ZADAR / ŽUPANIJA
U OŠ Sv. Filip i Jakov u iznosu od 64.972,50 eura postavljene tribine i sportski semafor
Tribine su duljine 36m i kapaciteta 250 do 300 sjedećih mjesta, a sportski semafor visoke kvalitete i performansi sa CIBA certifikatom.
U OŠ Sv. Filip i Jakov ovih je dana okončana nabava i montaža teleskopskih ormarnih tribina i sportskog semafora. Tribine su duljine 36m i kapaciteta 250 do 300 sjedećih mjesta, a sportski semafor visoke kvalitete i performansi sa CIBA certifikatom.
Ukupna vrijednost investicije iznosi 64.972,50 eura a sredstva su osigurale Općina Sveti Filip i Jakov te udruga “Napredak” iz Sv. Filip i Jakova.
“Ovim je naša sportska dvorana stekla uvjete za održavanje sportskih natjecanja na najvišem nivou, što ima veliku važnost kako za našu školu, tako i za širu zajednicu”, rekla je Gordana Kurtov, ravnateljica OŠ Sv. Filip i Jakov.
Izvor: bnm portal
ZADAR / ŽUPANIJA
UZ ZADARSKI DOČEK / Pjesma T. M. Bilosnića treneru Sigurðssonu
Dagur Sigurðsson
Sad pjevam ime sjevera sina saga i vjetra
gdje led rađa vatru a tišina čeliči duh
o čovjeku kratkih riječi i dugih planova
čije ime znači dan
svjetlo u dvoranama
Dan Sigurdsson ime koje traje u ritmu lopte i daha
rukomet je zakon kretanja
korak udar pad i ustajanje
pa opet bez izgovora
On kuje momčad kao Hefest broncu
svaki pas je zakon a skok zakletva
obrana štit je podignut za bratstvo
I nitko nije veći od linije od šest metara
nitko manji od zadatka
A kad pobijedi pogleda dalje
kad izgubi ostane
čast mu je mjera
rad mu je himna
areté je put a ne plijen
On sudbinu uči u tišini crtanja
dok hoda uz liniju vremena
(koju drugi zovu aut-linijom)
U tišini sjevera rođen je čovjek čije je ime dan
Dagur koji se ne ponavlja
kao sport koji se ne glumi
i snaga koja se ne prodaje
O časti on ne pregovara
jer nije to samo utakmica
to je dan
to je Dagur Sigurdsson koji ne viče na sudbinu
on je proučava
i poput Borgesovoga čuvara knjižnice
zna da je znanje beskonačno
a teren ograničen
i čast jedina taktika koja ne zastarijeva
Tomislav Marijan Bilosnić
Zadar, 30. siječnja 2025.
ZADAR / ŽUPANIJA
OBAVIJEST / U četvrtak bez vode dio Kožina i 10 ulica u Zadru
Zbog radova na vodoopskrbnom sustavu, dana 05.02.2026. (četvrtak) u vremenu od 09:00 h do 14:00 h opskrba vodom će biti privremeno obustavljena u gradu Zadru u slijedećim ulicama:
• Prilaz Matice Hrvatske
• Kralja Tvrtka
• Đure Marušića
• Deana Nikpalja
• Milana Šufflaya
• Bonifacija Perovića
• Ulica Tokšinih
• Skadarski Prolaz
• Obrovački Prilaz
• Josipa Eugena Tomića
Ujedno, zbog izvođenja građevinskih radova tvrtke Europrojekt d.o.o., dana 05.02.2026. (četvrtak) u vremenu od 08:00 h do 15:00 h opskrba vodom će biti privremeno obustavljena u mjestu Kožino, predio Primorje.
ZADAR / ŽUPANIJA
Potpisan ugovor – u Zadar stiže 13 električnih autobusa
U Maloj vijećnici Grada Zadra potpisan je ugovor između tvrtke Liburnija d.o.o. i tvrtke Novatec d.o.o.
Nakon što je prošloga tjedna u Zagrebu potpisan ugovor za dodjelu bespovratnih sredstava za sufinanciranje nabave vozila na alternativni pogon, u Maloj vijećnici Grada Zadra danas je potpisan ugovor između tvrtke Liburnija i tvrtke Novatec koja će zadarskoj Liburniji isporučiti električne autobuse.
Riječ je o projektu sufinanciranom u okviru Nacionalnog plana oporavka i otpornosti pod nazivom “Nabava vozila na alternativni pogon za javni gradski i prigradski linijski promet”, koji za cilj ima dekarbonizaciju javnog prijevoza.
“Za Zadar ovaj ugovor znači nabavu 13 novih električnih gradskih niskopodnih autobusa ukupne vrijednosti 7,6 milijuna eura. Ovo je prvi put da se u sustav javnog prijevoza u Zadru uvode električna vozila“, istaknuo je direktor tvrtke Liburnija Slobodan Erslan.
Predstavnici tvrtke Novatec naglasili su kako je riječ o autobusima koji su projektirani za gradske uvjete, s minimalnim dometom od 300 kilometara bez dodatnog punjenja.
“Servisiranje električnih autobusa i do 40% je jeftinije od dosadašnjeg servisa autobusa koji nisu električni”, rekao je Vladimir Peršić, direktor tvrtke Novatec te naglasio kako je Zadar idealan grad za prometovanje električnih autobusa te da će autobusi biti isporučeni u dogovorenom roku.
Zadovoljstvo potpisanim ugovorom nije krio ni gradonačelnik Zadra Šime Erlić.
“Nabava novih vozila u cijelosti se financira iz EU fondova, a dolaskom novih električnih autobusa stvaraju se pretpostavke za sigurniju i stabilniju razinu usluge za građane. Modernizacija voznog parka i poboljšanje javnog prijevoza iznimno su nam važna. U sklopu ITU mehanizma rekonstruirat ćemo i obnoviti Autobusni kolodvor, a ulažemo i u Park&Ride sustav”, kazao je gradonačelnik Šime Erlić.
-
magazin3 dana prijeŠPICA!
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prijeMORATE U SPIZU? Danas u Zadru rade samo ovi marketi…
-
Hrvatska4 dana prijeDELTA LOGISTIC INTERNATIONAL / Ante Gotovina ušao u novi biznis: Pridružio se tvrtci generala Čermaka
-
magazin4 dana prijePrevisoki računi za grijanje? Provjerite radite li ove pogreške






