magazin
VELIKA GORICA / Zadarske Geste opet u finalnoj večeri Susreta hrvatskih plesnih ansambala!
Hrvatski sabor kulture kao krovna udruga kulturno-umjetničkog amaterizma u RH organizator je 34. Susret hrvatskih plesnih ansambala koji će se danas 26. 11. 2023. održati u dvorani Gorica Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica s početkom u 17.30 sati.
Velikogoričkoj publici će se predstaviti oko 300 plesača unutar 17 ansambala iz cijele Hrvatske te gostujuća skupina iz Slovenije s ukupno 27 koreografija izabranih na Natječaju koji je prethodio Susretu.
Tema ovogodišnjeg Susreta je Ples i slikarstvo, a drugi dio programa je prema slobodnom izboru. Sudionici programa dolaze iz Velike Gorice, Siska, Zagreba, Varaždina, Čakovca, Koprivnice, Osijeka, Požege, Karlovca, Rijeke, Zadra i Maribora, a program će voditi poznati mladi plesač i umjetnik Endi Schrötter. Nakon izvedbe gostiju iz Maribora povest će razgovor s publikom.
Po održanim izvedbama, tročlano stručno povjerenstvo u sastavu Adrijana Barbarić Pevek, dr. sc. Tuga Tarle i Edita Gorski će dodijeliti Nagradu za najbolju ideju, Nagradu za najbolju koreografiju, Nagradu za najbolju izvedbu i Nagradu za najbolji kostim/scenografiju te održati okrugli stol s voditeljima skupina.
Naše Gestice će se predstavi koreografijom Vjera koju smo premijerno izveli kao ulomak cjelovečernje predstave To malo klupko Vjere. Jako smo sretni što smo kao dugogodišnji član Hrvatskog sabora kulture i ove godine među najuspješnijim ansamblima. Plesačice koje nastupaju su jedna od najstarijih skupina u Gesti koje su članovi već preko deset godina. Ono što me jako veseli je činjenica kako kroz ples ova djeca stvaraju prijateljstva koja ih vežu za cijeli život, ples je dio njihova djetinjstva i odrastanja i kroz djelovanje udruge stvaramo ne samo plesače, već i sutra plesnu publiku. Tko jednom osjeti ljepotu i čari plesa nosi to do kraja života. Mislim da je to najveći uspjeh našeg djelovanja. Osim kroz ples djecu odgajamo i kroz glazbu, ali i kroz bitne životne vrijednosti koje im želimo ostaviti u nasljeđe, kazala je Nena Jurišić.
Uz ovo putovanje kompletan ansambl trenutno priprema novu premijeru Božićna trapula koju će premijerno izvesti 18.prosinca u HNK-a Zadar. Autor predstave i koreograf je umjetnička voditeljica Nena Jurišić, autor režiju potpisuje Sanja Grgina. Bit će to jubilarna pedeseta predstave naše Geste.
magazin
ADVENT U KAZALIŠTU / U utorak u HNK Zadar hit komedija “Infišacije”
U utorak, 9. prosinca u 20:00 sati u Hrvatsko narodno kazalište Zadar na predstavu INFIŠACIJE, novu hit komediju HNK Zadar koja je prema prvim reakcijama publike i medija u studenom 2025. osvojila srca publike. Predstava je dio programa „Advent u kazalištu”.
Očekuje vas večer puna smijeha, a nakon predstave i druženje u maloj dvorani HNK Zadar uz promotivne cijene pića u suradnji s Cheers on Wheels, uz iznenađenja i nagradne igre. Nagrade će biti nasumično podijeljene pa vas možda dočekaju upravo na vašem sjedalu!
HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE ZADAR
Petra Mrduljaš prema Pohvali ludosti Erasma Rotterdamskog i Stephenu Berkoffu
INFIŠACIJE
Režija: Dražen Ferenčina
Igraju: Alen Liverić, Žana Bumber, Dominik Karakašić, Isidora Ferenčina, Mimi Zadarski
Pogledajte komediju koja istražuje ponor između stvarnosti i želja.
Ulaznice su dostupne online putem sustava Eventim.hr
👉 https://www.eventim.hr/eventseries/predstava-infisacije-4029632/
te na blagajni HNK Zadar.
magazin
VEČERAS NA ADVENTU: Na Zoraniću Kuzma & Shaka Zulu; na Tržnici DJ Boris i DJ Papa Gogo a.k.a. Stari Jarac
Prije više od tri desetljeća izašao je prvi album kultnog splitskog benda „Kuzma & Shaka Zulu”, a večeras u 21 sati nastupit će na Trgu Petra Zoranića na „Adventu u Zadru”. Iako Sašu Kuzmića i Galilea Tajča glazbeni kritičari opisuju kao rap-reggae-italo i disko izvođače, pokušavajući opisati prepoznatljivi zvuk splitskog dvojca te partijanersku ekipu, đireve i sitne splitske kriminalce kao junake i ambijent njihovih pjesama, za prepoznavanje je dovoljno samo nabrojati neke od njihovih najvećih hitova koji su obilježili domaću estradu. „Jedna mala Iva”, „Ruke gore”, „Vozimo se, vozimo”, „U mojoj ulici”, „Prva liga”, „Puknuta ekipa”, pa do najnovije „Tutapatike”, već tri desetljeća na radost fanova svih generacija nude slatki ekstrovertirani eskapizam „Kuzme & Shaka Zulua”. Nižu se slike Splita iz osamdesetih i devedesetih prošlog stoljeća, bezbrižan život, ljeto u kvartu, toplina noći uz more ili sve ono što je potrebno da prohladnu prosinačku večer učini posebnom i toplijom.
„Bolje prolazimo u Zadru nego u Splitu”, kazao je jednom Kuzmić opisujući atmosferu na zadarskim nastupima od klupskih koncerata do lanjskog Meat Me festivala. Evo ih i na zadarskom Adventu u 21 sati. Ulaz je slobodan, a događaj organiziraju Grad Zadar i zadarska Turistička zajednica.
Večerašnji program nudi još predstavu Sveti Nikola u 18 sati na Tržnici, dok u sklopu Božićnog gramofona, također na pijaci, od 20.30 sati nastupaju DJ Boris (Hedera) te pionir hrvatske house scene i DJ veteran Papa Gogo a.k.a. Stari Jarac.
magazin
FOTOGALERIJA / Nastup Jure Brkljače na Adventu u Zadru
-
magazin3 dana prijeFOTOGALERIJA / Gastro turneja po adventskim kućicama u Zadru, 4. dio – đir po Božićnom gramofonu na Pijaci
-
magazin4 dana prijeMJESEČNI HOROSKOP ZA PROSINAC: Jarac ubire plodove svog truda, Vodenjak upoznaje posebnu osobu!
-
ZADAR / ŽUPANIJA2 dana prijeFOTOGALERIJA / Svečani domjenak u OB Zadar za djelatnike koji su otišli u mirovinu
-
Hrvatska4 dana prijeVUKOSAV, PEDIĆ, FRANCIŠKOVIĆ, VUČAK-LONČAR… / Objavljen je godišnji popis: Ovo su najbolji doktori i doktorice u Zadru i u Hrvatskoj…







