Connect with us

ZADAR / ŽUPANIJA

VELIKI KONCERT OPERNE DIVE ANTONELLE MALIS NAKON 18 GODINA U ZADRU Humanitarna glazbena večer u Providurovoj posvećena je osobama bez glasnica

Objavljeno

-

Operna diva Antonella Malis nakon punih 18 godina održat će veliki koncert u jednom od srcu posebno dragih gradova – Zadru. Ova dugo iščekivana cijenjena glazbenica Zadranima će zapjevati u petak, 13. svibnja u 20 sati u novoj zadarskoj Polivalentnoj dvorani Providurove palače. Bit će to najljepši početak svibanjskog vikenda u službi glazbe, zajedništva i međusobnog pomaganja posevećen osobama bez glasnica za koje je namijenjen prihod od ulaznica.

“ideja za koncert u Zadru rodila se kao reakcija brojne zadarske publike publike na mom zagrebačkom koncertu u Zagrebu naziva LA PRIMAVERA u Lisinskom 2019 godine. Trebalo je strpljivo izdržati sve pandemijske prepreke i dočekati ovaj trenutak, stoga se zahvaljujem Gradu Zadru, TZ Grada Zadra i Koncertom uredu Zadra koji su ovaj koncert uvrstili u kulturni program svojih manifestacija.” – ističe Antonella Malis i dodaje koliko voli Zadar: “U šali znam reći, da sam u nekom “prošlom “ životu živjela u Zadru i da nisam sve još završila zato mu se stalno vraćam. Imam predivne drage ljude prijatelje u Zadru, gotovo bih mogla reći da je to prijateljstvo na razini familijarne povezanosti, okupljanja i druženja. Imam i svoj “Kutak mira” na plaži s koje uživam ljeti pozdravljati najljepše zalaske sunca, a zimi kad zapuše bura, promatrati vatru u kaminu konobe uz zvuke dalmatinske pjesme te lagano krčkanje “jote” na šporetu.

Svoj posljednji koncert Antonella je u Zadru održala prije dugih 18. godina u suradnji s pokojnim kolegom gitaristom Goranom Listešom. “Sjećam se da smo bili smješteni u potkrovlju kazališta i da me je jutrom budila šarmantna jutarnja buka s Kalelarge. Ipak, privilegija je bila osjetiti puls grada iz samog njegovog  srca.” – prisjeća se Antonella za koju glas predstavlja život, a upravo u službi osoba bez glasnica održat će i svoj nadolazeći koncert.

Osobe bez glasnica su osobe koje su operacijom, uglavnom zbog raka grla, izgubili svoj prirodni način govora. U Republici Hrvatskoj živi oko tisuću laringektomiranih osoba kojima je zbog zloćudnog tumora grkljan kirurški odstranjen. Takve okolnosti mnoge bi bacile u očaj te je važno pokazati da se i bez grkljana može živjeti sretno i kvalitetno. 

“U Zadru ima laringektomiranih ali nemaju svoj klub. Želja nam je ovim koncertom potaknuti svijest o važnosti glasa od najranije dobi, osnovati zadarski klub laringektomiranih, te da u zadarskoj bolnici na raspolaganju imaju logopeda koji će s njima raditi vježbe rehabilitacije kako zbog toga ne bi morali putovati u Zagreb i druge gradove.” – zaključuje Antonella.

Na koncertu će uz Antonellu će nastupiti i gosti iznenađenja koje ćemo saznati uskoro, a tu je i poseban glazbeni repertoar dostojan večeri koja spaja glazbu, prijateljstvo i pomaganje drugima pa su će tako u Providurovoj palači prevladavati mediteranske note.

Ulaznice za koncert mogu se kupiti na mojekarte.hr,te na službenoj stranici kuzd.hr

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

ZADAR / ŽUPANIJA

KUKLJICA / U srijedu je Gospa od sniga – blagoslov kipa i tradicionalna procesija brodovima

Objavljeno

-

By

Na blagdan Gospe od Sniga, u srijedu, 5. kolovoza, kip Gospe od Sniga koji je trajno postavljen ispred crkve Gospe od Sniga u uvali Ždrelašćica u župi Kukljica, nakon mise koja u toj crkvi počinje u 10,30 sati, će blagosloviti zadarski nadbiskup Milan Zgrablić. 

Nakon blagoslova kipa je tradicionalna procesija s brodovima i povratak zavjetnog Gospinog kipa iz Ždrelašćice u Kukljicu.

Gospa od Sniga časti se u Kukljici od 1514. godine. Crkva se nalazi uz jedan od najprometnijih pomorskih kanala kojim tijekom sezone dnevno prođe više od 2 000 plovila.

Kip je djelo klesara Vlade Kneževića, a izrađen je od plemenitog bračkog kamena. 

Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

UZ OBLJETNICU “OLUJE” / Narodni muzej Zadar prikazuje ratne filmove u Kneževoj palači

Objavljeno

-

By

Povodom obljetnice vojno-redarstvene akcije Oluja i Dana domovinske zahvalnosti i dana hrvatskih branitelja,  u Kneževoj palači prikazivat  će se dokumentarni filmovi  na temu Domovinskog rata.

Filmovi raznih autora donose  ratna zbivanja kroz prizmu ljudske patnje i borbu hrvatskih branitelja  u svrhu očuvanja povijesnog sjećanja i stvaranja nasljeđa za buduće naraštaje.

Dokumentarni radovi posvećeni braniteljima i ratnim stradanjima mogu se pogledati u vremenu od 9.00 do 21.00 od 3.8. do 8.8.2026.

Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

Glazbene večeri: Danas koncert i besplatna radionica uz Maju Rivić

Objavljeno

-

By

Danas, 1. 8. na rasporedu su dva programa. U Multimedijalnoj dvorani Gradske knjižnice Zadar s počektom u 11 sati održat će se posljednja radionica Tvornica snova posvećena glasu, a koju će voditi Maja Rivić.

Maja Rivić je vokalistica, skladateljica i multimedijalna umjetnica s diplomama iz jazz pjevanja (London), Novih medija (ALU Zagreb) i grafičke tehnologije. Poznata po osebujnom stilu i proširenim vokalnim tehnikama, njezino djelovanje obuhvaća jazz, improviziranu, eksperimentalnu i world glazbu. Suosnivačica je i vokalistica Mimika orkestra, sastava MILK, OAZA, kvinteta Maja Rivić te članica CRI Orkestra. Ostvarila je zapažene suradnje s Jazz orkestrom HRT-a, Muzičkim biennaleom Zagreb te Darkom Rundekom, s kojim dijeli nagradu Porin. Objavila je brojna studijska izdanja, uključujući autorski album s kvintetom i albume s Mimikom za Menart, a aktivno se bavi i pedagoškim radom vodeći radionice vokalne improvizacije. Prijave na radionicu: info@kuzd.hr

Drugi program održat će se večeras s početkom u 21 sat u atriju crkve sv. Nikole gdje će Rivić će sa svojim kvintetom predstaviti autorski projekt Drugo sunce. U ovom je kvintetu Rivić okupila neke od najboljih pojedinaca koji se mogu pronaći na hrvatskoj jazz sceni. Projekt Drugo sunce svjedoči njene mnogostrane interese koji uključuju i performativne eksperimentalne formate kakve je predstavila na svojim autorskim izložbama u okviru studija Novih medija na Akademiji likovnih umjetnosti.

PRODAJA ULAZNICA

Online prodaja ulaznica dostupna je putem poveznice https://kuzd.mojekarte.hr/, dok se fizička prodaja odvija od ponedjeljka do subote na info pultu Providurove palače od 11 do 13 sati i na pop-up info pultu na Narodnom trgu od 19 do 21 sat sve do 6. kolovoza kada završava festival.

Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu