ZADAR / ŽUPANIJA
FOTOGALERIJA / Konstituiran Savjet mladih Grada Zadra, za predsjednika izabran Luka Begonja
Na današnjoj konstituirajućoj sjednici Savjeta mladih Grada Zadra sa šest glasova “za” za predsjednika je izabran Luka Begonja
U Maloj vijećnici Grada Zadra danas je održana konstituirajuća sjednica Savjeta mladih Grada Zadra koju je sazvao predsjednik Gradskoga vijeća Grada Zadra Ivica Žuvela.
Za predsjednika je izabran Luka Begonja, za zamjenicu predsjednika Iva Jakopović, dok su ostali članovi Savjeta mladih: Lucian Perić, Lea Cesarec, Ervin Mešanović, Nikola Kukavica, Marko Topić, Hrvoje Ivković, Martin Rogić, Anđela Koton Težak i Antonela Batur.
S današnjim datum članovima Savjeta mladih počeo je teći mandat. Predsjednik GV-a poželio je mladima uspjeh u radu.
“Suradnja s mladima iznimno nam je bitna i mi smo vam tu na raspolaganju što god vam bude trebalo“, kazao je mladima Žuvela, predsjednik GV-a.
Na koncu konstituirajuće sjednice članove Savjeta mladih Grada Zadra došao je pozdraviti gradonačelnik Šime Erlić.
“Svi vaši prijedlozi i razmišljanja su dobrodošli. U proračunu imamo dovoljno sredstava za želje i potrebe mladih i iznimno nam je važno čuti vaš glas. Nedavno smo donijeli odluku o osnivanju Javne ustanove Centar za mlade kako bismo dobili upravljačku strukturu koja bi kontinuirano i sustavno brinula o potrebama mladih. Želimo biti grad u kojemu mladima nije dosadno i u kojem mladi žele ostati.”, kazao je gradonačelnik Erlić te poželio mladima plodonosan mandat i dobru suradnju.
ZADAR / ŽUPANIJA
(PONOVLJENI NATJEČAJ) SVEUČILIŠTE / Objavljena privremena rang lista studenata za dodjelu stipendija za deficitarna zanimanja
Povjerenstvo za dodjelu stipendija za deficitarna zanimanja studentima Sveučilišta u Zadru za akad. god. 2025./ 2026. objavilo je privremenu rang listu. Donosimo je u nastavku:
ZADAR / ŽUPANIJA
SVAKI 200 EURA / Grad Zadar postavio nove stalke za bicikle
Novi stalci za bicikle postavljeni su na deset lokacija u gradu.
Stalci za bicikle s ugraviranim Grbom Grada Zadra postavljeni su na deset lokacija u gradu, i to 16 stalaka ispred OŠ Šimuna Kožičića Benje, pet stalaka ispred OŠ Stanovi, pet stalaka ispred OŠ Zadarski otoci, pet stalaka ispred OŠ Šime Budinića, četiri stalka ispred DV Maslačak na Bulevaru, četiri stalka na Relji (kod City Galerije), 11 stalaka na Foši, 12 stalaka kod Novih vrata (ulaz u Grad/Poluotok) i pet stalaka u Ulici Leopolda Mandića (nasuprot Tri bunara).
Ukupno 67 stalaka postavljeno je radi unaprjeđenja biciklističke infrastrukture u Zadru, sukladno smjernicama Sindikata biciklista.

“Na jedan ovakav stalak mogu se vezati po dva bicikla, a takav tip vezivanja je sigurniji jer se vezuju i kotač i tijelo bicikla”, poručuju iz UO za komunalnu djelatnost i zaštitu okoliša koji u ovom projektu sudjeluju s gradskim UO za EU fondove. Stalci su postavljeni u sklopu projekta Schoolhoods iz programa Urbact IV, u kojem je Grad Zadar partner.
Cijena svakog pojedinog stalka je 200 eura.
“Zadar je grad u kojem bicikl nije alternativa nego prirodan, poželjan i svakodnevan način kretanja. Do 2030. godine planiramo izgradnju više novih biciklističkih staza, s naglaskom na povezivanje stambenih naselja, obrazovnih institucija i poslovnih zona. Sve nove i rekonstruirane prometnice imat će obvezne biciklističke koridore kao standard. Infrastruktura će biti jasno označena, usklađena s nacionalnim pravilnicima i povezana s javnim prijevozom kroz sustave Park&Ride i Bike&Ride“, kazao je gradonačelnik Šime Erlić.
ZADAR / ŽUPANIJA
OPĆI RADOVI / U subotu bez vode devet ulica u Zadru, u ponedjeljak cijeli Dračevac i dio Ploče, a u utorak…
Zbog radova na vodoopskrbnom sustavu, dana 23.02.2026. (ponedjeljak) u vremenu od 08:30 h do 12:30 h opskrba vodom će biti privremeno obustavljena u gradu Zadru u gradskim predjelima:
• Dračevac – cijeli
• Ploča – južno od Benkovačke ceste
Zbog izvođenja građevinskih radova tvrtke Europrojekt d.o.o., dana 24.02.2026. (utorak) u vremenu od 08:00 h do 15:00 h opskrba vodom će biti privremeno obustavljena u mjestu Petrčane u slijedećim ulicama:
• Ulica V, parni kućni brojevi od 2 do 30 i neparni 1 A i 1 B (hotel Pinija)
• Punta Radman
• Ulice: XIX, XX, XXI, XXII, XXIII, XXIV, XXV, XXVI, XXVII, XXVIII, XXIX, XXXV
Zbog izvođenja građevinskih radova tvrtke Cestogradnja d.o.o., dana 21.02.2026. (subota) u vremenu od 09:00 h do 12:00 h opskrba vodom će biti privremeno obustavljena u gradu Zadru u slijedećim ulicama:
• Otokara Keršovanija (kućni brojevi od 1-13)
• Šime Starčevića
• Nikole Tesle (kućni brojevi od 54-77)
• Ivana Kukuljevića Sakcinskog
• Petra Hektorovića
• Paklenička ulica
• Kožinski prilaz
• Privlačka ulica (neparni kućni brojevi od 11-23)
• Admirala Jakova Šubića od Cezana (kućni brojevi od 33-50 B)
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prijeIZ ZADARSKE ŽUPANIJE / Za Nagradu za životno djelo predloženi Marko Čulina i Marko Prenđa. Evo tko su kandidati za druga javna priznanja…
-
Sport3 dana prijeLIJEPA SPORTSKA PRIČA IZ DUBROVNIKA / Zlato svetoga Vlaha Zadarnovi, Hajduku i Lokomotivi oko vrata
-
Sport4 dana prijeDANAS KREĆE PRODAJA KARATA / Brončani rukometaši stižu u Zadar!
-
Sport3 dana prijeSUSTAV OD 650 TISUĆA EURA / Započelo postavljanje novog semafora na Višnjiku






