Connect with us

Nekategorizirano

FOTOGALERIJA / Župan Longin primio nagrađene učenike

Objavljeno

-

U petak, 16. lipnja 2023. godine župan Božidar Longin primio je u dvorištu Doma Županije učenike koji su osvojili jedno od prva tri mjesta na državnim natjecanjima i one koji su pozvani na državne smotre, i to iz onih natjecanja i smotri koja su evidentirana u katalogu natjecanja i smotri, odnosno vremeniku Agencije za odgoj i obrazovanje, Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i Hrvatskog školskog sportskog saveza.

„Pozvali smo vas ovdje kako bismo vam pokazali da vaši uspjesi nisu neprimijećeni. Hvala vam što ste uspjeli pronaći volju, vrijeme i motivaciju za dodatni rad i od srca vam čestitam na uspjesima koje ste postigli.

Kao župan ponosan sam na svaku mladu osobu iz naše županije koja pokaže da može više i bolje. Vaš trud dokazuje da se ne moramo bojati budućnosti jer ćemo ju predati vama.

Drage mentorice i mentori, premda su nam djeca u fokusu, svi itekako dobro znamo da njihovih uspjeha ne bi bilo bez vašega, prije svega prepoznavanja talenta, a zatim i vodstva; bez one smirene i sigurne ruke koja ih je vodila prema stjecanju novih znanja i vještina.“- rekao je u obraćanju župan Božidar Longin.

Među ovogodišnjim uspješnim učenicima koji su osvojili jedno od prva tri mjesta na državnim natjecanjima, osim u nastavnim i strukovnim predmetima, tradicionalno je bilo i puno sportaša, a novost su dvije klape koje su osvojile 2. i 3. mjesto na natjecanju dječjih klapa. Drugu nagradu – srebrni grdelin u B kategoriji osvojila je klapa Feral čiji su članovi učenici Gimnazije Vladimira Nazora, Prirodoslovno-grafičke, Škole primijenjene umjetnosti i dizajna i Osnovne škole Bartula Kašića, a koju vodi Iva Mustać-Klarić. 3. nagradu -brončani grdelin na istom natjecanju osvojila je klapa Riva u kojoj pjevaju učenici iz Gimnazija Vladimir Nazor i Franjo Petrić i Osnovne škole Šimuna Kožičića -Benje koju vodi Marija Vičević.

 

Nekategorizirano

VIŠNJIK: Obavijesti za posjetitelje koncerta Tragom Olivera

Objavljeno

-

By

Organizator koncerta Tragom Olivera, koji će se održati u subotu, 2. prosinca 2023. u Dvorani Krešimira Ćosića na Višnjiku, informira sve posjetitelje o sljedećem:

– Početak koncerta bit će u 20 sati.
– Ulazak publike u dvoranu bit će od 19 sati.
– Ulazak u Parter – sjeverni ulaz prizemlje lijevo i desno između ulaza A i D.
– Ulazak na Tribine, Prsten i Teleskopske tribine – ulazi B i D na katu.
– Molba svim posjetiteljima: Dođite na vrijeme da biste izbjegli možebitne gužve i zastoje na parkiralištima ili komunikacijama prema dvorani!

 
Nastavi čitati

Nekategorizirano

DALMATINSKI CIKLUS NA SVEUČILIŠTU / U srijedu Dubrovački simfonijski orkestar, Lovro Merčep i hrvatski skladatelji

Objavljeno

-

By

Koncertom Dubrovačkog simfonijskog orkestra u srijedu, 8. 11. u Svečanoj dvorani Sveučilišta u 20 sati nastavlja se Dalmatinski ciklus, zajednički projekt Koncertnog ureda Zadar, Koncertne dvorane Hrvatski dom Split i Dubrovačkog simfonijskog orkestra realiziran uz potporu Ministarstva kulture i medija RH kojim se kreira novi program i razmjena gostovanja ansambala i glazbenika koji djeluju u navedenim gradovima.  

Program je sastavljen od djela hrvatskih skladatelja – uz Zaboravljene muzike Dubravka Detonija i Pintarichiane, suite za gudače Borisa Papandopula, na programu su i dva koncerta za saksofon i gudače – Pavla Dešpalja te mladoga dubrovačkog skladatelja Ivana Končića, u kojima kao solist nastupa Lovro Merčep, laureat brojnih državnih i međunarodnih natjecanja koji se školovao u Zagrebu, Amsterdamu, Lyonu i Versaillesu. Dubrovački simfonijski orkestar 2023. godine obilježava 98. obljetnicu aktivnog rada. Popis odsviranih koncerata iznimno je opširan i uključuje turneje po Europi, SAD-u i Indoneziji. Od prosinca 2020. godine na mjestu šefa dirigenta je maestro Ivan Hut.  

Ulaznice se prodaju putem interneta na adresi kuzd.mojekarte.hr kao i na info-pultu Providurove palače, u ponedjeljak, utorak i srijedu, od 11-13 i 18-20 sati, s time da sat vremena uoči koncerta blagajna seli u koncertni prostor. 

Sve informacije možete pronaći i na web stranici www.kuzd.hr. S nestrpljenjem vas očekujemo na svim programima!

 
Nastavi čitati

Nekategorizirano

IMATE JOŠ KUNA? HNB podsjeća da ih u bankama, Pošti i Fini možete mijenjati samo do kraja godine

Objavljeno

-

By

Hrvatska narodna banka (HNB) u četvrtak je podsjetila da rok za zamjenu kuna u eure poslovnicama banaka, Hrvatske pošte i Fine ističe 1. siječnja 2024., a od sljedeće godine zamjena će biti moguća samo u HNB-u.

HNB će trajno mijenjati novčanice kune, dok će se kovanice moći zamijeniti u roku od tri godine od dana uvođenja eura, odnosno najkasnije do 31. prosinca 2025.godine, ističu iz središnje banke.

Iz HNB-a ističu i da se nakon povlačenja kovanice kune čuvaju u objektu u vojarni Croatia do proteka roka zamjene od tri godine.

Novčanice kune, pak, paralelno s povlačenjem iz optjecaja pohranjuju se u trezore HNB-a te se sukcesivno uništavaju na sustavima za obradu novčanica koji imaju mogućnost njihovog uništavanja i koji broje svaki izrezani primjerak.

Na dan 31. listopada ove godine od 500.000.000 komada novčanica koje su bile u optjecaju javnost, građani i poslovni subjekti vratili su njih 436.200.000, odnosno 87 posto, ali od 3 milijarde kovanica u optjecaju vratilo se tek 742.000.000, odnosno 25 posto.

Na dan 30. listopada ove godine u optjecaju je bilo 4,85 milijarde kuna, što znači da je to preostala količina gotovog novca kune koju još naši građani trebaju zamijeniti.

Iz HNB-a navode da ako se taj podatak usporedi s podatkom s kraja prošle godine, kada je u optjecaju bilo 14,7 milijardi kuna, riječ je o smanjenju od oko 67 posto.

Napominju i da, unatoč tome što se količina gotovog novca smanjuje dosadašnja iskustva zemalja koje su uvele euro pokazuju da se nikada ne zamijeni cjelokupan gotov novac bivše valute.

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi

U trendu