji je istrčao 14:46 i Boška Rušinića s vremenom 15:58. Kod žena je pobijedila Anita Zoković s rezultatom 18:23, druga je bila Saša Kozelj s 19:29, a treća Tonka Madi s 20:11.
Na šest kilometara dugom SABUNing trailu najbrži među muškarcima bio je Tomislav Ivančić s vremenom 33:51. Drugo mjesto osvojio je Filip Čikardić s 36:42, a treći je bio Emil Jones s 37:09. U ženskoj konkurenciji slavila je Marija Skoblar Kurta s vremenom 38:00, ispred Marijane Katić s 38:30 i Nine Tadić s 40:58.
Nakon utrka druženje je nastavljeno na Kolištu, uz glazbu i već poznati privlački roštilj.
Sport
FOTO / Župan otvorio 7. Zadar Open – oko 400 natjecatelja iz šest europskih zemalja u Zadru
Svečano je otvoren 7. Zadar Open, jedno od najprepoznatljivijih međunarodnih taekwondo natjecanja u regiji. Na Višnjiku se jučer okupilo oko 400 natjecatelja iz Hrvatske, Slovenije, BiH, Srbije, Austrije i Njemačke, čime je turnir potvrdio svoj međunarodni karakter.
Otvorenju su nazočili župan Josip Bilaver i zamjenik župana Robertino Dujela, koji su izrazili podršku organizatorima i natjecateljima te naglasili važnost sportskih manifestacija koje promiču zajedništvo, fair-play i zdrav način života.
Obraćajući se sudionicima, župan Bilaver istaknuo je vrijednosti koje taekwondo nosi u sportu i svakodnevnom životu, zahvalivši organizatorima na tradicionalnom održavanju turnira u Zadarskoj županiji. Posebno je pozdravio sve natjecatelje i njihove roditelje koji svojom upornošću podržavaju sportski razvoj djece.
„To je ulaganje koje se uvijek vraća – u zdravlju, karakteru i zajedništvu. Svima vam želim uspješan turnir, puno dobrih borbi i da se osjećate dobrodošlo u našoj županiji“, poručio je župan Bilaver čestitavši predsjedniku Taekwondo kluba Plovanija Antoniju Čačiću na izvrsnoj organizaciji turnira, kao i na imendanu.
Ideja o organizaciji turnira nastala je prije više godina s ciljem da mladi članovi kluba dobiju priliku nastupati pred domaćom publikom, što je, ističu organizatori, iznimno važno za njihov sportski razvoj i stjecanje samopouzdanja.
Tijekom godina Zadar Open prerastao je u respektabilno međunarodno natjecanje, a Zadar je postao sve omiljenija destinacija među taekwondo sportašima. Mnogi natjecatelji i njihovi pratitelji uz nastup na turniru koriste priliku za upoznavanje grada i uživanje u njegovim ljepotama.
Natjecatelji će tijekom dana odmjeriti snage u brojnim kategorijama, a očekuju se i dobro popunjene tribine Višnjika.









Sport
FOTO / Završnica državne juniorske lige u boćanju održana u novoj boćarskoj dvorani u Zemuniku Donjem
U novoizgrađenoj boćarskoj dvorani u Zemuniku Donjem održana je završnica juniorske boćarske lige za sezonu 2025./2026., koja je okupila najbolje mlade boćare iz Hrvatske.
Pravo nastupa u završnici izborila su četiri najuspješnija kluba: BK Pula, BK Sveti Jakov – Jadranovo, BK Pazin te juniorska ekipa Boćarskog saveza Zadarske županije. Mladi sportaši odmjerili su snage u borbi za naslov najboljeg juniorskog kluba sezone, a natjecanje je proteklo u kvalitetnim i sportskim dvobojima.
Uz predstavnike Boćarskog saveza Hrvatske i Boćarskog saveza Zadarske županije te Općine Zemunik Donji, svečanosti je nazočio i zamjenik župana Robertino Dujela, koji se obratio mladim sportašima i predstavnicima boćarskih saveza, naglasivši važnost ulaganja u mlade sportaše i razvoj sportske infrastrukture.
„Ovi mladi sportaši najbolji su dokaz da se trud, rad i predanost isplate. Zadarska županija ponosna je što može biti domaćin završnice i što zajedno gradimo uvjete u kojima nova generacija boćara može rasti, napredovati i ostvarivati vrhunske rezultate“, poručio je zamjenik župana Dujela.
Završnica juniorske lige protekla je u ozračju pravog sportskog nadmetanja, a nova boćarska dvorana u Zemuniku Donjem potvrdila se kao kvalitetan prostor za organizaciju ovakvih događanja.





-
magazin4 dana prijeFOTOGALERIJA / Ljetni đir
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prijeOVE SUBOTE U MASLENICI: 3. eko akcija čišćenja podmorja u spomen na Vinka Šimunića – Bubnja
-
Sport4 dana prijeTRAJU PRIJAVE / U subotu prva Jedriličarska regata Svetko Perković
-
magazin4 dana prijeFOTOGALERIJA IZ PAGA / Julija Stefanović nova je Miss Zadarske županije






jadno
22. rujna 2010. at 13:39
JADNO JADNO JADNO!
NEMA BOLJE IDEJE NEGO AJMO NAPRAVITI 140 HEKTARA UMJETNOG ŠKOTSKOG TRAVNJAKA NA MEDITERANSKOM KRŠU.
svako kontriranje “nema smisla”.
smetlište je na 30 hektara.
lipi apartmani ka oni u piniji – cukrić!