Hrvatska
PROGNOZA / Meteoalarm upozorava na obilnu kišu, grmljavinu i olujan vjetar, stiže i snijeg
Donosimo vremensku prognozu meteorologinje Tee Blažević
Pretežno vedro je diljem zemlje, temperature su niske, u Otočcu je jutros izmjereno -6.3 stupnjeva. Mjestimice u unutrašnjosti ima i magle, stoga vozače pozivaju na oprez iz Hrvatskog autokluba.
U priobalju puše i jak vjetar, a treba skrenuti pozornost i na mogućnost poledice zbog niskih temperatura. U nastavku srijede prevladavat će pretežno sunčano, s tim da će poslijepodne i navečer sa zapada navirati oblaci, kiša se očekuje najprije na sjevernom Jadranu i u Gorskom kotaru. Jugo će pojačavati kao uvod u sutrašnje pogoršanje.
Četvrtak donosi pretežno oblačne prilike, sunčanih razdoblja može biti još eventualno tijekom prijepodneva. U prvom dijelu dana kiše i pljuskova bit će uglavnom duž Jadrana i uz Jadran, no glavnina oborine će uslijediti sutra poslijepodne. Mjestimice će biti obilnije oborine, prije svega duž Jadrana i uz Jadran. Puhat će jako i olujno jugo, s tim da će vjetrovito biti i u gorju gdje će dominirati većinom jugozapadnjak. Na snazi je viši stupanj upozorenja putem sustava Meteoalarm Državnog hidrometeorološkog zavoda.
U noći na petak i tijekom petka, kako temperature budu padale, kiša će prelaziti u susnježicu i snijeg u gorju. Pahulje su makar prolazno moguće i u nekim nizinama. Bit će osjetno hladnije, mjestimice na kopnu i za više od deset stupnjeva u odnosu na temperature koje ćemo sutra imati. Jugo će zamijeniti jaka bura.
Za vikend stabilnije, u subotu i pretežno suho. U noći na nedjelju i tijekom nedjelje lokalno u unutrašnjosti može biti slabe oborine. Ponovno će zatopliti.
Hrvatska
PROGNOZA / Jače pogoršanje: Stiže zahlađenje, uz kišu i grmljavina, snijeg
Umjereno do pretežno oblačno je u većem dijelu zemlje, mjestimice se vozi po mokrim i skliskim kolnicima, vozače pozivaju na oprez iz Hrvatskog autokluba.
Mjestimice je smanjena vidljivost zbog magle, stoga brzinu treba prilagoditi uvjetima na cestama. U nastavku petka, uglavnom sredinom dana i poslijepodne, može pasti malo kiše ili kakav pljusak pretežno u kopnenim krajevima. Razmjerno toplo diljem zemlje.
Za vikend će biti nestabilno. U subotu kiše i pljuskova može biti na sjevernom Jadranu, u Gorskom kotaru i Lici, unutrašnjosti Dalmacije i na krajnjem sjeverozapadu zemlje. U nedjelju će kiše i pljuskova biti uglavnom duž Jadrana i uz Jadran, u najvišem gorju može pasti malo snijega.
Početkom novog tjedna jače naoblačenje. Zapuhat će vjetar sjevernog smjera, osjetno će zahladnjeti, u gorju će biti snijega. Kišu i pljuskove, moguće i obilnije, ponegdje može pratiti i grmljavina.
Hrvatska
PROGNOZA / Pljuskovi će biti češći, ponegdje uz grmljavinu, u najvišem gorju moguć snijeg
Umjereno do pretežno oblačno je u većem dijelu zemlje, ima i kiše duž Jadrana i uz Jadran, mjestimice i u Posavini.
U nastavku četvrtka kiše i pljuskova bit će većinom duž Jadrana i uz Jadran, no poslijepodne i drugdje u unutrašnjosti. Moguća je i grmljavina! U najvišem gorju može pasti malo snijega.
Petak će rijetka biti oborina, uglavnom u unutrašnjosti može pasti malo kiše ili kakav lokalni pljusak. Na Jadranu će biti pretežno sunčano i suho.
Za vikend će se nastaviti nestabilne prilike. U subotu će kiša i pljuskovi biti češća pojava duž Jadrana i uz Jadran, poslijepodne moguće i u središnjoj i zapadnoj unutrašnjosti. U nedjelju će kiša i pljuskova biti većinom duž Jadrana i uz Jadran.
Novi tjedan ne donosi stabilizaciju, česti će biti kiša i pljuskovi, a kako će se temperature malo sniziti, u najvišem gorju može pasti malo snijega. Čini se da će i nadolazeći tjedan biti u znaku nestabilnog vremena.
Hrvatska
PROGNOZA / Kiša će biti česta pojava, evo koji dan donosi najviše sunca
Sunčano je počeo dan u većini Hrvatske, oblačnije je na sjevernom Jadranu, u Gorskom kotaru i Lici, gdje mjestimice ima i kiše.
Kolnici su mjestimice mokri i skliski, vozače se stoga pozivaju na oprez iz Hrvatskog autokluba. Također, smanjena je vidljivost zbog magle na cestama u unutrašnjosti.
U nastavku srijede treba računati na kišu i pljuskove, na sjevernom Jadranu, u Gorskoj Hrvatskoj, na sjeverozapadu i u središnjim predjelima, dok će na jugu i istoku uglavnom ostati suho.
Četvrtak donosi promjenjive prilike, češću oborinu, kišu i pljuskove, osobito poslijepodne, u unutrašnjosti, ali i duž Jadrana. Na krajnjem jugu uglavnom će ostati suho.
U petak će ipak biti rjeđa oborina, iako se ne može posve isključiti, osobito u kopnenim krajevima gdje će biti razvoja naoblake. No bit će i pregršt sunčanih sati, najviše ipak duž Jadrana. Temperatura zraka i dalje iznadprosječno visoka, osobito danju.
Za vikend će ostati nestabilno. U subotu su mogući kiša i pljuskovi lokalno duž Jadrana, uz Jadran, na zapadu unutrašnjosti, u nedjelju izglednije na sjevernom Jadranu i u kopnenim krajevima.
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prijeIMATE STARI NAMJEŠTAJ ILI MADRAC? EVO KAKO GA U ZADRU MOŽETE BESPLATNO ZBRINUTI
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prijeFOTOGALERIJA IZ ZNANSTVENE / Izložba koja svjedoči o posebnosti zadarskih Arbanasa i njihovoj važnosti za cijelu zajednicu
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prijeOVOG VIKENDA U ZADRU EVOLUTION NEXT LEVEL / Lideri iz politike, poduzetništva, sporta i mode o budućnosti razvoja
-
Sport4 dana prijeMalonogometni tereni na Višnjiku ponovno spremni za igru






