Connect with us

Sport

Sveučilište u Zadru izborilo plasman na završni turnir Final Four UniSport Finals

Objavljeno

-

Nakon punog desetljeća čekanja, povratak među elitu! Muška futsal ekipa Sveučilišta u Zadru ispisala je jednu od najljepših sportskih priča sezone i izborila plasman na završni turnir Final Four UniSport Finals, koji će se od 28. do 31. svibnja održati u Poreču.

Veliki pothvat Zadrani su potvrdili pred domaćom publikom u dvorani “Krešimir Ćosić”, gdje su u završnim kolima UniSport HR Futsal lige pokazali karakter, kvalitetu i ono najvažnije, pobjednički gard. U konkurenciji osam najboljih sveučilišnih momčadi u Hrvatskoj Zadrani su pronašli pravi ritam u ključnom trenutku sezone.

Odluka o putniku na Final Four pala je u pravoj futsal drami. U susretu visokog uloga protiv Sveučilišta Algebra Bernays iz Zagreba, gledatelji su svjedočili utakmici za pamćenje, punoj preokreta, naboja i vrhunskih poteza. Zadrani su na kraju slavili s tijesnih (6:5), a junaci večeri bili su trostruki strijelac Renato Nović te dvostruki Rikardo Malbašić, dok je jedan pogodak dodao Ante Jukić

U drugoj utakmici u nešto mirnijem tonu, Sveučilište Zadar je remiziralo je protiv Sveučilišta Sjever (3:3), uz nova dva pogotka raspoloženog Malbašića te jedan Luke Ninčevića.

Uz Sveučilište Zadar, plasman na završnicu izborili su još Sveučilište u Zagrebu, Sveučilište u Splitu te Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, što dodatno potvrđuje koliko će konkurencija u Poreču biti žestoka.

Posebno priznanje otišlo je u ruke igrača Sveučilišta Zadar Luke Ninčevića, koji je briljantnim učinkom kroz sezonu ponio titulu najboljeg strijelca lige.

Sastav Sveučilišta Zadar: Roberto Fantov, Rikardo Malbašić, Renato Nović, Luka Ninčević, Ante Jukić, Josip Crnjak, Lovre Milanko, Roko Klanac i Petar Blatančić. Trener: Andi Volarević, pomoćni treneri: Slađan Matulina i Frane Volpi. Službena osoba: Tonći Jerak.

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Sport

KICKBOXING / Zadarski M Team sjajan na međunarodnom turniru u Umagu

Objavljeno

-

By

Na međunarodnom turniru Kickboxing Alpe Adria Cup 2026, održanom u Umagu, članovi M Teama ostvarili su još jedan zapažen rezultat i potvrdili kvalitetan rad kluba na međunarodnoj sceni. Turnir je okupio brojne natjecatelje iz više zemalja te donio niz kvalitetnih i zahtjevnih borbi kroz različite dobne i težinske kategorije.

Najsjajniji rezultat ostvario je Armin Bračković osvojivši zlatnu medalju i još jednom pokazavši odličnu formu, sigurnost i kvalitetu tijekom cijelog natjecanja  pokazavši da se radi o predanom i talentiranom natjecatelju s potencijalom za najveće uspjehe. 

Do srebrnih odličja stigli su Noa Gabrijel Vulić i Danijel Bobanović, koji su kroz svoje nastupe pokazali veliku borbenost, disciplinu i sportski karakter, dok je Marko Bogojević osvojio brončanu medalju i dao značajan doprinos ukupnom uspjehu kluba.

Osvojena zlatna, dva srebrna i brončana medalja rezultat su predanog rada sportaša, stručnog vodstva i svakodnevnog trenažnog procesa. Iza svakog uspjeha na tatamiju ili u ringu stoje sati treninga, odricanja i kontinuiranog rada, ali jednako važnu ulogu imaju roditelji koji svojim trudom, podrškom i požrtvovnošću prate svoju djecu na njihovom sportskom putu.

Uspjesi mladih sportaša nisu samo rezultat rada trenera i samih natjecatelja, već i velike podrške obitelji. Brojna putovanja, odlasci na treninge, natjecanja, svakodnevna organizacija i odricanja dio su puta koji roditelji prolaze zajedno sa svojom djecom.

 Upravo ta zajednička predanost i vjera u njihov razvoj predstavljaju jedan od ključnih temelja svakog sportskog uspjeha i dobrom putu ka stvaranju budućih sportskih uspjeha.

Ovakvi rezultati dodatni su motiv za nastavak rada i pripreme za nova natjecanja, uz želju da M Team nastavi graditi uspješne sportaše i još snažnije potvrđivati svoj kvalitetan rad na domaćoj i međunarodnoj sceni.

Ovaj odličan rezultat zaokružio je fantastičan zadarski sportski vikend mladih kojeg su upotpunili naslovima kadeti HNK Zadar te rukometaši U17 Rk Zadar 2013 te M Team upućuje čestitke sportskim kolegama.

Nastavi čitati

Sport

PK JADERA / Sedam medalja sa jakog paraplivačkog natjecanja u Sarajevu

Objavljeno

-

By

U Sarajevu je 23. i 24. svibnja 2026. godine održano 7. izdanje međunarodnog paraplivačkog natjecanja Sarajevo Open, koje je još jednom potvrdilo status jednog od najjačih regionalnih susreta. U iznimno snažnoj konkurenciji 17 klubova iz sedam europskih zemalja (Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Srbije, Slovenije, Crne Gore, Austrije i Njemačke) te uz nastup tri reprezentativne selekcije, boje PKOI Jadera branili su Mihovil Ninčević (1997) i Josip Gregov (2000) pod stručnim vodstvom trenera Ante Džaje, prof.

Publika je tijekom dvodnevnog natjecanja imala priliku uživati u vrhunskim izvedbama, uključujući nastupe osvajača paraolimpijskih, svjetskih i europskih medalja poput Ismaila Barlova, europskog rekordera Ismaila Zulfića te proslavljenog hrvatskog reprezentativca Dine Sinovčića U takvom elitnom okruženju, naši plivači ostvarili su vrhunske rezultate, višestruko se penjajući na pobjedničko postolje.

Josip Gregov briljirao je u klasi S7, pokazavši iznimnu formu i borbenost. Josip je osvojio dva zlata u disciplinama 200m slobodno (3:13.19) i 100m leđno (1:54.92) Svoj uspješan nastup upotpunio je s dva srebra  u disciplinama 50m slobodno (40.31) te 100m slobodno (1:26.78), čime je potvrdio svoju dominaciju u poretku klase S7

Jednako impresivan bio je i Mihovil Ninčević u vrlo brojnoj i jakoj klasi S14. Mihovil se okitio srebrnim medaljama (2. mjesto) u disciplinama 50m leđno s rezultatom 36.98 i 50m leptir s vremenom 34.98 Kolekciji medalja dodao je i broncu na 100m slobodno (1:07.66), dok je u disciplini 50m slobodno zauzeo visoko peto mjesto.

Nastavi čitati

Sport

ŠC VIŠNJIK / Polaganjem cvijeća obilježena godišnjica smrti Krešimira Ćosića

Objavljeno

-

By

FOTO: Nenad Opačić

Na 31. godišnjicu smrti zadarske i hrvatske košarkaške legende Krešimira Ćosića, danas je ispred njegovog spomenika kod dvorane na Višnjiku održano tradicionalno polaganje cvijeća i paljenje svijeća. Počast jednom od najvećih europskih košarkaša svih vremena odali su predstavnici KK Zadar, Roko Jurlina i Luka Bičić te direktorica ŠC-a Višnjik, Luciana Karuza.

Ćosićevo ime i danas je sinonim zadarske košarke, sportskog zajedništva i vrijednosti koje je promicao tijekom cijelog života. Njegova ostavština i dalje živi kroz generacije mladih košarkaša ali i kroz uspjehe zadarske košarke koja i danas nosi snažan pečat njegova imena. Dvorana na Višnjiku s ponosom nosi njegovo ime, a Zadar i dalje slovi kao jedan od najprepoznatljivijih košarkaških gradova u regiji. Uspomena na Krešu u Zadru nikada neće izblijedjeti jer je svojim djelima odavno prerastao sportske okvire i postao simbol grada i hrvatske košarke.

Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu