Connect with us

ZADAR / ŽUPANIJA

Sv. Filip i Jakov domaćin doigravanja istočne konferencije Jr. NBA lige

Objavljeno

-

Treća sezona Jr. NBA lige u Hrvatskoj ulazi u svoju završnu i najuzbudljiviju fazu. Nakon gotovo 120 odigranih utakmica po divizijama, pred nama je veliko doigravanje, odnosno playoff, gdje će se odlučivati najbolji u natjecanju.

Osnovni dio sezone završio je s OŠ Juraja Dobrile iz Rovinja (NY Knicks) na vrhu istočne konferencije, dok je OŠ Augusta Harambašića iz Donjeg Miholjca (Dallas Mavericks) dominirala na zapadu. No, sada kreće pravi izazov – eliminacijske utakmice koje će odlučiti tko će se boriti za naslov.

Posebna čast pripala je Sv. Filipu i Jakovu, koji će 15. i 16. veljače ugostiti doigravanje istočne konferencije u prostorijama Osnovne škole Sveti Filip i Jakov. To znači da će ovo malo primorsko mjesto postati epicentar mladih košarkaških nada, a lokalna zajednica imat će priliku svjedočiti vrhunskim utakmicama i sportskom duhu.

Četvrtfinalni susreti donose osam najboljih ekipa istočne konferencije, a svaki par igra dvije utakmice. Pobjednik se određuje na temelju omjera pobjeda (2-0 ili 1-1 s boljom koš razlikom), što znači da nas očekuju napeti dvoboji.

Dok se doigravanje zapadne konferencije odigralo 8. i 9. veljače u Zagrebu, Sv. Filip i Jakov bit će mjesto gdje će se krojiti sudbina finalista s istoka. Očekuje se velik broj posjetitelja, uključujući roditelje, prijatelje i sportske entuzijaste, što će zasigurno doprinijeti natjecateljskoj atmosferi. Sveti Filip i Jakov je nedavno bio i domaćin III. Memorijalnog turnira Krešimir Ćosić u godini u kojoj se obilježava 30. godišnjica smrti velikana hrvatske i europske košarke. Turnir koji već treću godinu u nizu u Zadar dovodi mlade reprezentacije Hrvatske ove godine je ponudio susrete između reprezentacija Hrvatske i Crne Gore do 14 godina.

Ovaj događaj dodatno potvrđuje kako Sv. Filip i Jakov postaje prepoznatljivo košarkaško središte koje podržava mlade talente i razvija sportsku kulturu. Organizatori su se pobrinuli za vrhunske uvjete, a mladi košarkaši imat će priliku pokazati svoje vještine pred punim tribinama.

Izvor: BNM portal

 
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

ZADAR / ŽUPANIJA

KULTURA NAS POVEZUJE / Slovensko kulturno društvo Lipa Zadar obilježava 20. rođendan

Objavljeno

-

By

Božićni blagdani u Slovenskom kulturnom društvu Lipa Zadar na dosad najsadržajniji način  obilježavaju se promocijom Monografije SKD Lipa Zadar – prilikom 20. godina neprekidnog djelovanja društva. Autorice su dr. Barbara Riman i dr. Kristina Riman. 

Prigodnim programom obilježava se i Međunarodni dan ljudskih prava i to u restoranu GALIJA – Borik, ponedjeljak 15. prosinca  2025. u 17:30 sati.

KULTURNI PROGRAM: Glazbena skupina Ivan Harej i Zdenka Kallan Verbanac iz Slovenskog doma Bazovica Rijeka; polaznici dopunske nastave slovenskog jezika – odrasli i skupina djevojčica recitacije prigodnih pjesama.

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

FOTOGALERIJA / Betlehemsko svjetlo stiglo u Zadarsku županiju

Objavljeno

-

By

U Dom Zadarske županije i ove je godine stiglo Betlehemsko svjetlo mira, koje su županu Josipu Bilaveru i zamjeniku župana Robertinu Dujeli predali mladi izviđači iz Udruge izviđača Zarus.

Betlehemsko svjetlo u Hrvatsku dolazi od 1992. godine, a pokrovitelj ove tradicionalne inicijative je Hrvatski sabor. Svjetlo je i ove godine stiglo iz Austrije, a u Hrvatsku ga je preuzeo Savez izviđača Hrvatske, nakon čega se prenosi u sve dijelove zemlje.

Prilikom susreta u Domu Zadarske županije istaknuta je simbolika Betlehemskog svjetla kao poruke mira, nade i zajedništva, osobito uoči božićnih blagdana.

– Hvala vam što ste donijeli svjetlo u našu županiju i unijeli toplinu u ove blagdanske dane. Neka nas svjetlo i mir koje nosite podsjete na važnost zajedništva, međusobnog poštovanja i osmijeha. U ovim izazovnim vremenima posebno nam je potrebno Betlehemsko svjetlo kao simbol mira, nade i optimizma – poručio je župan Bilaver.

Dodao je kako živimo u vremenu ratnih sukoba koji, nažalost, u ovoj godini nisu zaobišli ni Svetu zemlju iz koje Betlehemsko svjetlo potječe, izrazivši nadu da će i tamo uskoro zavladati trajni mir.

– Hvala mladim izviđačima i njihovim voditeljicama na sudjelovanju u ovoj inicijativi. Paljenje i dijeljenje Betlehemskog svjetla mira podsjeća nas da ljudi dobre volje jedni drugima žele mir i dobro te da je zadatak svih nas širiti prijateljstvo i mir među ljudima – istaknuo je župan.

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

“ZADAR PO MJERI ČOVJEKA” / U Kneževoj okrugli stol o dnevnim boravcima za starije osobe

Objavljeno

-

By

foto: Saša Čuka

Tema skupa je potreba za dnevnim boravcima za osobe starije životne dobi, uz predstavljanje najnovije knjige prof.dr.sc.prim. Veljka Đorđevića

Upravni odjel za socijalnu skrb i zdravstvo u suradnji s Odjelom za zdravstvene studije Sveučilišta u Zadru i Edukacijskim centrom Europskog instituta za medicinu usmjerenu prema osobi organizira okrugli stol, uz predstavljanje knjige “Pietrov san”. 

Također će se podijeliti aktualne i buduće aktivnosti Edukacijskog centra Europskog instituta za medicinu usmjerenu prema osobi „Čovjek je čovjeku lijek“, kao i prijedlozi povezivanja s projektima u području zdravstva i socijalne skrbi.

Mjesto održavanja: Koncertna dvorana Kneževe palače, Poljana Šime Budinića, Zadar

Datum: 15. prosinca 2025. g. (ponedjeljak)

Vrijeme: 17:00 – 19:00 sati

Broj mjesta je ograničen, zbog toga je potrebna potvrda dolaska do 12. prosinca 2025. godine na email:

 kdukaglav21@unizd.hr   (doc.dr. sc. Klaudia Duka Glavor)           

 mladen.klanac@grad-zadar.hr  (Pročelnik Mladen Klanac)

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu