Connect with us

magazin

HOTEL KALI / U nedjelju premijera filma “A Day in Kali”

Objavljeno

-

Premijera filma A Day in Kali održati će se u nedjelju, 19. listopada 2025. u Hotelu Kali. Prva projekcija predviđena je u 17 sati za sve koji su sudjelovali u stvaranju filma (ulaz uz pozivnicu), dok je druga projekcija, u 18 sati, otvorena za širu javnost. Ulaz na obje projekcije je besplatan.

A Day in Kali je kratkometražni poetski dokumentarac koji kroz niz vizualno sugestivnih prizora priča priču o običajima, vrijednostima i specifičnostima mjesta Kali. Koncept, režiju i scenarij potpisuje Marta Kolega, dok su za fotografiju i zvuk zaslužni Dinko Čvorić – Doringo i Igor Bogdanović.

Film je već prepoznat na festivalu turističkog i etno filma TEF na Krku, gdje je osvojio Grand Prix publike za najbolji etnografski film, Grand Prix festivala, kao i nagrade za najbolju režiju (Marta Kolega) i fotografiju (Dinko Čvorić – Doringo).

Producent filma je Hotel Kali, a podrška direktorice Lovrenke Grzunov svjedoči o razumijevanju važnosti lokalne zajednice, njezine kulture i tradicije – kako za život mjesta, tako i za njegov identitet kao turističke destinacije.

Veliku zahvalnost dugujemo svim mještanima koji su svojim prisustvom, vitalnošću i živošću pridonijeli autentičnosti prikaza života u Kalima. Posebne zahvale upućujemo i Kualjskin posestrinama, koje su se kroz dva tjedna redovito okupljale i uvježbavale scenu koja je ostavila poseban trag u filmu.

Pozivamo vas da zajedno obilježimo ovu posebnu priliku i proslavimo priču o Kalima – zajednicu, identitet i ljepotu koju film A Day in Kali donosi na filmsko platno.

 

magazin

VIDEO / Zadarski bend Kriptidi predstavlja novi videospot za pjesmu „Lobotomija“!

Objavljeno

-

By

Kriptidi donose novi vizualni uradak za pjesmu „Lobotomija“, četvrti spot s aktualnog albuma „Živimo u posljednjem vremenu“.
Videospot je nastao u suradnji benda i njihovog prijatelja, mladog snimatelja i redatelja Kreše Štuline, koji potpisuje i kameru ljetnog kino hita 2025.„Južina“. Krešina ideja i vizija pretočila se u dinamično i upečatljivo vizualno djelo, uz pomoć kolegice i suradnice Nadje Matije Fatović, također filmske profesionalke.

Spot je sniman u polivalentnoj dvorani Kneževe palače u Zadru, zahvaljujući podršci Vinke Bedeković iz Koncertnog ureda Zadar, bez čije pomoći ovo vizualno putovanje ne bi bilo moguće realizirati.

🎧 Videospot za „Lobotomiju“ dostupan je na YouTube kanalu benda, a cijeli album možete poslušati i besplatno preuzeti putem platforme Bandcamp.

 
Nastavi čitati

magazin

FOTOGALERIJA / Općina Povljana svečano proslavila Martinju, blagdan sv. Martina

Objavljeno

-

By


U Povljani je jučer svečano obilježen blagdan svetog Martina, suzaštitnika Općine Povljana, kojeg Povljanke i Povljanci s posebnim poštovanjem štuju od davnina.

Svečana sveta misa održana je u župnoj crkvi sv. Jurja, a predvodio ju je don Mladen Protić, župnik Kolana i Barbata uz nazočne svećenike, don Elvisa Kneževića, župnika Povljane, don Martina Jadreška, župnika župe sv. Josipa na Plovaniji u Zadru, don Ranka Papića, župnika Novalje i don Ivana Debelića, župnog vikara u Novalji. Nakon mise, procesija s kipom sv. Martina prošla je kroz središte mjesta, uz sudjelovanje brojnih mještana i vjernika koji su molitvom i pjesmom iskazali poštovanje i zahvalnost prema svecu koji simbolizira dobročinstvo, vjeru i zajedništvo.

Događaj je protekao u dostojanstvenom i svečanom ozračju, a poseban ugođaj dale su žene iz crkvenog zbora, odjevene u prigodnu nošnju i vatrogasci Dobrovoljnog vatrogasnog društva Povljana koji su nosili kip svetog Martina u procesiji.

Martinja, blagdan svetog Martina tradicionalno je duboko ukorijenjen u život mjesta te svake godine okuplja vjernike svih generacija, koji s ponosom čuvaju uspomenu na svoga suzaštitnika i bogatu duhovnu baštinu Povljane.

Foto: Elvis Šmit

 
Nastavi čitati

magazin

Zamjenik župana Robertino Dujela priključio se humanitarnoj Bradatoj Aukciji!

Objavljeno

-

By

Zamjenik župana Robertino Dujela priključio se humanitarnoj akciji – Bradata Aukcija!

Zajedno s ostalim hrabrim bradonjama, Robertino će 29. studenoga obrijati svoju bradu – a za njegovu bradu mi ćemo skupiti dovoljno donacija za dobar cilj, stoji u objavi iz Županije.

“Svaka donacija je vrijedna! Zajedno prikupljamo novac za Ligu protiv raka Zadar.

Bradata aukcija nije obična akcija – to je festival dobrote i solidarnosti!

Zato, klikni ispod Robertinove slike, doniraj koliko možeš i pomozi da brada padne za one kojima najviše treba!

Klikni na 🔗bradata-aukcija.com/bradonja/robertino-dujela/

Zajedno za život!

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu