Sport
ATLETSKA UTRKA / Zadar domaćin šeste Petice za Domovinu

U petak, 30. svibnja 2025. godine, s početkom u 10:00 sati, u Zadru će se održati 6. atletska utrka „5 za Domovinu“, povodom obilježavanja Dana državnosti Republike Hrvatske.
Organizatori su Atletski klub Alojzije Stepinac Zadar i Atletski savez Zadarske županije, a start i cilj nalaze se kod dvorane Krešimir Ćosić u sklopu SRC Višnjik. Trasa utrke je certificirana i duga 5 kilometara.
Utrka obuhvaća više dobnih kategorija, od 12 godina do 70+. Troje najbržih u ukupnom poretku ženske, odnosno muške konkurencije, osvajaju pehare, dok se po dobnim kategorijama dodjeljuju medalje.
Za sve sudionike osigurani su: svlačionice, tuševi, okrjepa na startu i cilju, majicaimedalja za sudjelovanje kao trajna uspomena na ovaj sportski događaj.
„Tradicija se nastavlja. Ovom utrkom prisjećamo se jednog od ključnih trenutaka hrvatske povijesti – konstituiranja prvog višestranačkog Sabora 1990. godine, što simbolizira početak suvremene hrvatske državnosti. Mi atletičari taj važan dan obilježavamo trčanjem, ali i zajedničkim druženjem nakon utrke, jer sport povezuje i podsjeća na vrijednosti koje dijelimo“, rekao je predsjednik Atletskog Saveza Zadarske županije Slobodan Miolović.
Sport
Košarkaši Sveučilišta u Zadru u četvrtfinalu Europskog prvenstva!

Košarkaši Sveučilišta u Zadru plasirali se u četvrtfinale Europskog sveučilišnog prvenstva u Bologni! Nakon poraza u prvom kolu od tradicionalno najbolje europske studentske momčadi, litavskog Sveučilišta Vytautas Magnusa, zadarski studenti pobijedili su studentske prvake Belgije i Francuske te će u četvrtfinalu igrati protiv Sveučilišta u Zagrebu.
U prvom kolu Zadrani su se namjerili na momčad iz Kaunasa, jednog od najkošarkaškijih gradova u svijetu, u domu Žalgirisa, čiji igrači inače studiraju na Vytautas Magnusu. Zadrani su dobro otvorili susret preko Krševana Klarice i Maksima Matuline, ali litavski studenti preokrenuli su utakmicu u drugoj četvrtini te na kraju zasluženo slavili 129:81.
U drugom kolu Zadrani su pobijedili ekipu iz Belgije, University of Liege, rezultatom 96:72. Jednako kao u prvoj utakmici, briljirao je Krševan Klarica s 29 postignutih poena, a slijedili su ga Antonio Klarin (19) i Maksim Matulina (14). U trećem kolu, koje je odlučivalo o prolasku među osam najboljih, Zadar je slavio protiv Bordeauxa rezultatom 88:79.

Nakon prva tri kola Klarica je najbolji strijelac Europskog prvenstva s prosjekom od 27,7 poena. Nažalost, zadarska momčad igra bez još jednog igrača KK Zadar Manuela Dundovića, koji zbog priprema s reprezentacijom nije otputovao na Europsko prvenstvo. Unatoč tome, Zadrani se nadaju da u četvrtfinalu mogu uzvratiti Zagrepčanima za poraz u finalu domaćeg prvenstva, u kojem su bili oslabljeni neigranjem Klarice, Dundovića, Roka Erslana i Borne Jurele. Iako nije bio prvak, Zadar je dobio pozivnicu za nastup kao domaćin sljedećeg Europskog prvenstva, koje se igra za dvije godine.
Četvrtfinalna utakmica na rasporedu je u petak, 11. srpnja s početkom u 16:15 sati.
Sport
PRIVLAKA / Održano 5. kolo ZOWL lige: Dominirali Varaždinci!

Po vrlo mirnom moru i sunčanom danu u luci u Privlaci održano je 5. kolo ZOWL lige. Natjecanje je prošlo u odličnom ozračju, a dominaciju su pokazali plivači iz Varaždina, s Lukom Štumbergerom(KDP Donat) na čelu.
U ženskoj konkurenciji slavila je Leonarda Ivšac, ispred klupskih kolegica Zrne Šijaković i Adriane Knežević – sve tri iz KDP Donat.
Nakon plivačko-trkačkog dijela uslijedilo je druženje uz zakusku, a medalje i prigodne poklone uručila je direktorica Turističke zajednice Privlaka, Iva Zorić.

📊 Pobjednici 5. kola ZOWL lige – Privlaka:
🔹 Plivanje 1500 m – Muški
🥇 1. Luka Štumberger (KDP Donat) – 16:30.46
🥈 2. Mihael Kolarek (KDP Donat) – 16:32.28
🥉 3. Karlo Petek – 17:37.34
🔹 Plivanje 1500 m – Žene
🥇 1. Leonarda Ivšac (KDP Donat) – 17:39.82
🥈 2. Zrna Šijaković (KDP Donat) – 19:21.71
🥉 3. Adriana Knežević (KDP Donat) – 20:37.79

🔹 Aquatlon (1500 m plivanje + 4000 m trčanje) – Muški
🥇 1. Luka Dumančić (TK Zrinski) – 35:14.40
🥈 2. Ivan Gobin (TK Zadar) – 38:23.15
🥉 3. Timo Keher – 39:05.67
🔹 Aquatlon (1500 m + 4000 m) – Žene
🥇 1. Lora Žuliček Dumančić (TK Zrinski) – 37:34.80
🥈 2. Magdalena Papst (Kraftrunner Austria) – 39:18.87
🥉 3. Veronika Lasović – 41:08.01
Vidimo se opet u nedjelju, 13. srpnja, na sljedećem kolu u Novigradu!
Sport
SPORTKI VIKEND / Na Višnjiku od petka do nedjelje kendo i jiu jitsu

Od petka 4. do nedjelje 6. srpnja 2025. u organizaciji kendo kluba Ouka i ove godine održava se već tradicionalni međunarodni kendo seminar Iadera Gasshuku. Praktični dio seminara na rasporedu je u petak od 9 do 11 te od 18 do 20 sati, u subotu od 10 do 13 i od 16 do 19 i u nedjelju od 9 do 14 sati. Seminar će se održavati u centralnoj te u pomoćnim dvoranama 1 i 2.
U nedjelju 6. srpnja 2025. u pomoćnoj dvorani broj 3 u organizaciji JJK Zadar održat će se ADCC Croatia Open 2025, međunarodni turnir u jiu jitsuu na kojem će nastupiti oko 180 boraca i borkinja. Početak natjecanja najavljen je za 11 sati, a ulaz je slobodan.
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prije
U ZADRU SE OTVARA NOVA POLIKLINIKA IADERA / U petak i subotu brojni besplatni pregledi i savjetovanja! Evo detalja…
-
magazin2 dana prije
FOTOGALERIJA IZ SV. FILIP I JAKOVA / Dalić, Todorići, Gotovina i brojni drugi poznati na otvorenju novog luksuznog resorta
-
Svijet3 dana prije
EKSTREMNO VRIJEME / Smrtonosne poplave bi mogle postati “novo normalno”. Evo što kažu stručnjaci
-
Svijet2 dana prije
UZBUNA / Lipanj najtopliji u povijesti mjerenja u zapadnoj Europi