Connect with us

ZADAR / ŽUPANIJA

“OLUJA” NA OLIBU Slavlje domaćina na utrci u čast legendarnog pukovnika HV-a Danijela Telesmanića Dida

Objavljeno

-

Povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja na Olibu je održana druga atletska utrka pod nazivom Oluja na Olibu u čast legendarnog ratnog zapovjednika 7. Domobranske pukovnije, pukovnika Hrvatske vojske Danijela Telesmanića Dida, koji nas je napustio u lipnju prošle godine.

Pod pokroviteljstvom Zadarske županije, Grada Zadra i Mjesnog odbora Olib utrku je organizirao Atletski klub Alojzije Stepinac Zadar.

Za razliku od prošle godine kada je staza bila duga 1500 metara, ovoga puta dionica je udvostručena, a pobjede su odnijeli Olibljani Nina Babajko u ženskoj i Ante Štrambera u muškoj konkurenciji.

Druga među djevojkama bila je Casey Rogić (Olib), a treća Slovenka Marijeta Kosec. Srebrno odličje u muškoj konkurenciji osvojio je Sergio Cortet (Olib), a brončano Luka Cvitanović iz Zagreba.

‘Osim glavne utrke, održane su i one za predškolske i školske uzraste na kraćim dionicama. Cilj nam je očuvati sjećanje na ratnog heroja Danijela Telesmanića, donijeti na otok malo šušura i popularizirati atletiku kao bazični sport. Za sada nam ide jako dobro’, rekao je prvi čovjek AK Alojzije Stepinac Slobodan Miolović.

Utrke u čast Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja nastavljaju se i u dane vikenda.

Danas je na rasporedu 15. izdanje Krosa u park šumi Musapstan Zadar 2022.

Organizaciju potpisuje Klub atletskih veterana Zadarske županije, mjesto održavanja je sjeverni ulaz u park šumu nasuprot mjesta Crno, dužina staze 5 km, a start u 19 sati. Po sedam je kategorija u muškoj i ženskoj konkurenciji, najbolji po kategorijama će biti nagrađeni odličjima, a ukupni pobjednici peharima.

Završni čin produženog svečarskog atletskog vikenda dogodit će se u nedjelju 7. kolovoza kada će se kod dvorane Krešimir Ćosić na Višnjiku na certificiranoj stazi dugoj 5 km trčati 11. utrka Pozdrav Domovini i to u deset kategorija. Na programu su i dječje utrke na 150, 300 i 400 metara. Početak je u 19 sati.

Kros u park šumi Musapstan i utrka Pozdrav Domovini zajednički čine Kup Oluje čiji će se pobjednici dobiti zbrajanjem vremena obiju utrka.

 
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

ZADAR / ŽUPANIJA

IZ NADBISKUPIJE / Nadbiskup Zgrablić predvodi polnoćku u katedrali, te mise na Božić i na staru godinu

Objavljeno

-

By

Misu polnoćku na Badnjak, u srijedu, 24. prosinca, u katedrali sv. Stošije u Zadru predvodi zadarski nadbiskup Milan Zgrablić, priopćeno je iz Nadbiskupije.

Na svetkovinu Božića, u četvrtak, 25. prosinca, svečano misno slavlje u 11 sati u katedrali sv. Stošije u Zadru predvodi zadarski nadbiskup Milan Zgrablić.

Misu zahvalnicu za proteklu građansku godinu u srijedu, 31. prosinca, u katedrali sv. Stošije u Zadru s početkom u 18 sati predvodi zadarski nadbiskup Milan Zgrablić.

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

FOTOGALERIJA / VELIKO SRCE ZADARSKOG SPORTA – MLADEN MALIK BARBA: Zadarski sportaši 11. put napunili Socijalnu samoposlugu

Objavljeno

-

By

Foto: Šime Zelić

Zadarski sportaši i sportašice, sportski djelatnici, novinari, navijači, rekreativci i mnogi drugi ponovno su pokazali ono najbolje od sebe. Po 11. put održana je humanitarna akcija za Socijalnu samoposlugu Zadar u organizaciji zadarske sekcije Hrvatskog zbora sportskih novinara i Udruge Jakov Zadranin, koja od ove godine nosi naziv Veliko srce zadarskog sporta – Mladen Malik Barba, u spomen na velikog novinara, prijatelja sporta te nadasve čovjeka, koji nas je prerano napustio početkom godine.

– Mladen je bio čovjek koji je od prvog dana bio uz nas i koji je svojim djelovanjem obilježio, ne samo zadarski sport, nego i društvo u cjelini, tako da je ovo najmanje što možemo napraviti njemu u čast – rekao je Željko Kapelari, predsjednik zadarske sekcije HZSN-a i dodao:

– Ponosan sam i sretan što jedna lijepa priča ide dalje, evo već 11 godina zaredom. Odaziv je ponovno odličan, uključilo se mnoštvo sportaša, klubova, navijača, obitelji, škola… Mnogo je i onih koji trenutačno nisu u Zadru, ali uvijek pronađu način kako da pomognu. Svima od srca zahvaljujem. Najvažnije od svega je da onima, kojima je potrebna pomoć, barem malo uljepšamo nadolazeće blagdane. Posebno hvala gospodinu Igoru Blaslovu i njegovoj supruzi Tanji, koji već dugi niz godina vode ovu priču, kao i svim volonterima koji pomažu. To su ljudi koji čine ovaj svijet boljim mjestom.

Udruga Jakov Zadranin ove je godine od Grada Zadra dobila novi prostor, na adresi Branimirova obala 18, gdje svi željni dobrih djela mogu doći i donirati osnovne životne potrepštine.

– Prvi put smo u ovom prostoru, koji će nam itekako dobro doći i zahvaljujem Gradu Zadru što nam je izašao u susret po tom pitanju. A što reći o ovoj akciji sportaša, a da već nije rečeno. Moj prijatelj Željko je uporan, kao i svi mi i baš nikada ne odustaje, tako da smo došli već do 11. akcije. Hvala svima koji su na bilo koji način pomogli i pomažu tijekom cijele godine. Lijepa je spoznaja da naši sugrađani u potrebi nisu sami – istaknuo je Blaslov, napominjući da akcija neće stati samo na današnjem danu.

– Sredstva ćemo prikupljati do petka, a onda smo svaki radni dan od 10 sati ovdje za naše korisnike. Popriličan broj njih već to zna, ali važno nam je da se pročuje da smo na novoj adresi. Naravno, svi koji žele donirati mogu to i dalje učiniti. Ako nismo u prostoru, sve informacije mogu dobiti na broj 098 338 687. Želim svima sretne i ugodne blagdane.

A darivali su danas zaista mnogi: KK Zadar, KK Aleta Puntamika, KK Diadora, KK Sukošan, KK Jazine Arbanasi, KK Zara, KK ABC, Veterani KK Pet bunara, Muzej zadarske košarke, Grad košarke, KKOI Zadar, NK Zadarnova, NK Abeceda, NŠK Sv. Mihovil, ŽNK Donat, Športska zajednica Grada Zadra, Grad Zadar, Zadarska županija, Hrvački klub Zadar, Teniski klub Zara, Teniska liga rekreativaca Zadarske županije, Veslački klub Jadran, HRT Radio Zadar, Mesnica Gobin, Boksački klub Zadar, Jedriličarski klub Uskok, JK Sv. Krševan, Zara Dental Centar, RK Zadar 1954, VK Zadar 1952, KSV Zadar 2011, Atletski sportski klub Zadar, Pomorska škola Zadar, Osnovna škola Bartula Kašića, Plivački klub Zadar, Plivački klub Jadera, MNK Plovanija, Triathlon klub Zadar, Boksački savez Zadarske županije, Jiu jitsu klub Zadar, POK Zadar, Ivan Legati, Ivica Radoš, Emanuel Ćosić, Tomislav Rogić, Blaško Čikarela, Ante Šale, Aron Matošević, Davor Pekota, Dado Burčul, Davor Dujić, Luka Lovre Klarica, Ivan Vraneš, Vedran Ješe, obitelj Franov, Frane Ikić, Filip Šestan, Tea i Martin Vulić, Tomislav Hordov, Ante Verunica, Matej Neveščanin, Josip Miliša, obitelj Fantela, Rok Stipčević, Mladen Šare, Šime Bajlo, Šerif Alli, Domagoj Babin…

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

DONACIJA ERSTE BANKE OB ZADAR / Osiguran monitoring pacijenata s moždanim udarom

Objavljeno

-

By

U blagdanskom ozračju nade i zajedništva, naš partner Erste banka, nastavlja tradiciju darivanja Općoj bolnici Zadar. Ove su godine osigurali financijska sredstva u iznosu od 27.000,00 eura za kupnju sustava centralnog monitoringa vitalnih funkcija koji uključuje šest monitor uređaja povezanih s centralnim nadzornim sustavom, a koji je instaliran na Odjel za neurologiju.

„Ova donacija, ovaj izuzetno vrijedan božićni poklon, predstavlja značajan iskorak u još kvalitetnijem i uspješnijem provođenju zdravstvene zaštite na našem Odjelu. Monitori koje smo dobili služe za praćenje vitalnih funkcija pacijenata s moždanim udarom, konkretno srčanog ritma, krvnog tlaka i saturacije krvi s kisikom. Svi su monitori spojeni s centralnom jedinicom, što nam je od velike pomoći jer sada iz jedne prostorije možemo pratiti sve pacijente, odnosno njihove vitalne funkcije. Novi monitori i sami alarmiraju ukoliko dođe do poremećaja srčanog ritma. Dosada smo imali tri monitora, pa nismo mogli uvijek monitorirati sve pacijente već smo se tu oslanjali na papirnati EKG zapis i odličnu suradnju s našim kardiolozima“, kazala je Nikolina Narančić Knez, dr.med., v.d.voditelja Odjela za neurologiju.

„Srce nam je puno uvijek kada možemo pomoći Općoj bolnici Zadar, ustanovi koja brine o zdravlju žitelja Zadarske i susjednih nam županija. Iz godine u godinu naša bolnica vidljivo napreduje, a činjenica da smo dio tog procesa itekako nas raduje“, istaknuo je Krešimir Marinović, direktor Komercijalnog centra Zadar.

Odjel za neurologiju Opće bolnice Zadar u prosjeku dnevno zaprimi jednu do dvije osobe koje dožive moždani udar. Nažalost, u posljednje je vrijeme među njima sve više mladih pacijenata. Za sve njih ova donacija ima izuzetan značaj te se ovim putem zahvaljujemo Erste banci!

 
Nastavi čitati

U trendu