ZADAR / ŽUPANIJA
RADNI SASTANAK NA POLUOTOKU / Erlić: “Svjesni smo da nije sve bajno”
Radni sastanak održan je u četvrtak, 30. travnja u prostorijama Mjesnog odbora
Na sastanku je bilo riječi o prometu na Poluotoku, Planu upravljanja destinacijom, uvođenju reda uoči turističke sezone, uređenju fasada, Kapetanskog parka i Trga sv. Frane.
Radnom sastanku su se na poziv Matije Jankovića, predsjednika Mjesnog odbora Poluotok, odazvali gradonačelnik Šime Erlić i zamjenik gradonačelnika Ante Ćurković, pročelnici Tomislav Korona, Hrvoje Marić, Dolores Grdović – Kalmeta, Stefani Mikulec – Perković, Sanja Jurišić te John Ivan Krstičević, direktor Čistoće, Marin Dvornik, zamjenik direktora tvrtke Obale i lučice i Josip Krnčević, direktor tvrtke Nasadi.

Matija Janković ispred Mjesnog odbora zahvalio se gradonačelniku i suradnicima na dolasku, ali i svima koji su se uključili u konstruktivnu raspravu oko problema s kojima se suočavaju građani koji žive na Poluotoku.
“Nadamo se dobroj suradnji s Gradskom upravom i nadamo se da neke stvari mogu promijeniti.”, kazao je na početku tribine Janković.
Građanima se obratio i gradonačelnik Erlić.
“Poluotok je srce našeg grada, u njemu je sazdan duh, identitet i povijest Zadra. Ovaj kvart povijesno je i baštinski bitan, ali i privlačan za brojne turiste koji dolaze. S obzirom na količinu ljudi i promet koji gravitira svakodnevno prema Poluotoku, svjesni smo problema koji svakodnevno muče građane i kako je puno izazova za organizaciju života na Poluotoku. Ova Gradska uprava ulaže mnogo u odnos s Mjesnim odborima i sada kad su napokon Mjesni odbori u funkciji i koliko god ih neki pokušavaju obezvrijediti, bez predstavnika Mjesnih odbora i samih građana teško možemo svakodnevno i učinkovito rješavati probleme svakog pojedinog kvarta. Stoga je važna naša kontinuirana komunikacija. Svjesni smo da nije sve bajno i otvoreni smo za kritike, ali i za pronalazak rješenja za probleme.”, kazao je Erlić.
ZADAR / ŽUPANIJA
RADOVI SE BLIŽE KRAJU / Zadarska Pedijatrija priprema se za povratak u svoju zgradu!
Odjel za pedijatriju Opće bolnice Zadar polako se priprema za povratak u svoju zgradu!
Podsjetimo, intenzivni radovi traju od kraja prošlog ljeta, a obuhvaćaju zamjenu vanjske stolarije, postavljanje fotonaponske elektrane, ugradnju visokoučinkovite dizalice topline zrak/voda za potrebe grijanja i hlađenja, uspostavu sustava za daljinsko očitanje potrošnje energenata i vode te povezivanje s ISGE sustavom. U sklopu projekta zamjenjuje se i postojeća unutarnja rasvjeta novom, energetski učinkovitom LED rasvjetom.
Po završetku radova uslijedit će opremanje prostorija, a dio namještaja (stolovi, ormari i fotelje) već je isporučen. Uredit će se i opremiti ukupno 18 soba za pacijente. Sukladno potrebama pacijenata i mogućnostima prostora, bit će osigurane i fotelje na razvlačenje za roditelje kako bi im se omogućio ugodniji i kvalitetniji boravak uz dijete tijekom hospitalizacije.
Dio unutarnjeg uređenja realizirat će se kroz projekt energetske obnove, dok će preostali dio financirati bolnica iz vlastitih sredstava.
Hvala svim roditeljima i pacijentima na razumijevanju i podršci tijekom proteklih mjeseci. Zajedničkim naporima stvaramo sigurniji, moderniji i ugodniji prostor za našu djecu, njihove roditelje i zdravstveno osoblje, poruka je iz OB Zadar.
ZADAR / ŽUPANIJA
OBAVIJEST: Dio Sukošana u četvrtak bez vode!
Zbog izvođenja građevinskih radova tvrtke Vodoinstalacija d.o.o., dana 18.06.2026. (četvrtak) u vremenu od 08:00 h do 13:00 h opskrba vodom će biti privremeno obustavljena u mjestu Sukošan u ulici Punta. Poteškoće u vodoopskrbi moguće su i u okolnim ulicama.
ZADAR / ŽUPANIJA
ANTWERPEN, BELGIJA / Turistička zajednica Zadarske županije se predstavila na međunarodnom MICE Cruise događanju
Turistička zajednica Zadarske županije je u suradnji s predstavništvom Hrvatske turističke zajednice za Benelux, sudjelovala na međunarodnom poslovnom networking događanju „MICE Cruise“ koje se održalo u utorak 16. lipnja 2026. u Antwerpenu u Belgiji.

Događanje je organizirala belgijska specijalizirana mreža za poslovni turizam The Contact Factory, a program se odvijao na prestižnoj jahti Grace Kelly tijekom trosatne plovidbe. Sudjelovalo je više od 30 predstavnika vrhunskih hotela, kongresnih i konferencijskih centara, incentive destinacija te međunarodnih hotelskih grupacija iz Belgije, Monaka, Švicarske, Hrvatske, Malte, Njemačke i drugih zemalja.

Uz Turističku zajednicu Zadarske županije i Hrvatsku turističku zajednicu, događanju su nazočili brojni renomirani partneri i destinacije, među kojima su Visit Monaco, Visit Malta, Monte Carlo SBM, Hilton International, Minor Hotels, Antwerp Convention Bureau, Meet in Oostende, Knokke-Heist Convention Bureau, Geneva Convention Bureau i mnogi drugi. Dodajmo kako je MICE Cruise događanje otvoreno isključivo za profesionalce iz industrije poslovnih događanja, meeting i incentive organizatore te event stručnjake, a organiziralo se u suradnji s platformom BATTOO, specijaliziranom za organizaciju poslovnih događanja.
Turistička zajednica Zadarske županije predstavila je ponudu destinacije za poslovni turizam, incentive programe, kongrese i ekskluzivna događanja, s naglaskom na autentična iskustva, prirodne ljepote, izvanrednu gastronomiju i kvalitetnu hotelsku infrastrukturu i time nastavlja aktivno promovirati Zadarsku županiju kao atraktivnu i konkurentnu destinaciju za održavanje međunarodnih poslovnih skupova i događanja. Ovakve su aktivnosti dio kontinuiranih nastojanja usmjerenih na razvoj cjelogodišnjeg turizma.
Tako je direktor Vanja Čvrljak timpovodom izjavio:
Sudjelovanje na ovom specijaliziranom MICE događanju predstavlja važnu priliku za jačanje međunarodne vidljivosti Zadarske županije na tržištu poslovnih događanja, kao i za uspostavljanje novih poslovnih kontakata s organizatorima kongresa, incentive putovanja i korporativnih događanja iz Europe i svijeta. Dio je to trajnih aktivnosti koje Turistička zajednica Zadarske županije provodi s ciljem jačanja poslovnog turizma, odnosno razvoja cjelogodišnjeg turizma.
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prijeFOTOGALERIJA IZ MASLENICE / 3. Eko akcija čišćenja podmorja u čast Vinka Šimunića – Bubnja
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prije(NE)RADNI DANI / Evo gdje danas u spizu…
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prijeFOTO / S. Katarina Teskera izabrana za novu opaticu benediktinskog Samostana sv. Marije u Zadru
-
Hrvatska3 dana prijePROGNOZA / Meteoalarm podignut na narančasti, stiže nevrijeme sa sjevera, evo gdje će najprije udariti





