Connect with us

ZADAR / ŽUPANIJA

VELIKA GORICA / Veliki uspjeh zbora OŠ Šime Budinić na Festivalu dječjeg glazbenog stvaralaštva

Objavljeno

-

Zbor Osnovne škole Šime Budinić iz Zadra ostvario je izvanredan uspjeh na 8. Festivalu dječjeg glazbenog stvaralaštva koji se održao u Velikoj Gorici 21. svibnja 2025. godine, zbor je osvojio prvo mjesto u kategoriji “Školska mjuza”. Pod ravnanjem dirigenta, profesora Tomislava Pehara, zbor je izveo dojmljivu obradu poznate pjesme “Dobar dan” Zlatana Stipišića Gibonnija, uz solistički nastup talentirane Anje Bašić. Izvedba je oduševila stručni žiri i publiku te donijela zboru njihovu pobjedu na ovom prestižnom natjecanju.

U kategoriji “Mladi autori”, prvu nagradu osvojio je učenik Željko Žuža, također učenik OŠ Šime Budinića, a predstavio je vlastitu pjesmu „Dan za danom“ za koju je napisao glazbu i tekst. U izvedbi mu se pridružio Krševan Klarin kao glazbena pratnja, čime je nastup dodatno dobio na snazi i emotivnosti.

Zbor Osnovne škole Šime Budinić redovito sudjeluje na Festivalu dječjeg glazbenog stvaralaštva od 2018. godine, a ove godine ih je stručni žiri posebno nagradio visokim bodovima.

Cijeli program održan je u Velikoj Gorici, a u natjecanju kategorije „Školska mjuza“ sudjelovalo 17 zborova iz cijele Hrvatske, kao i devet predstavnika ukategoriji “Mladi autori”.

Ovaj uspjeh rezultat je višegodišnjeg predanog rada, glazbenog talenta i timskog duha učenika i njihovog mentora Tomislava Pehara. Osnovna škola Šime Budinić izuzetno je ponosna na svoje pjevače i zahvaljuje svima koji su sudjelovali, posebno Gradu Zadru, koji je sudjelovao u pripremi i realizaciji odlaska zbora na ovo prestižno školsko natjecanje, a koje je rezultiralo ovim lijepim uspjehom.

 
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

ZADAR / ŽUPANIJA

PLANIRAJTE KUPOVINU NA VRIJEME / U nedjelju rade ove trgovine u Zadru…

Objavljeno

-

By

Donosimo raspored rada većih marketa i supermarketa, odnosno trgovačkih lanaca u Zadru u nedjelju, 13. srpnja 2025.

BAUHAUS:

od 9 do 14

KAUFLAND:

od 7 do 22

EUROSPIN:

od 8 do 22

HEY PARK

od 7 do 22

TOMMY

Krešimirova obala 47 – od 7 do 22

Put Dikla 60 – od 7 do 22

Put Bokanjca 37 – od 7 do 22

Bože Peričića 5 – od 8 do 14

Trg pet bunara 1 – od 8 do 22

Ulica Marka Marulića 7 – od 7 do 22

KONZUM:

Uvala Bregdetti 23 – od 7 do 20

Josipa Strossmayera 6 – od 7 do 13

Dalmatinskog Sabora 8 – od 7 do 13

Ulica bleiburških žrtava 17 – od 7 do 21

A.G Matoša 22 – od 7 do 21

LIDL:

od 8 do 22

SPAR

Akcije Maslenica 1 – od 8 do 22

Ante Starčevića 5a, 23000 Zadar – od 7 do 21

Bleiburških žrtava 18 – od 7 do 21

PLODINE

Biogradska 68 – od 7 do 22

Put Cerodola 1 – od 7 do 22

Zagrebačka 2 – od 7 do 22

SUPERNOVA:

od 9 do 22

STUDENAC:

Radno vrijeme provjerite OVDJE.

RIBOLA

Ulica Matije Gupca 22A, Zadar 7:00-21:30

Ulica Zrinsko Frankopanska 18, Zadar 7:00-21:00

Put Pudarice 11 Zadar 7:00-21:00

Put Šimunova 2 Zadar 7:00-21:00

Ulica Miroslava Krleže 1A, Zadar 7:00-21:00

PEVEX

od 8 do 14

METRO

Od 7 do 15

EMMEZETA

zatvoreno

ZADAR SHOPPING CAPITOL

od 7 do 21

CITY PARK ZADAR

od 9 do 21

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

FOTO / Otvorene izložbe o zadarskom sportu: Nogomet i rukomet u središtu pažnje

Objavljeno

-

By

U prostoru II Palače, u organizaciji Narodnog muzeja Zadar sinoć su svečano otvorene dvije izložbe koje donose bogatu sportsku priču grada Zadra – Na terenu: nogomet i Zadar te U mreži vremena – povijest rukometa u Zadru. Izložbe su posvećene dvama sportovima koji su na različite načine obilježili identitet grada i ostavili dubok trag u kolektivnom pamćenju Zadrana, a nastavak su izložbi o zadarskom sportu.

Nogomet, kao simbol zajedništva i strasti, u Zadru ima gotovo mitski status. Više od igre, postao je važna društvena pojava, povezujući generacije kroz priče o borbenosti, talentu i neizmjernoj ljubavi prema gradu.

S druge strane, rukomet – iako često u sjeni popularnijih sportova – razvio se tiho, ali postojano. Kroz desetljeća je stvarao generacije igrača i trenera koji su svojim trudom i zajedništvom oblikovali bogatu sportsku ostavštinu, kako lokalno, tako i na nacionalnoj razini.

Izložbe su svečano otvorili posebni gosti – legendarni nogometaš Josip Skoblar, dobitnik prestižne Zlatne kopačke i jedan od najuspješnijih hrvatskih nogometnih golgetera, te Nino Jerak, dugogodišnji rukometni trener i jedan od ključnih ljudi u razvoju zadarskog rukometa.

Prigodnim govorom nazočnima su se obratili v.d. ravnateljice NMZ Vesna Sabolić, gradonačelnik Grada Zadra Šime Erlić  i  župan Zadarske županije Josip Bilaver.  Župan Bilaver u govoru je podsjetio na drevne korijene sporta – od Kineza prije 6000 godina, preko renesansnih nogometaša koji su ometali redovnike u Dubrovniku, do osnutka prvog sportskog društva u Zadru 1857. godine.

“Zadar i sport vole se javno oduvijek”, istaknuo je Bilaver, podsjećajući na zadarsku košarkašku školu, vrhunske veslače, jedriličare, skakače u vodu i srebrne nogometaše.

Posebno je istaknuo važnost sporta u današnjem društvu te brojne zadarske klubove u kojima treniraju djeca i mladi:
“U vremenu u kojem živimo kada djeca sve više vremena provode sjedeći pred ekranima, ta spoznaja ulijeva veliki optimizam i dokazuje točnost tvrdnje iz naslova ove izložbe – Zadar je zaista rekao da sportu.”

Na kraju je zahvalio organizatorima izložbe te pozvao sve građane i posjetitelje da je razgledaju i nastave “živjeti sportski život svoga grada”.

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

VAŽNA OBAVIJEST IZ VODOVODA: U ponedjeljak bez vode Visočane i “pola” Poličnika!

Objavljeno

-

By

Zbog radova na vodoopskrbnom sustavu, dana 14.07.2025. (ponedjeljak) u vremenu od 08:00 h do 13:00 h opskrba vodom će biti privremeno obustavljena u mjestu Visočane, cijelo mjesto, i u mjestu Poličnik u slijedećim ulicama:

  • Ulica Dr. Franje Tuđmana, sjeverozapadno od križanja sa Starom Cestom
  • Ulica Viktora Grgurice
  • Stara Cesta,  kućni brojevi 8 – 12 i 16 – 20
  • Ulica Hrvatskog Proljeća
  • Ulica Domovinske Zahvalnosti
  • Put Kresa
  • Ulica Hrvatskih Velikana
  • Ulica Petra Zrinskog
  • Put Graba
  • Ulica Tina Ujevića
  • Ulica Marka Marulića
  • Ulica Ljudevita Gaja

Tijekom radova, do ponovne uspostave vodoopskrbe, cisterna s vodom za ljudsku potrošnju bit će smještena u Visočanima na križanju Ulice Milorada Verunica sa Ulicom Josipa Milunovića i Ulicom Sv. Ante i u Poličniku na križanju Ulice Dr. Franje Tuđmana sa Ulicom Domovinske Zahvalnosti.

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu