Hrvatska
322 imena branitelja koje vlast u Srbiji sumnjiči za ratni zločin u Hrvatskoj

Nakon uhićenja vukovarskog branitelja Tihomira Purde u BiH na temelju srbijanske tjeralice, obavljen je i popis čak 322 imena branitelja koje vlast u Srbiji sumnjiči za ratni zločin na području Republike Hrvatske.
Popis je objavio beogradski portal Politika, a na njemu se navodno nalaze branitelji koji su branili Vukovar, te dio onih iz Osijeka. Listi je dodan i popis osam imena koje Srbija sumnjiči za navodni zločin u Sarvašu. Na njemu je i ime Tihomira Purde koji je u srijedu uhićen na graničnom prijelazu Orašje u BiH.
Predsjednica Vlade Jadranka Kosor u subotu je najavila da će osobno, bude li potrebe, sa srbijanskim predsjednikom Borisom Tadićem razmotriti slučaj uhićenja branitelja Purde u BiH.
“Učinit ćemo sve da dobijemo punu istinu i vidimo što se može učiniti jer ne bi bilo dobro da se stvori dojam o bilo kakvom progonu hrvatskih branitelja”, kazala je premijerka.
Hrvatska
PROGNOZA / Nakon pravih ljetnih temperatura – promjena. Evo kad stižu pljuskovi…
I današnje jutro je u Hrvatskoj svanulo pretežno vedro i suho, ali na Jadranu uz umjerenu i jaku buru koja podno južnog Velebita ima i olujne udare pa HAK javlja o prometnim ograničenjima za pojedine skupine vozila.
Temperatura je na kopnu uglavnom između 11 i 16°C, po kotlinama niža, a duž obale od 15 do 20°C, na širem području Makarske rivijere čak i do 23 stupnja zbog tople fenske bure.
Nastavak dana će biti suh i pretežno sunčan, samo u gorju postoji mala mogućnost za popodnevni pljusak. Vjetar povremeno umjeren sjeverni. Na Jadranu će i dalje puhati umjerena i jaka bura koja i dalje može ograničavati promet na inače burnim lokacijama, a na otvorenom moru jak sjeverozapadni vjetar.
Temperatura zraka će poslijepodne biti između 23 i 28 Celzijevih stupnjeva, u gorju malo niža, a temperatura mora od 17 do 19°C, u Puli je jučer prvi put zabilježeno i 20°C.
Za vikend suho i pretežno sunčano te još malo toplije. Puhat će povremeno umjeren vjetar sjevernih smjerova, na Jadranu umjerena, mjestimice i jaka bura.
Unatoč tome očekujemo daljnji polagani rast temperature pa će i noću i danju biti sve toplije. Tako bi za vikend dnevna temperatura već skoro posvuda trebala biti iznad 25, a od nedjelje pa početkom sljedećeg tjedna i oko 30 Celzijevih stupnjeva.
Čini se da i novi tjedan počinje vrlo toplo, ali prema njegovoj sredini ponovno raste mogućnost za kakav proljetni pljusak.
Sa srijede na četvrtak bi, osim pljuskova, moglo doći i osvježenje.
Hrvatska
Pripazite, s polica trgovina se povlači miješana salata
Zbog povišene razine pesticida klorpirifosa Državni je inspektorat s tržišta povukao miješanu salatu Benita, podrijetlom iz Sjeverne Makedonije, a koju u maloprodaju stavlja Kaufland Hrvatska.
Kako navode u priopćenju, obavijest se odnosi samo na proizvod s podacima: Miješana salata 670g/360g, GTIN 3858893130246, LOT 1662025, najbolje upotrijebiti 10.11.2027.
Proizvod nije u skladu s Uredbom Komisije (EZ) o maksimalnim razinama ostataka pesticida u ili na hrani i hrani za životinje biljnog i životinjskog podrijetla i o izmjeni Direktive Vijeća 91/414/EEZ.
Hrvatska
PROGNOZA / Sve toplije iz dana u dan: Temperature idu i do 30 stupnjeva
Jutro je u Hrvatskoj svanulo pretežno vedro i toplije od prethodnih. Temperatura je na kopnu uglavnom između 9 i 14°C, a duž obale od 15 do 20°C, na širem području Makarske rivijere čak i do 23 stupnja zbog tople fenske bure.
Nastavak dana će biti većinom sunčan, ali će i danas poslijepodne u unutrašnjosti Hrvatske biti umjerenog razvoja dnevne naoblake uz mogućnost za pokoji kraći proljetni pljusak. To će biti rijetka i kratkotrajna pojava, vjerojatnije u gorju i na istoku zemlje. Vjetar povremeno umjeren sjeverni.
Na Jadranu ujutro umjerena bura, a poslijepodne i sjeverozapadni vjetar, a navečer ponovno bura koja će jačati. Temperatura zraka će poslijepodne biti između 23 i 28 Celzijevih stupnjeva, u gorju malo niža, a temperatura mora od 17 do 19°C.
Sutra i za vikend suho i pretežno sunčano te još malo toplije. Puhat će povremeno umjeren vjetar sjevernih smjerova, na Jadranu umjerena i jaka bura.
Unatoč tome očekujemo daljnji polagani rast temperature pa će i noću i danju biti sve toplije.
Tako bi za vikend dnevna temperatura već skoro posvuda trebala biti iznad 25, a od nedjelje pa početkom sljedećeg tjedna i oko 30 Celzijevih stupnjeva, najprije u unutrašnjosti Dalmacije, ali moguće i drugdje.
Čini se da i novi tjedan počinje vrlo toplo, ali prema njegovoj sredini ponovno raste mogućnost za kakav proljetni pljusak.
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prijeZADAR / U 24 sata kamere zabilježile 45 prometnih prekršaja
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prijeOBAVIJEST: Evo koje su ulice u Zadru bez vode u utorak i srijedu…
-
ZADAR / ŽUPANIJA2 dana prije(FOTO/VIDEO) Proslavljen Dan škole Petra Preradovića
-
Sport4 dana prijeUSPON AK BIOGRAD / Četiri djevojke s Prvenstva Dalmacije u Biograd donose šest odličja




