Connect with us

Hrvatska

PROGNOZA / Nevrijeme prijeti cijeloj Hrvatskoj: Evo gdje se očekuju najjače oluje

Objavljeno

-

foto: Saša Čuka

DHMZ je za nedjelju izdao meteoalarme zbog potencijalno opasnog grmljavinskog nevremena koje će pogoditi cijelu Hrvatsku. Prema najnovijim prognozama, očekuje se promjenjivo i nestabilno vrijeme, s lokalnim pljuskovima i grmljavinom

Padaline diljem zemlje

U istočnoj Hrvatskoj sunčanih razdoblja bit će malo. Već prijepodne očekuje se jače naoblačenje, a od sredine dana moguće su kiša i pljuskovi s grmljavinom. Umjeren jugozapadni vjetar okrenut će na sjeverni, prolazno s jakim udarima.

Jutarnja temperatura oko 16 °C, dok će danju biti od 22 do 25 °C. 

U središnjoj Hrvatskoj prevladavat će umjereno do pretežno oblačno vrijeme, povremeno s kišom i grmljavinom. Poslijepodne se očekuje prestanak padalina i djelomično razvedravanje. Umjeren jugozapadni vjetar sredinom dana naglo će okrenuti na sjeverni s jakim udarima. Temperature zraka kretat će se od 17 do 22 °C.

žuti alarm za cijelu hrvatsku
dhmz

Na sjevernom Jadranu i u Gorskoj Hrvatskoj već ujutro mogući su lokalno obilni pljuskovi s grmljavinom, a vjetar će biti umjeren do jak jugozapadni. Poslijepodne slijedi smirivanje i razvedravanje, uz okretanje vjetra na sjeverozapadni, dok će navečer podno Velebita puhati bura. Jutarnja temperatura u gorju oko 14 °C, dok će danju biti od 18 do 23 °C.

U Dalmaciji promjenjivo oblačno, a od sredine dana lokalno su mogući pljuskovi s grmljavinom, koji prema jugu mogu i izostati. Slabo do umjereno jugo okrenut će na umjeren do jak jugozapadni i sjeverozapadni vjetar. Jutarnje temperature oko 21 °C na obali i 16 °C u unutrašnjosti, a danju od 24 do 27 °C.

Na jugu Hrvatske očekuje se promjenjiva naoblaka, uz najmanju vjerojatnost pljuskova. Puhat će umjereno jugo i južni vjetar, pa će more biti malo do umjereno valovito. Jutarnja temperatura od 17 do 22 °C, dok će najviša dnevna biti oko 27 °C.

Početak tjedna razvedravanje

Početkom novog tjedna na kopnu se očekuje pretežno sunčano vrijeme s jutarnjom svježinom i lokalnom maglom, dok će danju biti ugodno toplo. U drugom dijelu utorka zapuhat će sjeveroistočni vjetar i uz naoblačenje stići kiša.

U srijedu će u oblačnijim i svježijim uvjetima lokalno padati kiša još kroz jutro. Na Jadranu većinom sunčano, osobito u Dalmaciji.

Na sjeveru moguća jutarnja magla, a potkraj utorka očekuje se naoblačenje i pljuskovi, ponegdje s grmljavinom. Umjerena bura i sjeverozapadni vjetar puhati će u ponedjeljak u Dalmaciji, a u srijedu duž cijele obale, kada će se i temperatura malo sniziti.

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Hrvatska

PROGNOZA / Bit će sve češće vruće, postoji opasnost od toplinskog vala

Objavljeno

-

By

foto: Saša Čuka

Donosimo vremensku prognozu meteorologinje Tee Blažević

Iako je u noći mjestimice bilo kiše, jutros je uglavnom suho. Lokalno ima umjerene do povećane naoblake, čak i magle u kopnenim krajevima.

No, ipak, srijeda je počela pretežno sunčano u većini krajeva Hrvatske. U nastavku dana, u poslijepodnevnim satima, lokalno može biti prolaznih pljuskova s grmljavinom.

Četvrtak će također biti nestabilan, stoga poslijepodne treba računati na mogućnost pljuskova s grmljavinom, pretežno na kopnu, manje su vjerojatni duž Jadrana.

Petak će biti stabilniji, većinom sunčan i pretežno suh.

Za vikend uglavnom sunčano, s tim da će subota biti stabilnija. U nedjelju su mogući pljuskovi poslijepodne, uglavnom na sjeverozapadu zemlje. Bit će vruće, lokalno i do 36.

Državni hidrometeorološki zavod upozorava na umjerenu opasnost od toplinskog vala za riječko područje.

Nastavi čitati

Hrvatska

PROGNOZA / U dijelu zemlje pljuskovi i u novom tjednu, sve češće bit će i vruće

Objavljeno

-

By

Donosimo vremensku prognozu meteorologinje Tee Blažević

Nevrijeme je sinoć zahvatilo dijelove unutrašnjosti, bilo je obilnije oborine, grmljavine, tuče. Jutros još na kopnu ima izraženijih pljuskova praćenih grmljavinom, dok je duž Jadrana sunčanije.

U nastavku ponedjeljka slično, sunce će biti naklonjenije obali, u unutrašnjosti će i dalje biti kiše, pljuskova i grmljavine, češće u prvom dijelu dana, dok će poslijepodne oborina ipak prorijediti. Prolazno malo svježije.  

Utorak će biti uglavnom sunčan, poslijepodnevnih pljuskova može biti na krajnjem jugu lokalno u unutrašnjosti.

Srijeda također neće biti posve stabilna, mogući su lokalni pljuskovi sredinom dana i poslijepodne u unutrašnjosti.

četvrtak će biti pretežno sunčan. No, malo kiše ili kakav pljusak mogući su na sjevernom Jadranu i na kopnu.

Petak će biti uglavnom sunčan i pretežno suh. 

Za vikend pretežno sunčano, vruće, no ne i posve stabilno. 

Nastavi čitati

Hrvatska

PROGNOZA / Meteoalarm podignut na narančasti, stiže nevrijeme sa sjevera, evo gdje će najprije udariti

Objavljeno

-

By

Pretežno sunčano, prema jugu i vedro, a u središnjim i istočnim predjelima u drugom dijelu dana, osobito prema večeri, jače naoblačenje s kišom i grmljavinom, a lokalno je moguće i nevrijeme, prognozira Državni hidrometeorološki zavod (DHMZ).

Iako mjestimice ima umjerene do povećane naoblake, pretežno sunčano je diljem zemlje.

U nastavku nedjelje slijedi jače naoblačenje, u poslijepodnevnim satima, najprije u sjevernim krajevima, u Hrvatskom Zagorju, Podravini, Međimurju, u osječkoj regiji uz granicu sa Mađarskom gdje se očekuju kiša, pljuskovi, grmljavina, olujni naleti vjetra, moguća je i tuča. U kratkom periodu može lokalno pasti obilnija oborina.

Navečer će se oborina spustiti i na karlovačku regiju, koja je također pod upozorenjem sustava Meteoalarm Državnog hidrometeorološkog zavoda.

Tijekom noći prolaznih nestabilnosti može biti i na sjevernom Jadranu, dok će se u Dalmaciji zadržavati uglavnom suho.

Novi tjedan će početi nestabilno, treba i tijekom ponedjeljka računati na kišu, pljuskove i grmljavinu, u kopnenim krajevima pretežno, rjeđe na sjevernom Jadranu i u unutrašnjosti Dalmacije. Bit će osjetno svježije, osobito na kopnu, do 23 stupnja.

U nastavku tjedna stabilnije, i sve češće vruće.g vjetra i grmljavinskog nevremena.

Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu