Connect with us

Sport

PRIJAVITE SE / U ponedjeljak na Višnjiku sportsko-edukativno druženje Telemach Dani sporta!

Objavljeno

-

Prijavite se za natjecanja, spremite navijačke rekvizite i u ponedjeljak na Višnjiku sudjelujte u spektakularnom sportskom danu

Športski centar Višnjik u ponedjeljak, 24. ožujka u 10 sati domaćin je prvog ovogodišnjeg Telemach Dana sporta u organizaciji Plazma Sportskih igara mladih i uz potporu Grada Zadra. Sportsko-edukativni dan okupit će više od 1.500 djece iz devet osnovnih škola grada Zadra, te iz općina Polača i Privlaka, koja će se natjecati u graničaru i atletici.

Djecu će u Višnjiku podržati i gradonačelnik Zadra Branko Dukić, direktor natjecanja Plazma Sportskih igara mladih David Burburan i kao i mnogi drugi uzvanici. Na Višnjiku mlade sportašice i sportaši borit će se za plasman na Državnu završnicu Igara koja će se krajem srpnja održati u Rijeci, a Zadrani koji će braniti boje svoga grada imat će se priliku družiti, igrati i natjecati s vršnjacima iz cijele Hrvatske.

Poticanje djece i mladih na toleranciju, stjecanje zdravih životnih navika, inkluziju, druženje, Igre promoviraju već 29 sezona, a posebna nagrada na Danu sporta dodijelit će se najboljoj navijačkoj ekipi.

Nakon Zadra, plamen Igara putovat će cijelom Hrvatskom te će se održati ukupno 30 događanja. U Zadru uz natjecanja u graničaru i atletici u sklopu Telemach Dana sporta, održat će se i ekološko-sportski projekt „Zero Waste – Budi dio igre – Čuvajmo naš planet“, zatim kvalifikacije najvećeg malonogometnog turnira u Europi – Coca-Cola Cupa, Kinder Joy of moving turnir u uličnoj košarci te turnir u stolnom tenisu (koji će se odigrati u dvorani Lignum).

Plazma Sportske igre mladih pružaju priliku djeci osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta da od siječnja do rujna besplatno sudjeluju u vrhunsko organiziranim natjecanjima u 10 sportova. Otvorene su prijave za sve sportske discipline: Tommy turnir u malom nogometu, Coca-Cola Cup, HEP rukometni turnir, Kinder joy of moving turnir u uličnoj košarci, odbojci na pijesku, odbojci, Fide turniru u šahu, stolnom tenisu, Paket24 Cup u tenisu, graničaru i atletici. Pravo sudjelovanja imaju svi pojedinci i sve slobodno formirane ekipe, ljubitelji zdravog načina života i druženja, a ne samo djeca koja se aktivno bave sportom. Prijave su besplatne i otvorene na internetskoj stranici https://prijava.sportskeigremladih.com/hr/registracija/1.

Plazma Sportske igre mladih najveća su sportsko amaterska manifestacija u Europi, održavaju se 29. sezonu za redom, a ove godine samo u Hrvatskoj okupit će više od 115.000 djece i mladih.  

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Sport

JUNIORSKO PH / Članovi Dizačkog kluba Zadar osvojili 9 zlatnih medalja!

Objavljeno

-

By

U subotu 13. lipnja Dizački klub Zadar bio je domaćin Juniorskog Prvenstva Hrvatske u Olimpijskom dizanju utega.

Klub je predstavilo troje članova uz maksimalni učinak od 9 osvojenih zlatnih medalja!

Joso Šikić osvojio je 3 zlata u kategoriji do 60kg; 

Ria Longin osvojila je 3 zlata u kategoriji do 58kg; 

a Gino Longin osvojio je 3 zlata u kategoriji do 65kg. 

Sljedeći nastup ima Gino Longin koji u 8. mjesecu nastupa na kadetskom prvenstvu Europe.

Nastavi čitati

Sport

PKOI JADERA / Gregov briljirao u Zagrebu s četiri druga mjesta u klasi S7 

Objavljeno

-

By

U Zagrebu je, od 13/14. 06.2026. godine, održano Zagreb Para Swimming Open 2026. – 7. otvoreno ekipno prvenstvo Hrvatske. Ovo prestižno natjecanje okupilo je 116 natjecatelja iz 19 klubova, a sudjelovali su sportaši iz ukupno četiri države: Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine te Crne Gore.

U iznimno jakoj međunarodnoj konkurenciji, pod stručnim vodstvom trenera Ante Džaje, boje PKOI Jadera branio je Josip Gregov (klasa S7). Josip je pokazao izvrsnu formu i borbenost, osvojivši četiri druga mjesta u svojoj klasi:

  • 50m slobodno (41.94) – 2. mjesto
  • 100m slobodno (1:27.28) – 2. mjesto
  • 400m slobodno (6:43.71) – 2. mjesto
  • 100m leđno (1:48.20) – 2. mjesto

Nažalost, zbog bolesti na natjecanju nije mogao nastupiti plivač Mihovil Ninčević, te mu iz Kluba žele brz i uspješan oporavak.

Nastavi čitati

Sport

AK ALOJZIJE STEPINAC / Šestogodišnji Mak Tanasijević prvak Dalmacije!

Objavljeno

-

By

Mak Tanasijević (2020. g.), član AK Alojzije Stepinac Zadar, na Prvenstvu Dalmacije za limače i limačice osvojio je prvo mjesto na 60 metara u kategoriji dječaka rođenih 2020. godine, te je postao prvak Dalmacije za svoje godište.

Ova lijepa sportska crtica posebno je zanimljiva obzirom na to da se radi o vrlo mladom natjecatelju. Sve čestitke, Mak!

Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu