Connect with us

magazin

Horoskop za 28. listopada 2025.

Objavljeno

-

Ovan (21.03.-20.04.) – Dnevni horoskop za 28.10.2025.
LJUBAV: I vi i vaša najdraža osoba danas ćete biti jako podložni utiscima i emocijama. Mnogi će se predati ljubavi bez zadrške.
KARIJERA: Najradije bi se povukli i radili u osami što nije tipično za vas. Ako možete, distancirajte se.
ZDRAVLJE&SAVJET: Neka vas vodi intuicija.

Bik (21.04.-20.05.) – Dnevni horoskop za 28.10.2025.
LJUBAV: Uživat ćete u ugodnom društvu zanimljive osobe. Oni u vezama obogatit će svoj odnos novim temama.
KARIJERA: Mnogi učenici i studenti danas će s užitkom uspjeti u svemu što su planirali. Ispiti će biti položeni, ocjene dobre.
ZDRAVLJE&SAVJET: Veselite se. Imate čemu.

Blizanci (21.05.-20.06.) – Dnevni horoskop za 28.10.2025.
LJUBAV: Vaš angažman oko pokušaja rješavanja obiteljskih ili kućnih tema potrajat će i danas. Partner je ionako na distanci od vas.
KARIJERA: Radeći jednu inventuru otkrivat ćete niz tema iz poslovne prošlosti i čeprkat ćete po njima s užitkom.
ZDRAVLJE&SAVJET: Držite se onog što je bitno.

Rak (21.06.-20.07.) – Dnevni horoskop za 28.10.2025.
LJUBAV: Bit će onih koji će tražiti nemoguće, a nesvjesni da je pred njima sasvim prirodna prilika za ljubav.
KARIJERA: Zaposleni u malim privatnim poduzećima dobit će novi vjetar u leđa koji će ih potaknuti da rade bolje.
ZDRAVLJE&SAVJET: Ne odustajte.

Lav (21.07.-21.08.) – Dnevni horoskop za 28.10.2025.
LJUBAV: Uspjet ćete zaboraviti stare nesuglasice i svoj odnos opet podići na višu razinu. Zajedno ćete uživati.
KARIJERA: Istaknite svoje rezultate kako bi pobijedili one koji vas kritiziraju. Postignuća su jedini važeći argument.
ZDRAVLJE&SAVJET: Treba vam više sna.

Djevica (22.08.-22.09.) – Dnevni horoskop za 28.10.2025.
LJUBAV: Vaši prijatelji bit će vam jako dragi. Možda i draži od voljene osobe. Nađite zlatnu sredinu u svemu.
KARIJERA: Neki zadaci koji su pred vama traže samački rad, a vi ste trenutačno u fazi kad baš želite raditi u ekipi.
ZDRAVLJE&SAVJET: Pametnije se organizirajte.

Vaga (23.09.-22.10.) – Dnevni horoskop za 28.10.2025.
LJUBAV: Vaša najdraža osoba danas će vam jesti iz ruke. Bit će osjetljiva. Tražit će vašu zaštitu i nježnost.
KARIJERA: Bit ćete prilično sigurni u sebe i svjesni svojih postignuća. S tom sviješću radit ćete bez ikakvih problema.
ZDRAVLJE&SAVJET: Čuvajte se propuha

Škorpion (23.10.-22.11.) – Dnevni horoskop za 28.10.2025.
LJUBAV: Ako danas izađete, bit će vam ugodno i lijepo. Nećete biti sami. Sadržaji koje ćete doživjeti mogu biti povezani i s umjetnošću.
KARIJERA: Izgledno je da ćete dobiti priliku pokazati svoje kreativne sposobnosti i talente. To će vas razveseliti.
ZDRAVLJE&SAVJET: Ništa se ne događa slučajno.

Strijelac (23.11.-21.12.) – Dnevni horoskop za 28.10.2025.
LJUBAV: Glumit ćete bezbrižnost, a to će zapravo biti bijeg od suočavanja s praznjikavom ljubavnom stvarnošću.
KARIJERA: Neki će danas donositi važne odluke povezane s karijerom ili s nečim što će utjecati na njihov status.
ZDRAVLJE&SAVJET: Budite realni.

Jarac (22.12.-20.01.) – Dnevni horoskop za 28.10.2025.
LJUBAV: Neki gotovo ništa više ni ne očekuju, nego puštaju neka vrijeme radi svoje. Drugi se trude, ali rezultati su mršavi.
KARIJERA: Ne sumnjajte u svoje sposobnosti. Vrijedni ste i znate kako dalje. Samo treba krenuti.
ZDRAVLJE&SAVJET: Imate snage bez obzira na sve.

Vodenjak (21.01.-19.02.) – Dnevni horoskop za 28.10.2025.
LJUBAV: Ako ste još sami, danas svakako izađite jer ćete imati veliku priliku za novo ugodno poznanstvo koje može postati ljubav.
KARIJERA: Uslijedit će odlična suradnja sa osobama koje su duhovite, zabavne, mlade ili kreativne. Isto vrijedi i za takve poslove.
ZDRAVLJE&SAVJET: Zanemarite živciranja.

Ribe (20.02.-20.03.) – Dnevni horoskop za 28.10.2025.
LJUBAV: Polako otkrivate koji je najbolji način komunikacije s osobama suprotnog spola. To vam donosi uspjehe.
KARIJERA: Na kraćem poslovnom putovanju mogli biste doći do važnih odluka i okrenuti stvari u novom pravcu.
ZDRAVLJE&SAVJET: Budite s ljudima.

 
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

magazin

SUBOTA NA ADVENTU / Dolazi Sveti Nikola, na Tržnici adventske radionice, Blagdanski piknik u Kampo Kaštelu, navečer svira Mangroove, pjeva Tajči…

Objavljeno

-

By


Nikad sadržajnija adventska subota počet će sunčanim vremenom i „Adventskom radionicom” s kostimiranim animatorima te radionicama dekoracije i oslikavanja lica od 10 do 12 sati na Tržnici Zadar, a već od 10.30 do 12.30 sati za najmlađe Zadranke i Zadrane bit će „Promenada Svetog Nikole”. U veseloj povorci, navodi se, sudjelovat će kostimirani animatori koji će dijeliti slatkiše, pozdravljati prolaznike i družiti se s djecom. Ruta „Promenade” počinje na Trgu pet bunara, nastavlja se preko Narodnog trga, Kalelarge i Foruma, a onda se povorka uz Rivu vraća na Trg pet bunara.

Na Tržnici Zadar od 10 do 14 sati odvijat će se program „AgroAgora” s besplatnom podjelom sadnica, kao i Božićni sajam „Ovo & ono”. Projekt „AgroAgora” organiziraju Udruga Eko Zadar i Ministarstvo poljoprivrede. Na njemu će građani moći preuzeti besplatne sadnice povrća i začinskog bilja uz informativne materijale o aktualnim mjerama zajedničke poljoprivredne politike s ciljem poticanja građana na vlastiti uzgoj i održive prakse. Sajam „Ovo & ono” s druge strane donosi šaroliku ponudu lokalnih izlagača, rukotvorina i jedinstvenih blagdanskih proizvoda, a sudjeluju Udruga kolekcionara predmeta i starina „Starinar”, Jasminka Blažević, „Artemis dizajn” (t.o. „Princ”), „Riola handmade” (Udruga „Re-rekreativci”), obrt za proizvodnju i trgovinu Ljiljane Surać „DaLi”, Udruga „Eko Zadar” i „Emma.homemade.gifts”.

U sklopu „Božićnog gramofona”, također na zadarskoj tržnici, bit će „Kreativni kutak škola” od 10 do 14 sati u kojem sudjeluju učeničke zadruge i osnovne škole: OŠ „Šimuna Kožičića Benje” (Iskrice), OŠ „Petra Preradovića” (Mlade ruke), Privatna OŠ „Nova” i OŠ „Krune Krstića” (Mali kreativci). Učenici će predstaviti svoje rukotvorine i blagdanske ukrase na posebnom izložbenom prostoru „Božićnog gramofona”. U Muzeju antičkog stakla od 10 do 12 sati održavat će pedagoško-edukativni program „Od (staklenog) otpada do božićnog ukrasa”. Djeca će nakon kratkog stručnog vodstva i posjeta staklarskim demo radionicama ukrašavati staklene ukrase za bor koje će kao uspomenu ponijeti u svoje domove. Radionica je besplatna i namijenjena je djeci predškolske dobi i učenicima nižih razreda osnovne škole u pratnji roditelja.
„Blagdanski piknik u Kampo Kaštelu” počinje u 10 sati i trajat će do 13 sati, a ovaj program ponovit će se još 20. prosinca. Riječ je o prvom izdanju toplog i šušurastog kvartovskog druženja u jednom od najljepših zadarskih kutaka, gdje su lokalni ugostitelji i obrtnici udružili snage kako bi oživjeli predblagdanski duh – uz glazbu, dobru spizu, zajedništvo i obiteljsku atmosferu. Posjetitelje očekuju besplatne blagdanske delicije, topli napitci, kutak za djecu, božićne igre i nagrade, a božićne pjesme izvodit će lokalni glazbenici i DJ-evi. Corte restoran „Almayer”, restoran „Morita” i restoran „Primavera” uz podršku Grada Zadra, zadarske Turističke zajednice, Mjesnog odbora Poluotok i Udruženja obrtnika Zadar, stvaraju novu tradiciju kvartovskog adventskog okupljanja.

Time jutarnji i prijepodnevni program nije iscrpljen, jer od 12 do 14 sati na Tržnici nastupa „Sanja Vrančić Duo”, dok će bojanje lica i ukrašavanje biti sadržaj Adventske radionice na tržnici od 11 do 13 sati.

„Lučica priča” naslov je programa u crkvi svetog Nikole od 18 do 19.30 sati. čime počinje večernji program najsadržajnijeg subotnjeg adventskog programa. „Urbofon Live” na Tržnici donosi nastup „Mangroove Banda” u 20.30 sati, a na adventsku pozornicu od 21 sati na Trgu Petra Zoranića popet će se Tatjana Matejaš Cameron – Tajči. Prošlo je 35 godina od „Pjesme Eurovizije” kada je Tajči pozvala Europljane na „ludovanje”, a samo dvije godine kasnije preselila se u SAD gdje je nastavila glazbeno i scensko usavršavanje pjevajući u mjuziklima i katoličkim crkvama. No, za Hrvate je uvijek ostala nenadmašna Tajči i kada je nakon povratka u Hrvatsku pozvala na „ludovanje s dušom”. S takvim večerašnjim programom zabavljat će Zadrane i unijeti dašak glazbenog i adventskog duha na Trg Petra Zoranića. Tajči se vraća u Zadar.
– Neizmjerno mi puno znači što nakon toliko godina ponovno dolazim sa svojim bendom u Zadar, gdje ćemo zajedno održati  koncert u gradu u kojem smo svi zavoljeli pjesmu „Hajde da ludujemo” – kaže Tajči u najavi večerašnjeg koncerta podsjećajući kako je baš u Zadru pobjedom na domaćem natjecanju trasirala put za zagrebački eurovizijski nastup 1990. godine.
– Zadar me je uvijek dočekivao otvorena srca i na tome sam iskreno zahvalna. Veselim se što ćemo zajedno pjevati, družiti se u adventskom duhu i pripremati srca za još više ljubavi, mira i nade – poručila je zagrebačka pjevačica. Koncert počinje u 21 sati, ulaz je besplatan, a događaj organizira Grad Zadar i zadarska Turistička zajednica.

 
Nastavi čitati

magazin

FOTOGALERIJA S ADVENTA: Koncert Kuzma & Shaka Zulu i dječja predstava o sv. Nikoli

Objavljeno

-

By

 
Nastavi čitati

magazin

FOTOGALERIJA / Blagdanski Đir gradom sa Sašom Čukom

Objavljeno

-

foto: Saša Čuka
 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu