Connect with us

Sport

Cibona i dalje bez pobjede, Olimpija upisala prvi poraz

Objavljeno

-

Košarkaški koš (foto: Žeminea Čotrić)
Odigrano je 4. kolo Eurolige.
U skupini A Partizan je na gostovanju ostvario važnu pobjedu protiv Prokoma 62:69. Žalgiris je porazio Baraćev Caja Laboral u Vitoriji 92:88. Stanko Barać je za 12:39 minuta imao četiri poena (1-5 dvica, 2-2 sb), tri skoka i dvije izgubljene lopte. Planinićev i Lončarev Himki uspio je nakon odmora preokrenuti dvoznamenkasti zaostatak od Makabija, ali je pobjeda ipak otišla u Tel Aviv, 78:76. Lončar je ubacio 15 poena (5-9 dvica, 1-3 trica, 2-4 sb, 8sk, 1bl) dok je Planinić ubacio pet poena (1-2 dvica, 1-4 trica, 7sk, 6as).
U skupini B Olympiakos je stigao do treće pobjede u natjecanju. Belgijski Charleroi je očekivano svladan rezultatom 86:78 dok je Unicaja bila još uvjerljivija protiv Rome 104:83. U utakmici Real Madrida i Brose Basketsa bilo je najuzbudljivije u ovoj skupini. Real je slavio 83:81.
U skupini C momčad Nevena Spahije te igrača Roka Ukića i Marka Tomasa, Fenerbahče, svladala je Montepaschi 81:68, Oba naša igrača ubacila su po 11 poena, Ukić je tome pridodao tri, a Tomas šest skokova. Košarkaši Cibone ni u četvrtom kolu skupine C Eurolige nisu došli do pobjede. U Košarkaškom centru Dražen Petrović svladao ih je francuski prvak Cholet sa 84:71. Aktualni prvaci Europe Barcelona, protiv Lietuvos Rytasa su imali su lagan posao. Prvo poluvrijeme završili su s 34:25, potom su bez većih problema kontrolirali rezultat i naposljetku slavili s ukupno 69:55.
U skupini D moskovski CSKA stigao je do prve pobjede u Euroligi, ujedno nanio i prvi poraz Union Olimpiji 65:55. Damir Markota protiv ruskog velikana nije bio šuterski raspoložen. U 25 minuta igre šutirao je 1/8, ubacio tri poena te sakupio pet skokova i tri ukradene lopte. Zoran Vrkić za 10 minuta ubacio pet poena i uhvatio četiri skoka uz šut iz igre 1/4. Panathinaikos je visoko porazio Efes Pilsen 84:61 i izjednačio se s Olimpijom u broju pobjeda, dok je Armani i drugu pobjedu ulovio na gostovanju. Talijani su slavili u Valenciji 80:69.

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Sport

VIKEND NA VIŠNJIKU –   košarka i nogomet…

Objavljeno

-

By

FOTO: Nenad Opačić

Petak, 01. svibnja

NOGOMET: mlađi pioniri HNK Zadar – NK Primorac (S) 10:00 h, pioniri HNK Zadar – NK Primorac (S) 11:45 h.

Subota, 02. svibnja

NOGOMET: mlađi pioniri HNK Zadar 3 – NK Arbanasi 2 09:00 h, NK Zara – NK Croatia (S) 10:20 h, kadeti NK Zara – NK Došk 11:50 h.

Nedjelja, 03. svibnja

KOŠARKA: U nedjeljnoj utakmici SuperSport Premijer lige Zadar će ugostiti momčad Splita. Utakmica počinje u 18:00 sati.

NOGOMET: tići NK Zara – NK Zrmanja 09:00 h, kadeti NK Arbanasi – NK Dugopolje 10:30 h, junior NK Arbanasi – NK Dugopolje 12:30 h, kadeti HNK Zadar – NK Adriatic 14:30 h, junior HNK Zadar – NK Adriatic 16:15 h, mladi pioniri HNK Zadar 2 – HV Posedarje 18:30 h.

Nastavi čitati

Sport

PK JADERA / 17 „ribica“ spremno je za nove plivačke izazove

Objavljeno

-

By

28. 04. 2026. na bazenu ŠC Višnjik održan je završni sat obuke neplivača u organizaciji Plivačkog kluba Jadera, čime je još jedna generacija najmlađih uspješno zakoračila u svijet plivanja.

Program je namijenjen djeci neplivačima i slabim plivačima starosti od 4 godine i starijima, koji su kroz igru i aktivnosti prilagođene njihovoj dobi usvajali osnovne plivačke vještine u skladu s programom Hrvatskog plivačkog saveza. Glavni cilj obuke je naučiti djecu sigurnom boravku u vodi bez naglašavanja tehnike, a polaznici su tijekom programa savladali pravilno disanje, plutanje na trbuhu i leđima, ronjenje te skokove na noge, uz ono najvažnije oslobađanje od straha od vode.

Ovaj program imao je i širu svrhu  povećati sigurnost djece u svakodnevnim aktivnostima vezanim uz vodu, pozitivno utjecati na njihovo psihofizičko stanje te dodatno popularizirati plivanje kao sport.

Nakon završne provjere znanja, sva su djeca za svoj trud nagrađena klupskim majicama, diplomama i prigodnim poklonima.

Pod vodstvom trenera Ante Džaje, prof. i Daniela Zovka, prof., uz asistenciju Dore Babić, mali su plivači pokazali izniman napredak, hrabrost i sve veće samopouzdanje u vodi.

Polaznici ove grupe bili su:  Grgur Alić, Leila Benić, Diana Bytsiv, Denis Dushi, Mateo Dushi, Paolo Grdović, Jakov Miletić, Matej Nekić, Jakov Odžaković, Emanuel Penava, Laura Rogić, Lovre Šare, Marijan Šparelić, Franceska Vidov, Domagoj Vidov, Valentina Zekić i Filip Zubčić.

Treneri i uprava Plivačkog kluba Jadera čestitaju djeci i njihovim roditeljima na ovom velikom koraku, a kao dodatni poticaj za nastavak bavljenja plivanjem, Uprava kluba odlučila je svim polaznicima omogućiti besplatne treninge tijekom svibnja, uz mogućnost uključivanja u redovne klupske programe. 

Nastavi čitati

Sport

PK JADERA NA KORČULI / Leona Rakvin brončana na Aminess mitingu 2026.

Objavljeno

-

By

25. i 26. 04. 2026. na otoku Korčuli je održan 9. Aminess miting Korkyra 2026. Ovo natjecanje okupilo je impresivan broj od preko 200 natjecatelja iz 20 klubova s područja Hrvatske te Bosne i Hercegovine.  Pod stručnim vodstvom trenera Daniela Zovka, prof., boje plivačkog kluba Jadera branilo je šestero mladih nada koji su svojim nastupima i borbenošću zaslužili sve pohvale: Korina Kapović, Klara Maruna, Noah Miljanović, Yana Myronenko, Leona Rakvin i Jakov Vučenović.

Naši su plivači ostvarili izvrsne rezultate, a posebno treba istaknuti osvojenu medalju i brojne plasmane među deset najboljih u iznimno jakoj konkurenciji.

Leona Rakvin (2014) bila najuspješnija predstavnica kluba na ovom natjecanju! Osvojila je brončanu medalju u disciplini 100m leptir s rezultatom 1:27.45. Uz medalju, ostvarila je još dva vrhunska plasmana: 5. mjesto na 50m leptir (36.38) te 8. mjesto na 50m leđno (41.31), dok se u disciplini 100m mješovito plasirala na 11. mjesto (1:26.33)

Jakov Vučenović (2012) je u kategoriji A ostvario  dva 7. mjesta – u disciplini 50m prsno (41.58) te u disciplini 100m prsno (1:32.94), na 100m slobodno (1:12.40) se plasirao na 19.mjesto i 20.mjesto je zauzeo u disciplini 50m slobodno (32.78)

Korina Kapović (2015) je pokazala sjajnu formu u kategoriji C. Posebno se istaknula plasmanom na 8. mjesto u discipliniama 50m prsno (50.48) i 50m slobodno (38.56). Također je doplivala do 10 mjesta na 100m slobodno (1:30.21) i 14.mjesta na 50m leđno (46.18)

Klara Maruna (2012) je vrlo jakoj kategoriji A ostvarila dva izvrsna plasmana među deset najboljih. Zauzela je visoko 8. mjesto u disciplini 100m leđno s vremenom 1:21.86 te 9. mjesto u disciplini 50m leđno (38.32), dok je 13.mjesto zauzela u disciplinama 100m slobodno (1:14.23) i 50m slobodno (33.19)

Noah Miljanović (2016) je u kategoriji D borbeno isplivao sve svoje dionice, a najbolji plasman ostvario je u disciplini 50m leđno (45.64)gdje je zauzeo 14. mjesto, 50m leptir (51.39) – 15.mjesto, 100m mješovito (1:45.69) – 16.mjesto i 50m slobodno (40.56) – 18.mjesto

Yana Myronenko (2018) je kao jedna od najmlađih sudionica uspješno završila svoje utrke na 50m leđno (1:06.79)  i 50m slobodno (56.02) te je u obe zauzela 36 mjesto, pokazavši veliku hrabrost i potencijal za buduća natjecanja

Čestitamo cijeloj ekipi i treneru na odličnim rezultatima, isplivanim osobnim rekordima i uzornom predstavljanju kluba Jadera na korčulanskom bazenu! Svi plivači su pokazali izniman sportski duh i napredak, što je najbolji poticaj za daljnji rad i buduće uspjehe.

Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu