Connect with us

Sport

93:91 Zadar svladao Borac u produžetku

Objavljeno

-

foto: KK Zadar/Facebook

Košarkaši Zadra slavili su na gostovanju u Čačku protiv domaćeg Borca s 93-91 (18-22, 22-17, 23-27, 20-17, 10-8) u utakmici 4. kola ABA lige i trenutačno se probili na drugo mjesto na ljestvici.

U utakmici koju je bolje započeo Borac i u 7. minuti imao 11 koševa prednosti, Zadar se brzo oporavio i do poluvremena došao do minimalne prednosti. Zadrani su u napetoj završnici “preživjeli” dva šuta za pobjedu Borca na kraju osnovnog dijela utakmice, kao i pokušaj za tricu na kraju produžetka.

Kod Zadra je ponovno prvo ime bio Luka Božić s 27 koševa, 11 skokova i sedam asistencija, a ukupnu statistiku mu je pokvarilo čak 11 izgubljenih lopti. Odlično ga je pratio Dario Drežnjak s 19 poena i sedam skokova. Sani Čampara je ubacio 12 koševa, Antonio Jordano 11, a Juan Davis 10.

Kod Borca je Aleksa Novaković bio prvi strijelac sa 17 poena, ali je na kraju produžetka promašio tricu za pobjedu.

Zadar je bio bolji u gotovo svim statističkim pokazateljima, ali je 19 izgubljenih lopti dalo priliku Borcu da se bori za svoju prvu pobjedu u ovoj sezoni.

Zadar je s učinkom 3-1 na drugom mjestu, iza Budućnosti, a ispred Igokee koji imaju isti učinak. Borac je u skupini tri momčadi s četiri poraza, u kojoj je i Split koji je u nedjelju poražen na svom terenu sa 68-77 od Igokee. Cibona je, poput Zadra, slavila u produžetku sa 100-93 na gostovanju kod Mege.

ABA liga – 4. kolo

Mega – Cibona 93-100 (produžetak)

Split – Igokea 68-77

Borac – Zadar 91-93 (produžetak)

C. zvezda – FMP (pon, 18.00)

Mornar – Partizan (pon, 21.00)

Odigrano u subotu:

MZT – Stud. centar 92-79

Budućnost – C. Olimpija 80-74

Ljestvica

 1. Budućnost 4 3 1 328-268 7

 2. Zadar 4 3 1 376-348 7

 3. Igokea 4 3 1 337-313 7

 4. Partizan 3 3 0 288-237 6

 5. FMP 3 3 0 265-233 6

 6. Cibona 4 2 2 356-383 6

 7. Cedevita Olimpija 3 2 1 267-238 5

 8. Mornar 3 2 1 279-265 5

 9. Studentski centar 4 1 3 325-363 5

10. MZT Skoplje 4 1 3 299-347 5

11. Crvena zvezda 2 2 0 156-132 4

12. Mega 4 0 4 335-373 4

13. Borac Čačak 4 0 4 334-366 4

14. Split 4 0 4 277-356 4

 

Sport

PK JADERA: Dvije medalje i niz osobnih rekorda s regionalnog PH

Objavljeno

-

By

28./29.01.2023. u Šibeniku na 25m bazenu Crnica održano je Kadetsko i mlađe kadetsko regionalno prvenstvo Regije 1 (Dalmacija). Natjecanje je održano u 3 dijela, a u konkurenciji 226 najboljih plivača i plivačica iz 12 klubova naše regije pod vodstvom trenera Marijana Čuline, prof. i Ante Džaje, prof. boje PK Jadere je branilo 13 članova.

U konkurenciji kadeta nastupili su: Gabriel Bušić, Jelena Šimunac i Vito Vukoša dok su u kategoriji ml kadeta plivali: Jana Batur, Antonio Dobrić, Niko Milin, Noa Miočić, Tin Mršić, Toni Mršić, Marcel Prenđa, Marin Šimičević, Cvita Vlatković i Jakov Vučenović.

Cvita Vlatković

Cvita Vlatković (2011) je s vremenom 3:22.25 doplivala do brončane medalje u disciplini 200m leđno, a među 10 najbržih ml. kadetkinja u Dalmaciji plasirala se u disciplinama 100m leđno gdje je s vremenom 1:34.69 zauzela 6 mjesto i u disciplini 50m leđno gdje je do 9 mjesta doplivala s vremenom 43.04.

Posebno smo ponosni na brončanu medalju koju je osvojila muška ml. kadetska štafeta u disciplini 4x100m slobodno s vremenom 5:11.86, kažu u Jaderi.

Ekipa u sastavu Noa Miočić (2011), Tin Mršić (2011), Toni Mršić (2011) i Marcel Prenđa (2011) je dala sve od sebe te su svi isplivali osobne rekorde na 100m.

Tako su redom dionicu od 100m isplivali sa vremenima: Noa Miočić – 1:16.97, Tin Mršić – 1:18.16, Toni Mršić – 1:19.56 i Marcel Prenđa 2011 – 1:17.17.

Većina Jaderinih članova isplivala je osobne rekorde u svim disciplinama u kojima su nastupili, a među 10 najbržih u regiji plasirali su se:

Tin Mršić (11) – 100m prsno (1:35.75) 4.mjesto, 200m prsno (3:27.60) 4.mjesto, 50m prsno (45.07) 5.mjesto, 200m slobodno (3:02.29) 10.mjesto

Marcel Prenđa (11) – 200m mješovito (3:16.37) 4.mjesto, 100m leptir (1:37.31) 8.mjesto, 200m prsno (3:42.01) 10.mjesto

Antonio Dobrić (11) – 200m prsno (3:29.95) 5.mjesto, 100m prsno (1:37.33) 6.mjesto, 50m prsno (45.80) 6.mjesto, 50m slobodno (33.81) 7.mjesto, 200m leđno (3:09.73) 9.mjesto

Noa Miočić (11) – 100m leptir (1:33.84) 6.mjesto, 100m prsno (1:42.46) 9.mjesto, 50m leđno (41.27) 10.mjesto

Toni Mršić (11) – 100m mješovito (1:30.96) 8.mjesto, 200m leđno (3:10.06) 10.mjesto, 50m prsno (47.72) 10.mjesto

Jana Batur (12) – 50m leptir (46.26) 8.mjesto

Cvita Vlatković (12) – 50m leđno (43.04) 9.mjesto.

 
Nastavi čitati

Sport

JUNIORSKE UZDANICE Početak sezone AK Alojzije Stepinac iz snova, David Dragaš viceprvak Hrvatske

Objavljeno

-

By

Nova sezona Atletskog kluba Alojzije Stepinac iz Zadra započela je sjajnim rezultatima ostvarenim na Prvenstvu Hrvatske za juniorke i juniore u Zagrebu.

David Dragaš je osvojio srebrno odličje u troskoku s rezultatom 12.68 m dok je u skoku u dalj bio četvrti s osobnim rekordom 6,03 m. Malo je nedostajalo da se i Antonia Džaja u troskoku popne na postolje. Ostala je prekratka za 4 cm, skočila je 11.43 m i natjecanje završila na 4. mjestu.

U sklopu prvenstva održan je i atletski miting na kojem su nastupili dvije kadetkinje i dva seniora AK Alojzije Stepinac.

Za kadetkinje su nastupile sestre Eva i Zara Šilić te su istrčale svoje osobne rekorde na 60 metara (Eva 8,69, Zara 8,84). Za senior su nastupili Juraj Bilaver i Filip Nimac. Juraj je istrčao 7,95, a Filip 8,37.

„Prvim nastupom ove sezone, zadovoljan sam i vidim prostora za napredak Davida i Antonije u njihovim disciplinama, što će pokazati u nadolazećim natjecanjima“, izjavio je nakon prvenstva trener uspješnih juniora Mate Bulić.

Već idući vikend na rasporedu je Otvoreno prvenstvo Grada Zagreba u atletici, a u AK Alojzije Stepinac se nadaju novim odličnim rezultatima.

 
Nastavi čitati

Sport

SPORTSKI VIKEND NA VIŠNJIKU: Košarka i odbojka

Objavljeno

-

By

Subota, 28. siječnja 2023.
KOŠARKA – Prva liga seniorke: Zadar – Gospić, pomoćna dvorana 3 u 17 sati; Prva liga seniora: O. Puntamika – Ribola, pomoćna dvorana 3 u 20 sati.
ODBOJKA – Superliga seniori: Zadar – Medicinar, pomoćna dvorana 4 u 17 sati.

Nedjelja, 29. siječnja 2023.
KOŠARKA – Međužupanijska liga U 13: ŠK Zadar – DOŠK, pomoćna dvorana 4 u 11 sati; LIKAR: Vladuli – Vodovod u 10 sati, Veterani Puntamike – Voštarnica u 11, 30 sati, Relja – Zaglav u 13 sati, sve u pomoćnoj dvorani 3; Međužupanijska liga ml. kadetkinja: Zadar – Ragusa, pomoćna dvorana 2 u 15 sati.
ODBOJKA – Međužupanijska liga ml. kadetkinja: Donat – Novalja, pomoćna dvorana 1 u 9, 15 sati; Prva B liga seniorke: Donat – Novalja, pomoćna dvorana 1 u 10, 45 sati; Međužupanijska liga kadeta: Zadar – Centrometal, u 13 sati, Varaždin – Medicinar u 13 sati, Zadar – KITRO u 14, 30 sati, Medicinar – Centrometal u 14, 30 sati, sve u pomoćnoj dvorani 1.

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi

U trendu