ZADAR / ŽUPANIJA
NADBISKUP ZGRABLIĆ NA ZATVARANJU JUBILEJSKE GODINE: “Današnja svetkovina Svete Obitelji, poziva nas na sabrano, zahvalno i ponizno promatranje Božjeg djelovanja u vremenu”
Povodom zatvaranja Godine jubileja 2025., zadarski nadbiskup Milan Zgrablić predvodio je svečano misno slavlje i obred zatvaranja Godine jubileja na blagdan Svete nazaretske obitelji, u nedjelju, 28. prosinca, u katedrali sv. Stošije u Zadru. Propovijed nadbiskupa Zgrablića prenosimo u cijelosti.
Draga braćo i sestre!
Današnja svetkovina Svete Obitelji, koju slavimo u ovoj katedrali sv. Stošije na samom završetku Jubilejske godine, poziva nas na sabrano, zahvalno i ponizno promatranje Božjeg djelovanja u vremenu. Ne samo onoga koje prepoznajemo u velikim događajima povijesti spasenja, nego i onoga često nenametljivog, a ipak duboko stvarnog Božjeg djelovanja u našem osobnom i zajedničkom životu. Jubilejska godina bila je darovano vrijeme, vrijeme obilja Božje milosti i oprosta, u kojem nas je Crkva pozvala da se zaustavimo, poslušamo što nam Duh govori: u obraćenju srca, u pomirenju s Bogom i ljudima, u produbljenju vjere koja je možda oslabjela ili se umorila te u obnovi kreposti nade koja nas vodi prema onome što ne razočarava i prema cilju našega života – vječnoj radosti u zajedništvu s Bogom.
Zato je danas, u trenutku zatvaranja Jubilejske godine, osobito primjereno i važno uputiti Bogu iskrenu zahvalnost. Zahvaljujemo mu za darovano vrijeme u kojem nas je pratio, vodio i strpljivo oblikovao. Zahvaljujemo mu za svaku milost koju smo primili, za svaki nutarnji poticaj na dobro, za svako otvaranje srca koje je donosilo mir, snagu i novu radost vjere.
Zahvaljujemo Bogu za trenutke obraćenja koji su se rađali u dubini savjesti, za putove pomirenja koji su započeli u srcima i donosili ozdravljenje našeg zajedništva. Zahvaljujemo mu za sakramentalne susrete koji su u ovoj Jubilejskoj godini postali izvor utjehe, oprosta i duhovne obnove.
Zahvaljujemo Bogu za njegovu vjernost koja nas je nosila kroz sve okolnosti života, za njegovu blizinu koja je davala smisao i u izazovima te za njegovu strpljivu prisutnost koja je otvarala prostor rastu i sazrijevanju. U zahvalnosti prepoznajemo da svako dobro, svaka istina i svaki korak prema spasenju imaju svoj izvor u Bogu.
U ovom svetom i zahvalnom trenutku, s osobitom radošću uzdižemo svoje srce Bogu i zahvaljujemo mu za dragocjeni dar potpunih oprosta koje smo tijekom Jubilejske godine primili. Zahvaljujemo mu za obilje milosti koje je Crkva, oslonjena na neiscrpno duhovno blago zasluga Krista Gospodina, Blažene Djevice Marije te svetih i blaženih, velikodušno stavila na raspolaganje vjernicima. U tim darovima prepoznajemo dubinu Božje ljubavi koja se neprestano izlijeva na njegov narod.
Zahvaljujemo Bogu za zajedništvo svetih – općinstvo svetih – koje smo na osobiti način proživljavali unutar ove godine, u kojem nitko ne hodi sam, već ga prate molitva, ljubav i vjernost onih koji su sveto živjeli i prethodili nam u vjeri. Zasluge Krista, Njegove i naše Majke Marije, svih svetih i blaženih, postale su u Jubilejskoj godini izvor duhovne pomoći – oprosta i oslobođenja od posljedica grijeha, te su mnogima donijele olakšanje savjesti, snagu za novi početak i dublje povjerenje u Božje milosrđe.
Mnogi su tijekom ove Jubilejske godine, na nadbiskupijskoj ili župnoj razini, kroz hodočašća, slavlje sakramenata, osobito ispovijedi i euharistije, po primanju potpunog oprosta, kroz osobnu i zajedničku molitvu te kroz konkretna djela ljubavi i milosrđa, iskusili blizinu Boga koji spašava, koji liječi rane duše, podiže pâlog čovjeka i vraća smisao životu. Zato je današnja liturgija, na sâmom završetku jubilejskog hoda Svete godine, srdačan čin zahvalnosti Bogu.
Uz to, želimo danas Bogu zahvaliti za milost sâmog otvaranja Jubilejske godine, 27. prosinca 2024., kada smo, uz sudjelovanje velikog broja vjernika i predstavnika svih župa naše Nadbiskupije, ponovno postali svjesni da je Crkva hodočasnička obitelj nade, pozvana ne zatvoriti se u sebe, nego otvoriti vrata Kristu koji dolazi.
Zahvaljujemo i za središnju proslavu Jubilejske godine u našoj Nadbiskupiji, u Nedjelju Božjeg milosrđa, 27. travnja 2025., kada smo, potaknuti mislima pape Franje iz Apostolskog pisma Spes non confundit – Nada ne razočarava, željeli Bogu zahvaliti upravo za krepost nade. U toj nadi prepoznali smo mnogostruko djelovanje Duha Svetoga koji neprestano potiče mnoga srca na dobro, koji rađa „mnogo dobra“ u našim obiteljima, župama, ustanovama, u životima tolikih pojedinaca koji često samozatajno – poput naših majki i očeva, bez očekivanja zahvalnosti, služe drugima, daruju se i svjedoče evanđelje djelima.
Kao vrhunac ovoga jubilejskog hoda, s posebnom zahvalnošću Bogu spominjemo i Nacionalno hodočašće u Rim od 5. do 11. listopada te nezaboravni susret sa Svetim Ocem papom Lavom XIV., na Trgu sv. Petra u Vatikanu, na blagdan Gospe od Krunice, 7. listopada. Ovaj susret bio je snažno iskustvo crkvenog zajedništva, povezanosti s Petrovim nasljednikom, Katoličkom Crkvom i potvrda vjere našega naroda. U svom govoru hrvatskim hodočasnicima pred bazilikom sv. Petra, Papa nas je podsjetio na važnu istinu: da korijeni naše vjere nisu ostali zarobljeni u prošlosti, nego da i danas donose plodove, osobito kroz svjedočanstvo obitelji. Upravo je ta Papina misao dragocjena za današnju svetkovinu Svete Obitelji – vjera se čuva, raste i obnavlja u konkretnosti svakodnevnog obiteljskog života, u prenošenju kršćanskih vrijednosti djeci i novim naraštajima. Papa nas je potaknuo da pogled uvijek držimo usmjeren u Isusa, Dobrog Pastira te da mu dopustimo da nas vodi s povjerenjem i poučljivošću, ne zaboravljajući da vjera jača kada se dijeli.
Kao poseban i osobito dragocjen događaj Jubilejske godine, za kojeg s dubokom zahvalnošću uzdižemo svoja srca Bogu, spominjem i uspostavu trajnog euharistijskog klanjanja u crkvi Gospe Malinske na Belafuži, koje smo započeli na blagdan Gospe od Zdravlja, 21. studenog.
Trajno euharistijsko klanjanje stavlja u središte našeg vjerničkog života Krista koji ostaje s nama, prisutnog u Presvetom Oltarskom Sakramentu, kao izvor svake milosti, utjehe i snage.
Kao važan i snažan događaj Jubilejske godine, s osobitom zahvalnošću Bogu spominjemo i spomen – slavlje 80. obljetnice mučeničke smrti don Eugena Šutrina, koje smo na poseban i duboko dirljivi način proživjeli 26. studenog u Privlaci, na sâm dan njegove mučeničke smrti.
U liku don Eugena Šutrina prepoznajemo pastira koji je, u teškim i nasilnim vremenima, svjedočio evanđelje vjernošću, ljubavlju prema spasenju duše, hrabrošću i spremnošću položiti život za Boga i povjereni narod.
Tim slavljem ujedno smo spomenuli i druge ugodnike Božje, mučenike Zadarske nadbiskupije, koji su u različitim povijesnim okolnostima posvjedočili istu vjernost Kristu i Crkvi. Njihovo svjedočanstvo ostaje trajni izvor nadahnuća i nade, osobito za današnje naraštaje, jer nas podsjeća da plodnost Crkve ne proizlazi iz ljudske snage, nego iz vjernosti koja se hrani evanđeljem i daruje do kraja.
U ovom zahvalnom trenutku, s osobitom zahvalnošću spominjemo se svih svećenika, dijecezanskih i redovničkih, koji su tijekom Jubilejske godine bili vjerni i strpljivi poslužitelji sakramenta pomirenja i euharistije. Zahvaljujemo im za njihovu raspoloživost, za vrijeme koje su darivali, za tišinu slušanja i za riječi ohrabrenja koje su pomagale otvoriti srce Božjoj milosti. Po njihovoj službi mnogi su ponovno doživjeli blizinu Očevog milosrđa i pronašli put povratka unutarnjem miru.
Na završetku ovoga zahvalnog promišljanja, dok pred Bogom sabiremo sve što smo tijekom Jubilejske godine primili i doživjeli, postaje jasno da se darovano vrijeme milosti ne zaključuje samo liturgijskim činom zatvaranja, nego se želi nastaviti u našem životu u budućnosti. Jubilejska godina bila je put, škola vjere i hod obraćenja, u kojem nas je Gospodin strpljivo vodio, liječio rane srca, obnavljao nadu i produbljivao naše zajedništvo s Njim i međusobno.
Zato se, u svjetlu Jubilejske godine i svega proživljenoga, nameće pitanje – koji su to konkretni i trajni plodovi koje želimo ponijeti sa sobom, nakon završetka Jubilejske godine? Naravno, ne kao popis zadataka ili program, nego kao nutarnje usmjerenje srca i zajednički hod Crkve koja je iskusila Božju dobrotu i blizinu.
Kao trajni plod Jubilejske godine treba ostati u nama duh molitve zahvalnosti koja oblikuje pogled vjere i uči nas prepoznavati Božje djelovanje ne samo u izvanrednim događajima kao što je Jubilejska godina, nego ponajprije u jednostavnosti i svakodnevici života, te nas osposobljava za duhovno razlučivanje koje pomaže slušati što nam Duh Sveti govori u konkretnim životnim okolnostima, kako bismo svoje odluke i putove sve više usklađivali s Božjom voljom.
Nadaje, iskustvo Jubilejske godine treba se nastaviti u produbljenom i redovitom življenju sakramentalnog života, osobito u sakramentu pomirenja i euharistije, što se na poseban i vidljivi način ostvaruje u vjernom sudjelovanju na svetoj misi nedjeljom i zapovijedanim blagdanima, kako bi vjernici i nakon Jubileja ostali trajno otvoreni Božjem milosrđu koje hrani, oprašta, liječi i podiže, te kako bi euharistijsko zajedništvo, slavljeno u ritmu crkvene godine, postajalo stalnim izvorom snage za svakodnevno svjedočenje vjere u obiteljima, na radnim mjestima i u društvu.
Plod Jubilejske godine treba biti trajno njegovanje kreposti nade koju živimo i koja ne ostaje na razini riječi ili osjećaja, nego se prepoznaje u konkretnim djelima ljubavi, karitativnom djelovanju, djelima solidarnosti i milosrđa. U svjetlu današnje svetkovine Svete Obitelji i Papinih poticaja, jedan od najdragocjenijih plodova Jubilejske godine treba biti obnovljena svijest o važnosti i svetosti obitelji kao prvom i nezamjenjivom mjestu gdje se život i vjera živi, prenosi i sazrijeva, te gdje se Evanđelje utjelovljuje u svakodnevnim odnosima kroz strpljivost, praštanje, uzajamnu brigu i vjernost, unatoč poteškoćama i ranama koje prate obiteljski život. Jubilejsko iskustvo potpunih oprosta i zajedništva s cijelom Crkvom – nebeskom i zemaljskom – treba donijeti trajan plod: dublju svijest pripadnosti Božjem narodu kao Mističnom Tijelu Kristovu. U tom Tijelu nitko nije isključen i nitko ne hodi sam; svatko je nošen molitvom, žrtvom i zagovorom svetih. Iz te svijesti rađa se spremnost na zajednički hod, suradnju i međusobnu odgovornost u životu župne i cjelokupne nadbiskupijske zajednice.
Kao jedan od važnih i trajnih plodova Jubilejske godine nameće se i potreba za stalnim, sve dubljim upoznavanjem vjere te ustrajnim rastom u vjeri i ljubavi, jer iskustvo primljene milosti, po svojoj naravi, traži da se razvija, produbljuje i donosi plodove u životu. Jubilej nas je podsjetio da vjera nije dovršeno stanje, nego živi odnos s Bogom koji traži trajno učenje, slušanje Božje riječi, produbljivanje poznavanja crkvenog nauka i osobno usvajanje onoga što Crkva vjeruje i živi. U tom svjetlu, važno je razumjeti da ne napredovati u vjeri i ljubavi nije neutralno stanje, nego zabrinjavajući znak duhovnog zastoja, jer ono što se ne razvija, s vremenom slabi i gubi snagu. Jubilejska milost nas, stoga, poziva da ne ostanemo na početnim koracima, nego da u poniznosti i ustrajnosti dopuštamo Bogu da nas vodi prema zrelijoj vjeri, dubljoj ljubavi i jasnijem svjedočanstvu, kako bi naš kršćanski život, osobni i zajednički, nastavio rasti i donositi plodove na slavu Božju i na dobro Crkve i društva te spasenje naših duša. Na kraju, završetak Jubilejske godine poziva nas da darovane milosti ne ostanu tek lijepa uspomena, nego da se pretoče u odgovorno i postojano življenje vjere koje se očituje u svakodnevnim izborima, u većoj otvorenosti Božjem vodstvu te u hrabrom i ustrajnom naviještanju i svjedočenju Evanđelja u svim okolnostima života.
Braćo i sestre!
Na završetku ove Jubilejske godine, dakle, okupljeni oko oltara u ovoj drevnoj katedrali sv. Stošije, pozvani smo sve primljene milosti tijekom Jubilejske godine povjeriti Svetoj Obitelji iz Nazareta. Neka nas primjer Josipa i Marije te Isusova blizina pouče da Bog i danas snažno djeluje u našim srcima, obiteljima i domovima, u našoj povijesti. Neka naše obitelji postanu mjesta molitve, mjesta međusobne ljubavi, mjesto rađanja i njegovanja života, dijeljenja vjere i nade, a Crkva – obitelj obitelji – prostor u kojem se Bog štuje, u kojem se čuva, štiti i naviješta dostojanstvo svakog ljudskog života od začeća do prirodne smrti. Zagovor naših svetih zaštitnika, sv. Stošije, sv. Šime, sv. Krševana, sv. Zoila i svih ugodnika Zadarske nadbiskupije neka nas prati da obilat rod donosimo. Amen.
- Milan Zgrablić
nadbiskup zadarski
Izvor: Zadarska nadbiskupija
ZADAR / ŽUPANIJA
30. LIPNJA U KATEDRALI / Ne propustite orguljaški koncert Sophie-Véronique Cauchefer-Choplin, jedne od vodećih umjetnica svoje generacije!
Svečani koncert eminentne francuske orguljašice prof. Sophie-Véronique Cauchefer-Choplin održat će se u zadarskoj katedrali sv. Stošije, dana 30. lipnja 2026. godine s početkom u 20 sati.
Sophie-Véronique Cauchefer-Choplin dobitnica je Prve nagrade za orgulje i Prve nagrade za improvizaciju, kao i nagrade iz harmonije, fuge i kontrapunkta (u klasama Jeana Lemairea, Michela Merleta i Jean-Claudea Henryja).
Od 1983. do 2013. bila je počasna orguljašica velikih orgulja crkve Saint Jean-Baptiste de la Salle u Parizu. Od 1985. godine orguljašica je velikih orgulja crkve Saint-Sulpice u Parizu, a u veljači 2023. imenovana je glavnom orguljašicom (titularnom orguljašicom). Tu dužnost dijeli s Karolom Mossakovskim. Prva je žena koja je stekla taj naslov na jednoj od triju najvećih pariških orguljaških tribina. Godine 1990. osvojila je drugu nagradu za improvizaciju na Međunarodnom natjecanju orgulja u Chartresu te je jedina žena među laureatima te discipline.
Sophie-Véronique Cauchefer-Choplin ostvarila je iznimnu međunarodnu koncertnu karijeru. Među kolegama je cijenjena kao jedna od najboljih improvizatorica svoje generacije.
Godine 2008. imenovana je profesoricom interpretacije i improvizacije na orguljama na Royal College of Music u Londonu. Također je bila gostujuća profesorica na Sveučilištu Yale u New Havenu (SAD).
U okviru državnih odlikovanja povodom francuskog nacionalnog praznika 14. srpnja 2024. godine odlikovana je naslovom Viteza Legije časti.
ZADAR / ŽUPANIJA
(NE)RADNI DANI / Evo gdje u spizu ove nedjelje…
Donosimo raspored rada većih marketa i supermarketa, odnosno trgovačkih lanaca u Zadru u nedjelju 28. lipnja 2026.:
BAUHAUS:
od 09:00 do 14:00 sati
KAUFLAND:
07:00 – 22:00
EUROSPIN:
od 8 do 22
HEY PARK
od 7 do 22
TOMMY
Put Bokanjca 37 – od 7 do 21
Krešimirova obala 47 – od 7 do 21
Put Dikla 60 – od 7 do 21
Bože Peričića 5 – od 8 do 14
Trg pet bunara 1 – od 8 do 21
Krešimirova obala 1 – od 7 do 21
Ulica Marka Marulića 7 – od 7 do 21
KONZUM:
A.G Matoša 22 – od 7 do 21
Ulica bleiburških žrtava 17 – od 7 do 21
Uvala Bregdetti 23 – od 7 do 20
Josipa Strossmayera 6 – od 7 do 20
Dalmatinskog Sabora 8 – od 7 do 15
LIDL:
od 7 do 22
SPAR
Ulica akcije Maslenica 1 – od 8 do 22
PLODINE
ulica Put Cerodola 1 – od 7 do 22
SUPERNOVA:
od 9 do 22
STUDENAC:
Radno vrijeme provjerite OVDJE.
RIBOLA
Put Petrića 51C, Zadar 7:00-21:00
Ulica Andrije Hebranga 10a, Zadar 7:00-21:00
Put Šimunova 2, Zadar 7:00-21:00
Ulica Miroslava Krleže 1A, Zadar 7:00-21:30
Ulica Krste Odaka 5a, Zadar 7:00-21:30
PEVEX
od 8 do 14
METRO
od 7 do 15
EMMEZETA
od 10 do 20
ZADAR SHOPPING CAPITOL
zatvoreno
CITY PARK ZADAR
zatvoreno
ZADAR / ŽUPANIJA
(FOTOGALERIJA) OBRANILI ZADAR, ZADARSKU ŽUPANIJU I HRVATSKU / Obilježena 35. obljetnica 112. brigade HV-a
Polaganjem vijenaca, izložbom dokumenata te svečanom akademijom odana je počast najstarijoj i najbrojnijoj zadarskoj vojnoj postrojbi
Autor: N.J./Udruga 112. brigade
Polaganjem vijenaca kod Središnjeg križa na Gradskom groblju, izložbom „Dokumenti i fotografije 112. brigade“ te svečanom akademijom u Kazalištu lutaka , danas je u Zadru obilježena 35. obljetnica formiranja i borbenog djelovanja najstarije i najbrojnije zadarske vojne postrojbe.
Tijekom Domovinskog rata u redovima legendarne 112. brigade borilo se više od 12.000 hrvatskih branitelja i braniteljica. U temelje slobodne domovine utkana je žrtva 74 poginula i dvojice nestalih pripadnika, dok je više stotina branitelja lakše ili teže ranjeno. Za izniman doprinos obrani i stvaranju neovisne Republike Hrvatske, brigada je odlikovana Redom Nikole Šubića Zrinskog.
Odana počast na Gradskom groblju
Obilježavanje je započelo na Gradskom groblju gdje su prvi vijenac položile obitelji poginulih hrvatskih branitelja, a nakon njih i predstavnici Udruge dragovoljaca i branitelja 112. brigade.
U ime predsjednika Republike Hrvatske vijenac je položio brigadir Ivica Černek. U ime predsjednika Vlade i Ministarstva hrvatskih branitelja počast je odao general zbora Josip Lucić, dok je pukovnik Ivica Ušljebrka bio izaslanik Ministarstva obrane. U ime predsjednika Hrvatskog sabora vijenac je položio Ante Babić, a u ime ministra unutarnjih poslova načelnik PU zadarske Anton Dražina.
Počast su odali i predstavnici Grada Zadra na čelu s gradonačelnikom Šimom Erlićem, Zadarske županije predvođeni županom Josipom Bilaverom, načelnik Općine Poličnik Davor Lončar, rektor Sveučilišta u Zadru prof. dr. sc. Josip Faričić, predstavnici 7. domobranske pukovnije te brojne udruge proizašle iz Domovinskog rata. Svetu misu zadušnicu nakon polaganja predvodio je vojni kapelan pater Ivo Topalović.
„Zahvaljujem svima koji su došli odati počast našim poginulim suborcima, ali i priznanje svim pripadnicima 112. brigade za sve što su dali u sudbonosnim trenucima za obranu Zadra, zadarskog područja i cijele domovine“, poručio je pukovnik Marko Čulina, prvi ratni zapovjednik i predsjednik Udruge. Podsjetio je da je brigada uspješno branila liniju od Karlobaga do Stankovaca te dala golem doprinos u operacijama od deblokade Dubrovnika, preko Maslenice i Oluje, pa sve do završnih borbi u BiH.
Povijesna istina u Gradskoj straži
Program je nastavljen u Gradskoj straži na Narodnom trgu u 10:00 sati otvorenjem izložbe fotografija i dokumenata 112. brigade HV-a, koju je postavio pukovnik Marijan Maroja.
„Kroz brojne izložbe, predavanja i publikacije nastojimo sačuvati povijesnu istinu i prenijeti je budućim naraštajima“, istaknula je kustosica Narodnog muzeja Zadar Renata Peroš, dok je izložbu službeno otvorio gradonačelnik Šime Erlić.
Svečana akademija u Kazalištu lutaka
Središnji dio proslave održan je u 11:00 sati u dvorani zadarskog Kazališta lutaka. Nakon hrvatske himne u izvedbi klape „Sveti Juraj“ HRM-a, program je moderirala Vlatka Vučić Marasović, naglasivši kako žrtva branitelja nije bila samo obrana jednog naroda, već dar slobode koji danas živimo. Uz klapu „Sveti Juraj“ HRM, program je glazbeno uveličala i pjevačka skupina Slavuji iz Poličnika.
Gradonačelnik Šime Erlić izrazio je duboku zahvalnost u ime svoje generacije: „Legendarna 112. brigada bila je presudna u obrani našeg kraja i iz nje je proizišao niz drugih postrojbi. Meni i mojoj generaciji, koji smo tada bili djeca, omogućili ste odrastanje u sigurnosti i svojim nas primjerom naučili kako se voli svoj grad i domovina.“
Župan Josip Bilaver naglasio je važnost očuvanja sjećanja kroz projekte poput Spomen-sobe i Muzeja Domovinskog rata. „Vi ste bez ikakve kalkulacije stali na prvu crtu i obranili Zadar, Zadarsku županiju i Hrvatsku“, poručio je župan.
U sličnom, iznimno emotivnom stilu okupljenima se obratio i izaslanik Vlade RH i Ministarstva hrvatskih branitelja general Josip Lucić.
Izaslanik predsjednika Hrvatskoga sabora Ante Babić, i sam sudionik Domovinskog rata, uputio je snažnu poruku s posebnim pijetetom prema obiteljima poginulih:
„Svi mi koji smo odrastali u ovom gradu znamo što je Zadar proživljavao u najtežim danima Domovinskog rata; znamo što su značile uzbune, granatiranja, neizvjesnost i svakodnevna borba za opstanak. Za moj grad, naše obitelji i cijelu županiju, 112. brigada je dio našeg identiteta. Ti su se ljudi odazvali pozivu kada je bilo najteže, ne tražeći sigurnost za sebe. Njihova žrtva obvezuje nas da pamtimo, čuvamo istinu i mladim naraštajima prenosimo vrijednosti na kojima je stvorena moderna hrvatska država, a te vrijednosti su sloboda, zajedništvo, odgovornost i ljubav prema domovini. Danas živimo u slobodnoj, demokratskoj i međunarodno priznatoj Hrvatskoj. To nije dar koji smo dobili, to je nasljeđe koje su nam ostavili hrvatski branitelji. Upravo zato moramo biti dostojni njihove žrtve i svakodnevno raditi na tome da Hrvatska bude snažna, uređena i uspješna država“, poručio je Babić.
Nastavak programa i završnica za vikend
Program obilježavanja velike obljetnice nastavlja se večeras koncertom Jazz orkestra Hrvatske vojske na Trgu pet bunara s početkom u 21:00 sat.
Završnica svečanog programa bit će u nedjelju, 28. lipnja, kada će se u katedrali sv. Stošije s početkom u 11:00 sati služiti sveta misa za poginule pripadnike 112. brigade i sve hrvatske branitelje poginule u Domovinskom ratu.
-
Hrvatska4 dana prijeVrhunac toplinskog vala tek stiže: DHMZ upalio upozorenja za tri regije, evo kada možemo očekivati promjenu
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prijeRekordna zaposlenost u Zadarskoj županiji: gotovo 20 tisuća zaposlenih više nego 2016.
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prijeSVEUČILIŠTE: Dr. sc. Franka Zlatić dobitnica prestižne nagrade ESA Young Scholar Award
-
Svijet4 dana prijePADAJU REKORDI / Tri razloga zbog kojih je Europa pod udarom još jednog brutalnog toplinskog vala





